İçeriğe Yönlendir

Enjektör Kaçırması

Yasin Mehmet Özdemir

Recommended Posts

Ayhan Şentürk

Enjektör altındaki bakır pullarda 2 tip. Kalınlığı 1.5mm olan ve 2.5mm olan var. 2.5mm daha garanti olur gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar.
Benim arabanında enjektörün birtanesi kaçırmaya başlamıştı. Dün enjektör pullarını değiştirdik. 2007 1.4 tdci fiestanın enjektörleri siemens olduğu için bakır pul kalınlıkları 2.5mm. Değişim yapacaklar buna dikatt etsinler 1.5 ve 2mm kalınlıktada pullar var ama siemens enjektör için 2.5mm gerekli.
Kaçıran pulun üzerinde sol  tarafta oyuntu belli oluyor. Sıcak ve basınclı hava pulu eritmiş. Değiştirilmediğinde boşluk gitgide artıyor.
orWZk2.jpg

Enjektörleri sökmüşken, problem olmamasına ramen geri dönüş hortumu oringlerinide değiştirdim. Oringlerin rengine göre malzemesi değişiyor. Eskiden orjinal yeşil kullanılan oringler şuan kahverengi kullanılıyor.
O ring ölcüsü 3.5x1.3 ( iç çap 3.5mm - et kalınlığı 1.3mm) Bu ölçüye göre satılıyor. Dış çapıda 6.1mm yapıyor.
XL1oN3.jpg

RoZVvY.jpg

3YZa59.jpg

tarihinde Ayhan Şentürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Bahadır Çete

iyi günler herkese araç kaloriferini açınca içeriye bayagi ağır kötü koku geliyor iki ustaya gösterdim enjektör kaçırıyor dedi Diyarbakır da bilginiz güvenilir yer var mı 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...