İçeriğe Yönlendir

Yetkili Servis Önerileriniz (İstanbul)

Serkan Öz

Recommended Posts

Murat Başaran
(düzenlendi)

Teşekkürler ilginize yarın muhakkak servise uğrucam. Sabah arabanın arkasına yattım ve mazot deposunun hemen arkasında ufak bır depo var sanıırm partakulun suyunun oldugu depo kendılerı.Ona bağlı olan fişten zift benzerı bir akıntı var umarım içindeki sıvı boşalmamıştır. 56000 km de bir aracın arıza lambası yakmadan bu tür sorunlar yaşatmasıda cok ironık. Yıllarca honda kullandım hakikaten honda hayat ondaymış.

tarihinde Süha Demirtaş tarafından düzenlendi
Kısaltma kullanımı ve Türkçe harfler nedeni ile
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Dpf de özelikle o bölümde sıkıntı varsa, şu anda tek çözüm yetkili servis.

Yorum bağlantısı
Bilgihan Ömür
merhaba aranıza yenı katıldım.gecen hafta uzun zamandır dusundugum 2010 model focus tdcı 1.6 tıtanum aracıma kovustum.yıılardır benzınlı arac kullanan bırı olarak dızel araclara oldukca yabancıyım.aracı alırken servıse gosterdım bır kac parca boya harıcınde bır sıkıntısı yok dedıler.ancak motordan ılgınc sesler gelıyor ve klıma acıkken ınanılmaz guc kaybı oluyor.hava fıltresını 5.30 mobıl 1 yagı yenı deyıstırdım wurtun katkısını kullandım yınede arac kalkıslarda zayıf ve seslı.bugun 3 ustaya gosterdım bırı turbo dedı bırı debrıyaj balatasına taktı.dıyerı partakul fıtresı dedı.makınaya baglayınca partakul fıltre arızası verdı ancak usta bunda partakul yok dedı.lutfen bana kesın bılgı verıcek ıyı bır usta onerıırsenız sevınırım saygılar.

Murat bey, bire bir aynı sorun Bendede var. Klima açıkken inanılmaz güç kaybı oluyor. Yetkili servise (otokoç) bir kaç kez gittim, bilgisayara bağlanarakda bakıldı ama hiç bir sorun gözükmüyor. Servis elemanlarının söyledikleri Euro4 ve üstü araçlarda maalesef bu sorun varmış, malum sebeplerden dolayı EGR valfi motoru boğuyor iptalide mümkün değil. Dolayısıyla bu araçlar böyle dediler. İçimde kalmasın diye hafta sonu EGR valfini söküp temizleyeyim dedim ama söktüğümde gördümki tertemizdi, çok şaşırdım. Araç şu anda 65000 KM de debriyajla ilgili bir sıkıntısı yok, onu söyleyeyim.

Sizde bir koldan araştırın inşallah bir sonuca ulaşırsınız. Eğer sorunu çözerseniz lütfen buradan paylaşın çünkü bu sıkıntıyı yaşayan epeyce arkadaş var.

Yorum bağlantısı
Murat Başaran

özel servıslerde malesef sorunu çözemediler.yarın için taşdelen otokoctan randövu aldım partakul fıltre temızlıgı ve partakul sıvısı için 265 + kdv fıyat verdıler.umarım problem partakulden kaynaklıdır ve bu sekılde cozulur.servıs cıkısı ayrıntıları yazarım.

Yorum bağlantısı
Murat Başaran

otokoc tasdelende aracımın dpf temızlıgı ve sıvı işlemleri yapıldı.aracım suan için duzeldı.bılgınıze arkadaslar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bilgihan Ömür

otokoc tasdelende aracımın dpf temızlıgı ve sıvı işlemleri yapıldı.aracım suan için duzeldı.bılgınıze arkadaslar.

Murat bu işin maliyeti ne oldu?

Yorum bağlantısı
Oktay Servet

benzer problem bende de var.

kalkışlarda özellikle klima açıkken yığılıyor araba.2000 devir üstünde hiç problem yok ama gayet seri.

yarın için randevu aldım servisten.

ilk bakışta turbo selenoid valfi dedi usta.turbonun önden görünen kısmında bir mil sürekli hareket ediyor.normalde bunun sabit olması lazım dedi.

birde maf sensörü falan birkaç sensörü temizleriz dedi.

2007 tdci ghia benim araç.

bunda dpf varmı acaba.varsa onada baktırmak isterim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Nihat Sarpasan
(düzenlendi)

Bu konuda bilgi vereyim Horford olarak fiyatlarımız bazen diğer özel servislere göre yüksek olabilir. Bu konuda bir şey diyemem ama mühim pahalılık değil doğru iş yapmaktır ve bu doğru işi yaptığımıza inanıyorum. Yapılan tüm işlemlerde koşulsuz müşteri memnuniyeti bizim için önemli olanıdır. Doğru parça doğru hizmet vermektir ve tarafımızdan takılan tüm paçalar iki yıl garanti kapsamında olup hiç bir bürokrasi ile karşılaşmamanız olmasıdır. Takibi de başka yerlerden de fiyat almalısınız fakat yapılan işin arkasında durmayanlardan da uzak durmalısınız. Bu arada çıkarılan muhafiyet kanununundan doğan garantili araçların bakımı da tarafımızdan yapılmakta olup servisimiz Bosch Car hizmetine de başlamış bulunmaktadır. Bilgilerinize.

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
BÜYÜK > küçük harf
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Nihat Bey,

Fiyat bence de birinci faktör olmamalı. Sizin bir "sürekli müşteri "kapsamınız mevcut mudur? Normal servislerde bunu ben pek görmedim bugüne kadar. Küçük dükkanlarda sahibini tanırsın, büyük servislerde isme güvenirsin markaya güvenirsin ama sizinki gibi (hiç gelmedim daha size) boyda olanlarda her gidişte ayrı muamele ayrı kişiyle muhataplık ihtimali oluyor diye biliyorum. Bunu engellemek adına fordclub üyelerine indirimin dışında nasıl bir uygulama yapıyoruz? Bunu kurumsallaştırdınız mı?

çok teşekkür ederim yanıtlarınız için.

bir de büyük harf kullanmayınız (bağırma kabul ediliyor) ve avatar resminizi güncelleyiniz diye bitireyim.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Herford, eskiden bildiğimiz, güvendiğimiz bir servistir.. Ne yazıkki onlar forumumuzu unuttuğu için, bizler de onları unuttuk...

Bence gönül rahatlığı ile gidilebilecek bir yerdir..

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Herford, eskiden bildiğimiz, güvendiğimiz bir servistir.. Ne yazıkki onlar forumumuzu unuttuğu için, bizler de onları unuttuk...

Bence gönül rahatlığı ile gidilebilecek bir yerdir..

Kim vardı ki bizde oradan?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bizden orada kimse yoktu ama, Nihat 2008'den beri üye bu foruma ama 2010'dan beri 2 mesaj yazmış bu ikinci mesajı...

Yorum bağlantısı
Murat Başaran

Murat bu işin maliyeti ne oldu?

300 tl cıvarı.

benzer problem bende de var.

kalkışlarda özellikle klima açıkken yığılıyor araba.2000 devir üstünde hiç problem yok ama gayet seri.

yarın için randevu aldım servisten.

ilk bakışta turbo selenoid valfi dedi usta.turbonun önden görünen kısmında bir mil sürekli hareket ediyor.normalde bunun sabit olması lazım dedi.

birde maf sensörü falan birkaç sensörü temizleriz dedi.

2007 tdci ghia benim araç.

bunda dpf varmı acaba.varsa onada baktırmak isterim.

sızın aracta dpf bıldıgım kadarıyla yok.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Ecer

Merhaba,

Bu ay içerisinde benzinli Fiesta'mın ilk bakımı gerçekleştirilecek. İstanbul Avcılar'da oturuyorum ve işim de Avcılar'da. Bu bölgeye yakın bir yetkili servis tavsiye edebilir misiniz?

Bir de dışarıdan parça (örneğin hava filtresi, partikül filtresi, motor yağı vs.) alıp servise bunları kullanmasını isteyebilir miyim? Özellikle motor yağının daha kaliteli olması açısından dışarıdan almak istiyorum.

Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Forumdan geldiğinizi belirtirseniz.Hoş sohbet,kusursuz bakım ve sınırsız çayın yanında güzel bir de indirim alırsınız ;)

Yorum bağlantısı
Murat Ecer

Belirtmiş olduğunuz servis yetkili servis midir? Aracımın garantisinin bozulmasını istemiyorum çünkü.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Yenibosna'da Gaziantepli Kardeşler yetkili Ford servisi var. Ben götürdüm, memnun kaldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hayırlı olsun

1. garantideki araca, istediğiniz yerde hatta kendiniz, orjinal parça kullanarak ve faturasını alarak bakım yaptırabilirsiniz ama garantiniz bozulmaz (bilgi için yazdım)

2. İlk bakımda dilediğiniz servise gidin, parçayı dışardan almak ile, özel serviste 1. madde gibi bakım yaptırmanın prosedürü de aynıdır ki yetkili servisin kabul etmeme özgürlüğü var

3. her yerde aynı rakamdır, dilediğiniz yere gidin

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...