İçeriğe Yönlendir

Yetkili Servis Önerileriniz (İstanbul)

Serkan Öz

Recommended Posts

Ferhat Ünalan

Bu kadar tavsiyeden sonra Allah gecinden versin ama herhangi bir sorunda ilk uğrayacağım yer Liderler Oto olacak. Tavsiyeler için teşekkürler arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Aziz Göktan Başaran

Bugün oradaydım bende. Anadolu'dan Avrupa'ya geçerek gidiyorum hiç üşenmeden. Daha önce hep tamir için gittim ancak artık bakım içinde gideceğim. Memnun kalıyorum her gidişimde :( Bende tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Liderler özellikle Osman ve Fatih ustaya burdanda selamlar. benim aracında bakım zamanı geldi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Bugün oradaydım bende. Anadolu'dan Avrupa'ya geçerek gidiyorum hiç üşenmeden. Daha önce hep tamir için gittim ancak artık bakım içinde gideceğim. Memnun kalıyorum her gidişimde :nazar: Bende tavsiye ederim.

Yoksa kırmızı fiesta sizin miydi hararet sorunu olan :(

Yorum bağlantısı
Aziz Göktan Başaran
Yoksa kırmızı fiesta sizin miydi hararet sorunu olan :nazar:

Aynen . Sanırım sizde oradaydınız :(

Yorum bağlantısı
Ali Önal

Servis olarakda adres verirseniz sevinirim.

Aracım garantili oldugu için mecburen servise gidecegimden servis isdiyorum herkese iyi sürüşler

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Rıdvan Ergün

Dün akşam aracımız Kastamonu'dan İstanbul'a geldim.

Yolda araca gaz verdiğimde 2000 devire yaklaşırken motor bölümünden hava üfler gibi hhaaaaaaaşşşş şeklinde bir ses geldiğini duydum. Gazı azaltınca ses kesiliyor gaza yüklenince tekrar başlıyor. Araç durduğu yerde gaz verdigimde bu ses olmuyor. Araç ataklığını kaybetti. Yoğun duman atıyor. Zaman zaman kesinlik yaptığını hissediyorum. Turbo arızası mı diye endişelendim (km167.000). Foruma girip bilenlere danışayım dedim. Lider otoya gideyim bakalım.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Dün akşam aracımız Kastamonu'dan İstanbul'a geldim.

Yolda araca gaz verdiğimde 2000 devire yaklaşırken motor bölümünden hava üfler gibi hhaaaaaaaşşşş şeklinde bir ses geldiğini duydum. Gazı azaltınca ses kesiliyor gaza yüklenince tekrar başlıyor. Araç durduğu yerde gaz verdigimde bu ses olmuyor. Araç ataklığını kaybetti. Yoğun duman atıyor. Zaman zaman kesinlik yaptığını hissediyorum. Turbo arızası mı diye endişelendim (km167.000). Foruma girip bilenlere danışayım dedim. Lider otoya gideyim bakalım.

Turbo hortumlarında kaçak olabilir :unsure2:

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Valla çok mantıklı. Tam şikayetlerimi tarif ediyor. İnşallah öyledir. Olası arızaların en iyisi :p

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)
Valla çok mantıklı. Tam şikayetlerimi tarif ediyor. İnşallah öyledir. Olası arızaların en iyisi :)

Fakat şimdi aklıma geldi. Araç durduğu yerde gaz verdiğimde üfleme sesi gelmiyor; hiç bir anormallik olmuyor. Araç hareket etmediğinde turbo devreye girmez mi?

tarihinde R?dvan Erg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Kesiklik, güç kaybı, aşırı duman, tüketim artışı ve üfleme sesi.

En "ucuz" arıza ihtimali turbo hortumu sanırım. Yarın iyi bir usta bulurum umarım :)

tarihinde R?dvan Erg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Liderler Oto 'ya gittim.

FCTR 'den tavsiye ettiklerini, Osman Usta ile görüşmek istediğimi söyledim.

Osman Usta İkitelli'de, ben yardımcı olayım dedi beni karşılayan Fatih Usta.

Ersen Bey'in teşhisi doğru çıktı. Fatih Usta bir bakışta turbo hortumunun yırtıldığını söyledi.

15 dakikada hortumu değiştirdi. 90 TL parça bedeli ve 30 TL de işçilik ödedim. Memnuniyetle oradan ayrıldım.

Problem gerçekten hortumdanmış. Bütün şikayetler ortadan kalktı.

Liderler Oto'ya ve tavsiye edenlere teşekkür ederim. :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Liderler Oto 'ya gittim.

Ersen Bey'in teşhisi doğru çıktı. Fatih Usta bir bakışta turbo hortumunun yırtıldığını söyledi.

15 dakikada hortumu değiştirdi. 90 TL parça bedeli ve 30 TL de işçilik ödedim. Memnuniyetle oradan ayrıldım.

Liderler Oto'ya ve tavsiye edenlere teşekkür ederim. :D

Gözünüzaydın ; basit bir arıza olmasına sevindim ; keyifle kullanın aracınızı :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Liderler Oto 'ya gittim.

Liderler Oto'ya ve tavsiye edenlere teşekkür ederim. :wub:

Fatih usta'da iyidir.

Gözünüz aydın :rofl:

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Gözünüzaydın ; basit bir arıza olmasına sevindim ; keyifle kullanın aracınızı :good1:
Fatih usta'da iyidir.

Gözünüz aydın :D

Teşekkür ederim.

Aracımda çok uzun süredir bir başka şikayeti vardı. Forumda bir kaç kez yüzeysel olarak sözünü etmiştim. Şimdi yeri geldi onu da anlatayım.

Sağ tekeri yoldaki bir tümseğe vurmuştum ve düz gidişte direksiyon sağa dönük hale gelmişti. Rot ayarı yapıldığında direksiyon düzeldi fakat bu kez de aracın sağa çekmeye başladığını fark ettim.

Önce amortisör eğilmiş dendi, (zaten km de ilerledi diye düşünerek) 4 amortisörü ve amortisör üst bilyalarını değiştirdim. Şikayet düzelmedi. Bu sırada direksiyon kutusunda da takırtı başlamıştı. Bu vesileyle direksiyon kutusu da değişti. Degalarca rot ayarı yapıldı fakat sağa çekme düzelmedi.

Geçtiğimiz ay, bu forumdaki tavsiyeler üzerine Ankara BAŞER Ford Servisine gittim. Sağ ön teker alt taşıyıcısının eğik olduğunu, sağ tekerin sol tekerden 3 mm geride olduğunu ve taşıyıcının değişmesi gerektiğini söylediler. Taşıyıcının fiyatı 1.070 TL + işçilik dediler. Dışarıda aynı orijinal parçayı 570 TL + işçilik fiyatından taktırdım. Yeniden rot ayarı için (bu kez öncekilerden farklı) bir ön düzenciye gittiğimde, sağ tekerin 3 mm yatık durduğunu ama bunun çekme yapmayacağını, sadece lastiği içten yiyeceğini söyledi. Neticede yaptığı ayar çekmeye fayda etmedi. Araç direksiyonu bırakınca hala sağa çekiyordu.

Lastikten olabilir iddialarına hiç değinmiyorum; çünkü defalarca sağ-sol ön-arka yapıldı. Kışlıklar çıktı yeni yazlık sıfır lastikler takıldı vs vs...

Nitekim bu kez Liderler Ford'a gittiğimde bana kendi çalıştıkları rot balasnçıyı tavsiye ettiler. Onlar önce ayarlarımın iyi olduğunu söyledilerse de, yol testinde çekmeyi gösterdiğimde bana amortisörün bağlantığı şase bölümünde bir eğiklik olabileceğini söylediler ve Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1. kısımdaki şaseci Yıldırım Usta'yı tavsiye ettiler. Yıldırım usta yaptığı ölçümlerde sağ tekerin sol tekerden 1 cm geride olduğunu bunun da tekerleğin şaseye bağlandığı kısımdaki eğiklikten meydana geldiğini söyledi.

1 saatlik bir çalışma ile düzeltti. 250 TL kendisine, 25 TL de sonradan götürdüğü rot balansçıya verdim ve aracım yeniden doğmuş gibi oldu.

Bu türden şikayeti olan arkadaşlara faydası olacağı düşüncesiyle paylaşayım dedim. İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim. :D

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Aşkın Barçın

Arkadaşlar Anadolu yakasında KadıköyFord yetkili en iyi servis şu an hangisidir. Ona göre gitmek istiyorumda, Araç garantide.

Müşteri memnuniyeti en yüksek olan.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

sanırım herford hala geçerli bir cevap ... basit bir iş için gittiğimde bile yardımcı olmuşlardı ... birtek servise girip çıkması sıkıntılı alçak araba ile :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Necat Ertan

Aracınız garanti kapsamında olduğundan dolayı yetkili servise gitmeniz gerekecektir. Yetkili servis olarak İzmir'deki Çetaş ve Otokoç'tan herhangi bir hoşnutsuzluğum olmamıştı. Bence hala aktif ise Dolapdere Otokoç denenebilir. İstanbullu arkadaşlarımızın tavsiyeleri olacaktır.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Not: Otokoç'ta yapılan işlemler ayrı saklanıyor. Yarın öbür gün aracınızı satarken yada başka bir araç alırken ford yetkili servisinde bilgisayardan aracın geçmişine bakmak istediğinizde otokoç tarafından yapılan hiçbir işlem gözükmüyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Samet Faki

Sabah 08:30 da gittim kentford a sagolsunlar cok ilgilendiler. 10 dakikada araci teslim aldim. Plakaliklar degisti yagini ve suyunu kontrol ettiler.

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar
merhaba arkadaslar 2007 focus 1.6 TCDI 109 beygir trend arac aldım 71000 kmde servise götürmek istiyorum yag değişimi yağ ve hava filitresini değiştirecem bide bi sorunu varmı diye baktırmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim birde aracımı çalıştırdıgım zaman tıssss diye bir ses geliyor frene basınca ses kesiliyor. nedir bu

2007 model 71000 iyiymiş. :blush:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...