İçeriğe Yönlendir

Cam Filmine Ceza

Hikmet Demirtaş

Recommended Posts

Hikmet Demirtaş
(düzenlendi)

Bugün kızım' a okul dönüşü Kızılay' da cam filmleri yüzünden 140 TL ceza kesmişler!

Paradan daha çok o kadar ortalıkta serserice dolaşan mafia tipli arabalar varken, açık renkli cam flimi için ceza yemek çok zoruma gitti. ( direksiyonda çakalın biri olsaydı durum farklı olurdu diye düşünüyorum) gene de canı sağolsun, Allah korusun kaza yaptım haberi de gelebilirdi!

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bugün kızım' a okul dönüşü kızılay' da cam flimleri yüzünden 140 TL ceza kesmişler!

Para dan daha çok o kadar ortalıkta serserice dolaşan mafia tipli arabalar varken, açık renkli cam flimi için ceza yemek çok zoruma gitti. ( direksiyonda çakalın biri olsaydı durum farklı olurdu diye düşünüyorum) gene de canı sağolsun, Allah korusun kaza yaptım haberi de gelebilirdi!

Bu kısmı beğendim abi cezayı değil yanlış anlaşılmasın :) Geçmiş olsun Abi dediğin gibi serseriler şehrin göbeğinde arabayı yanlarlar filmler zaten siyah yağlı boya ile boyamış gibi camları hele o farları görmezler neyse denecek şey çok ama eh bunula gelmiş geçmiş olsun diyelim abi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bu nedenle aracı trafikten men edende var(samsunda arkadaşın aracını men ettiler). Yanlış bilmiyorsam yasada ilk uyar ve ceza yaz gönder 2.'de aracı trafikten men et diyor bildigim kadarıyla...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Geçmiş olsun...

10 yıldır Cam filmli araba kullanıyorum, Henüz daha ceza yemedim..( Birçok çevirmeyede girdim)

evet cam filmi ile dolaşmak yasaktır bunu biliyoruz ama bununla ilgili uygulama nasıl yapılıyor onu kimse bilmiyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Türk polisine hiçbir zaman akıl sır ermemiştir ermezde.

Akıl sır ermez doğru kim gider vatanı için doğuda kelle koltukta çalışır yeri gelir şehit düşer.... !

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Geçmiş olsun.Cezaların Film'in renk sıcaklığı ile alakası yok malesef. Yapı gereği yasak. Bu Aralık aylarına dikkat etmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Diğer araçlar dururken sizinkine ceza yazılmasına kızmışsınız ama ; kanun açık olarak yasak diyorsa ; cezayı filimleri kullanırken peşinen kabul etmiş oluyoruz..

Normal rutin polis kontrolünde de araçlar kalabalıklaşınca bir kısmını gönderiyorlar ; o gönderilen araçlarda da kim bilir ne kusurlar ne suçlular olabilir. Bu işler birazda şans işi.. Sıkmayın canınızı alacağınız en kötü haber bu olsun ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Geçmiş olsun.Cezaların Film'in renk sıcaklığı ile alakası yok malesef. Yapı gereği yasak. Bu Aralık aylarına dikkat etmek lazım.

Kota doldurma meselesi mi?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Bütçe kapama ayı :)

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Geçmiş olsun. Yılbaşına kadar Kızılay,Bahçelievler ve Eryaman üzerinde polisin gözüne batmamakta fayda var. Yılbaşından sonra her şey eski düzene döner. Dün okulun önünde bir arkadaşıma sis farından ceza kesti polis. Üstelik park halinde duran araca sisleri yanıyor diye hem de. :)

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ben daha lastiğe bakan polis görmedim, en önemli güvenlik ekipmanı değil sanki.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bütçe kapama ayı :)

Ülkenin bütçe açığının kapanmaya çalışıldığı bir ay.( tüm yıl bu aya sığdırılıyor) Şahsen kızım olsa ve trafiğe çıkıyor olsa 3 numara film ile trafiğe çıkmasını sağlardım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş
(düzenlendi)

Diğer araçlar dururken sizinkine ceza yazılmasına kızmışsınız ama ; kanun açık olarak yasak diyorsa ; cezayı filimleri kullanırken peşinen kabul etmiş oluyoruz..

Normal rutin polis kontrolünde de araçlar kalabalıklaşınca bir kısmını gönderiyorlar ; o gönderilen araçlarda da kim bilir ne kusurlar ne suçlular olabilir. Bu işler birazda şans işi.. Sıkmayın canınızı alacağınız en kötü haber bu olsun ;)

Normalde kendi arabama yaptırmadım, yaptırmam da çünkü benim başıma geleceğini bilirim(çöldeki kutup ayısı hikayesi gibi). Bu arabayı alırken böyleydi sökmedik, hatta bu şekilde de muayeneden geçmiş nasıl olsa birşey olmaz diye düşünüyorduk.

Özellikle arka camdaki rezistansına zarar vermemek için (zaten hepsi 3 tane cam.) onun için önemsememiştim.

Ama sürücü bayan olunca !!!!

Kabak lastikten ceza yiyen var mı?

İsterse muhakkak bir sebep bulacaktır..... bunu polis akrabam söyledi, kaçarı yok.

Ülkenin bütçe açığının kapanmaya çalışıldığı bir ay.( tüm yıl bu aya sığdırılıyor) Şahsen kızım olsa ve trafiğe çıkıyor olsa 3 numara film ile trafiğe çıkmasını sağlardım.

Bütün açığı kız babaları mı karşılasın yaaaa!!!( bir de soyadaş olacağız)

tarihinde Hikmet Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Geçmiş olsun Hikmet abi.

Geçmiş olsun...

10 yıldır Cam filmli araba kullanıyorum, Henüz daha ceza yemedim..( Birçok çevirmeyede girdim)

evet cam filmi ile dolaşmak yasaktır bunu biliyoruz ama bununla ilgili uygulama nasıl yapılıyor onu kimse bilmiyor..

Geçen çekimlerden sonra Cüneyt'e olmadımı aynısı.

Sen önünde ben arkasında üçümüzdede film var.

Onu çevirdiler bize dokunmadılar.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Filmleri sökmeniz gerekecek,2. sefer filmden yakalanırsanız aracı bağlıyorlar..

geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu nedenle aracı trafikten men edende var(samsunda arkadaşın aracını men ettiler). Yanlış bilmiyorsam yasada ilk uyar ve ceza yaz gönder 2.'de aracı trafikten men et diyor bildigim kadarıyla...

Hikmet Abi öncelikle geçmiş olsun. Dediğiniz gibi kaza haberi falan almamışsınız. Uğur beyin dediği gibi men olayı şu şekilde oluyor. Siz şimdi 1 hafta içinde filmleri söktürüp gidip trafik şubeye göstereceksiniz. aksi takdirde 2. cezada direk aracı bağlıyorlar. Bilginiz olsun. Belki biliyorsunuzdur ama ben hatırlatayım dedim. Çünkü forumdan bir arkadaşın daha önce arabasını bu sebepten bağlamışlardı.

Saygılarımla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Şu mankene bile yazdılar adı neydi bihterin sevgilisi :) Behlül :)....

Arkadaşa ceza yazan polis, arkadaşımın diğer araca neden ceza yazmadığını sorduğunda " olta misali kime denk gelirse" cevabı karşısında dumur olmuştu...

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş
Hikmet Abi öncelikle geçmiş olsun. Dediğiniz gibi kaza haberi falan almamışsınız. Uğur beyin dediği gibi men olayı şu şekilde oluyor. Siz şimdi 1 hafta içinde filmleri söktürüp gidip trafik şubeye göstereceksiniz. aksi takdirde 2. cezada direk aracı bağlıyorlar. Bilginiz olsun. Belki biliyorsunuzdur ama ben hatırlatayım dedim. Çünkü forumdan bir arkadaşın daha önce arabasını bu sebepten bağlamışlardı. Saygılarımla.

Mehmet Bey, ilk defa duyuyorum. Çok teşekkür ederim.

Trafik şube dediğiniz yer neresi

Yorum bağlantısı
Yağız Mustafa Erdoğan

bizim arabanın arka camları karartılmış ve ekteki belgenin çıktısını alıp ruhsatın içine koydum eğer polis sorarsa gösterecekmişim umarım bizde bir sorun cıkmaz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...