İçeriğe Yönlendir

Cam Filmine Ceza

Hikmet Demirtaş

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Şimdi bakın olayı bilmeye gerek yok, isterse o kadın hayat kadını olsun, karakol dayak yerimidir? O suçlu bile olsa hukuken suçlu değil zanlıdır.

O kadını orada polis olarak değil ki.. X birisi olarak dövdüler... Polis olduklarını hatırlasalar dövmezlerdi, dövmemeleri gerekirdi..

İyi yapmışlar demiyorum, yapmamaları gerekirdi, yaptılar, cezalarını da, meslekten men, tüm tazminatlarından men edilerek çektiler...

Keşke yapmasalardı.. Yazık oldu... Yanlış oldu...

Polislere sürekli davranış dersleri veriliyor, iletişim dersleri veriliyor, sürekli seminerdeler.. Emniyet, çok sıkı bir şekilde düzene giriyor..

Yamuklar yok mudur, vardır, temizlenecekler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Doğru olmadığını açık açık bildiğim halde ve hatta kesinlikle dayağı tasvip etmediğim halde yazmak zorunda hissediyorum.

Vatandaş öyle bir zaman gelecekki karakolda dayak atılan günleri mumla arar olacak çok çok acı ama gerçek bu ve altında bir şey aramayın. Herkes kendi canı yandığında aman diyor canı yanmadığında bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyor, o yılan muhtemelen en geç 999.yaşında sizi de ısıracaktır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yukarıda da bahsettiğim gib ben de karşıyım ve kendi arabama yaptırmadım....aslında şikayet anlamında değil de bilgilendirme anlamında paylaşmıştım.....bir başkası dikkatli olsun gibi... konunun bu kadar dağılmasına sebep olduğum için üzgünüm, özür dileyerek kilitlenmesini veya silinmesini talep ediyorum... saygılar. hikmet

Af dilememin sebebi konunun geldiği nokta idi abi..

Suçlu siz değilsiniz..

sizin teknik anlamda konu açtığınızı biliyorum ama ilk gelen cevap, cezayı öğle vaktimi yazdılar, ikinci cevap rüşvet vermedin mi, üçüncü cevap ben olsaydım tarzı şeyler olunca konu buralara geliyor işte...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

O kadını orada polis olarak değil ki.. X birisi olarak dövdüler... Polis olduklarını hatırlasalar dövmezlerdi, dövmemeleri gerekirdi..

İyi yapmışlar demiyorum, yapmamaları gerekirdi, yaptılar, cezalarını da, meslekten men, tüm tazminatlarından men edilerek çektiler...

Keşke yapmasalardı.. Yazık oldu... Yanlış oldu...

Polislere sürekli davranış dersleri veriliyor, iletişim dersleri veriliyor, sürekli seminerdeler.. Emniyet, çok sıkı bir şekilde düzene giriyor..

Yamuklar yok mudur, vardır, temizlenecekler...

Abim, bende aynı şeyi söylüyorum zaten. Olmaması gerektiğini söylüyorum. Polisler ünvanlarını çıkarıp dövdüler ama yargılanırken ünvanları yargılandı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mehmet abi, 2000 yılından beridir Nevşehir'desin değil mi... Bir de İstanbul'a gel de, cezayı gör.

Bende 25 yaşındayım, 18 yaşımdan beridir araç kullanırım. Kaç defa haksız aracı çekileni gördüm ben bilirim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ahmet Bey,

İlk mesajdaki küçümseyici ifadeye takıldığın kanısındayım. Zaten gerekli yerde gerekli tepkini vermişsin. Kişiliğin gereği, eleştirilecek birşey varsa bizden daha çok çuvaldızı kendine batıracağını biliriz. Sana ve mesleğine saygım büyüktür. Burada kendini açıkça veya kamu görevlisi olarak tanıtan birçok polis arkadaşımızın olduğunu biliyoruz. Bizim size her daim ihtiyacımız var.

Kızılay'a dönecek olursak, Kızılay'daki trafik polisleri yaklaşık 10 gün önce değiştiler. Şu an 7:15'de göreve başlıyolar ve aksam 18:00'e kadar görev başında görüyorum. Ben çıktıktan sonra da devam ediyorlardır belki. Sabah mal bırakmaya çıkan kamyonlara bile esneklik tanımıyorlar. Biraz fazla bekledi mi uyarıyorlar. Tabi ki esneklik gösterdikleri araçlar var. Örbeğin dün Porsche marka jeep en az iki saat Ziya Gökalp Caddesinde bekledi. Şöförü ile epey muhabbet ettiler. Ancak araç eski milletvekilininmiş. Önünde plakası olmayan bir aracı ise sabah 7:30'da çevirip ceza yazdılar. Bugüne kadar gördüğüm en sıkı genel uygulamalarını yapıyorlar. Şirketin aracını 5dk. bekletmeye korkuyoruz. Plakanın fotoğrafı çekilip ceza yazılma riski yüksek. Ancak ben uygulamalardan şikayetçi değilim. Düzenleyici bir kuvvet olmadı mı, araç sahipleri işi çığrından çıkarabiliyorlar. Mithatpaşa Cad. sağlı sollu 2 sıra park edilir olmuştu, hemen düzeldi. Eski KVK, şimdiki Burger Kıng olan Ziya Gökalp cad. üzerinde araçlar park edilerek en işlek güzergah tek şeride inerdi. Şİmdi tek araç parkedemiyor. Hemen polis aracın yanına geliyor. Uygulamalar genele dokundukça, herkes daha dikkatli olacaktır ve uygulamalar şikayete konu olmaktan çıkacaktır. Yeter ki, kendimize çıkan payı içimize sindirebilelim.

Cam filmi çok koyu olmadıkça yazılan cezalar biraz keyfi oluyor. Her polis memurunun kıstası farklı bu konuda. Bu yüzden şans işi diyelim. Ben şahsen araç alırken cam filmli olanları ve yazanları aramadım. Şanssızımdır, ceza yerim diye.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yazmayayım, yazmayayım diyorum, duramayacağım artık. Daha 2-3 hafta önce öğretmenlerimizin çok büyük tepki gösterdikleri sözler şimdi polisler için sarfediliyor. Hem de öğretmenlerimiz ve öğretmenlerimizi destekleyenler tarafından. Ne tezat.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet abi, 2000 yılından beridir Nevşehir'desin değil mi... Bir de İstanbul'a gel de, cezayı gör.

Bende 25 yaşındayım, 18 yaşımdan beridir araç kullanırım. Kaç defa haksız aracı çekileni gördüm ben bilirim...

İstanbul'u kontrol etmek kolay değil Sani..

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bir Cam filmi cezasının Polislere ve Hükümete kadar gelmesinin hiç bir mantığı yok..

Bende Cam film'i kullanıyorum ama cezasını bile bile..

Geçen ay radar cezası yedim 290tl. Ama polislerin suçu yok benim suçum var bile bile hız Kuralını ihlal ettim..

sadece ceza uygulamalarından yana bir eksiklik olduğunu düşünüyorum..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bir Cam filmi cezasının Polislere ve Hükümete kadar gelmesinin hiç bir mantığı yok..

Bende Cam film'i kullanıyorum ama cezasını bile bile..

Geçen ay radar cezası yedim 290tl. Ama polislerin suçu yok benim suçum var bile bile hız Kuralını ihlal ettim..

sadece ceza uygulamalarından yana bir eksiklik olduğunu düşünüyorum..

Opeli ilk aldığımda filimliydi camlar. Polis çevirdi.Sökeceksiniz dedi. Sökmek istemiyorum eşim uzun yolda bebeği doyuruyor dedim. Cezasını kabul ediyorum dedim.İkinciye yakalanırsanız ondada cezayı kabul ediyorum dedim. Ama ikincide aracı bağlarız dedi.Tamam dedim ve gittim söktürdüm.Tartışmaya kavgaya gerek yok.

Saygılarımla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

http://www.hurriyet....em/19555814.asp

Hakkatten artık Polisler fazla ileri gittiler ya.!!!

Evet, hadlerini aşmışlar yine... :)

ancak şu an durum bu şekilde değil. 0 numara renksiz film olsa dahi suç şu an. sebebi de herhangi bir kaza anında kırılan camın, film yüzünden atomize özelliğinin kaybolması ve büyük tehlike oluşturmasıymış.

Bu da doğru abi..

Ama ben ozon tabakasındaki deliği daha teklikeli buluyorum...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Evet, hadlerini aşmışlar yine... :)

Doğru abi Türk polisine akıl sır ermiyor görüldüğü üzere hele birde bunların kendine taş atan çocuklara çikolata veren onlarla maç yapanları var aman aman hiç sokulmamak lazım...

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Su değil kese isteseler onu bile atarız sorun yok bizim için :)

Geçen sene ilaç içerek intihara teşebbüs eden bir ablayı kurtardık, telefonda oyaladık, adresini öğrendik, kapıya dayandık açmayınca, kapıyı kırıp ekipler içeri girdi, netice; ablamız hayatta.

Bugün akbilini otobüste düşüren bir üniversiteli kardeşimi Facebook'tan bulup ayağına kadar götürdüm akbilini belki parası yoktur diye.

İhtiyacı olana kan vermeye, can vermeye önce biz koşarız. Polis okulları, Çevik Kuvvet birimleri kan bankası gibidir.

Daha çok yazarım ama kimseye yaranma derdimiz yok, Allah bilir her şeyi, iyiliği yapar denize atarız.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ceza yazacaklarina cam filmini ulkrye sokmasinlar o zakan satisini yasaklasinlar

Cam filmini ithal etmek serbest,dağıtımı serbest,uygulayıcıya satışı serbest,uygulaması serbest,kullanmak yasak.Ne diyeyim burası Türkiye.

:bravo::good1:

Asıl sorulması gerekenler bunlardır bence...

Üçünüzede pes diyorum :)

Cam filmi ülkemize giriş yasak ürünlerden olsa evimin camlarına nasıl film çekipte güneşten korunurum ??

Orjinal koyu renkli cam taktırın ve ruhsata işletin sorun teşkil etmiyor. Değermi ? Değmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

hatta içmek için evinde özel oda yaptıranlar bile varmış. tehlikelinin karesi hatta küpü küpü.! :D:p

Bişeymi dedin bilader ??

Doğru, asıl amacı bu aslında.

Ama araçlara uygulayanlara da bir yaptırım yok?

Kangoo da filmden ceza yedim vakti zamanında, Honda'yı çeviripte bakan yok. Ve buna uyuz oluyorum..

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

dedim, n'olacak? gücün yetiyorsa gel.! gerçi sigara sende güç de bırakmamıştır ama... :) ha, geleceksen ayın 8'ine gel bari...

Dur bi meşhur balkonumda cigara tüttüreyimde sonra bişeler yazayım

Ha Nübet bölümünden geyiğe devam edelim :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Çok geçmiş olsun.Allah daha beterinden saklasın.Bu memleketi anlamak zor.... :unsure2: :unsure2: :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Doğru abi Türk polisine akıl sır ermiyor görüldüğü üzere hele birde bunların kendine taş atan çocuklara çikolata veren onlarla maç yapanları var aman aman hiç sokulmamak lazım...

Evet geçen gün de itfaiyeciler gecikince çocuğu kurtarmak için birisi yangının içine girmişti..

dur konuyu biraz daha kaydırayım ben. :) düşünüyorum da, Adana'da yılın en fazla 3 ayı soba yanıyor, her ayı mutad vakitlerde kebap yapılıyor. amma şu sigara denen meret her daim, her vakit, her yerde tüketiliyor. bence sigara dumanı, diğer dumanların hepsinden fazladır gibime geliyor. diyeceğim o ki; ben de sigara içenleri tehlikeli buluyorum. hatta içmek için evinde özel oda yaptıranlar bile varmış. tehlikelinin karesi hatta küpü küpü.! :D:p

Şu yakın gözlüğümü gören oldumu ya...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Nazar değmesin, 5 yıldır arabayı durduran olmadı diyebilirim :) 1 defa sis farı var, oda insaflısına denk geldi ve yolladı.

Filmde var. Sisleride gündüz farı niyetine sık sık açıyorum.

tarihinde Ayhan Şentürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

benim sayfanın en altındaki ismim denizler kadar mavi, gökler kadar hür ve dimdik ayakta çıkıyor, dikkat et. seninkiyse 3-5 nöbetinden dönen erler kadar yatay ve çevresi karalar tarafından çevrilmiş durgun sular, göller kadar yeşil çıkıyor. aramızdaki fark, ben nöbet tutmam.! :D:p

bugüne değin, kulüp üyeliğine bu denli farklı bir bakış açısı hiç düşünmemiştim inan.! tamamen doğaçlama.! :biggrin:

Emmiii duy sesini bu kardeşinin......

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sen kulüp üyeliği istemiyorsan toplantı sayını bana aktarsana ;)

Emmi böyle bir aktarma olur demi ? :)

Acilen kural yazmalıyım :)

Şu an için bir mani görülmüyor :D

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Senmi yaşlısın.Bırak allasen.Git g..nü kaşı gene nazarım değecek sana . :D

Sayın moderatörlerim; Fuat Hoca *bu da ayıp* dedi! :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...