İçeriğe Yönlendir

Cam Filmine Ceza

Hikmet Demirtaş

Recommended Posts

Süha Demirtaş

Evet tırstıkları için ceza kesiyorlarmış.

Ama bunu düşünende değil kabahat, hep çocukken dengesiz beslenmekten oluyor bunlar. :crazy:

En çok dikkatimi çeken "kendi güvenliklerini sağlamak için" ve "polis değilim, zaten sevmem" ifadeleri oldu.

Bu arkadaş hangi ildeydi?

Ahmet abi artis bir patronum vardı girilmez olan sokağa BMW si ile tersten girdi. Karşımıza bir transit çıktı bizim patron camı açıp çekilin ben polisim dedi. Bunun ardından transitin yan kapısı açıldı ve içinden 3 tane adam indi ve bizim arabaya geldiler. Bizim patronda indi bende ayırmak için indim adamın bir tanesini iki elle belinden tutup çektim ve tuttuğum her iki taraftada silah vardı. Meğersem adamlar bir transit dolusu polismiş ve operasyona gidiyorlarmış :D Özür diliyerek geri geri gitmişti bizim patron ordan sanırım artık daha hayatta terse girmez :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Tek soruluk üye olanlar zaten, kendileri konu açtıkları için, ve amaçları foruma katkıdan ziyade istifade etmek olduğundan problemli olmuyorlar.

Ancak foruma yeni üye olup, istifade sınırını aşıp, katılım aşamasına gelenler, sınıfa yeni gelmiş çocuk alınganlığına sahip oluyorlar.(Temsili olarak) Eski sınıf arkadaşları, muhabbet ederken, onlar muhabbete girmek için tüm cesaretlerini toplayıp araya girmeye çalışıyorlar. Yılların birikiminin getirdiği dostluklar,

bir forum ortamında rastladıkları türden olmadığı için, kendilerine yanıt gecikince veya samimiyet biraz eksik olunca, gereksiz bir alınganlığa kapılıp, önemsenmedikleri algısına kapılıyorlar. Bir de forum kuralları hatırlatılınca, kendini bu foruma yabancı hissedip, zaten bir daha forumda muhabbete giremeyeceğini düşünerek agresiflik sergiliyorlar.

Oysa ki, ikili ilişkilerin ve sosyal kaynaşmanın temeli olan, samimiyet algısını anlayabilmeleri için önce gözlem yapmaları lazım. Forumu ve forum üyelerini tanımaları lazım. Biraz düşününce, çoğu kişinin birbirini tanıdığı, resmi bir klube ilk üye olunduğunda üyeler ilk başta kuralları öğrenmekten mesul olurlar. Sonrasında kurallara uyacaklarını beyan ederlerse denenirler, kurallara uyarlarsa ve üyelerce sevilirlerse de, gerçekten o klubün üyesi olurlar. Ben geldim, benim kuralım bu siz nasıl klupsünüz diyene niye geldin o zaman sen buraya, biz mi davet ettik demezler mi?!!

Önyargılardan arınanlar için burası, gerçekten inanılmaz bir forum. Kapısı da herkese açık. Forum kuralları içersinde kaldıkça da çıkış yok:))

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici
(düzenlendi)

386527_2818615340169_1102445064_3139625_205964163_n.jpg

Yeni yıla cezayla merhaba demişsiniz galiba. Geçmiş olsun. Yalnız 2 gün izin verildi kısmını anlayamadım. 1 hafta değilmiydi?

tarihinde Hasan Ekici tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

386527_2818615340169_1102445064_3139625_205964163_n.jpg

Erhan ne oldu bi poliste senden mi tırstı :p Geçmiş olsun tam ceza puanlarının sıfırlandığı gün :(

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Makbuzda dayanak maddeyi göremedim mi ben? Hangi maddeden yazdı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Seneye kötü başlağıç yapmışsın.Geçmiş olsun Erhan Bey.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Evet. Karayolları Trafik Kanunu Maddesi: 30/18 yazıyor galiba.

ARAÇLARIN TEKNİK ŞARTLARA UYGUNLUĞU:

Madde 30 - Araçların, esasları yönetmelikte belirtilen şekilde ve tarzda teknik şartlara uygun durumda bulundurulması zorunludur.

a ) (Değişik bent: 21/05/1997 - 4262/4 md.) Servis freni, lastikleri, dış ışık donanımından yakını ve uzağı gösteren ışıklar ile park, fren ve dönüş ışıkları noksan, bozuk veya teknik şartlara aykırı olan araçları kullanan sürücüler 1 800 000 lira para cezası,

b) (Değişik bent: 21/05/1997 - 4262/4 md.) Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs aksesuar eşya ve çıkıntıları olan araçları kullananlarla, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanan sürücüler 3 600 000 lira para cezası, İle cezalandırılırlar.

Bu maddenin (a) bendinde belirtilen eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlar, teknik şartlara uygun duruma getirilinceye kadar trafik zabıtasınca trafikten men edilebilir. (b) bendindeki şartlara uymayan ve uyumsuzluğu trafik emniyetini tehlikeye düşürmeyecek nitelikte olan araçların şartlara uygun duruma getirilmesi ihtar olunur. İhtarda verilen süre için teknik şartlara uygun duruma getirilmediğinin tespiti halinde araç trafik zabıtasınca trafikten men edilir.

Hadi bakalım, cam filminden birşey olmaz, polis birşey demiyor diyenlere gelsin bu makbuz :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

30 1b

Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Böyle bir kuralı olan yasaktan kurtulmak çok zor. Ucu bucağı yok. Telefon tutacağını bile gösterip ceza yazılabilir buna bakarsak. İtiraz halinde cezanın kaldırılabileceği bile muamma yani :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Erhan Bey geçmiş olsun, 154TL az para değil gürültülü ekzoz sanırım memur arkadaşların kulaklarını rahatsız etmiş yanında da cam filmi takviye olmuş.

:(

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu nasıl bir tespittir :bravo:

Yakında Fun grubun olur senin Evren Forum içinde.

Forumun herkes gibi yeri bende ayrı Fuat Bey. Görüşünüz için teşekkür ederim.

Evren Bey'e :bravo:

Sağolun Mehmet Bey.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş
(düzenlendi)

Ben, 105 tl ceza + 20 TL sökme parası ödeyerek, bu işten kurtuldum derken, sabah evden gelen telefonla diğer arabaya da 65 TL veya 56 TL yaya geçidinde kırmızı ışık ihlali gelmiş, ,,Çok ilginç değilmi? 2011 yılın gönderirken de, 2012 yi karşılarken de ceza ödeyerek devam diyoruz.

tarihinde Hikmet Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Ben, 105 tl ceza + 20 TL sökme parası ödeyerek, bu işten kurtuldum derken, sabah evden gelen telefonla diğer arabaya da 65 TL veya 56 TL yaya geçidinde kırmızı ışık ihlali gelmiş, ,,Çok ilginç değilmi? 2011 yılın gönderirken de, 2012 yi karşılarken de ceza ödeyerek devam diyoruz.

Ben kurtuldum derken, forum bu işden benim yüzümden kurtulamamış, olaylar çok değişik yönlere kayıp, tekrar toparlanmış. Bunda benim suçum varsa hepinizden özür dilerim.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Abi hayırdır bir terslik var bu işte.

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Hikmet Abi resim isterük ceza makbuzlarından :D Şaka bir yana geçmiş olsun abi. :flowers:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ben kurtuldum derken, forum bu işden benim yüzümden kurtulamamış, olaylar çok değişik yönlere kayıp, tekrar toparlanmış. Bunda benim suçum varsa hepinizden özür dilerim.

Yok Abi ne demek özür mü olur asıl biz kaynattık konuyu biz özür dileriz ama konu abuk subuk uzayınca ufak tefek geyik müdahaleleri oluyor bazen :)

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş
(düzenlendi)

Hikmet Abi resim isterük ceza makbuzlarından :D Şaka bir yana geçmiş olsun abi. :flowers:

alın size resim,

büyük resime dikkatli bakarsanız olayı fark edip, geri vitese takmışım. Ama iş, iş ten geçmiş bir kere.

.thumb-163311.jpg

tarihinde Hikmet Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

En korktuğum şeylerden biri de bu cihazlar dinlemeden etmeden basıyor cezayı. Belki duramadım belki geç fark ettim, belki hatamı hemen düzelttim ama yok yakaladımı anı affetmiyor kesinlikle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Vallahi bu cam filmi cezası Muş'ta bir uygulansa herhalde %50'den fazlası ceza yer.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...