İçeriğe Yönlendir

Elektrik Çarpması

Misafir

Recommended Posts

Selamlar arkadaşlar,

Son zamanlarda sıkça yaşadığım metale dokununca elektrik çarpması durumu sıkça olmaya başladı. Havalar da soğuk çıplak ayak bahçede gezemiyorum. Bu elektrikten kurtulmak için neler yapılabilir? (Muzip fikirleri özel mesajla atabilirsiniz :biggrin: ). Evde çok olmasa da işyerinde sürekli çarpılıyorum.

Köksal,konuyu uygun başlık ile birleştirdim.Komple bir göz at istersen. :yes:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

bunu kullanabilirsin.

mavi.jpg

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Arslann

çıplak ayakla gez,ama ayaklarınıda üşütme artık nasıl yaparsın bilemem :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

bunu kullanabilirsin.

mavi.jpg

Bunun fişini nereye takacaz abi :fiuw: Genel müdürlük binasında olduğum için heryer elektronik, 360 derece ve yoğun şekilde kuşatılmış haldeyim. Kendi bilgisayarımda bile 2 monitör kullanıyorum :shok:

çıplak ayakla gez,ama ayaklarınıda üşütme artık nasıl yaparsın bilemem :biggrin:

Abi ayaklar evde bile donuyor kolayca, ısı tabancasıyla üstten desteklesem mi acaba? Kaç dk durmak lazım acaba?

ya da hareket ederim dersen bu olabilir.

burun%20topraklayici.jpg

Bunu anlamadım abi :unsure2:

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bunu anlamadım abi :unsure2:

Bir parçasını çorabının içine koyuyorsun oradan aldığı elektiriği zemine iletiyor, sonuç: topraklandın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Berkan Arıkan

Arkadaşlar,
Değerli Sürücüler,

Genellikle kış ve bahar aylarında sürücülerin yaşadığı bu zararsız ancak stres yaratan durum için EDS Modülü geliştirdik.

EDS Modül, sürüş sırasında hem araç hemde sürücü üzerinde biriken statik elektrik yükü seviyesini tesbit ederek ikaz verir.

EDS Modül, sürüş sırasında araç ve sürücü üzerinde biriken statik elektrik yükünü, araçtan inmeden önce toprağa ileterek hem aracı hem sürücüyü nötr durumuna getirir. Sürücü tek dokunuşla bu işlemi gerçekleştirir.

EDS Modül, aracın elektrik ve bilgisayar sisteminden tamamen bağımsız çalışan güvenli bir sistemdir. Kullanıcı, son derece kolay montaj işlemini yardım almadan gerçekleşrir.

EDS Modül, Henüz satışta değildir ve seri üretim aşamasındadır. 2018 başlarında tüm Türkiye' satışta olmasını planlamaktayız.

Online satış için web sitemiz hazırlanmaktadır.

Bilgi için : edsmodul@gmail.com

Geçici web sitemiz için ziyaret ediniz : EDS Modül Web Site

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bana bir tane gönderin test edeyim üniversiteden kağıt vereyim.

Teknik özellikler de pek teknik olmamış :)

"Forumlara girip reklam bırakmak" güzel şey ve fakat burası başkadır. Biraz kendinizi tanıtır mısınız?

domain almak  isterseniz haberimiz olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ofisin dış kapısı çelik.. 

Ofisin zemin ahşap parke.. Akşama kadar 20 defa çarpılıyorum dış kapıya.. 

Buna yapacak bir şey var mı ?

Bir saat önce, Berkan Arıkan yazdı:

Geçici web sitemiz için ziyaret ediniz : EDS Modül Web Site

Link bozuk.. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
59 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ofisin dış kapısı çelik.. 

Ofisin zemin ahşap parke.. Akşama kadar 20 defa çarpılıyorum dış kapıya.. 

Buna yapacak bir şey var mı ?

Link bozuk.. 

Abi kendini topraklasana. Amcam elektronik mühendisi, bileklik gibi bişeyden bahsetmişti bana topraklamalı ,benim bilgisayarın ramlarini söktüğümü gördüğünde.statik elektrikle bozacaksın diye. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
3 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Abi kendini topraklasana. Amcam elektronik mühendisi, bileklik gibi bişeyden bahsetmişti bana topraklamalı ,benim bilgisayarın ramlarini söktüğümü gördüğünde.statik elektrikle bozacaksın diye. 

Tesla'da kimbilir ne çarpılır adam.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Onca para verip bi de çarpılırsam ,dünyanın tazminatını isterdim ben

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...