İçeriğe Yönlendir

Ford Mondeo 2015

Yusuf Alper Gül

Recommended Posts

Mustafa Tekin-2
(düzenlendi)

Bülent... Ben diz mesafesini kendi standartlarima. Ve mondeonun gelişen değişen kasalarina göre yorumluyorum...nasil on cam isitma yok eksik...nasil elektrikli koltuk yok eksik dediğimiz gibi diz mesafesinde bu uzunluktaki mondeoya gore eksik...birde şu performans işi pek kafama yatma di... Bi kullanayim öyle yorumlayacagim...143 PS...340 lik mondeoyu nasil yolda bozar...bakmam lazim...

Tekno pakette ısıtmalı ön cam bulunmakta.

Elektrikli koltuk da yine opsiyon olarak alınabiliyor.(bej deri) Hatta masaj fonksiyonu da bulunmakta.

tarihinde Mustafa Tekin-2 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Elektrikli koltuk da yine opsiyon olarak alınabiliyor.(bej deri) Hatta masaj fonksiyonu da bulunmakta.

6 ay sonra alayı gelir zaten :)

Yorum bağlantısı
Suat Seymen

formların genel özelliğidir bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan konuşmalar :)

sözüm meclisten dışarı, Allah'tan buralardan yola çıkarak iş yapmıyorum...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

10.000 lira versene :p

olmaz biriktiriyorum  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Suat Seymen

Allahtan bizim forumda bu tip bilgi sahibi olmadan fikir sahibi

olmaz biriktiriyorum  :D

bu tip derken beni mi kastettiniz?

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Sanırım Ali abi şunu dedi bizim formda ölesi zor .bilmeyen sorar öğrenir bildiği kadar anlatır yaza gibi ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Suat Seymen

Sanırım Ali abi şunu dedi bizim formda ölesi zor .bilmeyen sorar öğrenir bildiği kadar anlatır yaza gibi ;)

söylenenden onu çıkartmadım ben ama peki diyelim ortaya karışık olmuş :)

bilmeden konuşulmaz diyorsunuz yani

benim fikrim pek bu yönde değil açıkçası

neyse çok da sorun değil önemli de değil açıkçası...

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

şahsen ben bugüne kadar bilmediği konuda katti yorum yapan yön gösteren kimseyle karşılaşmadım formda ki zaten anlaşmalı olan servisler mevcut değerli abileimiz ve ustalarım direk net bilgi her konuda verir diyorum ben  ;) bu arada böyle eksik yada yanlış bir bilgimi verildi? hangi konuda bilmek isterim şahsen

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Suat Seymen

şahsen ben bugüne kadar bilmediği konuda katti yorum yapan yön gösteren kimseyle karşılaşmadım formda ki zaten anlaşmalı olan servisler mevcut değerli abileimiz ve ustalarım direk net bilgi her konuda verir diyorum ben  ;) bu arada böyle eksik yada yanlış bir bilgimi verildi? hangi konuda bilmek isterim şahsen

bak güzel kardeşim, bir kaç arkadaş 1.5 ecoboost aldı ben de almak üzereyim. tartışma istememekle birlikte önce 2.0 demeler vs oldu 2 den başlar vs , çok bilgili görünen gülücükler vs.

arkadaşlar ağırlık farkı vs motor anlatmaya çalıştılar

sonra nasılsa 2 wlde düşer biz alırız muhabbetleri oldu. 0 araba alanlar afedersin salak yerine kondu

o yok bu yok dendi

gibi bir cvp verildi o son cevaba da bu şekil bir bilgelik gönderildi

6 ay sonra alayı gelir zaten  :) gibi bir cevapla karşılandı

bu uzagelen bir konuşmalar toplamının sonucu ayrıca daha da uzatmak istemiyorum, bunları yazıp bir daha tartışmayacağım da dediğim gibi önemli de değil zaten sordun diye yazıyorum...

imdi 6 ay sonra alayı gelir zaten diyen arkadaşa ben soruyoruım

6 ay sonra bunlar pakete bedavaya mı gelecek

gelecekse ayrıca bir fiyat eklemesi olacakmı

cep telleri zamanla ve yeni teknolojiler geliştikçe neden ucuzlarlar ve millet neden pahalı iken bunları alır gibi binlerce soru sorulabilir...

biz nasıl salaklarızki 20 m vs fark olacak işe şimdiden giriyoruz

nasılsa siz akıllı arkadaşlar bir kaç sene sonra pul olmuş arabalarımızı alacaksınız yüksek ıq larınızla

bu bilgileri nereden alıyorsunuz

yoksa bunlar bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak mıdır

evet Okan Tansel bey sorunuza yanıt olmuş mudur yazdıklarım

ben mi yanlış anlamaktayım.. yazılanı ve söylemi??

bir cevap beklentim yok maksadım haıl olmuştur sanırı

sürçü lisan oldu ise affola

bunlar benim düşüncelerimdir...

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Suat bey öncelikle hayırlısı olsun ALLAH kaza bela vermesin .bazı dialoklarda samiyetten kaynaklanan ve espirili cevaplar verilmekte ve fordun şu yapısı yıllardır bilinen birşey önce modeller çıkar versiyonlar ve enson makyajlı kasa çıkar ve evet bazı donanımlar standart hale getirilir. ben bunu fiestada yaşadım 1 ay arayla alınan iki araç fiyatı aynı donanım farklı ve istendiğinde fiyat farkı ödendi .birinde opsiyonel olan özellik diğerinde standart sunuldu ve fiyat donanım farkını vermeden sabit fiyattan alındı bu yaşanan birşey  :)

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Bu sadece ford ta yaşanan birsey değil. Vw olan şeyler. Mesala vw ilk başta trend, comfort ve higline diye donanım çıkarır. Sonra. Kasa üretiminin ortalarına doğru millete bu eskiyen kasaları itelemek için exclusive diye donanım çıkarır. Anlatmak istediğim bu her markada var. Ama bunu nedense ford yapınca bizi kazıklama olarak görüyoruz. Kardesim ben araba almak istedim mi alırım. Keyif süreceksem hemen sürmek isterim. 2 sene sonra değil. Iyi ozaman neden gidip iphone 6 çıkınca hemen alıyor da 6 s çıkmasını beklemiyoruz. Saygilarimla [emoji2]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Suat Seymen
(düzenlendi)

Suat bey öncelikle hayırlısı olsun ALLAH kaza bela vermesin .bazı dialoklarda samiyetten kaynaklanan ve espirili cevaplar verilmekte ve fordun şu yapısı yıllardır bilinen birşey önce modeller çıkar versiyonlar ve enson makyajlı kasa çıkar ve evet bazı donanımlar standart hale getirilir. ben bunu fiestada yaşadım 1 ay arayla alınan iki araç fiyatı aynı donanım farklı ve istendiğinde fiyat farkı ödendi .birinde opsiyonel olan özellik diğerinde standart sunuldu ve fiyat donanım farkını vermeden sabit fiyattan alındı bu yaşanan birşey  :)

bu ticari bir iş

fiat önemli bana 1 ay sonra alınan araba ile önceki standartta olmayan arabanın fiyatlarını vermelisin

standarta girer ama fiyat 1 lira fazladır örneğin... bunu bilmiyorum ama boş konuşmayayım

eğer aracı satamaz san bunu yapabilir sinde olmaması gerek ama kardan zarar edebilirler

ama birde şu var 1 ay önce 1 liraya sattığın araç tutarsa bir ay sonra 1.5 a da alabilirsin

yeni  mondeodaki bu artış şimdiden hissediliyor bilginize

bu son msg forumdan ayrılıyorum

11, 12 lt harcıyor diyenler

ben arabaya 10 ton koyacam diyenler bir sürü söylem de oldu

Ali bey e yüklenmemek adına söylüyorum bir sürü fikir var ama bilgi az diyorum

Arda Bey ve bir kaç kişi de kibarca sanki kendilerini savunuyor durumuna düşüyorlar Ford formu değil mi burası garipsedim açıkçası gerçekleri konuşialım elbette ama gerçekler olsunlar lütfen

o benzin hesapları öyle yapılmıyor o kadar da basit değil neyse 

dediğim gibi çok önemli değil herkes eğlensin işte

ciddi olarak bu son msg.. kolaylıklar herkese...

tarihinde Suat Seymen tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

bak güzel kardeşim, bir kaç arkadaş 1.5 ecoboost aldı ben de almak üzereyim. tartışma istememekle birlikte önce 2.0 demeler vs oldu 2 den başlar vs , çok bilgili görünen gülücükler vs.

arkadaşlar ağırlık farkı vs motor anlatmaya çalıştılar

sonra nasılsa 2 wlde düşer biz alırız muhabbetleri oldu. 0 araba alanlar afedersin salak yerine kondu

o yok bu yok dendi

gibi bir cvp verildi o son cevaba da bu şekil bir bilgelik gönderildi

6 ay sonra alayı gelir zaten :) gibi bir cevapla karşılandı

bu uzagelen bir konuşmalar toplamının sonucu ayrıca daha da uzatmak istemiyorum, bunları yazıp bir daha tartışmayacağım da dediğim gibi önemli de değil zaten sordun diye yazıyorum...

cep telleri zamanla ve yeni teknolojiler geliştikçe neden ucuzlarlar ve millet neden pahalı iken bunları alır gibi binlerce soru sorulabilir...

nasılsa siz akıllı arkadaşlar bir kaç sene sonra pul olmuş arabalarımızı alacaksınız yüksek ıq larınızla

yoksa bunlar bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak mıdır

evet Okan Tansel bey sorunuza yanıt olmuş mudur yazdıklarım

ben mi yanlış anlamaktayım.. yazılanı ve söylemi??

bir cevap beklentim yok maksadım haıl olmuştur sanırı

sürçü lisan oldu ise affola

bunlar benim düşüncelerimdir...

Suat bey aracınız şimdiden hayırlı olsun. Ben çok memnunum aracım dan . Bu forumda bile bu mondeo böyle tokatlandıktan sonra diğer forumlarda neler olur. Bazı arkadaşlar diyor bagaj çok kötü diye. yahu yılda kaç kere kullanıyoruz. Bagaj küçük diyoz adam c segmenti araç kullanıyor. Sonra bagaj küçük diyor. Ben arabama alçı da attım çimento da attım. Benim kadar arabasına böyle davranan varmi yok. Yılda bir kere bagaj kullanıyor neymiş kucukmus. Bundan sonra bende mondeo hakkında iyi yada kötü yorum yapmıyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Arkadaşlar... Aldigimiz araclarin eksileri yada artilari bizim eksi ve artilarimiz değil... Kişiselleştirmeyelim arabalarimizi... Parayla alinan ...satilan ve zamanla paslanan makine bunlar...burada kalacak olan dostluklardir...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bu tip derken beni mi kastettiniz?

Çok pardon yanlışlıkla copy  paste olmuş, kusura bakmayın, düzelttim şimdi ...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

söylenenden onu çıkartmadım ben ama peki diyelim ortaya karışık olmuş :)

bilmeden konuşulmaz diyorsunuz yani

benim fikrim pek bu yönde değil açıkçası

neyse çok da sorun değil önemli de değil açıkçası...

Burayada yazayımda hata olmasın, aman diyim yanlışlıkla olmuş, arada mesaj yazıyorum çift mesaj yada cevap verdiğim kişinin yazısısınında 2 kez çıktığı oluyor, hemen düzeltiyorum ama bu sefer gözümden kaçmış, kusura bakmayın...

Madem yeri geldi yazayım, bizim forumda bilgi sahibi olmadan konuşan pek olmaz, genelde herkes kendini bilir, başka forumlarda doğrudur vardır böyle şeyler, bizde çok ama çok azdır, Mondi konusu ise basit, servise gider herşekilde incelersiniz, geçmişinide biliriz eskisinide hatta kablolamasından motoruna limitlerinden neresi nasıl sökülüre kadar, o yüzden bilmden etmeden kötüdür diyen çıkmaz bizde, ancak beğenmeyen kendine yetersiz geldiğini söyleyenler çıkarki buda zaten zevk meselesidir, ne olduğunu biliriz ve beğenmeyede biliriz ....

mesela 6 ay sonra geliri ben yazdım, bunda ne sıkıntı var anlamadım, Ford un olayı budur, ilk gelen model hep eksiktir, zamanla donanımda gelir başka şeylerde, mesela bizim fiesta lar, önce comfort geldi 1.4 tdci ile, 6 ay sonra 1.6 tdci geldi donanımda arttı, az bir süre içinde Cool+ diye birşey çıktı bu sefer otomatik ön fardan oto sileceğe donanım arttı, en son ghia geldi herşeyi doldurdular...

Mondeo da böyle, 1.5 ecoboost la geldi ve bazı donanımlar eksik, bu arabayı kötümü yaptı? asla, alanları afedersiniz salak yerinemi koyduk biz, hepsi arkadaşımız dostumuz, hepsiyle belli bir samimiyetimiz var, siz yenisiniz bu belli zaten buna veriyorum yazdıklarınızı, ama bilinen ve olacak şeyleride söyleriz, sonuçta herkesin beklentisi farklı, ben 1.5 almam, 2.0 den aşşağı hayatta almam, bu benim tercihimdir, şimdi 1.5 ekobust tırtmı dedim, yada Arda bey haybeye arabamı almış yazık etmişmi oldu, Arda bey neden kendini savunacak duruma düşşün, o bilmiyormu ne aldığını, sonra neyin hangi motorun donanımın geleceğini, ben almam 2.0 alırım diyince bana neden kızısın, yada ben ona buda alınırmı kötü yaptın falanmı dedim, neyse sanırım anladınız, daha uzatmayayım, zamanla sizde kim kimdir tanırsınız zaten.

Bu arada tekrar yazayım burada bilmeden konuşan çok az insan bulursunuz hatta hiç bulamazsınız, 10 ton yük falan nedir, ben hep yüklü kullanırım hep kalabalık oluruz ve 1.5 motor beni tatmin etmeye bilir, bu durumda 2.0 den aşşağısı beni kesmez diyince arkadaşlarım neden alınsın kendini savunsun, anca Arda bey gibi derlerki, 1.5 motorda gayet güçlüdür, sizi tatmin eder diyebilir, katılırım katılmam, bu söze kimse alınmaz, Arda beyin bana alındığınıda hiç sanmam, hayırlı olsunda dedim cillop gibide dedim tipi süperde dedim, sadece o motor bana yetmez dedim, bu benim tercihim neden alınsın, 12 lt. yakar diyince neden alınsın, yani, daha uzatmak istemiyorum, yazmışsınız birşeyler, bundan sonra bu froumdaki arkadaşlarımızı biraz daha tanıdıktan sonra cevap yazınki alınmayalım, çünki biz kimin ne demek istediğini gayet iyi anlıyoruz, sorunda olmuyor alınmada, hatamız olursada farkettiğimiz an özürde dileriz, o yüzden burada kesiyorum.....

Arkadaşlar, benim için mondi 2.0 den başlar, 1.5 ekobust beni kesmez, bmw 520 den mercedes E200 den Audi A4 ten Volvoda S60 dan başlar, şimdi bu sözlerime kızdıysanız özür dilerim hepinizden, kendi görüşlerim kendi zevklerim bana göre böyle, ayrıca hepsinide kullandım az çok bilirim, beni ancak bu seviyeden sonra tatmin ediyor, siz bunun altındaki modellere kötü demediğimi zaten biliyorsunuz, yinede alınan darılan varsa hepinizden ayrı ayrı özür dilemeyi borç bilirim.

bir dakika yeni gördüm sonradan silmişsiniz

"

yoksa bunlar bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak mıdır"

6 ay sonra bedava gelmeyecek, parayı basıp alacağım, ayrıca ben sadece 0 araç alırım, geleceğini biliyorum tanıdıklarım var ve senelerdir böyle olmuştur Ford böyledir, size kimse salak demiyor o sizin kendi kararınız, araban pul olur başka şey olur, bana ne, benim ekonomik gücümü biliyormusun, hele IQ durumumu nasıl biliyorsun, bu yaptığın terbiyesizlik değilmidir, bu dediklerin bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak değilde nedir, esas budur işte.  :angry:

Sanırım siz geldiğiniz forumlar neresi ise oranın etkisindesiniz hala, önce burayı ve üyeleri tanımanızı sonra yazmanızı ilk ve son kez tavsiye ediyorum.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben seviyorum 2015 mondeoyu... :)

4 kasadaki kabalık yok olmuş.. İmkanım olursa alırım.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ben seviyorum 2015 mondeoyu... :)

4 kasadaki kabalık yok olmuş.. İmkanım olursa alırım.. 

hadi bakalım ben tırt diyorum, alındınmı emmi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan
(düzenlendi)

Suat bey aracınız şimdiden hayırlı olsun. Ben çok memnunum aracım dan . Bu forumda bile bu mondeo böyle tokatlandıktan sonra diğer forumlarda neler olur. Bazı arkadaşlar diyor bagaj çok kötü diye. yahu yılda kaç kere kullanıyoruz. Bagaj küçük diyoz adam c segmenti araç kullanıyor. Sonra bagaj küçük diyor. Ben arabama alçı da attım çimento da attım. Benim kadar arabasına böyle davranan varmi yok. Yılda bir kere bagaj kullanıyor neymiş kucukmus. Bundan sonra bende mondeo hakkında iyi yada kötü yorum yapmıyorum.

evet bagaj kullanışsız.ama daha öncede dediğim gibi bu benim için böyle. siz yılda bir kere bagaj kullanırsınız ben hergün kullanırım.

siz koltuklar elektrikli değil diye aracın eksisi dersiniz.benim için önemli bişey değildir .aracı sadece ben kullanıyorum koltuk bir sefer ayarlı oldumu yeter.

görsel olarak bencede on numara bir araç.ama herkezin beklentisi farklı.diğer forumdaki marka takıntılı araç sahiplerini eleştirirken bizde bu halleremi düşüyoruz acaba.burası ford sitesi diye ford eleştirilmicek diye bişey yok.

ford daha çok satılınca benim hesabıma paramı yatırıcaklar.

mk4 de kullanışşız bulduğum bagajı yeni kasada iyileştirilmiş olmasını arzu ederdim

tarihinde İsa Erdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Ben 4 kasayi cok seviyorum. Benim icin en guzel mondeo her zaman sondan bir onceki kasadir:))

7 sene sonra söz Yuce Allah ömur verirse 5 kasayi da cok sevecegim. Kismetse 7 sene sonra yazariz buraya. Bu mesajda arsivlik olsun:))

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

hadi bakalım ben tırt diyorum, alındınmı emmi :)

tırt benimkiydi....lütfen dikkat...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

tırt benimkiydi....lütfen dikkat...

Pardon abi, seninki tırtın önde gideniydi nasılda unuttum, tekrar pardon  :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ali Abi bir şeye tırt diyorsa ya gerçekten öyledir ya da kendi alamıyordur. Öyle değil mi Ali Abi. :p

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...