İçeriğe Yönlendir

Lassa Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Onur Çankaya

Recommended Posts

Onur Çankaya

Bugün fiyat aldım..195/50 R15 için...Michelin 4 adet 960TL...Goodyear ug8 948TL....Lassa 760TL

Forumdaki araştırmalarım Michelin veya Godyear almama sebep olacak gibi..Fakat Lassanın da fiyatı uygun açıkçası..Bu konuda kararsız kaldım..

2.karasızlığım ise 195/50 ler daha pahalı..185/60 veya 195/60 daha ucuza veriyolar.Fakat servis önerilen ebatın dışında alırsam aracı yoracağını söyledi.Forumda bir arkadaş da bu durumdan bahsetmiş.Bu da 195/50 ye yöneltti beni.

Lastikleri alacağım burası kesin..Lastikçiden mi yoksa servisten mi alsam kısmı da ayrı bir kafa karışıklığı..Servis lastiklerin 2012 olduğunu söyledi.Uğradığım lastikçilerde 2010/2011 gördüm genelde.

Karar sürecimde fikirlerinize ihtiyacım var.Şimdilik 960 TL den 4 adet Michelin düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

14" kara jant 185 65 14 T lastik alın :D jant + lastik parası bile 900 tutmaz.

hatta nette birinde gördüm 185 65 15 ış lastiği ve jant var.

Yorum bağlantısı
Selçuk Çoban

Merhabalar hazır konu açılmışken araya sıkıştırayım dedim.

Bende kış lastigi alacagım bristone blizzak ile good year ultra grip arasında kaldım siz ne dersiniz ikisininde fiyatı aynı araç 2008 mondeo trend lastik ölçüsü 205.55.16

Yorum bağlantısı
Onur Çankaya

Bende kış lastigi alacagım bristone blizzak ile good year ultra grip arasında kaldım siz ne dersiniz ikisininde fiyatı aynı araç 2008 mondeo trend lastik ölçüsü 205.55.16

Goodyear ug+7 veya ug8 ise öneririm.Kullananlar çok memnun.

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

Bugün fiyat aldım..195/50 R15 için...Michelin 4 adet 960TL...Goodyear ug8 948TL....Lassa 760TL

Forumdaki araştırmalarım Michelin veya Godyear almama sebep olacak gibi..Fakat Lassanın da fiyatı uygun açıkçası..Bu konuda kararsız kaldım..

2.karasızlığım ise 195/50 ler daha pahalı..185/60 veya 195/60 daha ucuza veriyolar.Fakat servis önerilen ebatın dışında alırsam aracı yoracağını söyledi.Forumda bir arkadaş da bu durumdan bahsetmiş.Bu da 195/50 ye yöneltti beni.

Lastikleri alacağım burası kesin..Lastikçiden mi yoksa servisten mi alsam kısmı da ayrı bir kafa karışıklığı..Servis lastiklerin 2012 olduğunu söyledi.Uğradığım lastikçilerde 2010/2011 gördüm genelde.

Karar sürecimde fikirlerinize ihtiyacım var.Şimdilik 960 TL den 4 adet Michelin düşünüyorum.

ben 2 ay önce lassa snoways 185 55 R15 aldım 750tl' ye çok memnunum açıkcası, buzlu karlı yerlerde hiç sorun yaşamdım daha,ultra grip'e bende bakmıştım bayi,1000 tl den bir kuruş aşağıya fiyat vermedi bana bende 1 yıl yol yardım paketi içeriği olan lassa'yı tercih ettim 50 tl pazarlık payım olmuştu...

Yorum bağlantısı
Onur Çankaya

ben 2 ay önce lassa snoways 185 55 R15 aldım 750tl' ye çok memnunum açıkcası, buzlu karlı yerlerde hiç sorun yaşamdım daha,ultra grip'e bende bakmıştım bayi,1000 tl den bir kuruş aşağıya fiyat vermedi bana bende 1 yıl yol yardım paketi içeriği olan lassa'yı tercih ettim 50 tl pazarlık payım olmuştu...

Lassa da düşünülebilir o halde.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Onur hocam ben snoways era kullanmıştım. Çok memnun kalmıştım. Şimdi Bridgestone kullanıyorum bundanda memnunum. Ama lassanın phenomasını aldım dört mevsim. 2,5 da lastik çatladı. Garantiden red geldi. Kullanıcı hatası olduğunu lastik kanallarına giren taşlardan olduğunu söylediler. Bayi uğraşıyor şimdi sonuç alırım diyor.

Ben lassa ve Bridgestone kullandım bugüne kadar hep memnun kalmıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

blizak :kış lastiği / optigrip: yaz lastiği, arasında nasıl kalındı ki?

Yorum bağlantısı
Selçuk Çoban

caglar abi ultragrip kar lastigi çivi falan takılıyor

İzmirdeyim kastamonuya gidecegim bu gün sabahdan akşama kadar lastik aradım kararsız kaldım alamadım

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Bende snoways era var. Gayet memnunum. Millet kaldığı yolda maasallah durmadan gittim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Bu sene lassa kış lastiğimde 3. yılım. Nedense bugün sanki normal lastik gibi bir izlenim oluştu bende. ( Karlı bir zemin.)

%25-30 luk eğimli bir zeminde durdum aracı kaldıramadım , yine ona benzer bir zeminde de hareket halinde eğimli bir rampada araç patinaja kaldı. Acaba lastik ömrünü mü tamamlıyor, ya da bende mi bir anormallik var? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ultra imiş :D , opti diye gördü benim optikler. aynı fiyata derken sıfır mı 2.el mi bunlar?

Yorum bağlantısı
Onur Çankaya

Michelin ve Goodyear ın kalitesi belli ama 200TL fark var arada..

Kimisi almışken Michelin al diyor pişman olmazsın,

Kimisi 200TL verilmez fazladan diyo Al Lassa'yı.

Kimisi araban yeni kış lastiğine para verme diyo.(Katılmıyorum). :blink2:

Yorum bağlantısı
Onur Çankaya

fiyatlar acayip uçmuş forumdan bir abimiz ekimin başında 16jant ug8i 800e aldı ben 16 jant kumoyu kasımın başında 720 ye aldım 15 e çok pahalı bu fiyatlar bence kar paleti alın yollar açıktır baktınız olmuyor paleti takarsınız

Yollar açık ama kar yağışı fazlaymış.Kocaeliden Ankaraya .Ankaradan Samsuna.Samsundan Ordu'nun kumru ilçesine gideceğim(Gün itibariyle okullar tatil edilmiş bu ilçede)

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Lassa iyidir. Ben de Fiestam'da iki yıl kullanmıştım. Memnun kalmıştım.

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Bende de snowways2 var 4 adet bugün kendini ispatladı lastikler gerçekten çok başarılı,kuru zeminde çok sesli ama.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Bu akşam istanbul'a yağan azıcık kar trafiği felç etti.

Bizim hanım Karşıdan tam 4 saatte geldi.

Bende işten çıktığımda Kartal Maltepe arası felaket tıkalıydı.

Ara sokaklara daldım ve bu arada karla kaplı bayağı bir rampa çıktım.

Snoways banamısın demeden tırmandı.

Hatta o ara İlteber le telefonle konuşurken polis otosu kaydı, servi minibüsü döndü ve ona başak bir araç kayarak vurdu.

Ben se maaşallah patinaj bile yapmadan yola devam ettim.

Keşke o kareleri çekebilseydim.

Yorum bağlantısı
Selçuk Çoban

ultra imiş :D , opti diye gördü benim optikler. aynı fiyata derken sıfır mı 2.el mi bunlar?

Abi ikiside sıfır

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

çiviyi falan boşverin çivili lastik sürekli kullanımda gitmez, anlıktır. buz üstünde işe yarar sadece o kadar sonra o çivileri söktürmeye uğraşırsınız. bizim şirket araçlarında lassa var. Aracınız mondeo ise lassa işinizi görür.

Yorum bağlantısı
Onur Çankaya

Ara sokaklara daldım ve bu arada karla kaplı bayağı bir rampa çıktım.

Snoways banamısın demeden tırmandı.

Hatta o ara İlteber le telefonle konuşurken polis otosu kaydı, servi minibüsü döndü ve ona başak bir araç kayarak vurdu.

Ben se maaşallah patinaj bile yapmadan yola devam ettim.

Keşke o kareleri çekebilseydim.

:nazar: Maşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Çoban

205 55 16 ölçülü kar lastigi 1050 tl izmir fiyatı kastamonu fiyatı 1000 tl nakit l

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

205 55 16 ölçülü kar lastigi 1050 tl izmir fiyatı kastamonu fiyatı 1000 tl nakit l

Vah vaaah. Ankara bu konuda çok iyiymiş ya. :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Çoban

bu havada yola çıkacak olmasam asla düşünmem öylede bir durum varki izmirde kar lastigi yok mecbur beklemek zorundasın

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...