İçeriğe Yönlendir

Lassa Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Onur Çankaya

Recommended Posts

Evren Erakçora

merhaba değerli forum üyeleri bugün kış lastiği arıyordum petlası aradım 175/65/14 e 125 fiyat çekti bende kendi içimden yandık desene diğer markalar ne kadardır acaba dedim.Sonra lassayı aradım birinci aradığım kişi 135 tl dedi sonra birini birini derken bahçeşehir lassa bayisini aradım en son 175/65/14 kış lastiği fiyatlarını sordum oda 115 dedi şaşırdım sonra üstüne basa basa dedimki lassa bayisi değilmi orası evet dedi sonra birde pazarlık yapim dedim yok olmaz felan dedi abi öğrenciyiz dedim(herhangi birşey alırken hep bu lafı söylerim her zaman da işe yarar   :D) tamam ozaman birşeyler yaparız dedi ama gelirsen hemen gittim abiler lastiği bir güzel inceledim orjinal lassa balans ayarı sökme takma dahil hepsini 440 tlye aldım abartmıyorum lastik aynı hamur gibi çok esnek bilerek çukurlara girdim eve giderken öyle fıs eder gibi ses geliyor lastiği şuan ki gözlemlerim çok iyi eğer istanbul içindeyseniz bence kaçırmayın ya bu satanlar piyasadaki fiyatları bilmiyor yada stok yapmış çünkü kampanya felanda yazmıyordu.Bundan sonraki sloganım  lassa çıkarım senle her yola :D

bayat olmasın lastikler :p

Yorum bağlantısı
Murat Günyüzlü

Googyear ug8 tek geçerim,bu sene 195/65/R15 n11 sitesinden 2013 üretimi ve tanesini 115 tl +kargo bedava+11 taksite aldım, taktım ve Yozgat gibi soğuk bir memlekette bol bol test ediyorum,uzun yolda kesinlikle sessiz,sanki arabanın akıcılığı da arttı gibi geldi bana,kasislerden ve çukurlardan geçerken daha yumuşak olduğunu bariz bir şekilde anladım,buz üzerinde frene basınca abs geç devreye giridi ve adeta yere tutunduğunu hissettim,kar üstünde ise beni baya bi şaşırttı,çünkü geçen 2 karış karın içine girdim daha önce herhangi bir araba lastik izi yoktu,ileri-geri,sağ-sol manevralar yaptım resmen yolu açıyor ve ilerliyor,ayrıca adac test verilerinde bazen 1. bazen de 2. sırada( tek rakibi continental ts 850) gerisi hikaye..eğer alabiliyorsanız gerçekten süper..winter modunu kullanmadan bile rahatça ilerliyorum..tavsiye ederimm..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Googyear ug8 tek geçerim,bu sene 195/65/R15 n11 sitesinden 2013 üretimi ve tanesini 115 tl +kargo bedava+11 taksite aldım, taktım ve Yozgat gibi soğuk bir memlekette bol bol test ediyorum,uzun yolda kesinlikle sessiz,sanki arabanın akıcılığı da arttı gibi geldi bana,kasislerden ve çukurlardan geçerken daha yumuşak olduğunu bariz bir şekilde anladım,buz üzerinde frene basınca abs geç devreye giridi ve adeta yere tutunduğunu hissettim,kar üstünde ise beni baya bi şaşırttı,çünkü geçen 2 karış karın içine girdim daha önce herhangi bir araba lastik izi yoktu,ileri-geri,sağ-sol manevralar yaptım resmen yolu açıyor ve ilerliyor,ayrıca adac test verilerinde bazen 1. bazen de 2. sırada( tek rakibi continental ts 850) gerisi hikaye..eğer alabiliyorsanız gerçekten süper..winter modunu kullanmadan bile rahatça ilerliyorum..tavsiye ederimm..

Forumda arkadaşların ug8 test videoları olacak. :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Özkan Avcı
(düzenlendi)

Bugün Lassa SnowWay Era+ 4 adet kış lastiğini 400 TL'ye aldım. Lastikler 15. hafta 2013 üretimi. Lastiklerde her hangi bir yama vb. bir şey yok. Bıyıkları bile vardı.  :biggrin: Lastikler genel olarak olumlu yorum almış. Türk Malı. Gönlüm her ne kadar Continental WinterContact TS 830'dan yana da olsa, pahalı olduğundan bu lastikleri aldım. Kötü bir yorumda görmedim internette araştırdığım kadarıyla. Lastikler 205/55/R16 91V. Daha taktıramadım. Buralarda havalar soğuk, Gündüzleri 8, geceleri -2 dereceye kadar düşüyor. Üstünde ContiPremiumContact 5 olan yaz lastikleri var. Yarın değişim yapacağım. Umarım beni memnun eder.  :)

tarihinde Özkan Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Ayşegül Çakmak

http://kolayoto.com/lassakampanya sırf bu kampanyaya katılmak için lassa kış lastiği almayı düşünüyorum, yorumları okuduğumda da lastiğin başarılı olduğu kanaatine vardım, kullanınca bilgi vereceğim.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Servet Aydın

Lassa competus winter serisi ile sahne almış. Cumartesi günü mazda cx 3 için aldım. Akabinde ikitelli organize sanayi bölgeleri içerisinde fink attık. Snoways'ı ararım diye düşünüyor-dum. Adamlar yapmış. Tabiki gerçek veri 3.veya 4.kış belli olacak. Allah can sağlığı verirse yazarım buradan.

e81f03102d619f3ab2f1abceff066b1b.jpg

6870d227ba927340fa3ac7ad78a8c7ed.jpg

62a91a3a3b73813fdbc3d84f7d122539.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Lassa competus winter serisi ile sahne almış. Cumartesi günü mazda cx 3 için aldım. Akabinde ikitelli organize sanayi bölgeleri içerisinde fink attık. Snoways'ı ararım diye düşünüyor-dum. Adamlar yapmış. Tabiki gerçek veri 3.veya 4.kış belli olacak. Allah can sağlığı verirse yazarım buradan.

geçen yıl winder 2 kullanmıştım yol tutuş şahane konfor berbattı? sen hissettin mi öyle bir durum abi. Bu yıl petlas var ondada tutuş yok konfor iyi. Benim lastikler sezon sonu çöpe gidiyor bu arada :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Evet konfor zayıf gibi ,ama karda kışta tutuş güzel

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Arması 6bin tl arabam olacak.. Bu havada ısıtmalı garajda saklardım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

lassa snoways ler ile benim araba henüz batmadı hiçbiyerde millet kendine eziyet etti rampalarda yeşilköyün içinde  ...  birde karda araba sürme tecrübem olsa daha iyi olurdu :D    

Yorum bağlantısı
Misafir
6 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Oğuzhan, çıkan lastikler 215 50 18. Onlara göre konfor muhteşem.

Abi karın şiddetli yağdığı ertesi günü (cumartesi) 1 yıllık 2. el Petlas larla gezmeye çıktım. 1 Megane 1 haftalık sıfır Lassa lar ile yolda kalmış. İttirdik falan çıkmadı araç. Çektik öyle çıkardık. Aynı yerden birkaç defa daha geçtim. Ufak bir patinaj bile yapmadım. Ne diyorsun bu duruma? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kılyo ile karşılaştırmak orantısız oldu biraz ayıp ama

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Arması 6bin tl arabam olacak.. Bu havada ısıtmalı garajda saklardım..

Emmi düşünsün banane
Abi karın şiddetli yağdığı ertesi günü (cumartesi) 1 yıllık 2. el Petlas larla gezmeye çıktım. 1 Megane 1 haftalık sıfır Lassa lar ile yolda kalmış. İttirdik falan çıkmadı araç. Çektik öyle çıkardık. Aynı yerden birkaç defa daha geçtim. Ufak bir patinaj bile yapmadım. Ne diyorsun bu duruma? 

Lassa hangi model? Düz duvara çıkması lazım
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Kar kürüme için lastik bilem alınmış...[emoji3][emoji3]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
11 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Emmi düşünsün banane

Lassa hangi model? Düz duvara çıkması lazım

Modelini sormadım abi. Adam 1 haftalık Lassa dedi.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
On 12.01.2017 at 09:50, Servet Aydın yazdı:

Oğuzhan, çıkan lastikler 215 50 18. Onlara göre konfor muhteşem.

Hile var :D  Ama konfor olarak gerçekten iyiler...

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Rıfat Hasar
On 12.01.2017 at 01:39, Servet Aydın yazdı:

e81f03102d619f3ab2f1abceff066b1b.jpg

Servet Abi Merhaba,

Tavsiye edermisiniz Competus winter 2'yi ebat 235/50/r18 SUV olunca fiyatlar uçuyor en uygunu ve bir şey olduğunda rahatlıkla bulabileceğimiz.

Saygılarımla,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Servet Abi Merhaba,
Tavsiye edermisiniz Competus winter 2'yi ebat 235/50/r18 SUV olunca fiyatlar uçuyor en uygunu ve bir şey olduğunda rahatlıkla bulabileceğimiz.
Saygılarımla,

Rıfat, continental ile aşık atacak nitelikte. Al kullan
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Suv lastiği başa bela.. 

Ben ölçüyü söyler söylemez, qashqai mi diyorlar ve minimum fiyat 500 çekiyorlar.. 

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Suv lastiği başa bela.. 

Ben ölçüyü söyler söylemez, qashqai mi diyorlar ve minimum fiyat 500 çekiyorlar.. 

Ebat ne abi. Öyle bir ebat işi Captiva da da hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
13 dakika önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Ebat ne abi. Öyle bir ebat işi Captiva da da hatırlıyorum.

215/60 17 Hocam.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Rıfat Hasar

Servet abiyi dinleyip Lassa competus winter 2 235 50 18 SUV Lastiği aldık araç üzerinde gelen conti contact sport 5 yazlık lastikten daha sessiz yağmurlu havalarda fren iyi Karda deneme fırsatım olmadı ama abant göl etrafındaki buzda michelin gibi kayma olmadı belki araç daha ağır olduğu içindir. Nokian almak istedim ama bayisine gittiğimde bana stokta olmasına rağmen 1 hafta içinde gelir dedi ya stokta olmasaydı...!!! Yani ya 5 tane almalı yada lastik yarıldı birşey oldu Allah korusun yarım stepne ile siz düşünün Lassayı Bolu veya herhangi bir Anadolu şehrinde bakkalda bile bulursunuz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
9 dakika önce, Rıfat Hasar yazdı:

Servet abiyi dinleyip Lassa competus winter 2 235 50 18 SUV Lastiği aldık araç üzerinde gelen conti contact sport 5 yazlık lastikten daha sessiz yağmurlu havalarda fren iyi Karda deneme fırsatım olmadı ama abant göl etrafındaki buzda michelin gibi kayma olmadı belki araç daha ağır olduğu içindir. Nokian almak istedim ama bayisine gittiğimde bana stokta olmasına rağmen 1 hafta içinde gelir dedi ya stokta olmasaydı...!!! Yani ya 5 tane almalı yada lastik yarıldı birşey oldu Allah korusun yarım stepne ile siz düşünün Lassayı Bolu veya herhangi bir Anadolu şehrinde bakkalda bile bulursunuz...

Bugün Land için bulsam hemen Continetal'ler ile takas ederim. Competus çok zalım lastik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...