İçeriğe Yönlendir

Lassa Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Onur Çankaya

Recommended Posts

Ali Gürsoy
(düzenlendi)

Lassa snoways kullanıyorum , mükemmel yol tutuşu var , kar yağışında . Sabah , seyrantepe kar yağışlıydı ve sitenin yokuşundan (karlı zemin ) nokta kayma olmadan indim . Murat Ersel abi tekrar teşekkürler :flowers:

tarihinde Ali Gürsoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Merhabalar. Benim sorum biraz farklı arkadaşlar. Arkadaşı Michelin kış lastiği alması için bayiye gönderdim o da lassa Iceways alıp gelmiş :)

an itibarı ile durum biraz ticari, michelinde stol kalmadı, bayilerin çoğu başka marka alıp satmak durumunda

Yorum bağlantısı
Misafir

an itibarı ile durum biraz ticari, michelinde stol kalmadı, bayilerin çoğu başka marka alıp satmak durumunda

Ankarada nerdeyse 15gündür durum bu.

Brids. ve Michl. bazı ebatlar yok.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Lassanın kış lastiğini bilmem ama mevsim lastiği var bende, kuru zeminde sert frenlerde abs devreye çabuk giriyor..Bir daha lassa almam işin özü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Ersoy

Uğur abi lastikleri denedin mi bilmiyorum ama bügün bi bmw de gördüm hiç fena değil deseni güzel lasstik çivi deliğide var çok patinaja düşüyorsan çivi çaktır snoways le arasında çok bir fark olduğunu zannetmem boş yere strese girme derim

Bilmiyorum ki nasıl davranacağımı. Bugün lastikçiye çivi taktırmak için gittim. Adam bildiğiniz manyak mısın sen dedi :) Ön takım hasar görürmüş. Lastiği 1 yılda parçalarmış. Takması 1 saat sökmesi 3 saat sürermiş. Çiviler aşınmışsa sökmesi imkansızmış. Saydı da saydı :) Vazgeçtim ben de :)

Yorum bağlantısı
Onur Çankaya

Bilmiyorum ki nasıl davranacağımı. Bugün lastikçiye çivi taktırmak için gittim. Adam bildiğiniz manyak mısın sen dedi :) Ön takım hasar görürmüş. Lastiği 1 yılda parçalarmış. Takması 1 saat sökmesi 3 saat sürermiş. Çiviler aşınmışsa sökmesi imkansızmış. Saydı da saydı :) Vazgeçtim ben de :)

Buz yokken çivi takılı lastik yola da lastiğe de zarar veriyo diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Uğur Ersoy
(düzenlendi)

Buzun kralı var Onur Bey :) Ancak buz kalkınca sorunlar başlıyor. Ben de sürekli seyahat ettiğimden lastikçi "işin mi yok" demeye getirdi :)

tarihinde Uğur Ersoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Çankaya

Iceways'in kar performansı hakkında yorumlarınızı bekliyorum.Bence sıkıntı çıkmayacak.

Yorum bağlantısı
Uğur Ersoy

Ben de öyle umuyorum. Bu gece dehşet bir kar yağışı var. Test edeceğim inşallah. Eğer yarın burada mesajım bulunursa lastikler iyi demektir :D

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Lassanın kış lastiğini bilmem ama mevsim lastiği var bende, kuru zeminde sert frenlerde abs devreye çabuk giriyor..Bir daha lassa almam işin özü

Evet kuru havada erken devreye giriyor.Karlı havada ise bence verimli.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

geçen hafta mondeo ya 195/60/15 taktık. Lastikler 2011 model babam gayet memnun olmuş zincir gibi dedi:)

Yorum bağlantısı
Uğur Ersoy

Yahu kafam karıştı iyice :unsure2: Dün gece sorunsuz evime gittim. Ama bu sabah cesaret edemedim ve zincir taktım. Çivilerin sökme işlemi nasıl oluyor peki? Zor bir işlem mi?

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

İşe gelirken , az kalsın kaza yapıyordum . sokağın başı buzlanmış , ama bildiğin kütle şeklinde buz :) Yol kenarındaki kişilerin uyarısına uyarak hızımı iyice düşürdüm , zar zor savrularak karlı zemine geçtim ve kurtuldum . Şimdi demek istediğim kar lastiği bile yeri geldimi hakimiyetini kaybediyorsa bu havada nasıl güvenip normal lastikle yola çıkılır ...

Yorum bağlantısı
Kaya Yasak

Evet kuru havada erken devreye giriyor.Karlı havada ise bence verimli.

Yazlık lastiğin hangi modelini kullanıyor. Ben önceki arabalarım birinde lassa impetus 2 kullandım o da öyleydi, sebebi, performans lastiği olduğu için silika oranı düşüktü, yani sert lastikti. atractada öyle bir sorun olacağını sanmıyoru çünkü bir arkadaşım brodway'i vardı onun üzerinde atracta vardı, her patinajda veya ani frende cayır cayır ses yapıyordu ( ses yapan lastik yumuşaktır ) ve yol tutuşundan çok memnun olduğunu söylüyordu.

Ali GÜRSOY Bey,

buz üzerinde çivili lastik veya buz kıran zincir iş yapar. buzda kışlık lastik sizin dediğiniz gibi tutunması çok zayıftır. Hele yazlık lastik hiç duramaz. tedbir almakta fayda var. yani kışın kışlık yazın yazlık lastik kullanılmalı. Ben snoways era xl lastiklerimden memnunum.

Yorum bağlantısı
Onur Çankaya

Yahu kafam karıştı iyice :unsure2: Dün gece sorunsuz evime gittim. Ama bu sabah cesaret edemedim ve zincir taktım. Çivilerin sökme işlemi nasıl oluyor peki? Zor bir işlem mi?

Uğur Bey..Iceways her şeye rağmen kış lastiği..Bence kafanıza takmayın..Zor koşullar için tasarlanmış kış lastiği..Çivi takılmadığı zaman hiçbir işe yaramadığı izlenimine kapılmayın derim..Sonuçta o bir kış lastiği..Rahat olun..Belki daha yumuşak hamuru vardır vs daha fazla yakıt tüketir , ses yapar bilemiyorum ama güvenmeyip zincir takmanıza gerek yok.

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Bugün Snoways'leri iyice test etme imkanı buldum, 100 km kadar sürekli kar üzerinde performansı güzeldi, 150 km tek şerit kar diğer şerit açık sollamalarda 100 km/h üzeri asfalt kar geçişlerinde savrulma olsa da güven vericiydi, toplam 600 km kadar yol geldim Ankara'dan tek kafama takılan yakıt tüketimi oldu normalde çeyrek depo 250 km giderken bugün 200 yapabildim. Tüketim 5.8 civarı idi, önceden 5 litreyi zorlanmadan görüyordum. Kışlık lastikten midir, karda lastiğin fazla dönüşünden midir yoksa soğuktan mıdır tam kestiremedim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hava soğul, dikkat yola gidiyor, devir hız vites sonra geliyor, normal tüketim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Ahmet Ekici

An itibariyle 4 adet snoways 2 aldık, (215/65/16)  4 x 233 + kdv=1100 TL

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Melih Gülbahar

175 65 14 lassa kış lastiği 119.00 ₺ 4 tane lastik alana dandik birtane tablet hediye ediyolar lastik fiyatınasıl alayım mı

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mahmut Sayar

Lastikler 205 55 R16 ölçülü, 2013 üretimi bir arkadaşım aracını değiştirdiği için satıyor. Bu yılın başında alıp 3 ay kadar 307 aracında kullanmıştı, aslında Petlas W651 almayı düşünüyordum dördü için 620 lira fiyat aldım. Lassa'lar içinse arkadaşım 500 liraya bırakacağını söyledi, http://www.hepsiburada.com/liste/lassa-205-55-r16-91h-snoways-era-kis-lastigi-uretim-tarihi-2013/productDetails.aspx?productId=otysf555213&categoryId=259720&navq=categoryid%3d259720%26fh_view_size%3d12%26fh_start_index%3d24%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-max_createddate_pl%26fh_secondid%3dotysf555213%26fh_lister_pos%3d27%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257blassa%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705_2147483631%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705_2147483631_259720%257d%26fh_refview%3dlister internette 200 lira civarı tane fiyatı var. Bu fiyata alınır mı? Yoksa 100 lira daha verip sıfır Petlas daha mı mantıklı olur?

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Geçen sene Lassa kış lastiklerini , Murat Ersel Çevik abim'den almıştım . Memnun kalmıştım , tavsiye ederim . Fiyat olarak maksimum 400 tl teklif edin .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...