İçeriğe Yönlendir

''Plasti Dip'' Güzel Bir Ürün

Mehmet Pınar

Recommended Posts

Mehmet Pınar

Yeğenimin yolcu airbag kapağı üzerindeki çiziklerinden sonra internette çıkma parça ararken ,başka altenatif şeyler buldum.Bunlardan bir taneside bu ürün.Daha önce uygulayanınız veya duyan/bileniniz varmı bilmiyorum ama gerçekten uygulamalar çok hoşuma gitti.Genelde plastik aksama uygulanan bu ürün karbon kaplamaya güzel bir rakip.Sitede uygulama fotoğrafları çok hoşuma gitti.Direksiyon bile boyamışlar.Eskiyen deri olmayan direksiyonlara çözüm olabilir diye düşündüm.Bir çok arkadaşımızın işine yarayacaktır eminim.

İşte link:

http://www.plasti-di...uygulamalar.asp

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Güzel birşeye benziyor...

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Güzel birşeye benziyor...
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Güzel malzemeymiş. CUB neredeyse 2 senedir söyler bunu. :)

Varmı uygulayan bildiğiniz birileri Cihan?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Forumda biryerlerde bununla ilgili videosu vardı sanırım.Bencede güzel bir ürün ama dayanıklığı nasıl olur acaba.Sitesinden biraz inceledim videolarına da baktım.400 ml sprey 58 tl ama nereye yeter bununla ilgili bilgi yok

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
(düzenlendi)

Akan abi ben 2 saate yakındır araştırıyorum.Bir çok forum gezdim.Uygulama resimlerine baktım yorumları okudum.Herkes çok memnun.Hiç şikayet eden yok.Bazıları yalıtım olarak kullanmış,bazıları almış eline spreyi,tüm arabaya girişmiş.(aşağıda resimleri veriyorum)Mesela biri kapı açma kolunun 6.cı ayda yıprandığını söylüyor.Hemen rötuş yapmış,rötuş yapılan yer bile belli olmuyor diyor.Yani anlayacağın güzel bir malzeme.Astarla kullanılırsa daha iyi sonuç alınıyormuş.Mesela biride su deposunun çıkışına yapmış,direk güneş ışığında 1 senedir hiç tık yok diyor.Şu an nöbette olduğumdan youtube videolarını izleyemiyorum.ordanda izlen daha net bilgi verecektir.

bu arkadaşta ayarı kaçımış layloncu :) uygulama öncesi

ve sonrası

Not:alıntıdır.

tarihinde Mehmet Pınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Varmı uygulayan bildiğiniz birileri Cihan?

Benim bildiğim yok. Ama CUB biliyordur birilerini. Bu malzeme gerçekten güzel ama sprey olanın fiyatı 70 liraymış. 450 ml diyor. 600 ml ile 3 jant boyanabiliyor normal spreyle.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Mehmet abi bu ürün kaplama mı yoksa boya mı? kaplama olduğu yazıyor fakat, mesela sprey versiyonu jantlarıma uygulayıp,arabayı babama vereceğim zaman yeniden sökebilirmiyim? Sökümü kolaymıdır? :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Mehmet;Youtubeden daha önce izlemiştim şimdide izledim millet jant,kapı direkleri,krom aksesuarlar,iç taraf ne var ne yok girişmiş :D Güzele benziyor gerçekten.

Cihan;mesele ürün miktarının ne kadarı yeterli olur.Etkili yöntem için 3-4 kat atılması gerekir diyor ki bu oldukça fazla ürün demek o zaman.350 gramlık kutu 90 tl bu şekilde almak daha mantıklı o zaman.Eğer jantlarda falan yada büyük alanlarda uygulanacaksa.Ev tipi boya tabancasıyla iş yapar sanırım

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Valla araştırdıkça çok güzel şeyler çıkıyor.Basit uygulamaların yanısıra profesyonel uygulayanlarda olmuş.Bazıları sıfır arabaya bile hiç düşünmeden uygulamış.Maharetli ellerde güzel işler çıkartılır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Hastanede filtre olduğundan resim ekleyemiyorum.bir kaç örnek uygulama resmi atayım modlar düzenler daha sonra.Kusura bakmayın.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Mehmet abi bu ürün kaplamamı yoksa boyamı? kaplama oldugu yazıyor fakat, mesela sprey versyonu jantlarıma uygulayıp,arabayı babama vereceğim zaman yeniden sökebilirmiyim? Sökümü kolaymıdır? :)

Boya gibi ama kuruyunca kaplama halini alıyor.Ben videolardan izlediğim kadarıyla sökümü oldukça kolay.Zar gibi soyuyorsun silmeye bile gerek yok gibi görünüyor.Ben jantlardan daha çok plastik kısımlar için düşünüyorum.Mat siyah sanırım.Piano blac gibi olsaydı harika olurdu

Mehmet eklediğin resimde adam direksiyona bile yapmış ama direksiyonda dayanmaz gibi geliyor bana :unsure2:

siyah6.jpg

Yukarıdaki resimde mat siyah gibi durmuş.

Alttaki resimde piano black gibi

siyah9.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Mehmet abi bu ürün kaplamamı yoksa boyamı? kaplama oldugu yazıyor fakat, mesela sprey versyonu jantlarıma uygulayıp,arabayı babama vereceğim zaman yeniden sökebilirmiyim? Sökümü kolaymıdır? :)

Semih benim araştırdığım kadarıyla sökmesi çok kolay.İstersen komple arabayı kapla. :) O bayanların yüzüne yaptığı maskeler varya,kuruyunca zar gibi çıkıyor.Aynen öyle.Ama sökmeyecem diyorsanda sapasağlam kalıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Biraz bakındım techturkey de üye olan bir adam getiriyormuş önceden şimdi sanırım bu site de ona ait.Yanlız 4 ayda kutusu 45 tl imiş şimdi 90.1 kutu sprey almak yerine kutu olarak almak daha mantıklı sanırım.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ebayda inanılmaz derece ucuz adamlar yurtdışında arabayı komple tabiki kaplar. :angry:

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Evet abi izmirde bir adam .Tarkan diye.Türkiyeye getiren o arkadaş.Bir çok forumda üyeliği var.Satış için bir çok yere üye olmuş,görünen o ki başarılıda olmuş.

Ebay linkini editlermisin abi.Ordan alırım olmadı.

tamam buldum.15 tl ye filan var.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Videolarda gözüktüğü kadar kolay bir uygulama olduğunu sanmıyorum.Ancak başarılı bir ürüne benziyor.Motor temizliğinden sonra kalıcı olsun diye şeffaf buna benzer şeyler sıkılıyor ya hemen hemen aynı mantık demek ki.Bunun da şeffafı var.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

bence yakışmaz :)

Doğuştan gelen bir siyah jant hastalığı var. Sırf o yüzden gidip saç jant alacaktım az kalsın :). Belki dayanamayıp bu spreyden alırım, aklımda kalmamış olur :)

Bizim fordburada bu üründen tedarik edemez mi acaba.. Alper abi getirtse de alsak :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Doğuştan gelen bir siyah jant hastalığı var. Sırf o yüzden gidip saç jant alacaktım az kalsın :). Belki dayanamayıp bu spreyden alırım, aklımda kalmamış olur :)

Bizim fordburada bu üründen tedarik edemez mi acaba.. Alper abi getirtse de alsak :good1:

Sadece ebayde satılmıyor bu ürün .İzmirde ithalatçısı var.fiyat 2 katı ama uğraşamam ebay filan dersen mantıklı.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Çok çok uygun ebayda :( Vallahi toplu alım falan yapıcaksanız banada haber verin arkadaşlar :)

http://www.ebay.com/...-All-Categories

Burdan bakabilirsin ama bu ürün kargo olurmu bilmiyorum ben birkaçtane baktım Türkiye kargo yok.Bulursan haber ver de olmadı birlikte alırız

Çok çok uygun ebayda :( Vallahi toplu alım falan yapıcaksanız banada haber verin arkadaşlar :)

Toplu alım yapabiliriz.

polymer boya aslındai homojen dağılıyor yüzeye değil kendi ne tutunarak çalışıyor.

Bilhssa panjur boyamalarında çok işe yarar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...