İçeriğe Yönlendir

Tl Nin Yeni Simgesi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Emre Cetin

Recommended Posts

Furkan Avcı

Bence diğer seçeneklerin yanında bu seçilen kötü olmuş, daha güzelleri var. Bu Japon harflerine benziyor...

Yorum bağlantısı
Akan Belen

TL nin nesini beğenmiyorlar anlamadım illaki bir simge mi olmalı yada olmalıysa böyle mi olmalı.Herzaman ki gibi yaptım oldu mantığı buda.Pöhhhh :angry:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Kusura bakmayın; .ok gibi olmuş. Zaten bozukluklar avroya benzetilmişti. Şimdi de simgesini benzetmeye çalışmışlar. Sanki simge şartmış gibi. "Onların var, bizim de olsun." mantığı. Sen önce Türk Lirasının itibarını geri kazandır da sonra uğraş simgeyle falan.

Hiçte şart olmadığı halde gerizekalılar sırf onların var bizimde de olsun diye simge yaptılar işte :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Milli eğitim yasası geçerken cambaza bak olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Paramızın itibarını yükseltmeye yönelik güzel bir çalışma olmuş , fazla irdelemenin anlamı yok. Elenen simgeler arasında da güzel olanlar var , kısmet buna imiş. Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Birde bunu bir ekip yapmış güya burda ekiplik ne varki anlamadım :biggrin: sıradan bir sanat ogrencisine tl yi japon harflerine benzer şekilde yaz desen daha güzelini yazar verir :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Ben şahsen beğenmedin.Çakma olmuş biraz.Biraz ondan biraz bundan.Bence özgün bi tasarım olsaydı daha hoş olurdu..

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Ahanda ben yazdım çıkıyomu herkeste :)

¨

¨ 100,00 ¨

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

tüüü bana, konu varken gitmiş yeni konu açmışım. :shok: kendime ceza vereceğim. :)

TL nin yeni simgesi Euro ve Sterlinden esinlenmiş ve bazı medya organları tarafından Türk Lirası için Euro ve Sterlinin gayri meşru çocuğu benzetmesi yapılmış.

Şahsi fikrim, en azından renk olarak Siyah yerine farklı bir renk tercih edilmesi gerekirdi.

Xgqgg.jpg

Birçok para sembolünde çift çizgi var. Yukarda linkini verdim.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Yeni polemik : on yüz milyon baloncuk içinde benzer çıkma ihtimali yok mu hiç? :p

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bu arada simge yeniliyoruz diye yeni 500 liralıkları da kaktırmasınlar şimdi

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Altı üstü iki harf. Nasıl birşey bekliyordunuz ki yav :) Nesi var? Ne gereği vardı diyen arkadaşlara "olsa n'olur?" diyorum :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Adamlar Türk Lirası'nın itibarını yükselteceklerine çakma yapmaya çalışıyolar.. Ne gereği var simgeye ambleme falan..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Türk Lirası değer kaybetmiş.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Altı üstü iki harf. Nasıl birşey bekliyordunuz ki yav :) Nesi var? Ne gereği vardı diyen arkadaşlara "olsa n'olur?" diyorum :p

Olmadığı zaman ne oluyordu ki? Olmasa ne olur? Boş işlerle uğraşanların boş işleri işte Zafer'im f'de hızlı yazarım. :p

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Bir fıkra var anlatayım: (yarım olabilir)

"Japanese attitude for work: "If one can do it, I can do it. If no one can do it, I must do it."

Arabic attitude for work: "Wallahi if one can do it, let him do it. If no one can do it, ya-habibi how can i do it ?"

"

yabancı siteden alınmıştır:

http://www.qatarlivi...om/node/2176409

Süpermiş... :D :D :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Olmadığı zaman ne oluyordu ki? Olmasa ne olur? Boş işlerle uğraşanların boş işleri işte Zafer'im f'de hızlı yazarım. :p

Ku'cuyum ben :p

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Ku'cuyum ben :p

Kanun maddesi yok mu Zafer bununla ilgili :D

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...