İçeriğe Yönlendir

Ford Kuga 2012 Gündüz Ledi.Orjinal.

Ayhan Uysal

Recommended Posts

Soner Demirel

Gümrük sınırı 75$ hocam. onun altındakiler vergisiz gelebiliyor. Onun için 50$ yazdırdım pakete. Açıp baksalar bile görüp değersiz bişey olduğunu anlayıp takılmadan devam eder diye düşünüyorum. Daha öncede bu şekilde birçok defa ürün aldım sorun olmadı yine olmaz diye umuyorum. :)

Yorum bağlantısı
Soner Demirel

Maksimum 15 gün içinde elimde olacakmış. Heyecanla bekliyorum. Taktırdıktan sonraki görüntüleride sizlerle paylaşırım elbet. :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Güle Güle kullanın, Orjinal havasını yakalamak ayrı bir keyiftir ama keyifi kaçıracak bir fiyatmış...

Servis dışında herhangi bir Ford Parçacısı ile konuştunuz mu ?

Yorum bağlantısı
Soner Demirel

Güle Güle kullanın, Orjinal havasını yakalamak ayrı bir keyiftir ama keyifi kaçıracak bir fiyatmış...

Servis dışında herhangi bir Ford Parçacısı ile konuştunuz mu ?

Hocam orjinal olanınıda inceledim resimlerini vs. Bence bu aldığım ürün orjinal gündüz farından çok daha çekici duruyor. İlk başta bunu istemiştim zaten iyiki bu oldu. Ayrıca anlamıyorum 4+4 8 tane led 2 plastik parçasına nasıl 2000 lira para isterler.. Bu aldığım bile pahalı ama yapacak bişey yok bulabildiğim en güzel ve en ucuzu buydu. Eminim ki maliyeti 30-40 lirayı geçmez.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Eğer gümrüğe takılırsa 50 doların %18 KDV'sini (yaklaşık 16 TL) ödersin.

Gümrüğe takılan ürünlerde KDV+Radyo ise bandrol vergisi+Belli fiyatın üzeri ekstra vergi ödeniyor. Sen diğer ikisinden yırttın sayılır ;)

50 dolarlık ürün gümrüğe takılmaz.(radyo yada cep telefonu değilse).Eğer ki ürün daha pahalı ise ve gümrüğe takılmışsa paket üzerinde gösterilen tutarın KDV si değil..Sizin ödediğiniz miktar neyse onun KDV si vergi olarak ödenir.Yani gümrük sizden gerçek değerini k.kartı ekstresi gibi bir yerden öğrenir ve onun üstünden vergilendirir.

Gümrük sınırı 75$ hocam. onun altındakiler vergisiz gelebiliyor. Onun için 50$ yazdırdım pakete. Açıp baksalar bile görüp değersiz bişey olduğunu anlayıp takılmadan devam eder diye düşünüyorum. Daha öncede bu şekilde birçok defa ürün aldım sorun olmadı yine olmaz diye umuyorum. :)

Gümrük sınırı 75 DOLAR değil 75 EURO dur...75 EURO karşılığı dolar gümrükten sorunsuz geçer..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Hocam orjinal olanınıda inceledim resimlerini vs. Bence bu aldığım ürün orjinal gündüz farından çok daha çekici duruyor. İlk başta bunu istemiştim zaten iyiki bu oldu. Ayrıca anlamıyorum 4+4 8 tane led 2 plastik parçasına nasıl 2000 lira para isterler.. Bu aldığım bile pahalı ama yapacak bişey yok bulabildiğim en güzel ve en ucuzu buydu. Eminim ki maliyeti 30-40 lirayı geçmez.

merak ettim doğrusu, Oem olanın minimum kaç tl'ye geleceğini, bir araştırayım euroford'tan

Yorum bağlantısı
Murat Yağan

Alibaba.com daki satıcı ile anlaşarak aşağıda resimdeki gündüz farını kargo dahil 280$a anlaşarak sipariş verdim.

Alıcıyada kutunun üzerine en fazla 50$ fiyat girmesini söyledim. Gümrüğe takılacağını sanmıyorum. Sonuçta görünüşte değersiz bir parça. daha önce bu şekilde bir çok şey aldım.

Bakalım artık beklemesi kaldı :)

l5WbJ.jpg

BENİMDE BUNLAR HOŞUMA GİTTİ MERAK EDİYORUM RESİMLERİNİ

BENDE DÜŞÜNÜYORUM SİPARİŞ VERMEYİ SONER

HAYIRLI OLSUN ŞİMDİDEN GÜLE GÜLE KULLAN

Yorum bağlantısı
Soner Demirel

Sağlasın Murat hocam. Hele bi benimkiler gelsin bi takayım felan sonra görüş belirtirim burda. Temin etme konsundada yardımcı olurum. Görüşme içerisindeyim satıcıyla devamlı.

Yorum bağlantısı
Soner Demirel

Eveet. Satın aldığım Gündüz farlarım bugün DHL ile elime ulaştı. Açıkçası ben hiç bu kadar hzlı geleceğinden ümitli değildim

23.07.2012 de siparişi verdim ödemeyi yaptım.

30.07.2012 de elimde oldu. Tam 1 hafta.

Yarın güzel bir elektrikçi bulup taktıracam inşallah. Bulamazsam büyük bir ihtimal servise taktırırım.

Buda resmi

WXi21.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Yağan

Eveet. Satın aldığım Gündüz farlarım bugün DHL ile elime ulaştı. Açıkçası ben hiç bu kadar hzlı geleceğinden ümitli değildim

23.07.2012 de siparişi verdim ödemeyi yaptım.

30.07.2012 de elimde oldu. Tam 1 hafta.

Yarın güzel bir elektrikçi bulup taktıracam inşallah. Bulamazsam büyük bir ihtimal servise taktırırım.

Buda resmi

WXi21.jpg

BENİM CESARET EDEMEDİĞİMİ YAPTIN TEBRİKLER

BU PARÇALAR SİYAH RENK GALİBA LEDLER ÇIKARILABİLİP BOYANABİLİR SANKİ

280 DOLARA MALOLDU BİRDE DİMİ

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Fiberciye kalıbı alınıp Kuga sahiplerine satılabilir. LED'ler içinde iyi bir elektrikçi bulmanız lazım.

Yorum bağlantısı
Soner Demirel

evet siyah renk. bu şekilde de yakışacağını düşünüyorum. beyaz olursa iyice kaybolur arabanın içinde bence.

ele alınca öyle resimdeki gibi ufak bişey değil bayaa kocaman bi parça.

Herşey dahil 280$a maal oldu. 1 haftada geldi. DHL ile hızlı kargo olarak göndermişler. Paketin üzerinde değeri 15$ yazmışlar ben 50 civarı yazın demiştim ama 15$ yazmışlar problem olmamış. Gümrükte güvenlik kontrolünden felan geçmiş içi açılmış.

Arka aksamda şu şekilde resimdeki gibi.

Sadece kablo yok, ledler metal ile tutturulmuş birde devre kutusu var. Sanırım farları açınca gündüz farını kısan devre bu kutuların içinde.

d8yZW.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bunu Talip bey ile Murat Hoca'mız hayli hayli yapardı yahu :D Fikrimde sabitim, fibercide kalıp diyorum, diğerleri kolay :)

Yorum bağlantısı
Soner Demirel

Bugün en sonunda montaj işinide hallettim. Beklediğimden güzel oldu. :)

Kontağı çalıştırınca gündüz farları %100 olarak otomatik yanıyor. Kısa farları açınca parlaklığı %70e düşüyor.

Buda montajlanmış son hali. Bi ara gece resminide eklerim.

Enj3k.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Yağan

Çok güzel olmuş Bence Ford OEM bu modeli seçmeliydi :bravo:

Ledler sanırım çıkarılıp kapağı beyaza boyanabilir

Parlak olduğu için sıkıntı yaratacapını düşünmüyorum

Bu linkteki öyle.... http://www.kugaownersclub.co.uk/forum/daytime-running-lights_topic2924_page92.html

Birde şöyle bir tarz var... http://s1027.photobucket.com/albums/y335/fodo8/

Ben seninkini daha çok beğendim siparişte yardımcı olurum demiştin Yarın uygun olursan arayayım mı Bir an evvel bende taktırmak istiyrum :good1:

Soner birde multimedya navigasyonun fotoğraflarını koyarmısın onu da merak ettim hatta ayrı bir başlıkta aç konu çeşitlensin

Yorum bağlantısı
Soner Demirel

Boyatmak aklıma geldi ama araba zaten beyaz kaşlarda beyaz olursa içindeki ledlerde beyaz iyice bayar gibime geldi bilerek siyah bıraktım.

Benncede bu ilk olan diğer ikinci seçenekten daha güzel. o ikincisi far gibi duruyor.

Navigasyonunda fotolarını yarın koyarım. Yarın aktepe sound'a gidicem tekrar. Navigasyon sisteminin direksiyon kumanda aparatı yoktu ben aldığımda. Gelmiş şimdi onu taktırmaya..

Bu arada navigasyonlar için burda genelde Siyah çerçeve var. Aracın ön tarafıda gri olunca siyah çerçeve iyi durmuyordu. Ona uygun Gri çerçeveyide ebay'den almıştım oda geldi.

Şöyle bişey: http://www.ebay.com/itm/180735419961?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Yarın onuda taktırayım tam olsun herşey :)

Sipariş konusunda yardımcı olurum. satıcı ile mailleşiyorum çünkü. İstersen ingilizce problemin yoksa vereyim mail adresini aynısından sanada göndersin.

Paypal ile 280$ ödemen yeterli ardından adresini veriyorsun DHL ile gönderiyor 1 haftada geliyor.

Yorum bağlantısı
Murat Yağan

Boyatmak aklıma geldi ama araba zaten beyaz kaşlarda beyaz olursa içindeki ledlerde beyaz iyice bayar gibime geldi bilerek siyah bıraktım.

Benncede bu ilk olan diğer ikinci seçenekten daha güzel. o ikincisi far gibi duruyor.

Navigasyonunda fotolarını yarın koyarım. Yarın aktepe sound'a gidicem tekrar. Navigasyon sisteminin direksiyon kumanda aparatı yoktu ben aldığımda. Gelmiş şimdi onu taktırmaya..

Bu arada navigasyonlar için burda genelde Siyah çerçeve var. Aracın ön tarafıda gri olunca siyah çerçeve iyi durmuyordu. Ona uygun Gri çerçeveyide ebay'den almıştım oda geldi.

Şöyle bişey: http://www.ebay.com/...984.m1423.l2649

Yarın onuda taktırayım tam olsun herşey :)

Sipariş konusunda yardımcı olurum. satıcı ile mailleşiyorum çünkü. İstersen ingilizce problemin yoksa vereyim mail adresini aynısından sanada göndersin.

Paypal ile 280$ ödemen yeterli ardından adresini veriyorsun DHL ile gönderiyor 1 haftada geliyor.

tamam sen mailini ver ben seni referans göstererek ürünü alırım

satış linkleri http://www.alibaba.com/product-gs/456560170/Ford_kuga_sport_day_time_running.html burası dimi

Yorum bağlantısı
Soner Demirel

Mailleri: sales08@auto-accessory.net

Saat farkından dolayı genelde geceleri aktif oluyorlar. Gece yazılınca hemen cevap geliyor.

Referans gönsterebilirsin Soner Demirel Tekirdag / Cerkezkoy / Turkey :)

Yorum bağlantısı
Murat Yağan

Sipariş verdim bende inşallah bir sorun çıkmaz

Ben yalnız ledler rahat çıkarsa parçayı arabanın rengine boyatmayı düşünüyorum

taktırırken bir sıkıntı oldu mu ya da dikkat edilmesi gereken önemli bir husus var mı

Youtube da takma videoları var Elektrik bağlantıları önemli galiba

Yorum bağlantısı
Soner Demirel

Takılması çok kolay. orjinal kaşlar tırnaklı elle kolayca çıkıyor ve gündüz farları yerine kolayca yerleşiyor.

kabloları bağlamasıda iyi bir elektrikçi kolayca yapar.

siyah kırmızı ve kahverengi kablo var.

siyah ve kırmızı kontağa bağlanıyor kontak açılınca farlar %100 yanıyor.

kahverengi kısa farlardan paralel çekiliyor. kısa farlar açılınca gündüz farlarının parlaklığı %70e düşüyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...