İçeriğe Yönlendir

Ford Kuga 2012 Gündüz Ledi.Orjinal.

Ayhan Uysal

Recommended Posts

Murat Yağan

Takılması çok kolay. orjinal kaşlar tırnaklı elle kolayca çıkıyor ve gündüz farları yerine kolayca yerleşiyor.

kabloları bağlamasıda iyi bir elektrikçi kolayca yapar.

siyah kırmızı ve kahverengi kablo var.

siyah ve kırmızı kontağa bağlanıyor kontak açılınca farlar %100 yanıyor.

kahverengi kısa farlardan paralel çekiliyor. kısa farlar açılınca gündüz farlarının parlaklığı %70e düşüyor.

Kısaları yakınca yüzde 70 e mi düşüyor yüzde 50 ye mi

Yorum bağlantısı
Murat Yağan
(düzenlendi)

Sorma Soner klasik aksilikler serisi diyebilirim

Hala olmadı

Hikaye şöyle firmadan istedim gündüz farlarını pay palle ödedim (285 dolar ödedim buarada)

1 hafta dan daha kısa sürede geldi

Kutudaki evraka 12 dolar yazmışlar (gümrüktede açıp bakmışlar)

Ne güzelde sevindim çünkü ertesi gün yola çıkacaktım

Bir baktım kutuda sadece 2 parça var o farlar yanınca ışığı kısan (contoller diyorlar) parça yok

Dedim artık mail atarız adamlara ama ben yola çıkıcam farlar yanınca kısılmasa da olur gideyim direkt taktırayım

Elektrikçi güzelce özene bezene taktı verdi elektriği canavar gibi yandı

Tamam dedik parçayı isterim gelince onuda takarız ayrıldım sanayiden işyerine gittim dedim park yerinde bir daha gözden geçireyim

Tabiki yanmıyor ledler Hemen aradım elektrikçiyi Abi ledler yanmıştır dedi Döndüm tekrar elektrikçiye

Baktı ledler yanmış dedi bunlar toplamda 9 volt çekiyor (6x1.5 led başı) araba çalışınca arada 14 volta kadar çıkıyor o yüzden dayanamış

Bende ilk yaktığımızda o yüzden çok parlak yanmıştı galiba dedim

Arkasından da kızdım tabii neden bana taktırdın bunu sen bilmyomuydun dedim

Öyle kaldı ledler tabii o sırada da adamlara mail attım durumla ilgili olarak

Elektrikçiyle gittik çarşıya 12 tane 1.5 voltluk led aldık (35 lira)sonra ben 3 günlüğüne şehir dışına çıktım gündüz farsız

Elektrikçide o sürede ledlerin hepsini değiştiririm ben dedi silikon termal macun lehim falan... birde bu kısan kontroller a benzer birşey ayarlarım dedi

Dedim plastik parçayıda aynı renge boyatalım olur dedi

Döndüm Afyona ertesi gün aradım elektrikçiyi bu arada adamlarla da mailleşiyorum

Elektrikçi ledler tamam dedi boya içinde plastik parça çok kaliteli olmadığından boyarsak yıkatırken boya kalkar dediler o da kaldı

Bu farları yakınca kısma olayına da çözüm bulunamadı

Gündüz farları öyle kaldı şimdilik

Sonuç olarak;

Hong Kongdaki firma controller ı kargoladı ledler için elimizde yok yollayamayız dedi sonradanda isterseniz 90 dolara ledleri yollarız dedi

Controller gelince taktırcam yeniden inşallah başka sıkıntı çıkarmaz

Adamlar bu parçayı koymayı unutmasalardı 10 dakikada hiçbir sıkıntı zahmet olmadan bu iş olacaktı

İstemeyi düşünen arkadaşlar bu hususu firmaya özellikle belirtsin benim gibi sıkıntılı olmayın

tarihinde Murat Yağan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Yağan
Sorma Soner klasik aksilikler serisi diyebilirim Hala olmadı Hikaye şöyle firmadan istedim gündüz farlarını pay palle ödedim (285 dolar ödedim buarada) 1 hafta dan daha kısa sürede geldi Kutudaki evraka 12 dolar yazmışlar (gümrüktede açıp bakmışlar) Ne güzelde sevindim çünkü ertesi gün yola çıkacaktım Bir baktım kutuda sadece 2 parça var o farlar yanınca ışığı kısan (contoller diyorlar) parça yok Dedim artık mail atarız adamlara ama ben yola çıkıcam farlar yanınca kısılmasa da olur gideyim direkt taktırayım Elektrikçi güzelce özene bezene taktı verdi elektriği canavar gibi yandı Tamam dedik parçayı isterim gelince onuda takarız ayrıldım sanayiden işyerine gittim dedim park yerinde bir daha gözden geçireyim Tabiki yanmıyor ledler Hemen aradım elektrikçiyi Abi ledler yanmıştır dedi Döndüm tekrar elektrikçiye Baktı ledler yanmış dedi bunlar toplamda 9 volt çekiyor (6x1.5 led başı) araba çalışınca arada 14 volta kadar çıkıyor o yüzden dayanamış Bende ilk yaktığımızda o yüzden çok parlak yanmıştı galiba dedim Arkasından da kızdım tabii neden bana taktırdın bunu sen bilmyomuydun dedim Öyle kaldı ledler tabii o sırada da adamlara mail attım durumla ilgili olarak Elektrikçiyle gittik çarşıya 12 tane 1.5 voltluk led aldık (35 lira)sonra ben 3 günlüğüne şehir dışına çıktım gündüz farsız Elektrikçide o sürede ledlerin hepsini değiştiririm ben dedi silikon termal macun lehim falan... birde bu kısan kontroller a benzer birşey ayarlarım dedi Dedim plastik parçayıda aynı renge boyatalım olur dedi Döndüm Afyona ertesi gün aradım elektrikçiyi bu arada adamlarla da mailleşiyorum Elektrikçi ledler tamam dedi boya içinde plastik parça çok kaliteli olmadığından boyarsak yıkatırken boya kalkar dediler o da kaldı Bu farları yakınca kısma olayına da çözüm bulunamadı Gündüz farları öyle kaldı şimdilik Sonuç olarak; Hong Kongdaki firma controller ı kargoladı ledler için elimizde yok yollayamayız dedi sonradanda isterseniz 90 dolara ledleri yollarız dedi Controller gelince taktırcam yeniden inşallah başka sıkıntı çıkarmaz Adamlar bu parçayı koymayı unutmasalardı 10 dakikada hiçbir sıkıntı zahmet olmadan bu iş olacaktı İstemeyi düşünen arkadaşlar bu hususu firmaya özellikle belirtsin benim gibi sıkıntılı olmayın
Yorum bağlantısı
Soner Demirel

Şanssızlık hocam hakkaten dediğin gibi aksilikler üst üste gelmiş.Ledlerin yanacağı hiç aklıma gelmezdi. Neyse ki asıl önemli olan plastik parça görünüşte değersiz gibi gözüksede en önemlisi o. Ledleri bir şekilde halledersin heryer led.

Hongkongdaki elemanda elektronik parçalı gönderdiyse yakında elinde olur en kısa zamanda çözersin inşallah.

Yorum bağlantısı
Soner Demirel

Güzel olmuş Murat hocam. senin araçta siyah olunca bir başka durmuş. Güle güle kullan :)

Yorum bağlantısı
Murat Yağan

Teşekkürler fotoları yüklemede sıkıntı oldu sanırım 2 tanesi çıkmıyor sonradan da düzeltemedim kusura bakmayın

Soner aslında sen şu beyaza boyatma işini bir düşün derim çok daha güzel olacaktır

Tüm ledler rahatça vidalar sökülerek çıkıyor plastik parça boyanacak sadece ben şimdi bile boyatmayı düşünüyorum

Serviste taktırmadım dışardakilerde beceremeyiz diye düşündüler sanki ben bu boyatma işini birde servise danışıcam olur derlerse yazarım tekrar

Far açılınca ışık az kısılıyor sen yüzde 70 e iniyor demiştin Bende bu adamların satış linkinden yüzde 50 diye okumuştum Hiçte önemli değil kısılmasada çok farketmiyor

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gurhan Karakus

Almanya Ford dan 580 eur ya led orijinal aldım,umarım burda adam akıllı bağlantı yapacak servis bulurum. Çünkü servislere hiç güvenmiyorum...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gurhan Karakus

Arkadaşlar,Almanya'daki ford dan led satın aldım.zannedersem haftaya gelecek.500 eur ya maal oldu,tabi burda yetkili servis takmak için ne isteyecek bilemiyorum.almanyadaki ford malzeme için şase numarasını istedi ilk önce daha sonra ok verdi, uygunluğunu kontrol edip ondan sonra satış yapıyorlar.. Bilginize

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hamit Aytar

Arkadaşlar,Almanya'daki ford dan led satın aldım.zannedersem haftaya gelecek.500 eur ya maal oldu,tabi burda yetkili servis takmak için ne isteyecek bilemiyorum.almanyadaki ford malzeme için şase numarasını istedi ilk önce daha sonra ok verdi, uygunluğunu kontrol edip ondan sonra satış yapıyorlar.. Bilginize

Ledleri getirttiniz mi? Taktırabildiniz mi? Bilgi verirseniz çok sevinirim. Ülkemizde sorduğum Ford yetkili satıcıları olaydan bihaberler ve istesek de getirmiyorlar

Yorum bağlantısı
Gurhan Karakus

Arkadaşlar 11.11.2011 tarihinde Ford Kuga aldım.

Ford'un Almanya sayfasında Kuga'nın farının altında gündüz ledi olduğunu gördüm, bayiye gittiğimde sipariş edebileceklerini söylediler ve ettiler 1 ay gibi sürede geldi ve taktırdım, çok şık oldu.

Fotoğraf eklemeye çalışacağım.

ayhan bey selam

ne kadara mal oldu size, almanyadaki ford dan 580 eur fiyat verildi bana.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
(düzenlendi)

Ledleri getirttiniz mi? Taktırabildiniz mi? Bilgi verirseniz çok sevinirim. Ülkemizde sorduğum Ford yetkili satıcıları olaydan bihaberler ve istesek de getirmiyorlar

Ford Cevizli hem getiriyor hem de montajını yapıyor.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/236849-ford-cevizli-kuga-gunduz-far-uygulamasi/

tarihinde Murat Ersel Çevik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gurhan Karakus
1100 Tl ye mal oldu değermi bilmem ama orjinal olunca verdim.

orjinal olduğu için sistemde yeri var

farlar açılınca kısılıyor kapanınca parlaklığı artıyor

Ben Almanyadan geldi diye biliyorum ama gelen kutuda istanbul yazıyordu.

Selam...

Yetkili servisde mi taktırdın, montaja ne kadar verdin

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...