İçeriğe Yönlendir

Trafikte Cep Telefonu Kullanmak

Misafir

Recommended Posts

Ahmet Çankaya

2 sene önce iş için tüm macaristan ı köy köy neredeyse gezmiştim.

orada bizi gezdiren abla otobanda 170 ile giderken 1 telefonla konuşup aynı anda diğeri ile sms atıyordu...

çılgın teyze takmıştım adını...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bazı insanlar var, konuşurken öyle bir dalıyorlarki önünden tren geçse çarpmadan farketmez..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Bende bu şekilde kullanıyorum.JABRA kulaklık aldım ceza yememek için.Arabada bu şekilde telefonla konuşuyorum... :) :) :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

hiç konuşmamak daha iyi bence... :)

Kesinlikle katılıyorum. Araçta telefon daima dikkat dağıtıyor.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

bazı zaman sol şeride yaslanmış bir aracın arkasından sellektör, korna ve en son tampon tacizi :rolleyes: yaptıktan sonra sağından geçerken bakıyorum ki, telefondan birisine giydiriyor. bence çok acil bir durum olmadıkça konuşmamak veya sağa çekmek lazım...hele de telefonda birisiyle kavga ediyorsanız çok tehlikeli...

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Kulaklıkla olsun yada olmasın dikkat dağıttığı bir gerçek, özellikle konuştuğunuz meseleye odaklandığınız bir telefon görüşmesinde insan adeta sürüşü otomatik pilota alıyor ve olağanüstü durumlara karşı tepkisi bariz zayıflıyor ve gecikiyor... Ben bazen şehirlerarası yolda araç kullanırken uzun görüşmelerimde telefonu kapayınca onlarca km yolu nezaman ne şekilde geldiğime şaşırıyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben kit ile telefon görüşmesi yapmanın yanındaki insanla konuşarak gitmekten çok farklı olduğunu düşünmüyorum.Öyleyse eğer araçta sohbet etmekte yasaklansın..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan üççetin

ben hiç becermiyorum aracta telefonla konuşmayı cok fena dikkatim dağılıyo onun için hiç konuşmam...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Telefonla konuşmanın kaza yapmaya etkisinin alkollü araç kullanmaktan çok daha fazla olduğu tespit edilmiş. Hatta oran birkaç katıydı diye hatırlıyorum. Araç kiti kullanıldığında ise kullanılmamasına göre kaza yapma oranında çok az bir düşüş tespit edilmiş.

Doğrudur. Dolayısı ile kit problemi kesmez. Önceki sayfada verdiğim akıllı asistan ile olay ancak çözülür. karşıda konuştuğunuz "insan" olmamalı.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serhat S. Yazıcı

Telefon elinde olmadığında daha güvenli sonuçta.. Can söylediklerine katılıyorum ama sunu da bilmek gerek ki ben işim gereği telefonla çok konuşuyorum ki aynı zamanda da araba kullanarak bedensel olarak çalıştığım işe gitmem gerekiyor o yüzden ben jabranin bir ürününü alıcam ve hazır amerikadayken de biraz daha ucuza alabiliyorum gibi görünüyor.. Sizce hangisi yeterli bir ürünüdür??

http://www.bestbuy.com/site/Jabra+-+CRUISER+2+Wireless+Bluetooth+Car+Hands-free+Kit+-+USB/5010287.p?id=1218595045928&skuId=5010287&st=Jabra&cp=1&lp=9

http://www.bestbuy.com/site/Jabra+-+FREEWAY+Bluetooth+Speakerphone/2938099.p?id=1218365479179&skuId=2938099&st=Jabra&cp=1&lp=8

http://www.bestbuy.com/site/Jabra+-+DRIVE+Bluetooth+Speakerphone/2869053.p?id=1218358816284&skuId=2869053&st=Jabra&cp=1&lp=6

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Saat farkından dolayı sorum görülmedi galiba, veya da önerilebilecek başka marka model var mı??

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bu cihazların uzmanı Ali Elöver..Onunda burayı görebilmesi için anahtar kelimeler lazım..Fiat, İnsignia turbo, tokat, Astra vb...Birazdan gelir..:D

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Abi bu cihazlar Fiat ve Astra da çok iyi randıman veriyormuş tavan iç açısından dolayı bu konuların uzmanı olan Ali abimize soruyorum.. Abicim bende vasat 2009 focus var bende en iyi hangisi randıman gösterir?? Bu her halde oldu Serkan abi

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Osman Tekindemir

Geçen gün, köşeyi döndüm kulağımda telefon polis ile göz göze geldik. Hemen durdurdu, dedi telefon ile konuşuyorsunuz ceza yazacağım, dedim; amirim konuşmuyordum çağrı atıyordum, hee tamam o zaman dedi, devam ettim. :)

şaka yapıyorsun:)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ayhan Onaran

Cep telefonu kim ne derse desin dikkat dağıtan bir unsur..denemesi de bedava..Açın telefonu 3 dakika konuşarak trafikte ilerleyin..Daha sonra da kendinize bir kaç soru sorun  ? 3 dakika içinde tahmini kaç yaya gördünüz ? Gördüğünüz araçlardan yabancı şehir plakalı olan araç var mıydı ? Trafik ışıklarında kaç saniye beklediniz ?  vb...

Bu tip soruların birçoğuna uydurma cevaplar vereceksiniz :) telefonla konuşurken bir çok şeye dikkat edilmiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu konuda en çok kadınlar sinirlendiriyor beni. Belki kızılacak ama zaten doğru dürüst araba kullanmasını beceremiyorlar, bir de telefonla konuşurken kullanmaları çıktı başımıza. Trafikte gördüğüm kadın sürücülerin en az 5 tanesinin 3'ünü telefonla konuşur vaziyette görüyorum. Bu kadar önemli ne var o telefonda anlamıyorum? Boş boş çene çaldıklarının da farkındayım.

Herkesin 70-80 ile gittiği yerde 40 km ile sağa sola savrularak giden bir araç görürseniz bilin ki telefonla konuşan kadın sürücü. Bir de aptalca bir hareket var. Telefonun handsfree özelliğini açıyorlar ama telefon yine ellerinde, kulağa götürmüyorlar. Mantığı nedir anlamadım. Dikkatiniz dağılıyor arkadaş, zaten heyecanlısınız. Konuşmayın şu telefonla. 

Geçen FSM Anadolu-Avrupa geçişinde Beşiktaş-Sarıyer ayrımını bilirsiniz. 

http://goo.gl/maps/N2gS1

Linkteki fotoğrafta tam kırmızı aracın olduğu yerde kadın bir anda durdu, dörtlüler falan hak getire. Arkasından yolcu otobüsü, transit minibüsler falan zor durdular. Ne yapıyor bu manyak diye bakarken, aracın içindeki 3 çocuğuyla beraber durdu, telefonu cevapladı gülerek konuşmaya başladı. Şaka yapmıyorum, sağa sola savrula savrula 10-20 km hızla telefonla konuşmaya devam etti. Trafiğin ve çocukların düştüğü tehlikeyi görebiliyor musunuz?

handfree nin nedeni trafik cezası yememek için.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cep telefonu kim ne derse desin dikkat dağıtan bir unsur..denemesi de bedava..Açın telefonu 3 dakika konuşarak trafikte ilerleyin..Daha sonra da kendinize bir kaç soru sorun  ? 3 dakika içinde tahmini kaç yaya gördünüz ? Gördüğünüz araçlardan yabancı şehir plakalı olan araç var mıydı ? Trafik ışıklarında kaç saniye beklediniz ?  vb...

Bu tip soruların birçoğuna uydurma cevaplar vereceksiniz :) telefonla konuşurken bir çok şeye dikkat edilmiyor.

Sana sonuna kadar katılıyorum Ayhan.. :)

Son görüşme sırasında neler oldu sorusuna ben cevap veremiyorum, doğru ve eksiksiz cevap verilebileceğini de sanmıyorum.. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...