İçeriğe Yönlendir

"Sağlıklı Diye Yediğiniz Tavuklar Tavuk Değil"

Fahrettin Karakoç

Recommended Posts

Fatih Öztürk27

Hocam ne yiyeceğimizi şaşırdık. Yediklerimizin çoğunda bir türlü kansorejen bir şeyler var. Sağlık ve Tarım Bakanlıklarının çok daha ciddi ve yoğun çalışmaları gerekiyor. Baldaki skandal yeni meydana çıktı. Adamlar deveyi hamutuyla götürdüler bu arada.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bizim kasapta köy tavuğu var. Kasap aynen şöyle demişti : "Bunları o market piliçleri gibi 15 dakika teflonda kısık ateşte pişirmeye kalkarsan, ayağa kalkar oynarlar. Bunlar 1 saat düdüklüde pişecek" :)

Kırmızı etten pahalıya gelir :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Eski şirketimin CFO'su, çok büyük bi tavuk firmasının CFO'su idi. Anlattıklarını anlatsam, bir daha tavuk yemezsiniz :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Hocam ne yiyeceğimizi şaşırdık. Yediklerimizin çoğunda bir türlü kansorejen bir şeyler var. Sağlık ve Tarım Bakanlıklarının çok daha ciddi ve yoğun çalışmaları gerekiyor. Baldaki skandal yeni meydana çıktı. Adamlar deveyi hamutuyla götürdüler bu arada.

Bakanlığın dediği :

"Tüketicilerimiz dikkatli olsunlar"

bi de zabıta dikkatli olsa :)

Tavuk konusunda organik tavuk satılan yerler var. Kartal'daki pazar günü olan organik pazar'ı deneyin. Yediklerinize inanamayacaksınız (tabi istanbul şartlarında). Ben başka türlü tavuk almıyorum.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Lezzeti kırmızı gibi ama.

Ya gıdaklayacam yada yumurtlayacam yakında :)

Kuzu istiyom ben, kurtta olur, kırmızı olsun da :tongue:

Lokman abi bizi iskenderciye götür :biggrin:

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

İşin kötüsü acayip bir şekilde tavuk seviyorum :(

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bir kaç sene sonra adı da değişir zaten, saklamanın anlamı kalmaz :p

Tavuk 8 TL/kg.

Yavuk 4 TL/kg.

:crazy:

Yorum bağlantısı
Serkan Önder

ne yiyeceğimizi şaşırdık, bolluk içinde kıtlık olacak bu gidişle

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Pilavı tavuklu yiyeceğine yavuklu mu yiyecekesin. :D:p

Ucuz istiyorsan evet, yok para var huzur var sıkıntı yok dersen, orijinal tavuklu alabilirsin. Tabii pilavın da pirinçli mi, girinçli mi olacağına karar verdikten sonra :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yavuklu tavukludan daha pahalı bence. :D

Bizimki Yavuk, Yavuklu başka. :D Ona paha biçilemez :p

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yavuk ne ya, küfür gibi, biri bana yolda yavuk dese aaaazını burnunu kırarım. :D

Yine karıştırıyorsun. Bu reaksiyonu göstereceğin kelime "lavuk". Yavuk sahte tavuk demek, gerçi çok iyi bir kelime değil tabi de küfür gibi de değil hani :D

Yorum bağlantısı
Baran Ekici

Bu kuş gribi zamanı öyle şeyler dönmüş ki şeytanın bile aklına gelmez, anlatılanların 10% gerçeklik payı bile olsa tavuk yenmez ama löp löp götürüyoruz valla :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben tavuğu çok severim ama gerçekten tavukların artık lezzeti hiç kalmadı.Talebe yetişmek adına bir dönem bu uygulamalar çıktı.Sonra baktılar ki böylesi daha iyi oluyor aynen devam.Tavuk çiftliği gördüm.Tavukları hiç uyutmuyorlar sürekli yediriyorlar.İçerisi hep aydınlık..40-45 günde çok rahat kesilecek hale geliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hocam bu haber yanlı hazırlandığını düşünüyorum. Çünkü antibiyotik çokta ucuz değil. Aldığınız tavuğun kilosu ne kadar. Daha önce hatırlarsanız kuş gribi ile köy tavuklarını telef edip, Türkiye'nin tavuk ticaretinde dünyadaki prestijine zarar verdi. Biliyorsunuz ki tavuk ticaretinde tek rakip İsrail.Orada yazılanlara bakarsak tavukta kemik gelişmişyor falan diyor. O arkadaş gelsinde tavuğun bacak kemiğini eliyle kırsın. Tamam köy tavuğu gibi yetişmiyor. O çok ayrı bir konu. Ancak ben bunlara pek itimat etmiyorum.

Saygılarımla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Özgen

Hayvancılıkta kullanılan antibiyotikler bizim eczaneden aldıklarımıza benzemez. Çok daha ucuzdur. Bu yüzden yaygın olarak kullanılıyor.

Diğer yandan belli bir süre kullanılan antibiyotikler hayvanın kesiminden önce bırakılıyor. Nerdeyse tamamı vücuttan atılıyor. Bu yüzden satış sırasında sonradan tesbiti zor. Kalan miktar hem çok az olduğundan hem de pişirme sırasında tümüyle değişeceğinden insanı etkilemesi daha da zor.

Tabi isteriz ki denetim olsun. Gereğinden fazla ilaç, hormon vs kullanan üreticilere caydırıcı cezalar verilsin. Ama bunlar devletin işi. İnsanoğlu boşluğun olduğu yeri iyi-kötü mutlaka doldurur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür Temiz

yurt dışında tavuklar satılmaya kala son bir hafta doğal beslenir ancak bizim ülkemizde öyle değil.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Gerçekten ne yiyeceğimizi şaşırır olduk artık.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Ufuktaki Sivas ziyaretimizin kıymeti bir kat daha arttı şimdi desene.! Ertan Abeeeyyyy.... :mangal::fiuw:

Benim tavuk ve horozlarımın kıymeti de bir kaç kat arttı :D seri üretime geçmek lazım. eve gidip tavuğu gurk yatıram :D

Yemediğim kadar varmış :)

Ben gördüklerimi anlatsam ne köy ne şehir tavuğu :D

Ben kırmızı et kadar sevmem sadece yımırtasını yerim :D

Hocam bu haber yanlı hazırlandığını düşünüyorum. Çünkü antibiyotik çokta ucuz değil. Aldığınız tavuğun kilosu ne kadar. Daha önce hatırlarsanız kuş gribi ile köy tavuklarını telef edip, Türkiye'nin tavuk ticaretinde dünyadaki prestijine zarar verdi. Biliyorsunuz ki tavuk ticaretinde tek rakip İsrail.Orada yazılanlara bakarsak tavukta kemik gelişmişyor falan diyor. O arkadaş gelsinde tavuğun bacak kemiğini eliyle kırsın. Tamam köy tavuğu gibi yetişmiyor. O çok ayrı bir konu. Ancak ben bunlara pek itimat etmiyorum.

Saygılarımla.

Mehmet yine atlamış olmayım ama ;) Bu haberden önce de verildiğini şahidim. İsrail tavuk ve yumurta meselesinde aşmış kendilerini. adamlar tavuğun verimlerini artırmak için 24 saat içinde bir kaç kere gece-gündüz uygulaması yaparak hayvanları fazla yımırtlatıyormuş. hatta hayvanlar kendilerini yeşillikte sanıp yımırtlama motivasyonları artsın diye göz kenarlarına yeşil boya sürülüyormuş.

Kaynak: 1990 lı yıllarda üniversitedeki iş etüdü profesörüm :D

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Dedemin kardeşi (dolaylı dedem :D) tavuklara mısır ve biber yedirirdi çok yumurtlasınlar diye :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Dedemin kardeşi (dolaylı dedem :D) tavuklara mısır ve biber yedirirdi çok yumurtlasınlar diye :)

Yumurtlar mıydı peki?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...