İçeriğe Yönlendir

"Sağlıklı Diye Yediğiniz Tavuklar Tavuk Değil"

Fahrettin Karakoç

Recommended Posts

Cengiz Aratemur
(düzenlendi)

Kars ın köylerinde bir adet vardır. Kışa kadar kazları beslerler daha sonra güzün o kazları kesip tuzlayıp koca koca sandıklara koyarlar, taa ki kar yağana kadar. kar yağar karın altında kalan sandıklardan kesilmiş kazlar birer birer çıkar soğuk kış gecelerinde ve afiyetle yenilir.

Ancak şehirde, apartmanda veya 200-300 m² lik alanlarda bu işi yapmak Mehmet Bey in de dediği gibi zor. 3 tavuğun bile pisliği derya deniz oluyor. açıyorsun bahçedeki sebzeleri yiyorlar, kapatıyorsun oldukları yeri berbat ediyorlar :D

En güzeli geniş bir arazide dolaşmaları. Bende şu anda iki tavuk iki de horoz var. Tavuklardan biri hariç diğer hayvanatı yumurtadan gurk ile çıkartıp besledim. Hatta bugün olmuş hala elimden yem yer sahtekarlar :D ama 4 hayvan bile baya bir yoruyor insanı. Haa bir de işin içine tilki ve sansar girince.... (iki defa kaptırdım sansara tavuk ve horozlarımı)

Vay....Ertan abi ortak bi yanımız varmış ;)

benimde 7 adet tavuğum var.gün boyu bahçede dolaşırlar toprağı eşelerler,marul yaprağı,taze lahana yaprağını çok severler ot yerler,ekmek,balık buğday vs önlerine ne koyarsam yerler.bahçeye girdiğimde direk yanıma koşarlar ne getirdim diye.kışın dilde yazın 3-5 güne bir kümesi temizlerim.yoksa koku'dan durulmuyor :D

grnt004e.jpg

tarihinde Cengiz Aratemur tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Melih Bozkurt

Ölümlü dünya takmayın kafanıza :) Bi şekilde kanser olunacaksa, tavuktan olmasa hormonlu sebzelerden, meyvelerden. Ondan olmazsa sigaradan, alkolden. O da mı olmadı egsoz gazı vs. soluduğumuz havadan. :)

Not: Tavuk ta sevmiyordum zaten, isabet olmuş :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ölümlü dünya takmayın kafanıza :) Bi şekilde kanser olunacaksa, tavuktan olmasa hormonlu sebzelerden, meyvelerden. Ondan olmazsa sigaradan, alkolden. O da mı olmadı egsoz gazı vs. soluduğumuz havadan. :)

Not: Tavuk ta sevmiyordum zaten, isabet olmuş :)

89 doğumlu olunca bol keseden atmak kolay :)

Yorum bağlantısı
Melih Bozkurt

Çok fark yok ki abi, sende 69 doğumlusun :) Hem benim ruhum yaşlı, 60 yaşındaki adamın hayatını yaşıyorum. Ev-iş-ev arasında :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

89 doğumlu olunca bol keseden atmak kolay :)

79 olunca? :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çok fark yok ki abi, sende 69 doğumlusun :) Hem benim ruhum yaşlı, 60 yaşındaki adamın hayatını yaşıyorum. Ev-iş-ev arasında :)

ya ya. :) Yaşını kıymetini bil kardeşim.

79 olunca? :)

kese biraz daralır...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Önümüz yaz malum piknik-mangal dönemi..Tavuk yemeyelim ama tavuk kanatlarına hayır demeyelim :):p Onlarda sorun yokmuş..

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Mangal denince tavuk geliyor akla, balık da olabilir ama buralarda makbul olanı tavuktur. ama pişirirken mangal başında yiyeceksin.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Mangal da favorim köftedir gerisini pas geçerim :D

Tavukla falan işim olmaz :D

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

Kuzu pirzola, Lüfer veya sarıkanat, tavuk kanat ... Önem sırasına göre yazdım. :rolleyes:

Birde Tokat kebabı var çok duydum ama tatmak kısmet olmadı

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Benim favorim.....açık deniz balığı levrek,çupra,kefal,400-500 gram arası ortadan ayıracan güzelce,baharatını koyup.... dolapta biraz dinlendirip direk ızgaraya ufak ufak kızarıncaya kadar pişecek sonrada höp höp afiyet osun :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

2-Arkadaşıyla gelmiş herhalde bilmiyorum, geceye kalırsa görüşürüz. :)

Kuzu, cağ, soğan, küşneme, içli köfte, kaburga, şıllık, künefe, bekmez helvası

Açıldı mı? :D

yenen şıllık da mı var?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yenmeyeni de mi var? :D

Benim bildiğim yenmez, yanında yatılır :D

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

http://www.eksisozlu....asp?id=6634760

Bu arada mühendis bey (tayyareci olan :) ) konuya girip çıkıyorsunuz, gözden kaçmıyor. :)

Bİr şey daha öğrendik. Burada dışarıda yemek yediğim yerden şıllık tatlısı istiyecem. Suratlarının halini merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Urfa'ya yolunuz düşerse deneyin. patlıcan kebabın üstüne tabiki. ;)

Bakalım kısmet. Ama billinmeyen yerde de istemek lazım. Döverler adamı.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Dövmek ne kelime. Yaprak döner yaparlar :D

Yaparlar, hem de burası şey mi diye yaparlar.

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Ney mi?

Konuyu kapattırmak için 4+4+4'e bağla yeter Abi. Uğraşma bu kadar. :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Azericede ticarethane anlamına gelen yer mi?

öyle bir yer işte.

biz de şıllık tatlısı istemeyiz olur biter.

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Öğretmenler çok zengin. Acaip araba alıyorlar. Polisler de çok cahil :D

Bir o kadar da tatil yapıyorlar. :D

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

En çok tatili imamlar yapıyor :p :p :p

Yapıyoruz ne yalan söyleyim. :hohoho:

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Oh oh.. :)

Ramazanda acısı çıkıyor bunların.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...