İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Yakıt Tüketimi

Evren Ulusoy

Recommended Posts

Hasan Sonuç
(düzenlendi)

Her şeyiyle aynı Beyazıt Bey. Tek fark ben gazı Shell'den alıyorum. İnsanlara söylemeye çekiniyorum şu rakamları bir moralleri bozuluyor çok kötü ve bundan zevk almıyorum bir zamanlar benim de bozulurdu, iki nazar değecek diye korkuyorum. Araç lpg için doğmuş desem yeridir. Ben daha ekonomik gaz uyumunu bir getz lerde biliyorum, başka da duymadım.

tarihinde Hasan Sonuç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Her şeyiyle aynı Beyazıt Bey. Tek fark ben gazı Shell'den alıyorum. İnsanlara söylemeye çekiniyorum şu rakamları bir moralleri bozuluyor çok kötü ve bundan zevk almıyorum bir zamanlar benim de bozulurdu, iki nazar değecek diye korkuyorum. Araç lpg için doğmuş desem yeridir. Ben daha ekonomik gaz uyumunu bir getz lerde biliyorum, başka da duymadım.

Hasan bey en ufak bir abartmam yok. çogu insana bende inandıramıyorum. 1.25 motor bir araç şehir içinde atak olsa da 110 km/sa gibi bir hızdan sonra araçta atiklikten eser kalmıyor nazlı nazlı hızlanıyor ufak bir eğim arıyoruz hızlanması için. çok sert rampalarda gerekirse klima kapatıyoruz. ufacık araba. biz yukarda saydıklarımdan feragat ediyoruz yakıttan kazanıyoruz. daha Ankara'da hasanoğlan diye merkeze uzak bir yer var. o mevkiide jetpet fiye bir istasyon var ve inanılmaz ucuz. en son 1.82 idi. ben bile inanamadım ama 30 lt ilr 410 km götürdü. ne zaman memleketim elmadağa gitsem boş depo ile gidiyorum dönerken ordman alıyorum. içinde ne var bilmiyorum ama gazın menzil inanılmaz uzun. cok araçla denedik sonuç aynı. söz0n özü küçük hacimli motor az yakıta devam :)
Yorum bağlantısı
Ömer Vural

Konya merkezde falan 2.09 tl idi gaz fakat yol kenarlarında bulunan istasyonlar milleti sömürmek için yüksek tutuyo fiyatları 2.45'i bile gördüm yani il ve ilçe merkezlerinde olan istasyonlar ucuz yanî normal olağan fiyatlardan satıyorlar

Yorum bağlantısı
Hasan Sonuç
(düzenlendi)

Sonuna kadar katılıyorum size. İlk uzun yoluma yeni çıktım ama tam çıktım. O kadar memnunum ki araçtan sürekli "Ne olurdu sanki şuna bir abs iki de hava yastığı atsalardı."diyorum. Aracım ne olursa olsun 110 geçme taraftarı değilim. Benim hız ihtiyaçlarımı sonuna kadar karşılıyor aracım. Ne zaman aklıma aracı değiştirme fikri düşse içine binip gidince vazgeçiyorum. O düşünce de dediğim gibi güvenlikten dolayı geliyor aklıma. Yakın zamanda küçük bir kaza yaptım. Çok tedbirli olmama rağmen frenden başka yapacak hiçbir şeyim kalmamıştı; kavşaktan sağına bakmadan öyle bir çıktı ki. Ona rağmen 75 km hızla en az 10 metre frenim var. Epey yumuşak bir buluşma oldu öyle ki karşıdaki araca hiçbir şey olmadı ama benim far, tampon gitti. çamurluğun ucu da eğildi. Abs olsaydı kesinlikle kurtarabilirdim; fakat araç kızakladığı için neredeyse hiç yön veremedim. Bu küçük kaza ne kadar dikkatli olursam olayım, ne yaparsam yapayım özellikle ülkemiz şartlarında kaza riskinin çok yüksek olduğunu kanıtladı bana. O yüzden güvenlik önlemlerine çok önem vermeye başladım. Yine de belimi bükecek bir borca soksa da beni sanırım bu aracı satmadan en fazla 22 binlik abs li ve hava yastığı olan bir aracı alacağım.

tarihinde Hasan Sonuç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Okan Şerbetçi

Fulladıktan sonra 344 km 1.4 Comfort 2007 aracımla en az 150 km klima açık 50 TL aldı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Murat Karaoğlu

s.a. arkadaşlar 2001 fiesta ghia benzinli ile aranızdayım..98 flair'imi birkaç gün önce satıp bunu aldım.flair lpg'li idi ve şehiriçi 25-27 kuruş arası kullanıma göre yakıyordum...Aynı model ve marka bir arkadaşa sordum şehiriçi 35 kuruş civarı yakıyor dedi...Bakalım bizimki nasıl yakacak aracım 177binde hiç tüp görmemiş ve bakımlı bir araç..benim öğrenmek istediğim daha önce ki aracım lpgli olduğu ve benzinin sürekli çeyrek ile yarım depo arası olduğu için ölçemediğim şu benzin ışığı yandıktan sonra kaç kilometre gidilebileceği...Özellikle ghia sahipleri yazbilirse sevinirm...Kırmızı yandıktan sonra 25-30 arası gittim sonra ne olur ne olmaz deyip yakıt aldım malum benzinin sonuna kadar kullanılması oldukça zararlı...

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

s.a. arkadaşlar 2001 fiesta ghia benzinli ile aranızdayım..98 flair'imi birkaç gün önce satıp bunu aldım.flair lpg'li idi ve şehiriçi 25-27 kuruş arası kullanıma göre yakıyordum...Aynı model ve marka bir arkadaşa sordum şehiriçi 35 kuruş civarı yakıyor dedi...Bakalım bizimki nasıl yakacak aracım 177binde hiç tüp görmemiş ve bakımlı bir araç..benim öğrenmek istediğim daha önce ki aracım lpgli olduğu ve benzinin sürekli çeyrek ile yarım depo arası olduğu için ölçemediğim şu benzin ışığı yandıktan sonra kaç kilometre gidilebileceği...Özellikle ghia sahipleri yazbilirse sevinirm...Kırmızı yandıktan sonra 25-30 arası gittim sonra ne olur ne olmaz deyip yakıt aldım malum benzinin sonuna kadar kullanılması oldukça zararlı...

Aracinizi çeyrek deponun altinda kullanmayin, kaldı ki her an pompa arizasiyla karsilasabilirsiniz..
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ekrem Özdemir

Merhaba arkadaşlar. 2 hafta önce "Ford Fiesta 1998 Flair 1.25" aldım. Aracın tüm ağır bakımlarını yaptırdım. Gaz yok, benzinli. Geçtiğimiz hafta tüketimi ölçmek için depoyu fulledim. Litresi 4,06 tl den. 38 LT 155 TL ye doldu. Bugün hesapladım tam 410 km yapmışım. Araç 38 krş yakmış. Sizce de fazla değil mi? nasıl hareket etmemi önerirsiniz. Değerli görüşlerinize ihtiyacım var. 

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

Merhaba arkadaşlar. 2 hafta önce "Ford Fiesta 1998 Flair 1.25" aldım. Aracın tüm ağır bakımlarını yaptırdım. Gaz yok, benzinli. Geçtiğimiz hafta tüketimi ölçmek için depoyu fulledim. Litresi 4,06 tl den. 38 LT 155 TL ye doldu. Bugün hesapladım tam 410 km yapmışım. Araç 38 krş yakmış. Sizce de fazla değil mi? nasıl hareket etmemi önerirsiniz. Değerli görüşlerinize ihtiyacım var. 

gaz tak kurtul, mutlu olursun, ben geçen ay sakarya karasu ya  gittim. 480 km yol yapmışım, 72 TL lik gaz almışım. bu 0,15 kuruş yaparki daha iyisini görmedim duymadım. hız 120-130, kişi sayısı sofor dahil 4 kişi,... yakıt iyi fakat gazla ilgili gelen bir takim sıkıntılar oluyor, bunlar can sıkıcı tabiki, saygılar

Yorum bağlantısı
Ekrem Özdemir

Araç 76.000 yazıyor ama gerçek olduğunu zannetmiyorum. Galiba gaz taktırıcaz. Murat abi, sen nereden taktırdın gazı, önerebileceğiniz bir yer var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Benim araç 100 km şehir dışı tüketimi 18 krs. Şehiriçi dışı karışık 23 krş .Aracı çok sakin kullanırım.  bu değerler sizce normal mi?

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

bende shell den litresi 1.99 TL iken den 30 liralık almıştım. ve 155 KM yol gittim. Şehir içi yoğun olmayan trafikte sakin kullanımda olan sonuç bu. Devir 3000 i geçmeden vites yükseltmiştim ve çok fazlada hız yapmamıştım. 

1.99 TL den 30 liralık ikinci gaz alışımda 140 KM yol gitmiştim. Gene bu da çok yoğun olmayan trafikte ama biraz daha sakin olmayan kullanımın sonucuydu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Bence araç tasurruflu bir tüketim sagliyor. Çok memnunum. 3 haftadir kullaniyorum. Silkeleme sorunu da asarsam iyice alisacagim

Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Gokhan bey ayni değerlere sahibiz. Bence iyi degerler

Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Yakmayan araç var mi abi :)

Bu arada söylediğimiz değerler benzin mi LPG mi ?

Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Son yaktigim değerleri acikliyorum 500 km şehiriçi disi karisik 95 TL LPG.

Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Her zaman opetten aliyordum 25 lt ancak aliyordu bugün shelli deneyeyim dedim LPG 31 litre aldi. Bu değişikliğin sebebi nedir?

Yorum bağlantısı
ali anıl fırat tepe

1.25 flair aracım ile haftada 3 gün ankara-kaman arası gidip geliyorum bala üzerinden opet ve shell den dönüşümlü alıyorum tam boş depoyu 55 tl ye dolduruyorum 350 km civarı yol gidiyorum 270 km de ankarada şehir içinde yakıyorum.Yanlız klima ile hiç denemedim klima ile çokmu artıyor yakıt?

Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

5 te 1 kadar arttirir. 100 kmye ne kadar yakiyor araciniz benimki 18.8 TL yakiyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Bay

Bundan 7 ay önce 2000 model 1.25 ghia fiesta aldim yakitini olctum lpg depoyu doldurdum 332 km sonra bir daha fulledim 48 tl aldi beni sasirtti halbuki cok rampali yollarda ben dahil 4 kisiydik acaba daha az yakan bu performansta baska bir arac varmi

Birde yasadigim sehir ve civarinda en ucuz gaz 2.20 tl

Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Kaç lt gaz aldiniz 2 depo arasi fark olabilir?

Yorum bağlantısı
Mustafa Bay

İki depo arasi fark olamaz cunku fulledim gittim geldim yine fulledim omer bey

Yorum bağlantısı
Ömer Gökhan ARISOY

Oluyor mustafa bey . benim araç oopetten 25 lt aliyor

Shellden 30 litre bu da enteresan

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...