İçeriğe Yönlendir

Tansiyon Yüksek Çıkıyor

Misafir

Recommended Posts

Furkan Avcı

Evren hocam geçmiş olsun, tansiyonunuz biraz yüksek ama çok uç değerler değil önlem alarak normale döner inşallah, bu arada sarımsak tansiyonun dengelenmesinde en doğal ilaç tecrübe ile sabit.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Evren Bey geçmiş olsun.

Geçen sonbaharda dedem vefat etti, yüksek tansiyon hastasıydı. Cenaze nedeniyle baba tarafını bir arada birkaç gün görünce daha önce bilmeme rağmen birşey farkettim. Baba tarafında herkeste yüksek tansiyon vardı. Bu nedenle bir cihaz aldım, omron m3, dijital koldan ölçen bir alet.

Babamın tansiyonunu ölçtük ki 220/150 çıktı. Hafta sonu olduğu ve babamda en ufak sıkıntı olmadığı için acile gitmedi. İki gün boyunca tansiyonu 180/130'un altına inmedi.

Babam 57 yaşında, kendine çok dikkat eder, tuzlu yemez, sebze yemeyi çok sever. Hiç bir belirti yoktu. Şimdi cihazı iyi ki almışım diyorum.

Lütfen herkes tansiyonunu kontrol etsin.

Şu sıralar ilaç kullanıyor ve geçen hafta kasabaya gitti. Orada biraz kalsın, ben tansiyonu düzelecektir diye tahmin ediyorum.

Tekrar geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Ali Özgen

Geçmiş olsun.

Kilo fazlanız var mı? Özellikle göbek çevresinde.

Yorum bağlantısı
Misafir

Gecmis olsun dilekleri icin tesekkurler arkadaslar. Hastanedeyim su anda bekliyorum doktorumuzu. gobek hafif var bu arada ama cok asiri degil. Boy 1.69 kilo 78.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

:D :D :D

O kadar değişiyor ki :D Askerdeki ölçümlerde 78-80 arası çıkardı. Benim ölçümlerimde ise 80-81. E göbeği taşıyamayınca bazen öne doğru eğiliyoruz :D

Bu arada Evren beyi katamadık ama konusunu geyiğe kattık.

Yoksa ağırlık basınca eklem boşlukları mı azalıyor? Ben açken daha uzun boylu çıkıyorum. Herhalde dolu karın yanlara doğru baskı yapınca boydan çekiyoruz.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Eee yün kazak :D

Benim için küçük, insanlık için büyük bir rakam :p

Birgün pantolon alıyorum, 42 beden istedim, 40 çıkarınca "o küçük" dedim. yaklaşık 1,60 boylarında 50 kg civarı olan tezgahtar kız gülmemek için kendini zor tutuyordu. Bizim için küçük, insanlık için büyük.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Büyük geçmiş olsun. Allah şifasını da eksik etmesin.

Yorum bağlantısı
Misafir

Evet, holter denilen aleti belime doladilar hastanede. Bir gun bu cihazlayiz. yarim saatte bir olcum yapiyor. Yarin kan tahlili, pzt. gunu ultrason cekilecek. Bugun eko cekildi sorun yokmus. Doktorumuz tum sonuclari aldiktan sonra yorumlayacak durumu. Yasina gore bu tansiyon yuksek dedi. Tuzu keserek ilk tedaviye basliyoruz.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

BEnde yaklaşık 9-10 senedir hipertansiyon denen illetle boğuşuyorum, yaptırmadığım tahlil kalmadı.Askeri hastanede 1 aydan fazla süre yattım bu tetkikler için. Sebebi belli olmadı bir türlü. Yanlış hatırlamıyorsam, doktor tansiyonun yaklaşık %60 gibi bir kısmının sebebini bulamıyoruz demişti.. 17-10 , 18-11 civarı dolaşır tansiyonum.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Evet, holter denilen aleti belime doladilar hastanede. Bir gun bu cihazlayiz. yarim saatte bir olcum yapiyor. Yarin kan tahlili, pzt. gunu ultrason cekilecek. Bugun eko cekildi sorun yokmus. Doktorumuz tum sonuclari aldiktan sonra yorumlayacak durumu. Yasina gore bu tansiyon yuksek dedi. Tuzu keserek ilk tedaviye basliyoruz.

Saygilarimla.

Geçmiş olsun. Umarım ilk tedavi yöntemiyle tansiyonunuzu normal seviyeye çekip farklı tedavi yöntemlerine ihtiyacınız kalmaz.

Yorum bağlantısı
Ali Özgen

Tuz kısıtlaması da doğal sayılan bir yöntemdir. Ben buna bir de öneri olarak kilo vermenizi ekleyebilirim. Kilo fazlalığı ile hipertansiyon bağlantılıdır. İhtimaldir ki %5-10 kilo kaybı ile tansiyonunuz normal sınırlara bile inebilir. Tümüyle normalleşmese bile düşeceği ve kontrol altına daha kolay alınabilmesi çok büyük olasılıktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

Evren diyorum samimiyetine güvenerek, aramızda baya yaş farkıda varmış. ;)

öncelikle çok geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum.

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Evren diyorum samimiyetine güvenerek, aramızda baya yaş farkıda varmış. ;)

öncelikle çok geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum.

Tabi ki, ne demek?Sizin nezdinizde son teşekkürümden sonra geçmiş olsun dileklerini ileten tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Tuz kısıtlaması da doğal sayılan bir yöntemdir. Ben buna bir de öneri olarak kilo vermenizi ekleyebilirim. Kilo fazlalığı ile hipertansiyon bağlantılıdır. İhtimaldir ki %5-10 kilo kaybı ile tansiyonunuz normal sınırlara bile inebilir. Tümüyle normalleşmese bile düşeceği ve kontrol altına daha kolay alınabilmesi çok büyük olasılıktır.

yerden göğe kadar haklısınız, ne zaman kilo versem, tansiyonum çok daha kolay yerine oturuyor. ne zaman alıştığım kiloyu geçsem, tansiyon ve kolesterol haplarım bile yetersiz kalıyor, baş ağrısından duramıyorum(tansiyon çıkıp indiği için). eminim ideal kiloma inebilsem, hayat çok daha rahat olacak.

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

Geçmiş olsun Evren kardeşim,güzel haberlerini bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bugün holteri teslim ettim. Kan ve idrar örneklerimi verdim. İnternetten tahlil sonuçlarımı gördüm. Doktorluğa hevesli değilim ama gördüğüm kadarı ile;

Total kolesterol : 290

Trigliserid :225

Ldl Kolesterol : 195

çıkmış ki, üst refrans değerlerin bir hayli üstünde. Yaklaşık 60 adet sonucun diğerlerinde sorun yok. İki adedi henüz sonuçlanmamış. Bundan sonra güzel bir diyet programı sanırım beni bekliyor. Tabi daha tansiyonun nedenini bilmiyoruz ama kolesterolümün yüksek olduğu şu an için tescillenmiş gibi.

Karani Bey teşekkürler. İnşallah problem olmadan atlatacağım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu testi kim yaptırsa O 3 değer yüksek çıkar, yani %80 nimizde ama hissetmeyen de çok olur.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Evren tekrar çok geçmiş olsun. düzenli bir diyet ile hiç birşeyin kalmaz. kolesterol ile ilgili olabilirmi tansiyon?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...