İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2-İçeriden Bagaj Açma Butonu

Ozan Akkaya

Recommended Posts

Mehmet Kırcı

Bu sistem için illa bagajdan kablo mu çekmek gerekir? Sigorta kutusunun oralarda bu kabloyu bulamaz mıyız?

Yorum bağlantısı
Hasen Kara

Benim de bagaj açma motor kutusunda bulunan metal dişlinin tek dişi kırılmış. Tak tak sesinden anlaşılıyordu zaten. Söktüm dişliyi kırık yer denk gelmeyecek şekilde yeniden taktım, ses kesildi. fakat şimdi hiç hareket etmiyor sanırım sıkıştı. Çelik dişli ayarlamaya çalışacam bakalım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim de bagaj açma motor kutusunda bulunan metal dişlinin tek dişi kırılmış. Tak tak sesinden anlaşılıyordu zaten. Söktüm dişliyi kırık yer denk gelmeyecek şekilde yeniden taktım, ses kesildi. fakat şimdi hiç hareket etmiyor sanırım sıkıştı. Çelik dişli ayarlamaya çalışacam bakalım.

Plastik yaptırın... 

Ankara'da Saygınlar Makina yapar.. 

Yorum bağlantısı
Hasen Kara

Plastik yaptırın... 

Ankara'da Saygınlar Makina yapar.. 

Çelik yapılamaz mı acaba Mehmet bey. Tanıdığım iyi bir tornacı var. Birde plastik kaç liraya yaparlar acaba. 

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Çok güzel olmuş.. bir çoğumuz bunun için projeler hazırladık ama siz bitirdiniz, tebrik ediyorum..

Count me out babe. I've already had one. ;)

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Gökhan Çelik2

arkadaslar merhaba 97glx aracımda arac içi bagaj acma tusu yok,kumandadan acılıyor ama araba calısıyorken kumandadan acamıyorum(mesela otopark girisinde bagaj kontrol edilecek stop etmem tekrar calıstırmam gerekiyor)  mecbur stop edip basıyorum acılıyor , sonradan tus takabilirmiyim aracıma yada yapan varmı , bir ara tusun resmini bir konu gormustum ama arama yaptım bulamadım...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

arkadaslar merhaba 97glx aracımda arac içi bagaj acma tusu yok,kumandadan acılıyor ama araba calısıyorken kumandadan acamıyorum(mesela otopark girisinde bagaj kontrol edilecek stop etmem tekrar calıstırmam gerekiyor)  mecbur stop edip basıyorum acılıyor , sonradan tus takabilirmiyim aracıma yada yapan varmı , bir ara tusun resmini bir konu gormustum ama arama yaptım bulamadım...

Konunuz birleştirilmiştir.Bilginize.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Rifat Lüleci

99 açardı da 98 de mi açabiliyormuş.. Şaşırdım :)

98 ghıa var ama değil içerden açma anahtarla üstünden çıkıpda açıyorum.Bende aynısını yapmam için neyi nerden almam gerektiği konusunda yardımlarınızı rica ediyorum.çok slmlr.Ozan kardeşimden ricamız olsun...

Yorum bağlantısı
Cem Yilmaz
(düzenlendi)

Gokhan bey,

Aracınızdaki sistem, otomobil hareket halindeyken bagaj açma butonuna yanlışlıkla basılma durumunda istenmeyen durumlar oluşmaması için bu şekilde dizayn edilmiştir diye düşünüyorum.

tarihinde Cem Yilmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ozan Akkaya

Rifat bey

98 ghıa var ama değil içerden açma anahtarla üstünden çıkıpda açıyorum.Bende aynısını yapmam için neyi nerden almam gerektiği konusunda yardımlarınızı rica ediyorum.çok slmlr.Ozan kardeşimden ricamız olsun...

Rifat bey, 1. mesajdaki resimde bulunan buton Lada-Vega'ya ait butondur. Yine 1. mesajdaki roleyi ise Talip Eren yaptı. bu role ile 3 saniye içinde 2 kere basınca 12v gönderiyor. 12 v'yi bagaj motoruna giden turuncu-siyah kabloya bağlayacaksınız. bu renklerde iki kablo var. Bağlanması gereken kablo turuncusu kalın, siyahı ince (nasıl anlatırım bulamadım) kabloya bağlamanız gerekli. Butonu ve roleyi temin ettikten sonra herhangi bir oto elektrikçi kalanını halleder kanısındayım.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Muharrem Ersin Başaran

Rifat bey

Rifat bey, 1. mesajdaki resimde bulunan buton Lada-Vega'ya ait butondur. Yine 1. mesajdaki roleyi ise Talip Eren yaptı. bu role ile 3 saniye içinde 2 kere basınca 12v gönderiyor. 12 v'yi bagaj motoruna giden turuncu-siyah kabloya bağlayacaksınız. bu renklerde iki kablo var. Bağlanması gereken kablo turuncusu kalın, siyahı ince (nasıl anlatırım bulamadım) kabloya bağlamanız gerekli. Butonu ve roleyi temin ettikten sonra herhangi bir oto elektrikçi kalanını halleder kanısındayım.

Ozan bey ellerinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş. Konuyu hortlatmış oluyorum ama. Devre olmadan buton direk elektrik gönderse açma konusunda bir sıkıntı olurmu?İlla kumandadaki gibi çift basma olayımı gerekiyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gökhan Çelik2

konunun birleştirildiğini yeni gördum :) .öncelikle içten bagaj açma tusu uygulaması super ellerinize saglık ilk fırsatta bende yapıcam. :good1:

Yorum bağlantısı
İlhan Kol

güzel çalışma .yalnız bu turuncu-siyah kabloyu sigorta kutusunun ordan yakalamak mümkünmü ,illa kablomu çekmemiz gerekecek bagaja ???

Yorum bağlantısı
önder deli

güzel çalışma .yalnız bu turuncu-siyah kabloyu sigorta kutusunun ordan yakalamak mümkünmü ,illa kablomu çekmemiz gerekecek bagaja ???

evet mümkün ancak çok dar bir alanda..

torpidoyu açıp yerinden çıkararak en sağ üst tarafta bayağı bir bağlantı tesisatının arkasında bir role sistemi var. bulmak için yolcu koltuğuna oturun ve bir başkasından sürekli bağaj düğmesine basmasını isteyin. zira ben bu şekilde bağlantılı roleyi buldum.

bu sisteme giden 4 kablo var biri siyah ince diğer ikisi siyah çizgili turuncu kalın son kabloyu hatırlamıyorum. bu siyah çizgili turuncu kablolardan biri bağaj açmak için kullanılabilir. ancak o kadar dar alanda kabloyu kesip ek yapmak çok sorun olur. bu sebeple direk bağaja kablo çekip yaptım ben. daha düğme alıp takmadım sadece harici alarmın bağaj açma düğmesine bağladım her halukarda açılıyor. :)

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Onur Tez

hocam kabloyu nerden goturdunuz? benim sıkıntım araç çalışırken açılmıyor bu iyi birşey ama içinden birşey almak istediğimde aracı kapatmam gerekiyor kısa devre ile çözüp içeriye buton koymak istiyorum. skoda nın bagaj resimi olan düğmesini 5 tl ye buldum

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ozan Akkaya

Merhaba Onur bey. sol tarafta siyah lastiğin orada bagaja kadar giden kablo tesisatı var. Ben kabloyu oradan bagaja kadar çektim. Bagaj yerine torpido kapağının arkasındaki roleye de kablo çekilebilir. Ama yer itibariyle çok sıkıntılı.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Mehmet Çelebi
(düzenlendi)

5ufqxv.jpg

Ozan arkadaşa teşekkürler güzel yol gösterdi direk bağladık kontak kapalıyken bile çalışıyor

tarihinde MehmetÇelebi tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Derviş Dursun

Bugün gösterge panelini sökmek için ön göğsü söktüm. Yol bilgisayarını falan da söktüm ardından herzaman güzel çalışan bagajım bugün düğmeye basınca çalışmamaya başladı.anahtarla açılıyor sorun yok ama anahtarı soktuğumuz düğmeye basınca açılmıyor. Ses geliyor ama açmıyor. Bilgisayarı söktük diye ayarı falan mı bozuldu? Bir ayarı falan var mıdır bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Ayar vs yok. Panel ile bagajın ilgisi de yok. Tesadüf olmuş

Anladım abi teşekkür ederim. Yarın tekrar bi kurcalayım
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Bugün gösterge panelini sökmek için ön göğsü söktüm. Yol bilgisayarını falan da söktüm ardından herzaman güzel çalışan bagajım bugün düğmeye basınca çalışmamaya başladı.anahtarla açılıyor sorun yok ama anahtarı soktuğumuz düğmeye basınca açılmıyor. Ses geliyor ama açmıyor. Bilgisayarı söktük diye ayarı falan mı bozuldu? Bir ayarı falan var mıdır bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

O bendede açılmıyordu derviş zamanla bozuluyor heralde içten düğme yapalım kafan rahat olsun ☺

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

maşallah çok güzel. çinden ışıklı buton alıp ışıkta çekseydin Orijinalden farkını kimse anlamazdı

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

O bendede açılmıyordu derviş zamanla bozuluyor heralde içten düğme yapalım kafan rahat olsun ☺

Abi çalışan şey çalışmaz oldu. Belkide soğuk diye mi oldu bilmiyorum. Olmadı düğme yaparız napalim :)
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Abi çalışan şey çalışmaz oldu. Belkide soğuk diye mi oldu bilmiyorum. Olmadı düğme yaparız napalim :)

Ses geliyor ama açmıyor demişsin abi. İyi ihtimal soğuktan takıldı kötü ihtimal motor veya dişli sistemi varsa onda problem çıktı. Geçmiş olsun. 2006 fiestanın bagaj motoru bozulunca tofaş motoru takan vardı 10 liraya aklınızda bulunsun
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...