İçeriğe Yönlendir

Power Supply Tavsiyesi

Tahir İlter

Recommended Posts

Tahir İlter

Mahallemize yakın bir yere yıldırım düşmesi sonucu http://www.ocztechnology.com/ocz-500w-stealthxstream-power-supply-eol.html linkte ki power ım görevini kısmen yerine getirmiş olup sigortası atmasa da kendini feda ederek bilgisayarımı kurtarmış bulunmaktadır. R40 240 gibi bir şey yazan (kömür gibi olduğu için tam okuyamadık) cımbız ucuyla zor tutulabilecek bir parça yanmış zar zor değiştirdik ama hayat belirtisi göstermedi.Ben de artık hayır gelmeyeceğini düşünerek yeni power supply arayışına girdim ve http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=1012&Productid=bd999245

bu ürünü buldum aslında kafama yattı ama sizlerinde tavsiyelerini almak istedim.Bu fiyat olarak tam ayırdığım bütçe kadar üstüne pek çıkamam şu sıralar.Power ın en az 500 watt olması gerektiğini de işin içine kattığımda en mantıklısı bu gibi ama sizlerinde önerebileceği başka markalar var ise tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

http://www.vatanbilg...aspx?I_ID=41376

İnca'nın 500W'ını alacağıma bunu alırım.

Aynı sitede http://www.hepsibura...categoryId=1012 daha fazla güç daha düşük ücret.

Adnan Abi inca nın kullanı yorumları cezbetti biraz.Bu incaya nazaran daha az güven veriyor bana

Ahmet Abi chip her ne kadar ne kadar reklam verirsen o kadar ödül veririm mantığında olan bir dergi olsa da en azından 500 watt %80 verim veriyor bu ürün.Kullanıcı yorumları iyi.Şu var bir de http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/thermaltake-litepower-500w-power-supply-53691721 ama bu markaya göre çok ucuz geliyor fiyatı emin olamıyorum orjinalliğinden.

Adnan abi, bu tip şeylerde marka çok önemlidir. Bu sebeple :i-ih:

O zaman durma derim :good1:

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/thermaltake-litepower-500w-power-supply-53691721 Sani bu nasıl peki bana ucuz geliyor ama o yüzden güvenemiyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Litepower eski seridir ama 500watt 500wattır. Ben bu tip ürünlerde garantiye önem veririm, bu sebeple kimdir nedir satan bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yıldırım'ın enerjisini depolasaydın ya, fabrikaya satardın. :)

Hocam depolayacaktım da çok oyalanmamış kerata telefonu uyduyu bir de power ı yakıp gitmiş. :D

Litepower eski seridir ama 500watt 500wattır. Ben bu tip ürünlerde garantiye önem veririm, bu sebeple kimdir nedir satan bilemiyorum.

Hah işte bilindik birinde olsa sıkıntı değil.İncaya kaldık gibi görünüyor. :(

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hah işte bilindik birinde olsa sıkıntı değil.İncaya kaldık gibi görünüyor. :(

Tahir, ucuz yakıt bulsan ama içinde ne olduğunu bilmesen, arabana koyar mısın?

Bir de mutlaka ama mutlaka UPS al.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

FSP'de iyidir tabii ki, estafurullah, laf düşmez ne demek, hep beraber konuşuyoruz :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Tahir, ucuz yakıt bulsan ama içinde ne olduğunu bilmesen, arabana koyar mısın?

Bir de mutlaka ama mutlaka UPS al.

Tek sıkıntı maddiyat ocz mükemmel iş çıkardı bana göre para yetse hiç düşünmeyeceğim tekrar alacağım.Şimdi emaneten bilgisayarcının verdiği var besmele ile açıyorum bilgisayarı ya bildiğin gibi değil.Zaten kalitesi fiyatında saklı aslında. :(

Benim bilgisayarda Frisby marka ışıklı mışıklı ufo gibi bir güç kaynağı var.

Epeydir kullanıyorum, çok da memnunum.

Ama şimdiki aklım olsa gider iyi bir marka alırdım. Çünkü bilgisayarın hızını bile etkileyen, en önemli parçalardan birisi.

Sani varken bana yorum düşmez ama, FSP bu sektörün en önemli markalarından ve diğerlerine göre fiyat avantajı var.

Bulursan kaçırma, olmazsa da yine iyi bir cihaza bak bence. Önceki güç kaynağın çok güzelmiş ve bak gayet iyi iş çıkarmış.

Bunu da düşün.

Abi çok çok fark ediyor hele ki benim gibi çok fazla oyun oynayan biri için çok önemli yeterli ve stabil besleme.FSP yi iyi bilirim teee dedem zamanından kalma bilgisayarların bile powerları FSP dir.Biraz buna yoğunlaşıp fiyat araştırması yapayım bakalım neler çıkacak.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tahir, aman diyeyim, dandik bir şey alma. Üzülürüm gerçekten. Sonuçta milli servet. Ahmet'in dediği gibi, bak önceki ne güzel görevini yapmış. Ya yeni alacağın yapmazsa?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

http://www.hepsibura...categoryId=1012

Bu nasıl kasalarını biliyorum firmanın ama powerları nasıl ki ?

http://www.vatanbilgisayar.com/guc-kaynagi/xilence-sps-xp500(12)r3-xilence-xp500-500w-120mm-fan-psu-redwing-serisi-r3/productdetails.aspx?I_ID=44904 bir de bu var :unsure2:

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Fsp bulursan kesinlikle tavsiye ederim.Hem hesaplı hem oldukca kalitedir.Bir çok marka bu üreticinin yapıtlarını kullanır ve satar. :good1:

Codegen :i-ih:

Kasalı alacaksan Asus'tan kesinlikle şaşma.Hem kalite hem power tam yazdıgı gibidir.400wat kasaları 55dolar civarında isi tavsiye ederim.

İnca istanbul firmasıdır kendi,lşeri çinde yaptırıp burada toplayıp pazarlıyor.Arena ve bazı toptancı firmaların power test analizlerinde sonlarda idi kullanıcı yorumları orta sınıf tır aldanma.İçinde kullanılan devre 20dolarlık bile etmez.Diğer ucuzlardan ayıran özelliği girişindeki basit AC filtre devresidir,gerisi aynı sayılır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Tahir bu Codegen'in 400 'lüğünü almıştım yakın zamanda. Ben memnunum. Sorun yaşamadım hiç, önceki PSU yeni ekran kartı alınca su koyvermişti, şimdiki Codegen 2 dahili HDD, 1 harici HDD, 1 yazıcı, 1 direksiyon+pedal takımı, 1 ati 5700 ekran kartı ile kullanıyorum. Ekran kartını aldıktan sonra, önceki PSU karta maksimum güç geldiğinde görüntüyü kapatıyordu.

PSU'larda 80+ sertifikası olanlar var, yani yazanın gerçek W değeri olup olmadığını gösteren. Ona da dikkat edebilirsin, kutu üstlerinde veya teknik özelliklerinde yazar bu.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Zafer senin mesain yok mu kuzum? Saat 3 olmuş :p

Şu anda bir iç savaş yaşıyorum, izni uzatmalı mıyım, işe gitmeli miyim?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

İzni uzattığın anda 2 gün daha girecek sanırım :)

Praticaly logicaly :p hello africa temihayidu :p

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Kafayı yemişin la sen :D De get yat :D Hanımına da söyle sabah seni suyun kaldırma kuvveti ile uyandırsın :D

E uykum yok :p

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Benim de yok ama burada daha saat 2:29 :)

Çok fark var tabi :p biiirrr saat, hatta 60 dakika, hatta .. neyse böyle giderse suyu çıkar. :p

Hem bunu konuşmanın yeri burası değil. Seni Nübet'e davet ediyorum :D

Yorum bağlantısı

Codegen mi aman diyorum. Arkadaş sözümü dinlemeyip bir kasasını aldı, üzerindeki power ile birlikte yeni aldığı bilgisayar ilk yağmurda anakart mangal usülü olmak üzere değişime gitmişti.

FSP zaten bu işin en iyilerinden, onun dışında f/p dahilinde ihtiyaca göre seçim yapılır. Benim emektar'da Termaltake vardı, memnundum. Ocz Highpower Xilence tavsiye ederim. Özellikle Xilence f/p'de gerçekten uygundu. İnca vs. pek iş yapacağını sanmıyorum.

Oktay abi:

Eminmisin asus kasalarının powerlarının gerçek değerini vereceğine ? Gerçek bir 400w power asla 50 dolar fiyata satılmaz, birde yanında kasa bu işte bir mantık hatası var. Zamanında Asus vento sattığım tüm müşterilerimin ilk yaptıkları iş üzerindeki power'ı değiştirmek olduğunu iyi hatırlıyorum. Eskiden power çok önemli değildi, ancak artık her donanım yüksek watt ve tüketim istiyor. İşin teknik kısmını sen benden daha iyi bilirsin bize laf düşmez. Ancak extrem kasalar hariç gerçek power veren marka ben pek görmedim. Genelde gamer serisi modeller başarılı oluyor.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Codegen'i bilmem, kasaları çok dandikti.

Xilence iyidir ama.

Xilence veya fsp ye yoğunlaştım Sani ikisi arasında bir tercih yapacağım.Teşekkür ederim Sani fikirlerin önemli benim için.

Fsp bulursan kesinlikle tavsiye ederim.Hem hesaplı hem oldukca kalitedir.Bir çok marka bu üreticinin yapıtlarını kullanır ve satar. :good1:

Codegen :i-ih:

Kasalı alacaksan Asus'tan kesinlikle şaşma.Hem kalite hem power tam yazdıgı gibidir.400wat kasaları 55dolar civarında isi tavsiye ederim.

İnca istanbul firmasıdır kendi,lşeri çinde yaptırıp burada toplayıp pazarlıyor.Arena ve bazı toptancı firmaların power test analizlerinde sonlarda idi kullanıcı yorumları orta sınıf tır aldanma.İçinde kullanılan devre 20dolarlık bile etmez.Diğer ucuzlardan ayıran özelliği girişindeki basit AC filtre devresidir,gerisi aynı sayılır

Abi kasan asus power yetersiz gelince ocz almıştım o da görevini tamamladı artık.Teşekkür ederim tavsiyelerin için değerlendirmeye aldım.

Tahir bu Codegen'in 400 'lüğünü almıştım yakın zamanda. Ben memnunum. Sorun yaşamadım hiç, önceki PSU yeni ekran kartı alınca su koyvermişti, şimdiki Codegen 2 dahili HDD, 1 harici HDD, 1 yazıcı, 1 direksiyon+pedal takımı, 1 ati 5700 ekran kartı ile kullanıyorum. Ekran kartını aldıktan sonra, önceki PSU karta maksimum güç geldiğinde görüntüyü kapatıyordu.

PSU'larda 80+ sertifikası olanlar var, yani yazanın gerçek W değeri olup olmadığını gösteren. Ona da dikkat edebilirsin, kutu üstlerinde veya teknik özelliklerinde yazar bu.

Zafer hatırlıyorum birlikte belirlemiştik ben sana inatla ocz al demiştim ama pahalı işte sıkıntı orada.Teşekkür ettim kardeşim.

Codegen mi aman diyorum. Arkadaş sözümü dinlemeyip bir kasasını aldı, üzerindeki power ile birlikte yeni aldığı bilgisayar ilk yağmurda anakart mangal usülü olmak üzere değişime gitmişti.

FSP zaten bu işin en iyilerinden, onun dışında f/p dahilinde ihtiyaca göre seçim yapılır. Benim emektar'da Termaltake vardı, memnundum. Ocz Highpower Xilence tavsiye ederim. Özellikle Xilence f/p'de gerçekten uygundu. İnca vs. pek iş yapacağını sanmıyorum.

Oktay abi:

Eminmisin asus kasalarının powerlarının gerçek değerini vereceğine ? Gerçek bir 400w power asla 50 dolar fiyata satılmaz, birde yanında kasa bu işte bir mantık hatası var. Zamanında Asus vento sattığım tüm müşterilerimin ilk yaptıkları iş üzerindeki power'ı değiştirmek olduğunu iyi hatırlıyorum. Eskiden power çok önemli değildi, ancak artık her donanım yüksek watt ve tüketim istiyor. İşin teknik kısmını sen benden daha iyi bilirsin bize laf düşmez. Ancak extrem kasalar hariç gerçek power veren marka ben pek görmedim. Genelde gamer serisi modeller başarılı oluyor.

Burak yanan power ocz kalitesini ispatladı param yetse saniye düşünmeyeceğim ocz alacağım tekrar ama 200 liradan başlıyor.Teşekkürler.

Sonuç olarak İnca gibi bir hatadan vazgeçip.Fsp, xilence e yoğunlaştım bakalım ne alırım bilemiyorum.

Ben de seni arka bahçeye davet ediyorum :D Mangalın üstüne tabe :p

Benim anakart çevirme olmaktan dönmüş senin dediklerine bak abi acil power almam lazım geyikten geri kalıyorum yoksa :D :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

http://www.hepsiburada.com/Liste/high-power-element-500w-aktif-pfc-12cm-fanli-power-supply-hpc-500-h12s/productDetails.aspx?productId=bd847445&categoryId=1012#Yorumlar

Bunda karar kıldım gibi umarım iyi çıkar.Şimdi yeni konu açayım mı yoksa buradan direk sorayım mı babadan kredi kartı nasıl çarpılır diye :D:p

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

http://www.hepsibura...d=1012#Yorumlar

Bunda karar kıldım gibi umarım iyi çıkar.Şimdi yeni konu açayım mı yoksa buradan direk sorayım mı babadan kredi kartı nasıl çarpılır diye :D:p

High Power'da iyidir ancak Çizgi'de hangi modeli test edildi, onu bilmek lazım.

Bir de sana önerim, mutlaka UPS al.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...