İçeriğe Yönlendir

Power Supply Tavsiyesi

Tahir İlter

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

Hacı adamlar o kadar karizmayı çizdirdikten sonra sipariş takibi falan değiştirmişler çok memnun kaldım ama exa yı cidden takdir ettim iki sipariş iptalinde de arayıp özür dilediler ve hemen iptal ettiler.

Arasınlar tabi. EXA da olmayan ürünü sitesinde tutmasın, yoksa yok desin.

Güle güle kullan ;)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Arasınlar tabi. EXA da olmayan ürünü sitesinde tutmasın, yoksa yok desin.

Güle güle kullan ;)

Sağ olasın kardeşim aynen o durumu ilettim yetkiliye tedarik durumundan güncel haberimiz olamayabiliyor o yüzden kaldıramıyoruz ama kesinleştikten sonra kaldırıyoruz dedi hatta konuştuğum adam da Zafer di :D Senmin yoğsam o :p

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Sağ olasın kardeşim aynen o durumu ilettim yetkiliye tedarik durumundan güncel haberimiz olamayabiliyor o yüzden kaldıramıyoruz ama kesinleştikten sonra kaldırıyoruz dedi hatta konuştuğum adam da Zafer di :D Senmin yoğsam o :p

:D Olabülü

Yorum bağlantısı

Burak, UPS'lerde şöyle bir dert var.

1000'lerin üstündeki cihazlarda fan mevcut. Bazıları ısı kontrollü, bazıları sürekli çalışıyor. Bu ses razı mısın?

UPS alınacaksa bir kere alınacak, sonuçta kolay kolay satabileceğin bir şey değil.

Hımm doğru söylüyosun, bak ben bu fan ayrıntısını atlamışım. Bunların ısı kontrollü vers. olursa çok iyi olur. Yada yazılımla pwd kontrollü vers. çünkü beni iyi tanıyosun. Stok işlemci fanını bile 10.cu ayda ses yapıyor diye attım. Tavsiye ettiğin cooler master'ı taktım. Kasa Aopen Nagas G6 3adet 12'lik fan var, birde işlemci fanı ses şu an tam istediğim seviyede ve bu sevieye gelmek için çok uğraştım. Şimdi 1000'lik alsak 900w power + 23led ekran ile bilrilkte bana elk. kesintisinde bilgisayarı kapatıcak kadar zaman sağlar mı? Yada 1000 üzeri fanı sessiz bir ürün varmı? Tamamen haklısın Bir kez alıcaz, aldımı ölene kadar gidicek bişey olmalı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hımm doğru söylüyosun, bak ben bu fan ayrıntısını atlamışım. Bunların ısı kontrollü vers. olursa çok iyi olur. Yada yazılımla pwd kontrollü vers. çünkü beni iyi tanıyosun. Stok işlemci fanını bile 10.cu ayda ses yapıyor diye attım. Tavsiye ettiğin cooler master'ı taktım. Kasa Aopen Nagas G6 3adet 12'lik fan var, birde işlemci fanı ses şu an tam istediğim seviyede ve bu sevieye gelmek için çok uğraştım. Şimdi 1000'lik alsak 900w power + 23led ekran ile bilrilkte bana elk. kesintisinde bilgisayarı kapatıcak kadar zaman sağlar mı? Yada 1000 üzeri fanı sessiz bir ürün varmı? Tamamen haklısın Bir kez alıcaz, aldımı ölene kadar gidicek bişey olmalı.

900watt pc ye yaklaşık 100watt ekran ile toplamda 1kilowatt çekeceksin.

Senin 1kilowatt için minimum 1500 alman lazım ki bu da ileride hiç bir şey ekleyemezsin demek. Yaklaşık %90 yükünde çalışacak ve ups zorlanacak. Bu sebeple 2000va'lık alman lazım. 2000'likler için fansız olanı yok. Yazılımlada yönetilen bir durum söz konusu değil maalesef.

2kva'lık bi ürün için ŞUNU önerebilirim. Ben odamda sessizlik istediğimden gerekirse başka bir odaya koyar, kablolarını (güç, usb vs) uzatırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

900watt pc ye yaklaşık 100watt ekran ile toplamda 1kilowatt çekeceksin.

Senin 1kilowatt için minimum 1500 alman lazım ki bu da ileride hiç bir şey ekleyemezsin demek. Yaklaşık %90 yükünde çalışacak ve ups zorlanacak. Bu sebeple 2000va'lık alman lazım. 2000'likler için fansız olanı yok. Yazılımlada yönetilen bir durum söz konusu değil maalesef.

2kva'lık bi ürün için ŞUNU önerebilirim. Ben odamda sessizlik istediğimden gerekirse başka bir odaya koyar, kablolarını (güç, usb vs) uzatırdım.

Daha üzerinde 900 psu yok, ancak illaki olacak ben kendimi bildiğim için bu işinde sonu yok. Led ekran 23 100 watt çekiyor mu ? CRT olsa anlayacağımda, dediğim gibi bir kez alıcaz. Bu üründe öyle ucuza kaçılıcak bir donanım değil, 350-500 aşşağı yukarı benzer miktarlar fazladan 2 taksit daha öderiz napalım. Kablo uzatma olayını nasıl akıl edemedim ben yaşlanıyorum sanırım. :) Olay çözülmüştür bütçeyi ayarlıyalımda sipariş edelim. Sani bunların içinde bakım vs. gerektirmeyen kuru tip akü var değil mi? Zamanında custom 6 adet 12 ile ana şebekeye bağlayıp 2 pc + bir lamba idare edecek bir sistem yapmıştım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Daha üzerinde 900 psu yok, ancak illaki olacak ben kendimi bildiğim için bu işinde sonu yok. Led ekran 23 100 watt çekiyor mu ? CRT olsa anlayacağımda, dediğim gibi bir kez alıcaz. Bu üründe öyle ucuza kaçılıcak bir donanım değil, 350-500 aşşağı yukarı benzer miktarlar fazladan 2 taksit daha öderiz napalım. Kablo uzatma olayını nasıl akıl edemedim ben yaşlanıyorum sanırım. :) Olay çözülmüştür bütçeyi ayarlıyalımda sipariş edelim. Sani bunların içinde bakım vs. gerektirmeyen kuru tip akü var değil mi? Zamanında custom 6 adet 12 ile ana şebekeye bağlayıp 2 pc + bir lamba idare edecek bir sistem yapmıştım.

900'lük olacakmış gibi düşündüm. 100watt'ı en üst seviyede verdim. Benim 23" monitörüm mesela 26watt çekiyor :)

İçlerinde kuru tip akü var, ömürleri genelde 3-4 seneyi geçmiyor. 3 senenin sonunda kendi ups'im 15dk'dan 3dk'ya kadar düştü. 55TL verip akü almam lazım ama megane bu aralar zorluyor. Bu sebeple ups çalışmayana kadar devam :)

UPS'lerin içinde muhtemelen 2x9ah mevcuttur, seni hayli hayli idare edecektir.

Yorum bağlantısı

900'lük olacakmış gibi düşündüm. 100watt'ı en üst seviyede verdim. Benim 23" monitörüm mesela 26watt çekiyor :)

İçlerinde kuru tip akü var, ömürleri genelde 3-4 seneyi geçmiyor. 3 senenin sonunda kendi ups'im 15dk'dan 3dk'ya kadar düştü. 55TL verip akü almam lazım ama megane bu aralar zorluyor. Bu sebeple ups çalışmayana kadar devam :)

UPS'lerin içinde muhtemelen 2x9ah mevcuttur, seni hayli hayli idare edecektir.

Zaten bu tarz ürünleri alırken, elimizden geldiğince geleceğe yönelik düşünmek şart. Şu an bile üzerindeki psu en az 650/700 arası bir ara sökünce detaylı bakıcam. Akü problem değil, toptancımda vardı markası yumah mıydı yamatu mu öyle bişeydi. Uygun fiyattan alıyorduk. Senin montiör SA550 değil mi? Aynı modelden tercih ettim öyle aklımda kalmış. Aslında değiştirilicek bir sürü parça var, ama liste yapınca neredeyse yeni pc fiyatına geliyor. Kingston hyperx Red limited edition adı altında kırmızı kit ram çıkartmış 12GB kesmediği için 8+4 olan düzeni 8+8 şeklinde değiştirmeyi planlıyorum. Virüs iyi bulaştı bu aralar anlayacağın, akü konusunda bir irtibata geçeyim piyasa fiyatının altında alabilirsek haber ederim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Akü için YUASA'yı önerirler genelde.

RAM'de 12gb'ı biz exchange sunuculara veriyoruz, sen ne yaptın öyle ya :crazy:

Monitörüm BX2350, Cenk hocam'dan görerek almıştım, müthiş memnunum :)

Yorum bağlantısı

Tamam yuasa şimdi hatırladım, yine de ben bir piyasa araştırması yapayım belki uygun fiyatla bulursak elimizin altında olsun. Monitör'ü kim tavsiye etmişti bana yahu unuttum. :umnik2:

Ram olayında aslında bakma ihtiyacımda yok tamamen keyfe keder oluyor, kafamdaki değişiklikler SSD disk, Ram change, i7 işlemci, e.kartı değişimi vs deyince sıfır pc toplanıyorda biraz can sıkıntısından yoksa şu an 2tb stok disk, 12gbRam i5 760 bir de ati 5750 hayli hayli işimi görüyor. Aslında güncellemeyi yapıp bu kasayı yeğenime hediye etmeyi planlıyorum, kendisi grafik animasyon okuduğundan Render Convert vs. işlemleri çok fazla performans isteyen programlar.

Yorum bağlantısı

Burak naptın sen öyle?12gb nasıl kesmemiş anlamadım,kesmediyse uyumsuz donanım ararım ben.

Abi kesmediden kasıt pc'de hiç bir şekilde şu an performans sorunum yok, benim ki sadece bunu kuzenime hediye olarak verip kendime sıfırdan toplamak. O da grafik animasyon okuduğu ve render capture frame vs. gibi uygulamaları çok kullandığnıdan kolay kolay tık demeyecek bir makine olsun istiyorum. Aslında değişiklik sebebim, anakart'ı alırken acele seçmiş olmam ve 1556 soket'in yalan olmuş olması diyebiliriz. Kısacası birisine bunu kitleyip kendime sıfırdan sistem kurucam. :D

Yorum bağlantısı

O zaman yandık desene, vakti zamanında asus P4533-C'yi aldığımda bu kadar uzun ömürlü gideceğini hiç tahmin etmemiştim. RD Ram ve 3.06 işlemci ile performansı bu gün kullanılan i3'lere vs. nal toplatırdı. Bakalım bu P7H55/USB3 ne kadar dayanıcak. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O zaman yandık desene, vakti zamanında asus P4533-C'yi aldığımda bu kadar uzun ömürlü gideceğini hiç tahmin etmemiştim. RD Ram ve 3.06 işlemci ile performansı bu gün kullanılan i3'lere vs. nal toplatırdı. Bakalım bu P7H55/USB3 ne kadar dayanıcak. :)

Para bu zamanda değerli. Bende 1366 kullanıyorum, hiç bir upgrade imkanım yok, ama ölene kadar devam ;)

Yorum bağlantısı

Bir soru sorayım yeri gelmişken, ciddi anlamda soruyorum. Şimdi atıyorum, 1366 soket i3 550 kodlu 2.0 6 mb bir işlemci ile yine i3 650 kodlu 2.0 6mb cache belleği olan fakat soket 1556 soket işlemcinin performans olarak bir farkı var mıdır ? Aynı yada benzer özellikteki cpu için soket vs. fark ediyor mu? Eskiden kullandığım emektar intel ve türevlerinde bunun sadece bir pazarlama tuzağı olduğunu düşünüyordum, yeni nesil için durum nedir?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

8 saat süren bir render yapmayacaksanız hangisi ucuzsa onu alırsınız :) Türk mantığı en güzel mantıkdır.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Tuzak demeyelim de yeni nesil daha fazla pazarlam amaçlı yapılıyor.Ne kadar çok versiyon o kadar çok model o kadar fazla satış ,ve kısa süre sonrası cihaz özelliği bazında daha erken olarak kullanıcıların yeni modelmiş gibi görünen ama alakası olmayan bu cihazlara dogru değişim yapılması sağlanıyor.Ben böyle düşünüyorum.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

e8400 6 mb. cache'li pc ler kullanıyorum çoğu i5'den daha performanslı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Tuzak demeyelim de yeni nesil daha fazla pazarlam amaçlı yapılıyor.Ne kadar çok versiyon o kadar çok model o kadar fazla satış ,ve kısa süre sonrası cihaz özelliği bazında daha erken olarak kullanıcıların yeni modelmiş gibi görünen ama alakası olmayan bu cihazlara dogru değişim yapılması sağlanıyor.Ben böyle düşünüyorum.

Abi boşuna aklın yolu bir dememişler, zaten anlatmak istediğim buydu. Hakan bey: Render capture vs. ben kullanmıyorum. Ram'i yükseltme sebebim sistem müh. eğitimi verdiğim sırada bir çok sanal makine ile çalışmam ve geçen yıl sıfır aldığım pc'de 4 gb ram gibi bir almak benim için tam bir hataydı. Her ucuz iyi olmuyor, özellikle konu teknoloji olduğunda f/p'de olabilicek en uzun süre güncel ve en uygun fiyatlı ürünü araştırmak bulmak almak en iyisi diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Sanal makine için işlemci de lazım ama :( Çekirdek çekirdek çekirdek :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bir soru sorayım yeri gelmişken, ciddi anlamda soruyorum. Şimdi atıyorum, 1366 soket i3 550 kodlu 2.0 6 mb bir işlemci ile yine i3 650 kodlu 2.0 6mb cache belleği olan fakat soket 1556 soket işlemcinin performans olarak bir farkı var mıdır ? Aynı yada benzer özellikteki cpu için soket vs. fark ediyor mu? Eskiden kullandığım emektar intel ve türevlerinde bunun sadece bir pazarlama tuzağı olduğunu düşünüyordum, yeni nesil için durum nedir?

Bence soket işi tamamiyle tuzak. (1556 değil) 1155 ile 1156 ile arasında 1 pin fark var. Ha nedir, 1156'lar ilk çıktığında üretim hatalıydı, bunu kapatmak için 1155'lere geçtiler. Ama Hakan'ın dediği gibi, eski nesilde bazı işlemcileri i3'leri sollarken i5'lerle kapışabiliyorlar. Bu sebeple işlemcilerin özelliklerine intel'in sitesinden bakıp karşılaştırma yapmak, ardından da yayınlanmış testleri okuyup ona göre hangisinin alınacağına karar vermek en mantıklısı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sanal makine için işlemci de lazım ama :( Çekirdek çekirdek çekirdek :)

Katılıyorum.Bazen çok ciddi progragmlarda bile 2 çekirdek 4 çekirdeğe tur bindiriyor. :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...