İçeriğe Yönlendir

Power Supply Tavsiyesi

Tahir İlter

Recommended Posts

Tahir İlter
(düzenlendi)

High Power'da iyidir ancak Çizgi'de hangi modeli test edildi, onu bilmek lazım.

Bir de sana önerim, mutlaka UPS al.

UPS düşünüyorum aslında ama http://www.hepsibura...tegoryId=100565 şimdilik böyle birşey alsam işimi görür gibi geliyor.Aküsü ölmüş bir ups bulsam nasıl olur bana sadece yüksek akım koruması lazım.

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

UPS düşünüyorum aslında ama http://www.hepsibura...tegoryId=100565 şimdilik böyle birşey alsam işimi görür gibi geliyor.Aküsü ölmüş bir ups bulsam nasıl olur bana sadece yüksek akım koruması lazım.

Bunlara güvenemiyorum tahir. Aküsü ölmüş UPS daha çok işini görecektir. Gittigidiyor'da araştırabilirsin.

PC'nin özelliklerini yazarsan (alacağın güç kaynağından en az 800va'lık bi şey olacağını tahmin ediyorum) tam olarak gücünü belirleyebiliriz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Pc özelliklerini bilmiyorum Asus yetersiz geldi dediğine göre ekran kartın 500watt ve üzeri istiyor demektir.O halde yine fsp diyorum 750watt diyorum 200tl nin altındaydı fiyatı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bunlara güvenemiyorum tahir. Aküsü ölmüş UPS daha çok işini görecektir. Gittigidiyor'da araştırabilirsin.

PC'nin özelliklerini yazarsan (alacağın güç kaynağından en az 800va'lık bi şey olacağını tahmin ediyorum) tam olarak gücünü belirleyebiliriz.

Sistem o kadar yüksek değil Sani amd 4800 işlemde asus anakart 4 gb ram asus 2600hd ekran kartı 160+500 hard disk var.Ekran kartına ya kardeş gelecek ya değiştireceğim.

Pc özelliklerini bilmiyorum Asus yetersiz geldi dediğine göre ekran kartın 500watt ve üzeri istiyor demektir.O halde yine fsp diyorum 750watt diyorum 200tl nin altındaydı fiyatı.

Abi Asus kasanın 300 veya 350 wattlık olması lazım o yetersiz gelen 750 çok gelir.500 çok yük binmemesi açısından ideal şuan da benim için.

Yorum bağlantısı

Tahir şimdi bu akım korumalı prizlere Sani'nin dediği gibi bende hiç güvenmiyorum. Bir müşterimin voltaj yükselmesi sonucu sıfır anakart'ı uçmuştu. Yine sayın meslektaşım ve değerli naylon kullanıcısı Sani doğruyu söylemiş, en kötü ups bu prizlerden çok daha iyidir. Birde power sonusunda en azından watt olarak alabileceğin en yükseğini almaya çalış, yarın öbür gün bir donanım değiştirdiğinde misal e.kartı vs. yeniden power almak zorunda kalma derim. ;)

Link verdiğin Highpower güzel gözüküyor, inca'dan kat kat iyidir. Ayrıca ona muadil olarak Huntkey markasını öneririm, yaklaşık 100-150 adet sattım alanlar çok memnun.

Misal fiyatına göre şu ürün:

http://www.hepsiburada.com/Liste/huntkey-active-pfc600-500w-power-supply/productDetails.aspx?productId=bd84299&categoryId=1012

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Teşekkürler Burak 2 seneye kadar sistemi yenileyeceğim büyük ihtimal 500 lük bile az gelecek ama o zaman daha yüksek ve kalitelisini almak benim için sorun olmayacak.Bu dönemde bir tane ekran kartı daha alıp çift bağlamayı düşünüyorum 500 lük bunun için yeterli gibi senin verdiğin markayı a değerlendiriyorum.

http://www.exa.com.t...n-343-8301.html

Bu nasıl ve site güvenilir mi ? Gerçek değeri 400 watt galiba ama marka olarak güvenirliği cezbediyor.

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Teşekkürler Burak 2 seneye kadar sistemi yenileyeceğim büyük ihtimal 500 lük bile az gelecek ama o zaman daha yüksek ve kalitelisini almak benim için sorun olmayacak.Bu dönemde bir tane ekran kartı daha alıp çift bağlamayı düşünüyorum 500 lük bunun için yeterli gibi senin verdiğin markayı a değerlendiriyorum.

http://www.exa.com.t...n-343-8301.html

Bu nasıl ve site güvenilir mi ? Gerçek değeri 400 watt galiba ama marka olarak güvenirliği cezbediyor.

Hem EXA hem gigabyte güvenilrdir.

12v u iki farklı kanaldan veriyormuş ki bu çok iyi bir özelliktir. Ben olsam alırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hem EXA hem gigabyte güvenilrdir.

12v u iki farklı kanaldan veriyormuş ki bu çok iyi bir özelliktir. Ben olsam alırdım.

Teşekkür ederim Sani o zaman bunda karar kılıyorum artık.Zaten benim mevcut sisteme yeter 2 sene de savar beni.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hayırlı olsun o zaman :)

Şimdi de sırada özünde ups olan ama aküsü ölmüş ups arayışlarına başlayayım.Ya arkadaş bozuk diye de satan yok ki herkes sağlam diyor :D :D

Yorum bağlantısı

Hiç duymadım, testleri var mıdır?

Yurt dışında çok popüler, özellikle oyun severler tercih ediyor. Detaylı bir test bulamadım, bir zamanlar ilk çıkan modeller için vardı. Verimlilik olarak %80 performans olarak FSB'ye yakın değerler sunuyordu. Fiyat performansta ne yalan söyliyim param olsa şu link bile beni cezbediyor.

Tahir: Exa konusunda sıkıntın olmasın, sağlam sitedir. Ama marka olarak Gigabyte Power hiç kullanmadım nasıldır bilmiyorum. Yinede firmanın diğer ürünlerini baz alarak kötü olacağını sanmam. ;)

Sani aslında bir ups'te bana lazım, ancak bu aralar o kadar yoğunum ki şu an pc'ye kaç watt power taktığımı hatırlamıyorum. Üzerinde 650 vardı ekran kartını sağlama almak için 750 mi takmıştım bilmiyorum. En iyisi ben şu kendi sipariş listeme bir daha bakayım. Yaşlanıyormuyuz ne eskiden müşterilere sattığım hiç bir donanımı unutmazken şimdi kendim ne taktım hatırlamıyorum. Özetle 23 Led monitör + 750 power + 7+1 creative ses sistemi ve bunları voltaj değişimlerinden koruyacak elektrik kesintilerinde aktif devreye girip, pc'yi güvenle kapatmamı sağlayacak bir ups bana kaça patlar? Tercihen en az 1000 ve üstü olabilir. Önerilerini bekliyorum, 350-500 arası bir bütçe ayırdım. UPS işi şakaya gelmez sende biliyosun.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yurt dışında çok popüler, özellikle oyun severler tercih ediyor. Detaylı bir test bulamadım, bir zamanlar ilk çıkan modeller için vardı. Verimlilik olarak %80 performans olarak FSB'ye yakın değerler sunuyordu. Fiyat performansta ne yalan söyliyim param olsa şu link bile beni cezbediyor.

Tahir: Exa konusunda sıkıntın olmasın, sağlam sitedir. Ama marka olarak Gigabyte Power hiç kullanmadım nasıldır bilmiyorum. Yinede firmanın diğer ürünlerini baz alarak kötü olacağını sanmam. ;)

Sani aslında bir ups'te bana lazım, ancak bu aralar o kadar yoğunum ki şu an pc'ye kaç watt power taktığımı hatırlamıyorum. Üzerinde 650 vardı ekran kartını sağlama almak için 750 mi takmıştım bilmiyorum. En iyisi ben şu kendi sipariş listeme bir daha bakayım. Yaşlanıyormuyuz ne eskiden müşterilere sattığım hiç bir donanımı unutmazken şimdi kendim ne taktım hatırlamıyorum. Özetle 23 Led monitör + 750 power + 7+1 creative ses sistemi ve bunları voltaj değişimlerinden koruyacak elektrik kesintilerinde aktif devreye girip, pc'yi güvenle kapatmamı sağlayacak bir ups bana kaça patlar? Tercihen en az 1000 ve üstü olabilir. Önerilerini bekliyorum, 350-500 arası bir bütçe ayırdım. UPS işi şakaya gelmez sende biliyosun.

On-line'mı istiyorsun :shok:

Yorum bağlantısı

Valla aslında online olsa hiç fena olmaz, ama şebekeye bağlanması teferruatı bir de fiyatı bizim bozumuzu 3 gömlek aşar. En iyisi Line interactive tarzı bir ürün, elektrik kesintilerinde sistemi sağlıklı kapatıcak zamanı versin yeter. Zaten kesmez ise akü'leri çiftler bir prjoe düşünürüz. :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Valla aslında online olsa hiç fena olmaz, ama şebekeye bağlanması teferruatı bir de fiyatı bizim bozumuzu 3 gömlek aşar. En iyisi Line interactive tarzı bir ürün, elektrik kesintilerinde sistemi sağlıklı kapatıcak zamanı versin yeter. Zaten kesmez ise akü'leri çiftler bir prjoe düşünürüz. :D

online, şebekeye yine prizle bağlanabilir sıkıntı yok. ama parası yüksektir.

Line-interactive'lerde, ŞU işini haylı hayli görür. Ama yok pahalı dersen, 1000'lere bakabiliriz, onlarda da ŞU işini görecektir.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

O zaman başka aklıma yatan power yok bu sitede hepsiburadaya devam.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Şikayet Et butonu görünüyor mu herkeste? Sorun yok di mi Tahir bir kontrol eder misin? :p

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Seni olmayan motluk haklarımla döverim Zafer :)

Tehtit yok, tehtit yok, cidtiyim :p Epeydir şikayet merkezi (0) görünüyor da o açıdan :p

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kafa iptal şuanda benim ya tam siparişi girdik olmadı başa döndük. :s

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Tahir al şu MX serisinden bir tane işte. Boşa uğraşma :)

MX hangisi Zafer

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ben arada ediyorum. Ama kaale alan yok heralde :p

Senin amacın yeni geyik mecraları oluşturmak, şikayet etmek değil ki? Adam kendi kendini niye şikayet eder ki başka :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...