İçeriğe Yönlendir

Power Supply Tavsiyesi

Tahir İlter

Recommended Posts

Çağlar Bayur

170 TL ye tablet pc satıyorlar artık :s teknolociyi hiç takip etmiyorsun be Sani

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Logitech g 105 kullanıyorum , pek konforlu değil belki ama oyun oynamayı sevdiğimden ideal...diğer oyun klavyeleri, türkçe q değil logitech in...g 105 güzel.... bissürü makro tuş falan bide ışıklandırmalı tuşlar , akşamcılar için :good1: , tabi bide ağır..kaymasın die :)

http://www.vatanbilg...aspx?I_ID=57648

Mutlaka kablosuz olmalı. Masamdaki kabloları görsen, senin lensleri geçer :D

Senden habersiz sıvı dökülmedi ise bozulması zor bi ürün.İçini açıp bi bak istersen.Belki yapılabilir.

Hiç bir şey göremedim. Zaten yarım banknot boyunda bi kartı var, o kadar. Oralarda da pas korozyon vs göremedim :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Mutlaka kablosuz olmalı. Masamdaki kabloları görsen, senin lensleri geçer :D

Ben modemi o şekilde kullanıyorun lan yok yani... çokda bi kablo yok zaten bende...gamer aksesuarları halen kablolu...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Emanet geldi. İlk izlenim olumlu, elbette esas kalitesini zamanla anlayacağız. Bakalım, inşallah hayırlı olur.

Vatan Bilgisayar'dan haftasonu %30 indirim ile bir arkadaşımla beraber 2 adet aldık. 191 TL/adet fiyatla. 8,30 TL de kargo ücreti ödedik ikisi için.

dsAKg.jpg

Revision3 olduğunu göster(miş) içe kabartma XILENCE baskısı.

zUZB6.jpg

Teknik değerler.

5lPvq.jpg

Kablolar

57TXs.jpg

Bu da xilence sitesindeki formu doldurarak, garantiyi 3 seneye, facebook sayfasını beğenerek de 3 sene 3 ay'a çıkarıldığını gösterir e-postaları.

vkXte.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Üzerinde yazanlara tam cevap verebiliyorsa son derece iyi görünüyor.İyi günlerde kullan. :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Kardeşlik hayırlı olsun kullan izlenimlerini buraya aktar ;)

Eyvallah biraderim.

Üzerinde yazanlara tam cevap verebiliyorsa son derece iyi görünüyor.İyi günlerde kullan. :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Sağol abi.

Dün akşam uzun süreli kullanımdan sonra bilgisayarı kapattım, bunun fanı bir müddet daha çalışmaya devam etti.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bu fanın bir süre daha çalışması iyi aslında hem içindeki enerjiyi boşaltır hem bir miktar daha soğumuş olur.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu fanın bir süre daha çalışması iyi aslında hem içindeki enerjiyi boşaltır hem bir miktar daha soğumuş olur.

Fan içindeki enerjiyi boşaltmak için değil, kapandıktan sonra da soğumaya devam etmesi için. Fan kendi içindeki cpu kontrolü ile çalışıyor.

Zafer, gürültüsü nasıl? Param olur olmaz psu'mu değiştirmek istiyorum. CPU ve kasa fanlarından daha çok ses çıkarıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Fanı bilyalı ise ve devir sayısı normal ise gürültülü degildir.ama kullanıma baglı ısınmada rüzgar sesini duyacagın kesin.

Kapanınca fanın bir müddet çalışması çok iyi.Kalite olunca alışacaksın bişilere mesala Mondeo almaya karar verirsen aynı duyguları ve fazlasını yaşayacaksın :p:D:crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Gürültü kısmı göreceli tabi ama benim kasada önde 1, arkada 1, işlemci üzerinde 1 ve PSU 'daki olmak üzere 4 fan var.

Kapak açık şekilde PSU'daki hariç diğerlerini tek tek durdurdum elimle, kısa süreliğine tabi. En çok ses yapan öndeki, diğerlerinin çalıştığı-durduğu çok belli değil. Yükteyken PSU fanını da duyamadım. Sanki yavaş dönüyormuş gibi geldi bana ama sanıyorum anakart üzerindeki 3pin bir jak ile PSU üzerindeki DETECTOR bağlantısı yaptığımız için sıcaklığa göre fan hızını ayarlıyor.

Anakart üzerinde mavi PCI-e bağlantısının hemen sağında CHA_FAN jakı: http://www.appinformatica.com/imf/placas-base-intel-asus-p5kpl-am-se-matx-775-vga-1g.jpg

PSU üzerindeki DETECTOR çıkışına bağlı: http://i.imgur.com/aafmt.jpg

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

14 cm mi fan ?Öyle ise pek ses yapmaz ama iyi soğutur.Devir düşük üfleme kapasitesi yüksektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Aslında eski bir server kasası bulup onun içine kuracaksın sistemi hem içi geniş olduğu için bilgisayar ısınmıyor hem de daha sessiz normal pc kasalarına göre.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aslında eski bir server kasası bulup onun içine kuracaksın sistemi hem içi geniş olduğu için bilgisayar ısınmıyor hem de daha sessiz normal pc kasalarına göre.

Anakart yuvaları uysa :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Anakart yuvaları uysa :)

Uyuyor galiba Sani modelini hatırlamıyorum yapan arkadaşım vardı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Uyuyor galiba Sani modelini hatırlamıyorum yapan arkadaşım vardı.

SNC kasa almıştır :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Big tower yetmiyomu yav :)

Yorum bağlantısı

Yetmez. :tongue::D

Her server kasaya klasik sistem parçaları uymaz.Hele Zafer'deki sistem hiç uymaz. :crazy:

Benim en çok hoşlandıgım kasalar Asus modelleri.Eskilerden de T10 kasalar.Zamanın efsane kasaları idi.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Höh, daha ne olsun abi. :shok::nazar:

Ben 98 den beri (yanlış hatırlamıyorsam) kendi bilgisayarımı kendim topluyorum... önce kasa gelir... sonra onun üstüne diğer elemanlar kasa 5 ile 10 yıl arası gider çünkü... bu kasa gerçekten süper iki tane 30 cm ekran kartı var üstünde hala boş... rahat rahat..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...