İçeriğe Yönlendir

2006 Fiesta Kolçak?

Hayrettin Bahadir

Recommended Posts

Yalçın Sarıkaya

Şimdi kafam karıştı Ahmet bey içinden çıkan demir aparatın fiestaya uymadığını yazmış siz takabildiniz mi ?

taktım taktım sıkıntı yok aksine bana tam bu araç için yapılmış gibi geldi bildiğiniz dökme demir ama montajda ben belli bir kısma kadar gelip şirketteki bir arkadaştan yardım aldım dip kısımlarında akıllı vida ile vidalanması gereken yerler vardı gücüm yetmedi :) yaz günü taktığım için biraz uğraşmıştım sökme ve aparatı takmak için o yüzden..sanırım vidaları atan arkadaş bir sıkıntı yaptı hafta sonu fırsat bulursam komple söküp tekrar takmayı deneyeceğim...bence fiyatına takılmıyorsanız sizde alın gerçekten çok hoş bir kolçak...1 yıldır kullanıyorum en ufak yıpranma renk atması vs olmadı ilk günkü gibi duruyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Cevabınız biraz geç oldu ben armster 1 olan versiyonu aldım bugün elime ulaştı hatta montajınıda biraz önce yaptım.Ama pişman olmadım kolçak çok hoşuma gitti araba ile bir bütün oldu ben koltuğu en arka konumda kullandığım için kolçak bana biraz önde bile geldi 2 numaralı yeni versiyonda arka kısma bir bölmen daha yapmışlar büyük ihtimalle orasi bana rahatsızlık vericekti :) Ayrıca detaylı resim ve montaj açıklamasıda yapıcam uygun zamanda, almayı düşünen arkadaşlar tereddütsüz alsınlar içinden çıkan o demir aparat el freni kısmındaki plastik kısmı eskisinden daha sağlam bir hale getiriyor bunca sene ertelediğime çok pişman oldum.

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Kolçağı almayı düşünenlere ve alıp montajını yapmak isteyenlere yardımcı olması için resimleri paylaşıyorum.

Resimlerde görülen küçük kırmızı halkaya aldığım vidayı ilk başta söküyoruz ve oradaki plastiği rahat bırakıyoruz sonra t demirini büyük yuvarlakla gösterdiğim somunun altına yerleştirip somunu tekrar sıkıştırıyoruz.Bunun için lokma anahtarı şart.Ayrıca bence en çok dikkat edilmesi gereken nokta o t demirini tam düz düz olarak takabilmek eğer onu yamuk takarsanız kolçağınızda yamuk durur.

blP1GG.jpg

dn9rG7.jpg

58j0QD.jpg

AAjVkz.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Güle güle kullan Vasfi kardeş iyi işçilik çıkardın :-)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Vasfi hocam çok yakışmış ve işçiliğiniz gayet güzel.

Aldığınız linki paylaşmanız mümkünmüdür acaba?

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Bunun ayak kısmı bizim fiestalara uyuyor mu biraz farklı sanki ayağı

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
(düzenlendi)

Resim standart gelen ürünün ayağı fiesta ile tam uyumlu.

tarihinde Vasfi Gişten tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yılmaz Tibukoğlu

Kolçak için Ankarada önerebileceğiniz, bol çeşit olan bir yer var mı?

Yorum bağlantısı
Yalçın Sarıkaya

Kolçak ile ilgili çeşit malesef öyle dükkan tarzı yerlerde yok şaşmazsaki japoncularda felan var ama hepsi dandik ve tek tip tercih sizin tabi ama armster'ı internetten sipariş edin gitsin dükkanlardakiler sunni deri ile yapılıyor renk atması kavlama vs.çok oluyo hoşunuza gitmeyip 1 sene snra bir daha almak yerine tek seferde kaliteli bir marka alın derim.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Yusuf_Ekici

arkadaslar merhaba malum fiesta 2005 için kolçak düşünüyorum öneriniz var mı gittgidiyor sitesinden 30-50 tl arası önerilerine göre alacağım teşekkür ediyorum cevap verenlere.

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

arkadaslar merhaba malum fiesta 2005 için kolçak düşünüyorum öneriniz var mı gittgidiyor sitesinden 30-50 tl arası önerilerine göre alacağım teşekkür ediyorum cevap verenlere.

Aksoy tuning 40 tl gerek yok armster almaya hepsi oynuyo sonuçta ben aldım memnunum kalitesi de fiyatına göre çok iyi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Kemal Bozdoğan
(düzenlendi)

Kullanan var mı bilmiyorum ama demirsiz vidayla bağlananlar çok sallanıyor ve ses çıkarıyor..Bunu kullanan var mı?

benim arabada şuan üniversal olan var yani her araca uyandan baya sallanıyor. şimdi bundan sipariş verdim daha yeni gelince bunu takcam buda sallanır ama diğerine göre az sallanır diye düşünüyorum  :)

tarihinde kemal bozdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

benim arabada şuan üniversal olan var yani her araca uyandan baya sallanıyor. şimdi bundan sipariş verdim daha yeni gelince bunu takcam buda sallanır ama diğerine göre az sallanır diye düşünüyorum  :)

Demir yoksa universalden hiç bir farkı olmaz yine sallanır.Ama  görsel olarak arabaya daha uygun olur

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Aslında sanayide yaptırıla bilir. Ya da o işlevi yerine getire bilecek bir aparat tasarlana bilir.

Yorum bağlantısı
Kemal Bozdoğan

Bu demiri sanayide yaptıramazmıyız? Bir de N11 de kolçak adaptörü satılıyor, onu deneyen var mı?

http://urun.n11.com/kolcak/ford-fiesta-kolcak-adaptoru-2003-2008-arasi-P55413509

Hocam adaptore 20 lira verecegne direk 45 ver kolcagi al daha iyi. Demirsiz sallansada en azndan orjinal goruntu olur universal olanlar kotu gorunuyor. Oyle cok kafaya takacak bi sallanti degil bn iki senedir univrrsal kullaniyorum sag koltukdaki asiri abanmazsa problem olmuyo :)

Aslında sanayide yaptırıla bilir. Ya da o işlevi yerine getire bilecek bir aparat tasarlana bilir.

Abi onun astari yuzunu gecer bir ikinciside kimsenin bunla ugrasacagni sanmam

Yorum bağlantısı
Kemal Bozdoğan

Aksoydaki 45liklerden bahsediyorsunuz galiba..Kullandınız mı bilmiyorum ama bunun içine demir aparat takılır mı? Takılırsa demirden aynısını yapmak benim için zor olmaz..

Yeni siparis verdim henuz gelmedi ama yapilir basit bi demir zaten T seklinde amac sabitlemk.birebir aynisi olmasida sart deil sonucta uydurulabilir bsyler

Armster kolcagin montaj klavuzu vardi nette aratirsan bulursun demirin sekilini flnda tam gormus olursun hem

Yorum bağlantısı
Kemal Bozdoğan

Tabiki urun elime ulassin demir konusunuda renk olayinida yazar fotograflarim

Yorum bağlantısı
Kemal Bozdoğan

Gelince yorumlarsanız sevinirim. Özellikle bana çok siyah geldi,el freni bölümü ile uyumunu merak ediyorum.Foto da koyabilirseniz sevinirim.

Hocam Kolcak geldi icinde demir yok. Eski universal olani sokup yeni gelenin Montajini yaptim sallanmiyo resmen dans ediyo :) vida mesafesi uzun oldugu icin sanirim universal olan daha az sallaniyodu acikcasi. Goruntu orjinal oldu guzel oldu fotodaki gibi cok siyah degil araca uygun ama sallantiya bi cozum bulmak lazim onun icinde biseyler dusuncem :)

Yorum bağlantısı
Kemal Bozdoğan

Bu orta konsol a kaportacida bi kac vida attirip konsolu sabitletsek skinti yaratir mi acaba bilgisi olan varmi ?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bu orta konsol a kaportacida bi kac vida attirip konsolu sabitletsek skinti yaratir mi acaba bilgisi olan varmi ?

Konsoluda oynatabilirsiniz, sıkıntı olmasın sonra.
Yorum bağlantısı
Kemal Bozdoğan

Hayırlı olsun, Ben de alacağım ama kararsızım, ayrıntılı resim alabilir miyiz? Ayrıca tavsiye eder misin?

Abi universal olanla ayni fiyata o bakimdan bakarsak tavsiye ederim.sallantiya gelince universalda sallaniyor. Urun guzl bn tavsiye ederm tek skinti sabitlemek sabitlenebilirse sallantisiz super olur. Fotograf atacam hava cok sicakti terledm biraz ugrasamadm fotografla

Konsol oynamaz ki, aracın şasesine sabitlenecek bir demirle el fren bölümünün oynaması engellenebilir..

Bn saseye vida atarak sabitlemekden soz ediyorum bu skinti yaratirmi sasenin delinmesi

Konsol oynamaz ki, aracın şasesine sabitlenecek bir demirle el fren bölümünün oynaması engellenebilir..

Bn saseye vida atarak sabitlemekden soz ediyorum bu skinti yaratirmi sasenin delinmesi

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Kasaya sabitlenecekse yalitiminin iyi yapılması lazım, su alabilir. Yok el freni kısmına sabitlenecekse, oranın alt kısmıda vidalidir, güzel bir işlem yapılmazsa bizim araçların el freni ve vites kısmı sadece tek vida tutar ve geçmelidir, sıkıntınız tüm konsola yayılır.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...