İçeriğe Yönlendir

Cvt Şanzıman Vites Kutusu Arızası

cemal gülen

Recommended Posts

cemal gülen
(düzenlendi)

slm arkadaşlar 2 el ford focus cvt şanzıman bir araç aldım aracı alıp istanbuldan bayburta getridim aracımda sesler gelmeye başladı erzurum ford servisinde aracı baktırdım cvt şanzıman arızalı dediler uzun uğraşlar sonucu araçta bu sorunun kronık olduğundan aracı km den servise soktum araç 120000km de bu sorun olan araçları ford 4yıl veya 150000km kadar %50 sini karşılıyor aracın şanzımanı sokulup ankaraya gonderildi bir ay sonra yapılıp geldi 1.300tl bana duşen masrafı oldu, şimdi aracımda vites kutusu arızası yazıyor servıse gotudum tork connectoru ve bılmem bır kaç parça değiştiler araç oldu deyıp veriyorlar alıyorum 1 gun suruyorum tekrar aynı sorun 3 tur araçta aynı problem oluyor servis geri çağırıyor goturuyorum tamam bu kez yaptık diyorlar araçla 10 km gitmeden tekrar vites kutusu arızası yapıyor kontağı kapayıp açınca geçiyor 3 aydır aracım serviste 15 gün yatıyor verıyorlar bır gun suruyorum tekrar servise 15 gün daha değişmedikleri parça kalmadı araç dikiş tutmuyor formda okudum sorunu çözen yok lutfen yardımcı olun ben ne yapmalıyım araç 2006 dizel tdci ghia modeli araç 120000 binde teşekkurler

tarihinde cemal gülen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ford merkez ile görüştünüz mü?

Ne öneriyorlar?

Ayrıca servis şanzımanı yaptıktan sonra tecrübeye çıkmıyor mu?

Yorum bağlantısı
Mahmut Kızıl

Çok geçmiş olsun. Şanzımanın komple değişim maliyetini araştırın. Kesin çözüm onarım yerine yeni bir cvt şanzıman.

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Ford merkez ile görüştünüz mü?

Ne öneriyorlar?

Ayrıca servis şanzımanı yaptıktan sonra tecrübeye çıkmıyor mu?

+1

Ben de de tork konvertör ve şanzıman değişti, üstelik garantiden, biraz bastırmanızda fayda var. Bu konuda mahkeme kararları var diye biliyorum üstelik müşteri memnuniyeti kapsamına almaları gerekirdi.

Yorum bağlantısı

Cvt şanzıman servis dışında bulunuyor mu bilmem fakat servis fiyatları malum. 9-12.000.-TL aralığı fiyatı var diye biliyorum. Maalesef şanzıman değişse de sorun yapma ihtimali yüksek. Yanlız servisin tabi ki aracı tam anlamı ile onarım, size teslim etmesi gerek. Burada servisin de eksikliği var.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Kamil Özyurt

cvt ianzımanın liste fiyatı 19.000.-tl diye biliyorum. (yazı ile ONDOKUZBİN)

çıkması 4,500tl civarı o da bulursanız.

İkitelli Bilen otoda 1 tane vardı, İsterseniz görüşün ama yakalamışken servisin peşini bırakmayın derim.

Yorum bağlantısı
Cemil Kaynak

ben de 2006 otomatik vites focus amlak üzereyim. araba sahibi problemsiz diyor. bu yazılanlardan sonra kafamda soru işareti oluştu...

Yorum bağlantısı
Cemil Kaynak

benzinliyse sorun yok.klasik otomatik.

cevap için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
cemal gülen

servisle goruştum muşteri hizmetlerinide aradım değerlendirmeye aldık size doneceğiz dediler serviste aracı getırın yenıden şanzımanı sokup ankaraya gonderelim dedi araç 1,5 aydır serviste yatıyor değişmediği parça kalmadı galiba bu işin kesin çozumu yok formlardan okuduğum kadarıyla boyle gerekırse artık forda dava açmaya kadar gıdeceyım 2 aydır aracı aldım 1 saat surmek nasıp olmadı okadar can sıkıcı bır durumkı servis garantı kapsamında yapıyor bu yuzden dışarda yaptırmak ta istemıyorum araştırdım bu aracı erzurum trabzon ve çevresindede yapan yok ankara ve istanbula goturmem lazım okadar zamanda uğraşamam

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Kolay gelsin Cemal Bey, umarım çözebilirsiniz. Maalesef CVT şanzıman TDCI kullanan insanları üzmeye devam edecek gibi görünüyor. Benzinli 2006 model Focus'un düz ve otomatik vitesinin kasko değeri arasında (22750 - 24000) sadece 1250 TL varken, TDCI olunca (25500 - 32750) aradaki fark 7250 TL'ye çıkıyor. Sanırım bu kasko şirketlerinin CVT'nin zarar görmesi durumunda servis durumuna karşı aldıkları bir önlem olsa gerek.

Yorum bağlantısı
cemal gülen

kardeş kasko şirketleriyle goruştum 32000tl değer biçiyorlar 1200 tl kasko yapıyorlar ben kasko yaptırmadım boylece bınıyorum bakalım yarın yeniden servise gotureceğim ne yapacaklar umarım sorunu çözerler sonrada satarım çok soğudum bınmek istemiyorum

Yorum bağlantısı
cemal gülen

selam arkadaşlar servis şanzımanı komple değişmeyi kabul etti 21000 (yirmibir) tl fiyat çıkardılar fiyatı servis karşılayacakmış yalnız ellerinde yokmuş sipariş vermişler yurt dışından gelecekmiş acaba servise söylesem cvt şanzıman yerine farklı yeni kullandıkları şanzımanlardan veya aracı normal vitesli yaparlar mı veya aracı normal vitesliye çeviren arkadaş olmuşmu araçdan randıman alabilmişmi çok merak ediyorum teşekkurler

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

öyle bir uygulama olmaz. 21 bin tl biraz yüksek uçan rakam ama sparişle geleceğine inanırım.

parasını servis veriyorsa isterse 100 bin tl olsun.

Yorum bağlantısı
cemal gülen

Kardeş servis bana bu fiyatı söyledi, yurt dışından sipariş edeceklermiş, aslında beni pekte ilgilendirmiyor arabamı yapıp bana teslim etsinler yeter. Aracı normal manüel vitese döndürmek imkansız diyorsun öylemi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

selam arkadaşlar servis şanzımanı komple değişmeyi kabul etti 21000 (yirmibir) tl fiyat çıkardılar fiyatı servis karşılayacakmış yalnız ellerinde yokmuş sipariş vermişler yurt dışından gelecekmiş acaba servise söylesem cvt şanzıman yerine farklı yeni kullandıkları şanzımanlardan veya aracı normal vitesli yaparlar mı veya aracı normal vitesliye çeviren arkadaş olmuşmu araçdan randıman alabilmişmi çok merak ediyorum teşekkurler

Hööh.

YSB nirdee :)

Yorum bağlantısı
cemal gülen

Hööh.

YSB nirdee :)

anlamadım ama galiba benim adıma sevindin tşk

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

takozlar-ecü tesisat vs farkı var düz ile. size düz vites araba verseler daha ucuza gelir :)

Yorum bağlantısı
cemal gülen

aslında ben servise 21000 tl bana verin arabamı da geri verin ben böyle binerim dedim ama dinletemedim :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

anlamadım ama galiba benim adıma sevindin tşk

21bin tl olarak bilmiyordum, adınıza tabiiki sevindim.

YSB ise, forumda Yavuz Selim Bilgin adlı arkadaşımıza ithafendi :)

Yorum bağlantısı
cemal gülen

21bin tl ye bende inanamadım ama benden çıkmayacağını duyunca ınandım

Yorum bağlantısı
Kamil Özyurt

daha önce yazmıştım ancak kaale alınmamış sanırım. cvt şanzımanın servisteki liste fiyatı 19.000TL.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...