İçeriğe Yönlendir

Cvt Şanzıman Vites Kutusu Arızası

cemal gülen

Recommended Posts

Mert Ender

Cvt şanzıman mağduru olmak üzereyim... Arkadaşlar, 2007 focus tdci aracımın şanzımanından hiç geçmeyen bir ses gelmeye başladı. Aracımda performans düşüklüğü, çekmeme gibi herhangi bir olumsuzluk yok ama o ses hep var. Sürekli ve tiz bir ses. Denk gelmişken 90000 bakımı ile beraber bugün servise bıraktım. servisteki arkadaşlar geri dönüş yaptıklarında sesin şanzıman kaynaklı olduğundan bahsetti ve revizyon ihtimalinden bahsetti. Bu şanzımanın sorunlu olduğunu yeni öğreniyorum. Başıma gelince öğrendim. araba dan da buz gibi soğudum.

Ford un sorunlu olan bu şanzımanı için mağduriyetimi giderecek seçenekleri nelerdir arkadaşlar? Şimdiye kadar bu sorunu yaşayanlar sorunlarını giderebildiler mi? Bu sorunu giderenler ne tür yol izlediler, bilgi alışverişinde bulunur musunuz?

Ford, şanzımanın üretim hatası nedeniyle kusurlu olduğunu kabul ediyor. Bizim de başımıza 106.000 civarında geldi. Arabanın hemen hemen tüm bakımları serviste yapılmış olduğu için bizden ayrıca bir talepte bulunulmadı ama bazı vakalarda müşteriden de bir katkı istenebiliyor. Biz, yolda kalmamız neticesinde şanzıman arızasına maruz kaldık ve çekiciyle Otokoç'a çektirdik. Araç 1 haftada yapıldı. Şanzıman tamamen değişmedi, bazı parçaları yenilendi. Aldığımızda bir sorun yaşamadık, gayet iyi şekilde çözülmüştü. Fakat servis, bu onarımla daha ne kadar gidebileceğimiz konusunda maalesef net bir şey söyleyemedi. Bir ay içinde de bozulabilir, 2 yıl sonra da bozulabilir denince biz de arabayı satma kararı aldık ve sattık, alıcıya da tüm gerekli bilgileri söyledik, yani alan şanzımanın revizyon gördüğünü bilerek aldı.

Şanzımanınız onarılır, merak etmeyin. Bu arada sesin krank kasnağı sesi olmadığından emin olun. Yani şanzımanla da ilgisi olmayabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...