İçeriğe Yönlendir

!Dikkat! Yeni Nesil Radar Geliyor.

Murat Ersel Çevik

Recommended Posts

Ayhan Onaran

Bu gerçek mi yoksa fotoşop mu..Ben gerçekçiliğine pek inanmıyorum.Gerçek olsa bile ülkemiz de işe yaramaz.Mantıklı bir yatırımda olmaz.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

bu daha tehlikeli, bu sefer herkese ceza yazarlar :D

Bunu düşünmemiştim. Haklısınız. Zarardan kar etmek için yaparlar mı yaparlar.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Hızı savunmuyorum ama tuzak kurarak amacın ceza kesmek olduğu düşündürülüyorsa yanlış bir şeyler var. Eee ödül nerede. Hep ceza hep ceza. Hiç ceza yemeyen sürücülere bir güzellik yapmalı. Vergi indirimi olur, ucuz yakıt olur :biggrin: yani... Ödüllendirmeyi de düşünmeliyiz.

En büyük hediye gideceğiniz yere sağ salim varmak bence ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Bence radar gizli de olabilir. Hatta gizli olmali.

Ceza yemek istemiyorsan yavas gideceksin.

İster ceza icin kursunlar ister caydirici olarak kursunlar.

Kaç günlük tatil param gitti, hatunlara ısmarlayamadığım içkilerden hep bu gizli radar sorumlu :D polis evrakı bir gösterdi baygınlık falan geçiriyordum, gerçi poliste benim yaptığım hızdan pek görmüyormuşta :tongue: .Sanki Eskişehire son geldiğimde seni görmüş gibiyim Alper. Has hamama gidiyormusun?

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Ok , birini benzettim ozaman , avatar resminden çok anlaşılmıyor sonuçta . Gelecek futbol sezonunda görüşmek üzere ozaman ;)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Kaç günlük tatil param gitti, hatunlara ısmarlayamadığım içkilerden hep bu gizli radar sorumlu :D polis evrakı bir gösterdi baygınlık falan geçiriyordum, gerçi poliste benim yaptığım hızdan pek görmüyormuşta :tongue: .Sanki Eskişehire son geldiğimde seni görmüş gibiyim Alper. Has hamama gidiyormusun?

Fotoğraf çektirdin mi abi sen polise onu de bana :D Birazda emniyet çeksin resmimizi

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
(düzenlendi)

İkisi farklı şeyler abi.

Cam filmi yasaktır. Keyfi uygulama söz konusu değil.

Cam filmi neden yasaktır. Yaz günü uzun süreli seyahatlerimizde sol kolum zenci oluyor resmen ve uzun süre güneşe maruz kalınca kan torbacıkları oluşuyor cildimde.Filmli cam olduğu zaman bunlar başıma gelmiyor.

Bugün ceza yesem filmden gider söktürür, ertesi gün tekrar taktırırım. Madem ki bu kadar yasak bir konu, neden her köşe başında bir damacı bulunur film takarlar, Yasaksa neden bu dükkanlara izin veriliyor? 1 numara filme polis birşey demiyor diyorlar, polis değil bir numara, orjinalden hafif siyah cama bile gücü yetse ceza kesecek.

Adamların eline vermişler birer koçan, koçanı bitirmeden gelmeyin demişler, onlar da gelene gidene iteliyor cezayı.

Bırakın bu işleri yavv. Gidelim de bir incik yiyelim. :D

tarihinde Ahmet Kiriş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ya bu nedir yahu . Bu kadar insanlara para cezası yazmaya çalışmak yerine , yöneticiler bu enerjilerini yolları düzeltmeye harcasalar ya .

Böyle yazan kim olursa olsun çok kızıyorum. Türkiye için yapılan en hızlı ve güzel gelişme yollar da oldu. Daha da çalışıyorlar..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ben bu mevzuyla ilgili forumda bir yerlerde yazmıştım birşeyler ama eriniyorum şimdi yeniden yazmaya.

Kısacası: Yassah hemşerim. Ama yapma diyen yok. Yaparsın. Yakalanırsan da sonuçlarına katlanırsın. Bu kadar basit.

Yasak olan şey niye satılır: bende bilmiyom, niye satılır?

Aslında cam filminden çok daha önemli şeyler var, örnek lastikler, lambalar vs. Arka sis farını açıp gezenler. :kafa:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Acaba bu gizli radarları tespit eden cihaz var mıdır?

Belki. :) Ancak biz pek ilgilenmiyoruz o tip cihazlarla. Forumda konuşulmasını da uygun görmüyoruz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Timur Akdas

Sevgili forumdaslar, bu yeni tip radar diye gördüğünüz resimler Almanya'da ve daha birçok Avrupa ülkesinde tanıtıldı, hemde aynı resimlerle:) Türkiye'de sabit( 24 saat her daim orda) olan radar varmi? Bu tip radarlar sizi fotograflayip adrese ceza olarak gonderir ilerdeki ekibe bildirmez. Ayrıca radar ne kadar gereklidir? Bunu tartışmak lazımdır bence, zira hız sınırlaması olmayan otobanda Porsche, audi, BMW hatta Ferrari'yi zirt diye gecen herhangi sıradan bir aracın sürücünün Türk olduğunu anlamak için plakaya, arkacam yazısına yada aracın herhangi bir yerindeki Türk bayrağına bakmaya gerek dahi yok. Sonuc olarak aslında hepimiz ozellikle iclerinde canimizdan cok sevdiklerimiz varken terimizin sadece alnimizdan akmadigi emeklerimizle aldigimiz araclarimizin nerde ne kadar hızla gideceğini cok iyi biliyoruz. Radar, maalesef bu düzenin sadece bir basamagidir ve gerekli olan maddi destegi dolaylı yoldan ahmaklardan devlete aktaracak bir alettir. Ve sorulması gereken tek şey "Degermi?" sorusudur. Şimdi bu yazılanları, sürat yüzünden durmayan ve içindeki canların gittiği(belkide evladınızın) bir aracın sürücüsü olarak kendinizi hayal edin ve tekrar okuyun. Şimdi buyrun! Radarlar sizleri bekliyor!

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Timur Hocam çok içten yazmışsınız. Zaten kurallara uyuyordum artık daha çok dikkat edeceğim.

Yorum bağlantısı
Timur Akdas
Arka sis farını açıp gezenin arkasına yapışıp uzunları açıyorum ben, dörtlü mörtlü yakıyor ama sisi kapatmak akıllarına gelmiyor, o düğmeye basıyor ama ne işe yaradığını bilmiyor çünkü dingiller.

İnsanı ateş değil kendi gafleti yakar. Herkeste kusur görür, kendine kör bakar. Bil ki; neye nasıl bakarsan, o sana öyle bakar...MEVLANA!!!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İnsanı ateş değil kendi gafleti yakar. Herkeste kusur görür, kendine kör bakar. Bil ki; neye nasıl bakarsan, o sana öyle bakar...MEVLANA!!!

Yanlış yazmış :)

Sevgili forumdaslar, bu yeni tip radar diye gördüğünüz resimler Almanya'da ve daha birçok Avrupa ülkesinde tanıtıldı, hemde aynı resimlerle:) Türkiye'de sabit( 24 saat her daim orda) olan radar varmi? Bu tip radarlar sizi fotograflayip adrese ceza olarak gonderir ilerdeki ekibe bildirmez. Ayrıca radar ne kadar gereklidir? Bunu tartışmak lazımdır bence, zira hız sınırlaması olmayan otobanda Porsche, audi, BMW hatta Ferrari'yi zirt diye gecen herhangi sıradan bir aracın sürücünün Türk olduğunu anlamak için plakaya, arkacam yazısına yada aracın herhangi bir yerindeki Türk bayrağına bakmaya gerek dahi yok. Sonuc olarak aslında hepimiz ozellikle iclerinde canimizdan cok sevdiklerimiz varken terimizin sadece alnimizdan akmadigi emeklerimizle aldigimiz araclarimizin nerde ne kadar hızla gideceğini cok iyi biliyoruz. Radar, maalesef bu düzenin sadece bir basamagidir ve gerekli olan maddi destegi dolaylı yoldan ahmaklardan devlete aktaracak bir alettir. Ve sorulması gereken tek şey "Degermi?" sorusudur. Şimdi bu yazılanları, sürat yüzünden durmayan ve içindeki canların gittiği(belkide evladınızın) bir aracın sürücüsü olarak kendinizi hayal edin ve tekrar okuyun. Şimdi buyrun! Radarlar sizleri bekliyor!

Bu sizin dediğiniz trafik kurallarının düşünüp taşınılarak konduğu yollar ve ülkeler için geçerli.

Bizde 80-100 ile gidilen yolda hız limiti 30 dur. Gelir polis 40 ile gittin diye ceza keser.

Yorum bağlantısı
Gündüz Can Yılmaz

Arka sis farını açıp gezenin arkasına yapışıp uzunları açıyorum ben, dörtlü mörtlü yakıyor ama sisi kapatmak akıllarına gelmiyor, o düğmeye basıyor ama ne işe yaradığını bilmiyor çünkü dingiller.

Yaptığınızı tehlikeli ve gereksiz buluyorum. Umuyorum bir kazaya sebebiyet vermeden, vicdanınızı boş yere zorlamadan vazgeçersiniz yaptığınızdan.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Yaptığınızı tehlikeli ve gereksiz buluyorum. Umuyorum bir kazaya sebebiyet vermeden, vicdanınızı boş yere zorlamadan vazgeçersiniz yaptığınızdan.

Yavuzu anlıyorum. Bazen ben de yaparım böyle (dibine yapışmadan tabi çünkü yapışırsan ışığı göremez ve tehlikeli)

Ancak bizim türkiye de selektör yaptığın zaman öndekinin hele cahil ise tek anladığı vardır seni yol istiyor sanır. Lastiği patlak onu ikaz bile etsen kızar. Ayrıca korna ile ikaz edilenler de mutlaka cevap verir korna ile.

Dolayısı ile eşek hoşaftan anlamaz. Bu tür ikazın da anlamı yoktur. Anlamaz saf saf kenara çekilir ya da dörtlüleri yakar.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gündüz Can Yılmaz

Sürekli bilgisayar başında olduğumdan mıdır bilmem farlar ve sisler aşırı derecede gözümü alıyor. Çok kez önümdeki aracın arka sislerinden, karşımdan gelen veya arkamdaki aracın uzunlarından rahatsız olmuşumdur. Selektörmüş, sisleri açmakmış, dörtlüleri yakmakmış hak getire. Edemedim, parlaklık kesici sarı gözlüklerden aldım. Rahatsızlığınızı o yüzden çok iyi anlıyorum ama ola ki öndeki araç kaza yaptı uzunların gözünü alması nedeniyle, o zaman o sorumsuz insanlar yüzünden vicdanınızın sızlaması sizi daha kötü hissettirecektir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Sürekli bilgisayar başında olduğumdan mıdır bilmem farlar ve sisler aşırı derecede gözümü alıyor. Çok kez önümdeki aracın arka sislerinden, karşımdan gelen veya arkamdaki aracın uzunlarından rahatsız olmuşumdur. Selektörmüş, sisleri açmakmış, dörtlüleri yakmakmış hak getire. Edemedim, parlaklık kesici sarı gözlüklerden aldım. Rahatsızlığınızı o yüzden çok iyi anlıyorum ama ola ki öndeki araç kaza yaptı uzunların gözünü alması nedeniyle, o zaman o sorumsuz insanlar yüzünden vicdanınızın sızlaması sizi daha kötü hissettirecektir.

yapmaz o alışık.. aynası da bozuktur.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
(düzenlendi)

En büyük sıkıntı kuralları uyup sakin gidenlerle, acelesi olan kurallara uymayanlar arasında oluyor. Normal hızda gideni selektör yapıp sıkıştırmak, yakın takip etmek, makas atmak, emniyet şeridinden gitmet uyanıklık olmuş durumda.

+1

Bir de eklemem var. Sol şerit ve normal hız kavramı biraz tartışmalı. Marmara bölgesinde daha çok yaşanan bir inatçılık yarışı söz konusu. Daha düşük trafikte seyahat ettiğim diğer bölgelerde sol şerit ısrarcılığı yokken, marmara bölgesinde normal hız sürekli sol şerit ısrarcılığı hak olarak algılanıyor. Bence bireyselliğin ön plana çıkmasının dezavantajlarından biri.

tarihinde Hasan Aksüt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Bende çok sevdim uygulamaları bizlere az bile hızlı gidiyoruz diye araçlarımıza el koymaları gayet güzel olur. Otoban hızlarını 160 a bari çeksinler. Kazalar hızdan dolayı olmuyor dikkatsizlikten dolayı oluryor. Hızlı giderken gereksiz girilen tehlikelerden dolayı oluyor, bana kızmayın sadece düşüncem bu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bende çok sevdim uygulamaları bizlere az bile hızlı gidiyoruz diye araçlarımıza el koymaları gayet güzel olur. Otoban hızlarını 160 a bari çeksinler. Kazalar hızdan dolayı olmuyor dikkatsizlikten dolayı oluryor. Hızlı giderken gereksiz girilen tehlikelerden dolayı oluyor, bana kızmayın sadece düşüncem bu.

Düşünce yanlış. Dikkat oranı ile hızın tersinin çarpımı kaza önleme katsayısı gibi düşün. Hem hız yüksek olmayacak, hem de dikkat iyi olacak. Hızlı gideceksen aynı güvenliği sağlamak için daha çok dikkat etmelisin (lineer mi bilemem ama öyledir korelasyon). Dolayısı ile yavaş gidersen aynı dikkat bandında kaza olasılığın azalır.

Arabanın teknik limitleri ise inanılmaz değişir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Yanlış yazmış :)

Bu sizin dediğiniz trafik kurallarının düşünüp taşınılarak konduğu yollar ve ülkeler için geçerli.

Bizde 80-100 ile gidilen yolda hız limiti 30 dur. Gelir polis 40 ile gittin diye ceza keser.

Polis zaten 30 luk yerde 40 gittin diye ceza kesiyor....Siz ne kadar çok seviyorsunuz polisleri böyle... :police:

Ayrıca yazdığınız her yorumun sonunna mutlaka polisleri ekliyorsunuz lütfen bu tutumlarınıza son verin. :police:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...