İçeriğe Yönlendir

Kavga Gürültü Muayeneden Geçemedim.

Cihan Beliceli

Recommended Posts

Rıfat Çakar

Aydınlatma Sistemi + Otomatik Yükseklik Ayarlayıcı + Far Yıkama = Xenon

Üretici de Tüv de bu üç objenin tümüne xenon adını veriyor. Biz ise sadece yanan beyaz yoğun ışığa xenon diyoruz. Sorun bu. :)

Otomobil bir bütün ve çeşitli çalışmayan ya da olmayan parça veya sistemler güvenliği tehdit etmiyorsa Tüv , hafif kusur vererek trafiğe çıkmasına engel olmadığına dair belgeyi veriyor. Xenon sistemindeki far yıkama içinde durum bu.

Kısaca ; Xenon far değil , Xenon sistemdir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
Ne havalı bir araba... durunca da sağ tarafı indiriyordu değil mi :D

Evet abi, park pozisyonu alıyor araç :)

Tüv far ayarını hep bozuk çıkarıyor benim. Ya diyorum bunda park pozisyonu var sağa yatırır aracı, çalıştırın arabayı öyle bakın diye. Öyle şey mi olur diyorlar :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Üretici de Tüv de bu üç objenin tümüne xenon adını veriyor. Biz ise sadece yanan beyaz yoğun ışığa xenon diyoruz. Sorun bu. :)

Otomobil bir bütün ve çeşitli çalışmayan ya da olmayan parça veya sistemler güvenliği tehdit etmiyorsa Tüv , hafif kusur vererek trafiğe çıkmasına engel olmadığına dair belgeyi veriyor. Xenon sistemindeki far yıkama içinde durum bu.

Ah ulan beğen butonum olacaktı şimdi :D

Evet abi, park pozisyonu alıyor araç :)

Tüv far ayarını hep bozuk çıkarıyor benim. Ya diyorum bunda park pozisyonu var sağa yatırır aracı, çalıştırın arabayı öyle bakın diye. Öyle şey mi olur diyorlar :hahahoho:

Derleeer :D

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Ah ulan beğen butonum olacaktı şimdi :D

Bende var abi , satarım. :D

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli
(düzenlendi)

Kusura bakmayın ama tüv böyle açıklamıyor xenon'u. Gaz deşarjlı far(xenon) aynen böyle tanımlıyor.Elimde tüv'ün yazısı var

tarihinde Cihan Beliceli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Kusura bakmayın ama tüv böyle açıklamıyor xenon'u. Gaz deşarjlı far(xenon) aynen böyle tanımlıyor.Elimde tüv'ün yazısı var

Kusura bakacak bir durum yok , muhabbet edip tartışıyoruz. :)

Gaz deşarjlı far , sistemin adı. Aydınlatma ekipmanı + Otomatik Yükseklik ayarlayıcı + Far Yıkama ise sistemin parçaları. Üretici de Tüv de tüm dünya da bunu böyle kabul ediyor.

Tüv listesindeki kusur maddelerini TDK ile oturup kurcalasak bir sürü garip durum ortaya çıkar. En basiti ; Kusur listesinde noktalama işaretleri yok , herkes kafasına göre okuyup anlayabilir. Ama bizim anladığımız değil , onların anlatmak istediği kural olan.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Onun için lamba demiyor far diyor, bütün ekipmanları ile beraber. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Onun için lamba demiyor far diyor, bütün ekipmanları ile beraber. :)

Beğendim.. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Mehmet Abi , şu beğendim limitine her yıl enflasyon oranında zam yapamıyor musunuz ? :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet Abi , şu beğendim limitine her yıl enflasyon oranında zam yapamıyor musunuz ? :D

Yok o zaman kıymeti olmaz.. azla yetinmesini öğrenmelisiniz... :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Hepinizi beğendim :)

Ahanda bende sizi beğendim.... :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Proje değişikliği istiyorlarmış ozamanda :p

Nereden bilecek sonradan taktığımı, deneyecek çalışıyor mu çalışıyor...Ooo bu Collection, bunda far yükseklik orjinalinde yok..Proje lazım derse zaten çağ atlamışız demektir...Proje feda olsun....:)

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Yok o zaman kıymeti olmaz.. azla yetinmesini öğrenmelisiniz... :p

Sen yetinemedin ama abi , yetmedi limitin. :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sen yetinemedin ama abi , yetmedi limitin. :hahahoho:

Ama artırmadım bak... Sabırla bekliyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tamam da sonuçta mesele işi yokuşa sürmekse, far üstünden de yapılsa bir ayarlayıcı var demek ki?

Tabiiki, ama sistem komple maalesef.

İşte bunu Sani'ninki yapıyor.. keşke bizimki de öyle yapsaydı ama bizimki 10 yıldır çalışıyor. Sani'ninki seneye çalışmaz olur :D

Vereyim mi sana, iki tur at, beğenirsen alırsın belki :biggrin:

Seneye de video kaydedip koyacağım buraya :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Belki çok iyi bir arabadır, belki de tüm intibalarım hatalıdır.. ama Ben fransız arabasına binmem.. :p

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Belki çok iyi bir arabadır, belki de tüm intibalarım hatalıdır.. ama Ben fransız arabasına binmem.. :p

İlk İstanbul ziyaretinde seni arabamla gezdireceğim. Hatta ve hatta sen beni arabamla gezdireceksin :D

Yorum bağlantısı
  • 7 yıl sonra...
Mehmet Cihat
Mehmet Ozyurek yazdı:

BİNDİ 🤣

• Beğen 6
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 9
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Mehmet Cihat yazdı:

BİNDİ 🤣

bindi şimdi bir de övüyor değme keyfine gitsin. :) 

• Beğen 4
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...