İçeriğe Yönlendir

Skoda Rapid Vb.

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Cihan Beliceli

Ambition donanımda Esp ve Hill holder Dsg li modeli alırsan mı standart.Yoksa Dsg sizde alsan esp ve hıll holder veriyormu.? Ben donanım tablosuna baktım anlamadım.

Sadece dsg standart manuellerde yok yani.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

4 hava yastığı ABS ve klima, arka teker kampana esp vs yok metalik boya farkı ile 1.2 Tsi ambition paket 40.500 e geliyo bence pahalı.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

4 hava yastığı ABS ve klima, arka teker kampana esp vs yok metalik boya farkı ile 1.2 Tsi ambition paket 40.500 e geliyo bence pahalı.

fulünü o paraya verseler almayanı dövesim gelirdi :D bunlar tam sopalık fiyatlarla çıktı karşımıza :p

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Oktavyayı pasat fiyatına,suberbi mercedes fiyatına mı satacaklar?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yepyeni gıcır kasa Leon 1.2 tsi 41.000TL iken, rapidin şansı ne olur bilmem.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

fulünü o paraya verseler almayanı dövesim gelirdi :D bunlar tam sopalık fiyatlarla çıktı karşımıza :p

Gerçekten tam sopalıklar, arabaya biraz fazla ilgi olunca şişirelim fiyatı dediler galiba.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Aydın

Bunların satmaya niyeti yok.

Gereksiz pahalı bir araç çevremden kimsenin B segmentine 40 bin vermesine izin veremem.

Mahalle baskısı kurarım. :))

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Karataş

fuarda epey inceledim rapid i hatta yeni toledo ile aynı şasi olmalarına rağmen daha başarılı buldum

jetta ile neredeyse aynı olduğunu düşünüyorum.

fiyat avantajını yalıtım malzemesi ve işçilikten kısarak sağlamışlar gibi...

aralıkta çıkacak demişlerdi iyiki beklememişim

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

iç hacim jettadan dar. bu arabalar 4 kişilk gibi. iç hacimde diz mesafesi yeterli ama arka koltuğu 3 yetişkin oturmamalı. yine 301 c-ellyse de aynı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ben yeni kasa oktavya diyorum, rapid falan kesmedi beni :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

octavia güzel ama büyük. rapidin hoşuma giden kısmı 3-4 kişilik küçük cocuğu vs olmayanlar için hem yeterli iç mekana sahip hemde dış boyutlarda gereksiz fazlalıklar yok. ama ben kaç ay öncede demiştim tdi elegande yada 1.4 tsi dsg elegance 40bin tl civarını aşacaksa mantıklı arabalar değil. çünkü donanım olarak eksiği fazla. 50 bine yaklaşık fiyatlarla ben B.5 sedan almazdım. linea aynı paralara hatta daha ucuza çok çok daha dolu bir araba. o segmente ne bir 301-cellyse ne bir rapid-toledo bu fiyatlarla lineadan daha iyi fiyat- fayda ilişkisi sağlayamıyor. rapidin artısı 5 yıldızla n-cap testinden geçmesi. ama donanım olarak lineaya yaklaşamıyor. ha çok önemli donanımlar olmayabilir kimisi için far yağmur sensörü ne bileyim kararan ayna vs ama 50 bin lira istenilen arabada para eden kısım neresi. tdi yada tsi motoru daha ucuza başka modellerde alabiliyor insan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yaş kemale erdi :) bana artık sessiz, konforlu güçlü ve full donanımlı araba lazım, bakalım nasıl olacak, rapid falan kesmiyor artık :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yaş kemale erdi :) bana artık sessiz, konforlu güçlü ve full donanımlı araba lazım, bakalım nasıl olacak, rapid falan kesmiyor artık :biggrin:

320d :fiuw:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

sw fabia scout. 1.6tdi 90 ps yeterli donanım ile 44 lira.

Skoda-Fabia-Scout-Mpi-5.jpg

http://www.skoda.com...coutdonanim.asp

http://www.skoda.com...fabia-scout.asp

ilginç ama hızlanması biraz vasat. yakıt ise güzel

Tip yok, güç yok, sessizlik yetersiz, üzgünüm, tırt.

320d :fiuw:

Hımmm, araba ufak, Bmw alacaksam 520d den aşşağısına bakmam, bunu alamıyorsam zaten bmw ye bakmam, Bmw de alt sınır 520d, ideal alt sınırsa 535d :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

rapidzy.jpg

maile düştü. Test edin diyor test araçları geldi demekki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kafadaki bazı soru işaretleri gitsin.

Esp hilholder vs sadece dsg ile değil. Düz vites versiyonlarda da active donanım hariç standart.

1.6 tdi güzel. Araç çok konforlu ve tok. Malzeme olarak 301 vs yanında halt yer ama bazı işcilik yada son kontrol hataları var gibi (bayideki arabanın bagaj ayarı vs yapılmamış bu kalite kontrol zaafı bence.

İlk esnada yadırgadığım tüm pedallar sanki sağa bitişik yada sol ayak için biraz fazla genişlik var. ( katalog resimlerinden de baktım ordada öyle duruyor.)

Vites yolları kısa denebilir ama ilk anda boşta mı vitestemi 1. vites ile geri vites yanyana olduğu için emin olamadım.

Donanım konusunda daha önceden yazmışımdır far yağmur kararan ayna vs elegancede yok. O paraya bence olmalı.

Motor ve kabin sessiz. performans yeterli hızlandığını çok hissettirmiyor 301 gibi ama göstergeye bakınca çok çabuk otoban hızlarına çıktığınızı görüyorsunuz.

Test sırıasında yanımdaki hanım bilgili gibiydi hiç olmazsa aracı C segmenti diye kakalamaya çalışmıyor. Ve rakiplerlnden haberdar. Ama fiyat politikası konusunda anlaşamadık. Ne istediğimi ve beklentileri mi anladı. Kafa yapımı çözdü sanırım ve fiyat konusunda pahalı gellince bi teklif sundu :p ( sırıtmayın :p) 2012 model olarak merkezde aralık ayında sanırım gelen bazı arabalar varmış. 2 yada 3 adet ve renk seçeneği pek olmayan. Metalik renk tdi elegance için 48 bin teklif ediyorlar. Ve istek üzerine merkezden çekilecek araç. Ellerindeki 2013 model olarak olanlar içinde 3 renk seçeneği var. Metalik renk dahil 51 bin diyorlar. Siparişle ise 8 haftaya teslim ama teslim anındaki fiyat neyse o olacak şekilde kırmızı renk bile ( stok olarak kırmızı şuan yok denildi) alınabiliyor. Skodanun fiyat politikasını beğenmediğimi aralık ayında kampanya ile müşterinin madğur edildiğini söyledim, ( sanki politikayı benim konuştuğum hanım yapıyor :p olsun içimde kalmasın dedim ) fiyatlar düşecek diye araba almayı ertelerseniz araba alamazsınız dedi :D güldüm. Şuanki listelerin mart gibi güncelleneceğini 2013 model olarak rapid dışında araç olmadığını söyledi. Yani tüm 2013ler gelince zam olabilire getirdi lafı.

neyse katalog istedim ve fiyat teklifi beklerken dikkatimi çekti. Dizel ve tsi için 2 farklı tüketim gösteriyorlar. Bayinin haberi yok ama rapid için greentec adında bir versiyon gelebilir. Yetideki greenline hesabı. Ve standarta göre fazla iddialı tüketimlerden söz ediyor katalogta.

Ben test sırasında ortalamayı sıfırlafım. Test bittiğinde 5,8 gibiydi değer. Yarısı dur kalk ışıklı hafif şehir içi yarısı çevre yolu max 130 kmph. Göstergedeki vites değişimin önerisini umursamadan.

Ayrıca haziran gibi aksesuarlarda gelecekmiş. Styling kit tampon ve marşpiyel ekleri ile çok güzel duruyor.

Satış olarak bayideki 5 arabadan 2si satılmış.

Vag com ve eğer vw ortak parçaları uyumu ile far yağmur sensörü kararan ayna vs eklentileri çözülebirse bence eksik olarak sadece 4lü cam anahtarı kalır. Birde insafa gelip belki biraz daha fiyat kırarlarda alınır seviyelere gelir. İş bu sensör olayını vw niyeyse yeni golfde jetta da highline koymuş hep.

Vs vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

evet. Dedim tekniği felan mı var? Yok bu modeller böyle dendi :D

zaten dedim ya abi çözümsüz olan tek o var. Vagcom desteği ile sensörler eklenebiliyor mu acaba Mehmet Mert görsede söylese :p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yani, arkadaki camı açtı ve indi gitti? durup arkaya uzanıp cam mı kapatılacak? veya 120 ile giderken muzip bir arkadaş arka camları açtı? sağa çekilip, çemkirilecek mi? şaka mı bu

Yorum bağlantısı
Fırat Kazancı

arkadaki ön camı kapatabiliyor mu? :crazy:

hneheheehhehe :) Evet eşitlik gelmiş olaya :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...