İçeriğe Yönlendir

Mondeo Değişikligi =) Mk3-Mk4

Sinan Yalçın Durmuş

Recommended Posts

Sinan Yalçın Durmuş
(düzenlendi)

Biliyorsunuz uzun araştırmalar uğraşlar sonucu aldıgım 2.0TDCI otomatik 2007 ghia esp deri döşemeli aracımı sattım gibi anlaştım alıcı ile aslında memnunum arabamdanda işte değişiklik olsun başka bişe degil aracı 32.000tl ye anlaştım bana 34.000e felan mal oldu....

geçen gün sahibinden.comda bakarken bi araç gördüm çok hoşuma gitti

http://www.sahibinde...-71444971/detay

arabayı kontrol ettim sürdüm cizik boya darbe yok hep servis bakımlı araba zaten...

sizce benim aracımı satıp bu mk4 1.6 benzinli trend arabayı alırsam pişman olurmuyum.

arada donanim farkı var ama o kadarda onemli degil donanım farkı...

konfor önemli olan benim için zaten eger aldıktan sonra hoşuma giderse lpg taktıracagım

satarsam çok zararım olurmu ?

35.000tl diyor son

yada hiç satma bin arabana 1 sene bekle

2.0 TDCI MK4 otomatik alabilirimde ama bi sene sonra

tarihinde Sinan Yalçın Durmuş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2.0 dizelin torkundan sonra 1.6benzinli garip gelecektir.

Yakıtı da ayrı tabi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

2.0 dizelin torkundan sonra 1.6benzinli garip gelecektir.

Yakıtı da ayrı tabi...

2.0tdci bana biraz çok geliyor zaten arabayı pek rahat kullanmıyorum :)

benzinliye hoşuma giderse lpg taktıracam

ama kararsızım gine zarar etmek istemiyorum

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Mondeoya da kaptıran gidiyor. Hayırlısı olsun.

İlandaki mondeonun jantları iğrenç. :p Direk 2000tl oradan düşün. :p

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Mondeoya da kaptıran gidiyor. Hayırlısı olsun.

İlandaki mondeonun jantları iğrenç. :p Direk 2000tl oradan düşün. :p

jantları eski sahibi takmış şu anki sahibi zaten arabayı sadece hafta sonları kullanıyor. bi lastik firmasinda yönetici

benimde sanırsam ilk işim jantları değiştirmek olucak :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Sinan, donanım farkı önemli kararan ayna olmaması baştan moralini bozar. cruise, otomatik far ve silecek yok. Bir de düşük performansı eklersek memnun kalmazsın bence. Arabayı iyi fiyata veriyorsun 39-40 civarı MK4 TDCI'lar var. Donanımı yok dersin ama performansı seni mutlu eder, mekaniği de MK3'ten çok öte.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Abi bence hiç elleşme. 1.6'nın bu kasaya yetmediğini lpg'dede sorunlu olduğunu duydum ben. Ghia'dan inip trend'e binmek hızlı trenden inip lokomatife binmiş gibi olur. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ghia, 2 litre ve turbo dizelden sonra 1,6 benzinli attan inip eşeğe değil kağnıya binmeye benzer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Bence kaşıntılarına biraz su sür bekle :biggrin:

dolu bir arabadan boşa geçemezsin.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Yerde görsem bir tekme de ben atarım. :p

Abi etme eyleme :D o kadarda kötü değil yav :D

Sinan, donanım farkı önemli kararan ayna olmaması baştan moralini bozar. cruise, otomatik far ve silecek yok. Bir de düşük performansı eklersek memnun kalmazsın bence. Arabayı iyi fiyata veriyorsun 39-40 civarı MK4 TDCI'lar var. Donanımı yok dersin ama performansı seni mutlu eder, mekaniği de MK3'ten çok öte.

Donanim olarak benim mk3 mondeomdan arıyacagim esp ve hız sabitleyici olacakti.

hiz sabitleyici yok esp var ama forumda daha önce Mertol aracına takmişti hiz sabitleyici bi araştırayım kolay bişemi.

ya 2.0 tdci vergisi çok yakıtı çok o yüzden birazda değiştirmek

illa mk4 mondeo olacak degil başka arabada olabilir bütce 35.000 ama beyaz mondeoda çok şık duruyor camlara bi film bide tavanı piano black kaplattımmı işlem tamam :)

Abi bence hiç elleşme. 1.6'nın bu kasaya yetmediğini lpg'dede sorunlu olduğunu duydum ben. Ghia'dan inip trend'e binmek hızlı trenden inip lokomatife binmiş gibi olur. :D

evet bende baya araştırdım daha önce ilk aklımda vardı bu araç zaten bugun Fuat abi ile görüşecem ondada aynı araç var bakalım bi karşılaştıracagız test edeegiz

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Ghia, 2 litre ve turbo dizelden sonra 1,6 benzinli attan inip eşeğe değil kağnıya binmeye benzer.

2.0 tdci otomatik güzelde haftada 1 depo bitiyor :D fulluyorum 240tl felan alıyor depo max 550-600km yapabiliyorum

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence pek mantıklı bir hareket değil yaptığınız :D Üstelik 1.6 motora da LPG olmuyor.Yani oluyor ama işte öylesine...Kullananlar mondeo da 1.6 dan uzak durulması yönünde fikir birliği içindeler.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Bence kaşıntılarına biraz su sür bekle :biggrin:

dolu bir arabadan boşa geçemezsin.

Banada kaşıntı gibi geliyor abi ama bakalım :D benim aracım yeterince dolu ağzına kadar titanium olsa düşünmiyecemde trend oluşu düşündürüyor hadi neyse sattık arabayı aldık 35.000e begenmedim satarsam zararım ne olur onuda düşünüyorum

ilandaki araç ne zamandırlı duruyor adam ben satmak istemyiorum dedi

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Mis gibi dizel bırakılıp hantal benzinliye geçilmez. Hem de fark verip.

Alper abi yeni c-max 1.6 ecoboost titanium-x buldum 2011 46.000tl istiyor bi 10.000tl daha olsa onu alıcam direk ama :D

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Sinan....bana pek mantıklı gelmiyor :i-ih:

aracımdan memnunum diyorsun !!!! boşver geç bu sevdadan :)

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Sinan....bana pek mantıklı gelmiyor :i-ih:

aracımdan memnunum diyorsun !!!! boşver geç bu sevdadan :)

Cengiz abi tek sıkıntı yakıt ve vergi baya geziyorum ben rahat durmuyorum zaten bu mk4 1.6 trenddi alirsam max 1 sene binerim

Bence pek mantıklı bir hareket değil yaptığınız :D Üstelik 1.6 motora da LPG olmuyor.Yani oluyor ama işte öylesine...Kullananlar mondeo da 1.6 dan uzak durulması yönünde fikir birliği içindeler.

Ayhan abi LPG sorunsuz kullanan çok araç var uzun süreli kullanmiyacagim için sorun olacagini zannetmiyorum Fuat abi sorunsuz şekilde kullanıyor forumdada kullanan arkadaşlar var

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2.0 tdci otomatik güzelde haftada 1 depo bitiyor :D fulluyorum 240tl felan alıyor depo max 550-600km yapabiliyorum

Yakıtta problem var. O araba 800km yol yapmalı.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

hani fiesta veya focus kullanıcısı olsanız da,sınıf büyütmek için,daha çok konfor için böyle birşey düşünseniz mantıklı.ama siz gül gibi aracı bırakıp nispeten boş araca binmeyi düşünüyorsunuz.bence vazgeçin

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ayhan abi LPG sorunsuz kullanan çok araç var uzun süreli kullanmiyacagim için sorun olacagini zannetmiyorum Fuat abi sorunsuz şekilde kullanıyor forumda da kullanan arkadaşlar var

Sorun çıkmaz ama ben performans açısından diyorum.Mondeo ağır bir araç...Karar sizin.Benzinli binerim diyorsan hadi bir nebze olabilir derim.LPG yi bırakın bir köşeye mondeo 1.6 benzinde bile dışardan gözüktüğü gibi atik bir araç değil.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Yakıtta problem var. O araba 800km yol yapmalı.

Yok abi ya nerde şehir içi 800km yapsa hayatta satmam

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Sorun çıkmaz ama ben performans açısından diyorum.Mondeo ağır bir araç...Karar sizin.Benzinli binerim diyorsan hadi bir nebze olabilir derim.LPG yi bırakın bir köşeye mondeo 1.6 benzinde bile dışardan gözüktüğü gibi atik bir araç değil.

Bugun Fuat abi ile buluşacagız ve mondeonun sahibi ile beraber bakacagiz arabayı detayli test edecem bakalim performanssı nasıl...

2.0 dizelden inip 1.6 atmosferiğe binilmez.

Otomatikten inilip düze binilmez.

Bir ay önce 34'e malolan araba, kusuru yoksa 32'ye satılmaz.

:)

aynen bende bunları düşünüyorum Selim ama işin içinden çıkamıyorum

benim aracın bana göre eksileri

1. vergi

2. yakıt

Oo bir de trendmiş öbürü...

yav o kadar ciddi bi fark yok yağmur sensörü kullanmıyorum, far sensörü kullanmıyorum, bi tek kullandıgım arada cc di

esp bundada var ciddi donanim farkı yok

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Mondeo dan inilip benzinli mondeoya binilecekse ...Düşünülmeli...Kardeşimin 15 gün kadar önce 2009 titanyum aldı...benzinli...28k da...41 bin liraya...neden mi yazıyorum...ghıadan trende inmek sizi üzecek...

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Sırf kasa değiştirmek için yapılmış bir takas olur ki ben olsam yapmazdım.Mk3'ün çok güzel Sinan.

Sizin orada şehiriçi trafiği nasıl bilmiyorum, otomatik araç kullandın mı onu da bilmiyorum, düz vites ile kıyaslama, biraz trafiğin varsa biraz da otomatiği düz gibi kullanıyorsan çok kolay yaktırırsın o arabaya yakıtı, neticede 2.0 :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...