İçeriğe Yönlendir

Mondeo Değişikligi =) Mk3-Mk4

Sinan Yalçın Durmuş

Recommended Posts

Hasan Basri Bayraktar

Bırakın satsın arkadaşlar...pişman olduğunda da yapma yaaa tühhh neden seni uyarmadık geyiği yaparız...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Bırakın satsın arkadaşlar...pişman olduğunda da yapma yaaa tühhh neden seni uyarmadık geyiği yaparız...

Hasan abi yakıt çok yakmasa vazgeçmemde çok yakıyor yav

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Muhtemelen yanlış kullanıyorsun Sinan...

Çağların mondeoyu kullandım, Aldığımda yol bilgisayarı 5.8 falan gösteriyordu galiba..

Depoyu doldurup resetleyip 25 km falan kullandım, yine yakın bir ortalamada teslim ettim..

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Mk3 ün yakıtı kullandığım zaman zarfında hiç çok gelmedi.Şehiriçi 7-7,5 lt de dolaştım.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Mk3 de 7 ortalamayı yakaladığımda babam beni kovalıyordu ne yaptında bu arabayı 7 yaktırdın nasıl sıkıştırdın len diye kızıyordu..

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Muhtemelen yanlış kullanıyorsun Sinan...

Çağların mondeoyu kullandım, Aldığımda yol bilgisayarı 5.8 falan gösteriyordu galiba..

Depoyu doldurup resetleyip 25 km falan kullandım, yine yakın bir ortalamada teslim ettim..

Abi fabrika verisine bakiyorum 10.9lt diyor şehir içi.

Yanlış nasıl kullanabilirimki zaten araç otomatik arabayı yormazsam kasmazsam 8.5-9lt ama 3000-3500 arası vites degiştirirsem basarsam 9-10lt arası yakıyor

5.8 Mondeoda şehir içi görmek hayal galiba benim için =)

Mk3 ün yakıtı kullandığım zaman zarfında hiç çok gelmedi.Şehiriçi 7-7,5 lt de dolaştım.

Ben razıyım abi 7-7.5lt ye ama nerde şu anda ortalamam 10.2 ama son bi kaç gündür devamlı basıyorum hakkını veriyorum

Mk3 de 7 ortalamayı yakaladığımda babam beni kovalıyordu ne yaptında bu arabayı 7 yaktırdın nasıl sıkıştırdın len diye kızıyordu..

acaba bendemi sorun var arabadamı :D çözemedim ben

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Kim yakıyormuş Mondeoyla ş.içi 5.8...

Ş.içi 10 litrenin altı hayal.(sıkışık trafikte)Gerçi normal trafikte de 8-9.

Uzun yolda 5 litre,hatta daha altı görülebiliyor.(4 lü rakamları bizzat gördüm.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Kim yakıyormuş Mondeoyla ş.içi 5.8...

Ş.içi 10 litrenin altı hayal.(sıkışık trafikte)Gerçi normal trafikte de 8-9.

Uzun yolda 5 litre,hatta daha altı görülebiliyor.(4 lü rakamları bizzat gördüm.

bide benimkisi otomatik manuelde degil uzun yolda rahat durmadıgım için en fazla 7.4lt yi gördüm

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

bide benimkisi otomatik manuelde degil uzun yolda rahat durmadıgım için en fazla 7.4lt yi gördüm

5 hatta 4.4-4.5 uzun yolda yakalanıyor.

Cruise kontrola al 90-100 sabitle bu değerler elde ediliyor...Fakat 120-180 aralığı hakkını vererek gidince 6.8-7.5 gibi değerler çıkıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

5 hatta 4.4-4.5 uzun yolda yakalanıyor.

Cruise kontrola al 90-100 sabitle bu değerler elde ediliyor...Fakat 120-180 aralığı hakkını vererek gidince 6.8-7.5 gibi değerler çıkıyor.

hiç deniyemedim 90-100 arası uzun yolda.

ama uzun yolda 150-180 arası gittigimde 7.4lt yi yakalamıştım.

200-240 arası gittigim 9.1lt yi görmüştüm

ama şehir içi birazda kısa mesafeli kulllanıyorum sabahları iyi yakıyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Kardeşim sen uçak niyetine kullanıyorsun arabayı, çok yakar tabi. :)

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

hiç deniyemedim 90-100 arası uzun yolda.

ama uzun yolda 150-180 arası gittigimde 7.4lt yi yakalamıştım.

200-240 arası gittigim 9.1lt yi görmüştüm

ama şehir içi birazda kısa mesafeli kulllanıyorum sabahları iyi yakıyor :)

Az bile yakıyormuşsun. :tongue:

mk4 alırsan bu hızlarda kullanınca daha az yakacağını zannetmiyorsun değil mi. :)

Şahsen yerinde olsam mk4 olayına girmem...mk3 Mondeonun en güzel kasası bence...Ayrıca dizeldeki performansı kolay kolay başka araçta bulamazsın...kısacası mk3 ü ararsın.

Son olarak biraz yavaş kullan diyebilirim. ;)

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Kardeşim sen uçak niyetine kullanıyorsun arabayı, çok yakar tabi. :)

uzun yolda yüksek surata rağmen yakmıyor düşük 90-100le deneyemedim ama deniyecem en kısa sürede:)

şehir içi depoyu bugun doldurayim sakin kullanayım. bakalım ne olucak 600km yi gececegini zannetmiyorum ama pek

Valla kitabı 10.9 diyorsa yapacak bir şey yok..

Ben almam bu arabayı :D

Teknik verilere baktim 10.9 diyor şehir içi :D ben anlamadım nasıl 5.8 yakıyor şehir içi

araba süper arabaya diyecek sözüm yok ama yakıt işte biraz şehir içi sıkıntı haftada 1 depo mazot bitiyor :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Mendi
(düzenlendi)

şehirdışı 6 değil 5. vitesle 86 km/h sabit hız ve 1750 devir ile 4.0-4.1 yaktı 2.0 tdci mondeomuz, Hakikaten inanılmaz bence , bir de Polo bluemotion düşünüyordum, tamamen unuttum. :) :)

tarihinde Ahmet Mendi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

şehirdışı 6 değil 5. vitesle 86 km/h sabit hız ve 1750 devir ile 4.0-4.1 yaktı 2.0 tdci mondeomuz, Hakikaten inanılmaz bence , bir de Polo bluemotion düşünüyordum, tamamen unuttum. :) :)

manuelmi aracınız

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

jatco tdci mazot canavarı :p lpgli 1.6 mondeo her şekilde az yakar.

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Mendi
(düzenlendi)

manuelmi aracınız

Manuel evet. Hatta 3 lü rakamlar bile görüyor ama yol bilgisayarına o kadar da inanmıyorum . Ancak 600 km sonunda yarım depodan küçük bir farkla az yaktı.

tarihinde Ahmet Mendi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...