İçeriğe Yönlendir

Mondeo Değişikligi =) Mk3-Mk4

Sinan Yalçın Durmuş

Recommended Posts

Emin Önal

aldık 35.000e begenmedim satarsam zararım ne olur onuda düşünüyorum

Mk3'ten ettiğin zararıda göz önünde bulundur.Gerçi zarar dediğin aldıktan sonra yaptığın masraflar ama en azından biraz kullansaydın :)

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Mk3 ün depo net 58.5 lt,ışık yandıktan sonra 51.5 lt mazot alıyor ve net olarak 200 tl ye dolmuş oluyor.Ben Ankara trafiğinde ş.i olarak yaz şartlarında 8-8.5 lt yakıyorum,ş.d olarak 120-150 arası gidersem 6.5 lt, 110-120 gidersem 5.5 lt yakıyorve tam depo ile 900 km yi geçebiliyor.

Aynı şartlarda 1.6 manuel dizeller ş.i 6.5-7 lt yakıyor.

2.0 ve otomatik bir araç için 8.5 lt çok değil,düşündüğünüz 1.6 atmosferik motor ş.i olarak bundan çok daha fazlasını yakacaktır ve edeceğiniz zararıda düşünürseniz mantıklı değil.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Mk3 ün depo net 58.5 lt,ışık yandıktan sonra 51.5 lt mazot alıyor ve net olarak 200 tl ye dolmuş oluyor.Ben Ankara trafiğinde ş.i olarak yaz şartlarında 8-8.5 lt yakıyorum,ş.d olarak 120-150 arası gidersem 6.5 lt, 110-120 gidersem 5.5 lt yakıyorve tam depo ile 900 km yi geçebiliyor.

Aynı şartlarda 1.6 manuel dizeller ş.i 6.5-7 lt yakıyor.

2.0 ve otomatik bir araç için 8.5 lt çok değil,düşündüğünüz 1.6 atmosferik motor ş.i olarak bundan çok daha fazlasını yakacaktır ve edeceğiniz zararıda düşünürseniz mantıklı değil.

imkansız ben kendim depoda gördüm doldurucna 61-62lt yi

58.5 olması imkansız defalarda hemde 60lt yigeçtigini gördüm.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2.0 tdci otomatik güzelde haftada 1 depo bitiyor :D fulluyorum 240tl felan alıyor depo max 550-600km yapabiliyorum

Bu nasıl bir yakıt tüketimidir..

100 liralık lpg ile 500-550 km gidiyor ben..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

imkansız ben kendim depoda gördüm doldurucna 61-62lt yi

58.5 olması imkansız defalarda hemde 60lt yigeçtigini gördüm.

Ben ışık yandıktan sonra menzil 50 km kalana kadar kullandım ve doldurdum 53 lt de pompa att.Kullanıcı kitabında da yazıyor net 58.5 lt.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

tam istedigim araba Necat abi

Bu nasıl bir yakıt tüketimidir.. 100 liralık lpg ile 500-550 km gidiyor ben..

Emmiiii deme yemin ederim gidip yakarım arabayı az kaldı :D ben 250liralik mazotla ancak o kadar gidebiliyorum

Ben ışık yandıktan sonra menzil 50 km kalana kadar kullandım ve doldurdum 53 lt de pompa att.Kullanıcı kitabında da yazıyor net 58.5 lt.

benim aracın deposu daha büyük ozaman yada sorun var geçen hafta doldurdum 61lt aldı tam

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Aracınızda bir problem olduğu aşikar. Satmayacaksanız iyi bir kontrol gerekli. Ayrıca yeni kasa diye 2.0 dizelde 1.6 benzinliye geçmek mantıksız olur. Çünkü 1.6 mondeo ya lpg takıldıktan sonra 2.0 dizelden çok az yakmaz...

Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

üstad hani derler ya '' Allah kimseyi gördüğünden geri koymasın '' diye ... dolu arabadan boş olana geçmek çok mantıklı gözükmüyor :(

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

61-62 litre mazot almanız tek şartla mümkün olur...o da deponuz tam boşken...öteki türlüsünü anlamakta zorluk çektim...benim araçta 80 km de lamba yanar.ve depoyu doldurduğumda 49 litre mazot alır...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Değerler dizel araç literatürüne aykırı. Bunu ciddiye alıp, aracı kontrolden geçirmek gerekli.

İkinci karar noktası ise, dolu bir MK3'mü, boş bir MK4'mü sorusuna cevap bulmak. Şahsi düşüncem, dolu bir aracın verdiği keyif ve haz başka oluyor. Satılacak araç 2000 model ve dolu olup da, yeni araç 2009 ve boş olsa yeni model araç tercih edilebilir ancak, iki aracın model yılları birbirine yakınken, satılacak araç çoğu kullanıcının hayallerini süslerken, alınacak aracın 1.6 motoru biraz da hayal kırıklığı yaratmışken, her alım satımda olduğu gibi kaybedilecek 2-3.000.-TL'yi eski araca harcayıp ya da arızalara karşı kenarda tutup , 5 sene rahat etmek varken.....

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

MK3 dizel e binip, şuan MK4 Benzin + LPG kullanan biri olarak söylüyorum...

Ben şahsen kesinlikle trend MK4 almam.. O ekran bir işe yaramasada görüntüsü beni cezbediyor. Trend ile Titanium arasında bence ciddi ve kayda değer donanım farkı var..

Bu arada biz dizel mk3 ile bir depo mazotla 1200 km uzun yol yapıyorduk.. Şimdi lpg tankı küçük olduğundan tam ne yapıyor bilmiyorum ama 100 120 gibi hızlarda uzun yolda lpgli mk4 dizel mk3 ten az yakar..

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Fuat abi ile birlikte ford ergin a.ş ye gittik aracı test ettik ben servistekiler fuat abi .

Aracın daha içinde sıfır kokusu duruyor diyebilirim. cizik felan darbe boya yok motoru yürüyeni 4*4lük sıkıntısız

fiyat olarak 34.000 dedim ama nuh diyo peygamber demiyo 35.000den aşşagı inmiyor piyasada aslında daha ucuzada varda beyaz ve hatasız oldugu için hoşuma gidiyor. performans olarak tatmin edici yanlız dik yokuşlarda baya devir yüksek olması lazım bide kalkışlarda sıkıntılı ağır oluyor hoşuma gitti araba yol sesi olsun kullanış konfor olsun zaten aldıktan sonra aracı alırsam eger bunu

cam film - tavan piano siyah kaplama- hız sabitleyici- ve son olarak sony teyp ile değiştiririm ufak tefek uğraşırım ama ben

yada pek fazla ugrasmam 1 sene sonra değiştirecem zaten ama cok zarar edermiyim düşüncem o başka bişe degil

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Zarar edersin muhakkak kendimden biliyorum, daha karda satamadım. Arada abartı fiyat farkı yok. Trend o para etmez. Bak şu araç güzel, ki bunun gibi niceleri vardır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-satilik-2007-65000-km-de-mondeo-72850252/pasif-ilan/#classifiedTitle

şu araç güzel. ilanın süresi yeni dolmuş.

Acele etme yılsonuna doğru 2008 ve 2009'lar filolardan çıkacak, Şuanda bende 2009 var geçici kullandığım 108 binde. 2012'dan inince ile yürüründe pek bir fark yok.

intercity satıyor mondeoları gırla mondeo var ellerinde :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Sinan Yalçın Durmuş

en mantıklısı bekleyip biraz daha

MK4 2.0 TDCI TITANIUM otomatik almak

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bence istediğin fiyata alıcısı varsa aracı sat.

1.6 titanyum o kasa sana yeter.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

en mantıklısı bekleyip biraz daha

MK4 2.0 TDCI TITANIUM otomatik almak

Konuyu sabahtan beri takip ediyorum. Yorum yazmak istemedim. Tercih meselesi diye. Ancak çok doğru bir karar verdiğini söylemek istedim. Güle güle binmek nasip etsin.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Sinan

Hayırlısıyla iyi kaşınıyorsun. İyi de bir sopa istiyorsun. :bambam:

Talip olduğun araba elindekiyle kıyaslanamaz bile.

Yerinde olsam dönüp 1.6 Trend'e bakmam bile.

Tamam Alper abi vaz geçtim bende kaşındıgımın farkındayım vazgeçtim.

en iyisi ben yıl başından sonra iyi bi araç alayım şimdi durduk yere güzelim arabamı vermiyeyim

Konuyu sabahtan beri takip ediyorum. Yorum yazmak istemedim. Tercih meselesi diye. Ancak çok doğru bir karar verdiğini söylemek istedim. Güle güle binmek nasip etsin.

Donanim olarak o kadar aratmasada yanlız performans olarak çok aratacagına karar verdim.

aklımda yıl başından sonra kısmet olursa

1. 1.6 ecoboost titanium-x c-max olabilir

2. 2.0tdci tinanium otomatik mondeo mk4 olabilir

biraz daha bekliyeyim kaşınıp gine zarar etmiyim durduk yere

Bence istediğin fiyata alıcısı varsa aracı sat.

1.6 titanyum o kasa sana yeter.

bu baktıgım araç titanium olsa alırdım cok temiz ama araç trend ve fiyatta tutturuyor 35.000 diye hiç inmiyor durduk yere zarar etmiyeyim gine

arabamın istedigim fiyata alıcısı var evet ama çok çok yıl başından sonra 1-2.000 altına satarım...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...