İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Guest Mert Boran

Lütfen kullanmadan konusmayalim. Sahsen hem cebime hem elime sigiyor. Bir eliniz dolu iken sadece sol ust bolume yetisemezsiniz. Samsung yetkilileri onuda dusunup tek elle kullanma özelligi koymuslar. Tek elle mesaj arama acma arama internette gezinme hepsini yapabilirsiniz. Ustelik sag sol el secebilirsiniz. Bence note 2 almayin zira eger birgun baska telefon kullanmak zorunda kalirsaniz ölüm gibi. Iphonelar oyuncak gibi kaliyor ekran rengi ve buyukluk konusunda. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kutay Akçar

Kullanmadığımı nereden biliyorusunuz? Tek elle kullanım modundamı kullanıcaksınız sürekli? ben şuna örnek verdim 1 eliniz dolu ve telefonda çağrı listesinin en üstünde duran kişiyi arayacaksınız veya üst menüyü açacaksınız, tek elle kullanım moduna mı geçireceksiniz telefonu? Ayrıca tek elle niye internette gezineyim :) Tek elle kullanmak dediğimiz şey öbür el meşgulken yapılması gereken arama vs. gibi kısa işler durumunda lazım olur. Ben telefon hakkındaki kendi fikirlerimi yazdım, hatta yazarken aklıma geldi benim bu telefonlar hakkındaki şahsi fikrim şu şekilde diye ama ihtiyaç duymadım zaten ben yazıyorsam, benim fikirlerimdir. "şahsen benim cebime elime sığıyor" demişsiniz benimde ne elime nede cebime sığıyor, bukadar basit. Sizin eliniz battal boydur hergün ceket giyersiniz cep sorununuz yoktur. Ben gömlek + pantolon giyerim, iphone arka cebimdeyken üzerine otururum birşey olmaz ama notu 2 cemindeyken oturunca ya telefonu kırarım yada çok rahatsız bir şekilde otururum.

Yazımın başında özellikle belirttim ki; akıllı telefon kişisel kullanıma ve ihtiyaçlarınıza bağlı diye... ama buradaki nüansı siz farketmediniz sanırım. Sizin için büyük ekran çok önemlidir tamam diğer tüm olumsuzluklara katlanırsınız ama diğer olumuszluklarıda kullanmadan anlayamazsınız bende o açıdan sorusu olan kişiye belirtmek istedim, çünkü alıp kullanımından sıkılıp S3 alan birkaç arkadaşım var, kullanmaya devam eden 1 kişi var etrafımda oda pek telefon kullanıyor sayılmaz :) Zaten Note ve S serisinin fiyatları çok uzak değil böyle büyük olması bir handikap olmasaydı S3 ile Note2 arasındaki satış farkı 5 kat olmazdı haksız mıyım?

Ben S3 almak için çok kıvrandım ama dayanamam diye almadım ama kız arkadaşıma S3 aldırdım, abimde S3 kullanıyor (yanında çanta taşır hep). Nitekim yakında gülü seven dikenine katlanır diyim 4S imi satım S4 alıcam fiyatları düşünce ama Note çok uzak geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Yorumlarinizdan bana kullanmamissiniz gibi geldi. Dediğiniz durumlarda tek el moduna gerek yoktur. Alta resim ekliyorum. Ikisinede parmağınız kısa degilse yetişiyor. Fikirlerimiz tabiki belirtmeliyiz sonuçta tartisma ortami. Ben sadece bana yanlış gibi gelenleri söyledim çünkü bende kullanıyorum. Yani tek ellede kullaniliyor. Buyukluk goreceli bencede küçük degil ama abartildigi kadar büyük degil. Bu arada gerçekten tarafli bakmiyorum bu konuya. Iphonelari severim. Bundan sonraki telefonumda iphone olacak zaten. :)

y9u7uzyg.jpg

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kutay Akçar

Bence de kullanılmaz gibi geliyor o ekranda favorilere tıklamak işkence olur tek elle veyahut tuş takımını açıcak olan telefon tuşuna basmak, anlatmak istediğim buyudu işte siz resimle göstermişsiniz. Yoksa ben iphone da bile interneti 2 elle kullanıyorum zaten zoom in-out yapabilmek için... Ben hiç taraflı bakmıyorum iphone kullanmama rağmen S3 tavsiye ediyorum "kullanabilecek insanlara"... Mesela bugünlerde babama bakıyorduk... Iphone dedik çünkü androidin kullanımını, ayarları beceremez bi detaylı ayarlara girerse çıkamaz her tarafı bozar, çözemez... Mesela bizim gibi bu forumu kullananlara komik gelir ama 70 yaşında adam, bize komik gelebilir ama kişi ve ihtiyaçlar çok farklı olabiliyor.

Size gelince bir sonraki telefonunuz iphone olursa kısıtlamalarından çok afallayabilirsiniz aklınızda bulunsun.Siz demişsiniz sonra başka ekran kullanınca oyuncak gibi geliyor diye bırakın ekranı işletim sistemi çok yorar sizi. Ben symbian dan geçtim 1yıldır 4S kullanıyorum çok basit ve yüzeysel geliyor bana IOS, android kullananlarda hep aynı şeyleri söyler... ben aldığımda S2 vardı S3 çıkmamştı S2 yide çok beğenmediğim gibi boyutları yüzünden 4S aldım. S3 mini çıktığında çok sevinmiştim herhalde S3 ün aynı özelliklerinde ufak ekranlısıdır dedim ama tam bir hayal kırıklığı işlemciyi filan geçtim bari pixel yoğunluğunu ve kamerayı aynı değerde tutsalardı... Sanırım dikenine katlanıp S4 alacağım fiyatı biraz düşünce.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

konu kapanabilir .

samsung bilmem ne aldık hediye ettik baldıza

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Kardeşim bende pek anlamıyorum bu işten ama 1 lira altı resmi distribütör garantili Motorola Razor var.Kendime sipariş ettim bir tane salı günü.1.2 ghz işlemci ,1 gb ram 16 gb hafıza suya dayanıklı,çizilmeye dayanıklı gorilla glass süper amoled ekran,1900 lük batarya ve işin en güzeli tipi çok hoş.Tek sıkıntısı android 2.3 güngerbread.Güncelleme ile 4.0.4 e güncelleniyor.Arkası kevlar denen maddeden yapılmış,sen iyi bilirsin Çelik yelek maddesiymiş :)http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=telcepmotxt910&categoryId=371946

Yorum bağlantısı

Motorola kalitelidir ama Türkiye için güncelleme desteği zayıftır. Bu modelin yurtdışında 3300mAh olan razr Maxx modeli var. O ülkemize gelmedi ancak genelde pasaport kayıtlı olarak bahsettiğim model çok tercih ediliyor.

Note2 tam olarak bir telefon değil. Bu yüzden değerlendirmeler telefona göre yapılırsa yanıltır. Diğer akıllı telefonlar da phablet(note2) gibi değil. Dolayısı ile onlarla da Note2 karşılaştırılırsa tablette yakın özelliklerden yoksun olmaları note2'yi ön plana çıkarır.

Eğer note2'yi kullanmanızı gerektirecek sebepler daha çoksa ve özellikle bu özellikler büyük ekran kullanımı ile cezbediciyse, bazen tek elle kullanmanın marjinal faydası ön planda olmuyor. Tabi ki isteseler fiziksel tuşa görev atayarak ekranın yarısından aşağı bölümünün kullanılmasını sağlayacak bir program geliştirebilirler ama note 2 zaten çok büyük oranda iki elle kullanım gerektiren bir model. Bu nedenle acil durmlarda değil, ekranınkullanacağınız her durumda ikinelinizde boş olmalı.

Note2 geniş yüzey ve uzun boyunun aksine son derece ince bir model. Bu nedenle taşınması kolaydır. Bir ceket cebine tam sığar, gömlek cebinden milimle dışarda kalır. Kumaş veya Jean pantolonun Yan ceplerinize koyarsanız kesinlikle oturma konforunu bozmaz. Ancak kumaş pantolonların ceplerinden oturma pozisyonunda düşecek gibi bir his yaratır.

S3 'te ilk çıktığında büyüklük yönünden özellikle 4s kullanıcıları tarafından çok eleştirilmişti. Iphone5'te büyüme orantısız bir boy uzaması şeklinde olunca ve s3'ün ebatlarının daha orantılı olması nedeni ile büyüklüğünden dolayı eleştiri okları Note2'ye döndü.

Büyük ekranın özelliği kullanıcıyı kendine çabuk alıştırır. Küçük ekran bir tv'den sonra büyük ekran tv'ye geçtiğimizde nasıl hemen alışıp, küçük ekranları garipsiyorsak note2 kullandıktan sonra da diğer telefonlar ele alındığında aynı hissi uyandırıyor. Yani aslında biraz alışkanlık meselesi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

sony xperia tipo :D süper ötesi bir telefon :D cebimde rahatça taşıyorum :D eskiden telefonların küçüğü makbuldü şimdi niye böyle tabletten bozma telefonlar moda anlamıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

sony xperia tipo :D süper ötesi bir telefon :D cebimde rahatça taşıyorum :D eskiden telefonların küçüğü makbuldü şimdi niye böyle tabletten bozma telefonlar moda anlamıyorum.

big_102623687pbh.jpg

Mesela bu kotun çakmaklık cebine rahat sığıyordu :D

Yorum bağlantısı
Ertan Koç

Hocam galax s1 kullandim suan note 2 kullaniyorum artik pc yi unuttum arkadas iphone5 kullanir bana hos gelmesi iphone seni kisitlar o izin vermezse birsey yapamazsin bence android ve 2 gb ram olan tlf note 2 galaxy 4 yada nexus

Yorum bağlantısı

32 gb'lık Samsung S4'ün de gelmesi ile artık renk değişiklikleri ve versiyon değişiklikleri hariç piyasada S4 ile ilgili beklenilen bir durum kalmadı. Şu an için 32 gb'lık modeller Turkcell vasıtası ile 2.199.-TL'den satılıyor. Şu an için ülkemizde en pahalı fiyatla satılan Android modeli oldu. Tabi ki tekel mantığı ile şimdilik sadece Turkcell'de satılması fiyatı tüketici aleyhinde tutuyor. Sonrasında 32gb'ın bir süre 1.999.-TL, 16 gb'lık modelin ise 1.799.-TL'ye düşmesi beklenebilir. 5 ay sonunda uzun süre satılacağı 1.799-1.599 TL düzeylerine inecektir. Bu kurguyu şu an için bozacak tek etken; Iphone 5s olabilir. Bu modelin çıkış fiyatı ve özellikleri S4 ve HTC One'ın fiyat politikasını oldukça değiştirecektir.

Şu an için yeni sürümle beraber fotoğraf makinesi ugulamasının bazı durumlarda kapanması ve telefona restart işlemi yaptırması gibi bir durum sözkonusu. Bunun haricinde heyacan yaratacak bir güncelleme henüz S4'e gelmedi. S4 güncellemeleri s3 ve Note II kullanıcılarını da yakından etkiliyor. S4 stabil hale gelince bahsettiğim modellere de bir takım s4 özelliklerinin kullanılabileceği güncelleme bekleniyor yakın zamanda.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Motorola kalitelidir ama Türkiye için güncelleme desteği zayıftır. Bu modelin yurtdışında 3300mAh olan razr Maxx modeli var. O ülkemize gelmedi ancak genelde pasaport kayıtlı olarak bahsettiğim model çok tercih ediliyor.

Note2 tam olarak bir telefon değil. Bu yüzden değerlendirmeler telefona göre yapılırsa yanıltır. Diğer akıllı telefonlar da phablet(note2) gibi değil. Dolayısı ile onlarla da Note2 karşılaştırılırsa tablette yakın özelliklerden yoksun olmaları note2'yi ön plana çıkarır.

Eğer note2'yi kullanmanızı gerektirecek sebepler daha çoksa ve özellikle bu özellikler büyük ekran kullanımı ile cezbediciyse, bazen tek elle kullanmanın marjinal faydası ön planda olmuyor. Tabi ki isteseler fiziksel tuşa görev atayarak ekranın yarısından aşağı bölümünün kullanılmasını sağlayacak bir program geliştirebilirler ama note 2 zaten çok büyük oranda iki elle kullanım gerektiren bir model. Bu nedenle acil durmlarda değil, ekranınkullanacağınız her durumda ikinelinizde boş olmalı.

Note2 geniş yüzey ve uzun boyunun aksine son derece ince bir model. Bu nedenle taşınması kolaydır. Bir ceket cebine tam sığar, gömlek cebinden milimle dışarda kalır. Kumaş veya Jean pantolonun Yan ceplerinize koyarsanız kesinlikle oturma konforunu bozmaz. Ancak kumaş pantolonların ceplerinden oturma pozisyonunda düşecek gibi bir his yaratır.

S3 'te ilk çıktığında büyüklük yönünden özellikle 4s kullanıcıları tarafından çok eleştirilmişti. Iphone5'te büyüme orantısız bir boy uzaması şeklinde olunca ve s3'ün ebatlarının daha orantılı olması nedeni ile büyüklüğünden dolayı eleştiri okları Note2'ye döndü.

Büyük ekranın özelliği kullanıcıyı kendine çabuk alıştırır. Küçük ekran bir tv'den sonra büyük ekran tv'ye geçtiğimizde nasıl hemen alışıp, küçük ekranları garipsiyorsak note2 kullandıktan sonra da diğer telefonlar ele alındığında aynı hissi uyandırıyor. Yani aslında biraz alışkanlık meselesi.

Saygılarımla.

8x15 cm boyutlarındaki bir cihaz nasıl oluyor da rahat taşınabiliyor ve oturma konforunu bozmuyor ?

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

S3 mini kullanıyorum ziyadesiyle yetiyor bana. Hem taşıması kolay hem işinizi güzelce görüyor. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

xperia p kullanıyorum ocak ayından beri.ekran, hız , ergonomi konularında çok memnunum. g sensörü arızası ile servise vermiştim yerine sıfır cihaz geldi.3 gündür poşetinde duruyor.hiç açmadan satsam mı acaba diye geçiyor içimden

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

İşte bu en baba alettir, 5s bunun az süslüsü ve uzunu olacakmış :D:seytan:

tp357_nokia_3310_iphone_5_case_99dffae9.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

8x15 cm boyutlarındaki bir cihaz nasıl oluyor da rahat taşınabiliyor ve oturma konforunu bozmuyor ?

Çok amaçlı :)

Yorum bağlantısı

Aslında hangi cepte nasıl taşındığı ile ilgili detaylı bilgi vermiştim bir paragraf boyunca . Pantolon cebinde küçük modeller ile tek farkı arka cepte taşınamaması. Yan ceplerde özellikle jeanda otururken cepler bacak üstüne denk gelebilecek şekilde bohça gibi olduğundan telefon bacak üstünde kalır. Eğer pantolonun cebi daha darsa ki, benim hiç bir jean ve kanvaz pantolonumda cihaz dışarda kalmadı-sorun olabilir. Beş gün boyunca hafta içi takım elbise giydiğim için benim için taşıması problem değil. Hafta sonları da dediğim gibi kullanıyorum problemim yok. Eğer illaki problem olacaksa da s3 taşırkende aynı problemi yaratacak derecede büyük bir telefon. Sonuçta aynı cebe giriyor.

Telefonun büyüklüğü taşıma sırasında değil, kullanımda ortaya çıkıyor. Yine o paragrafta yazdığım gibi geniş ve uzun bir telefon olması çift el kullanımını çoğu yerde zorunlu kılıyor. Mesela telefon sağ eliizde iken baş parmağınız ile soldaki dokunmatik tuşa basmak isterken aynı parmağın boğumu ile sağ taraftaki geri işlevi gören dokunmatik tuşa basabilir ya da avuç içersinde alt bölümde yoğunlaşan fiziksel kuvvet nedeni ile boşta kalan 3/4'lük üst taraf"; ağırlık yapıp elinizden tepetaklak yere düşürebilirsiniz.

Yine de yurtdışına çıkmama rağmen telefon almadan geldim. Aslında yurtdışından alınan mallarla ilgili görüşlerim biraz farklı olduğu için bu fikre genelde uzağımdır ama note2'den memnun olmam da bu fikrimin değişmemesine etken.

Eğer gerçekten telefon boyut olarak rahatsız etse durmaz hemen değiştiririm. Bir telefon ile bir ömür geçirme fikrini bırakalı çok uzun zaman oldu. Efektif olarak daha kullanışlı bulduğum modele geçmekte pek tereddüt etmem. Ancak şu an itibari ile Note2'nin fiyat/performans dengesi telefona benzer:) modellerde yok benim için.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Acaba aynı cihazdan mı bahsediyoruz ? Arkadaşımın note 2'si var ve cover takarak kullanıyor gerisini siz düşünün. Neredeyse ayağımın boyutlarındaki bir cihazın pantolon cebine sığabildiğini söylemeniz ise bayağı iddialı olmuş.

Yorum bağlantısı

Selçuk Bey siz arkadaşınızın kullandığı telefon üzerinden yorum yapıyorsunuz ben kullandığım telefon üzerinden. Telefon satılık değil ki övelim burada. Sizce bu kadar kullan kişi telefonu neresinde taşıyor? Ayrıca ben de cover ile kullanıyorum. Kot cebi kullanımı için bir video aşağıda.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Flip cover ile her türlü cebime sığıyor. Ben su ana kadar hic büyüklüğünden şikayet etmedim.

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Ceket cebi, kot pantalon cebi her yerde taşıyabiliyorum. Alışma meselesi. Ön yargıları yıkmak lazım :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Dar kot giyilmediği sürece taşımak sorun yaratmıyor.

Dar kot mu :shok::D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...