İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Video güzelmiş. :) Bir ara ben de çekecem.

Arkadaşla ayaküstü konuştuk o da kot cebinde taşıyormuş. "Pek rahat olduğu söylenemez" diyor.

Selçuk, sen en acilinden bi android yap kendine ;)

Çok zor. :)

Dar kot mu :shok::D

Bedene bağlı :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Selçuk abi senin telefonun marka modeli ne. Nokia mı yoksa

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Telefon boyutlarına gelince.. : Akıllı telefon almam şart görünüyordu... Kendimce bir sınır koydum.. Telefon 12 santimden uzun 6 santimden geniş olmayacak dedim..

Gittiğim mağazalarda sadece buna baktım.. çünkü.. daha büyüğü tek el ile kullanımı zorluyordu..

Bir arkadaşımız foruma ilan koyunca baktım ölçüler tutuyor, hemen mesaj attım ve aldım..

Mutluyum, iyi ki almışım :)

Bağ çapalarken mail okuyabilmek güzel bişeymiş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Selçuk abi senin telefonun marka modeli ne. Nokia mı yoksa

6700 classic :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Seni anlıyorum abi. Cep telefonu olarak eski nokialar yok. Cep oyuncağına da binlerce para vermenin anlamını sorguluyorsun büyük ihtimal. Nokia e serisi ile bitti gözümde. Androide gececem dersen kamera ve şarj performansınin dışında ( ki şarj olarak android içinde normalmis) Xperia tipo öneririm. Boyutları ve ağırlığı e71 den iyi. Kullanımı güzel ama qwert tam klavyemi arıyorum, ekranın hatrina katlanabiliyorum. Bir de akıllı söZcük modu güzel( bu tüm androidlerde var herhalde). Üretimi bitmedi ise 450 lira civarına bulunuyor. Adamlar ömür olarak 5 yıl değer biçmiş kitapçığında. Cep telefonu olarak ailede bu 2. Sony ericsson. Biri a1018 di gerisi hep nokia.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bu akşam Turkcell'in verdiği şu Huawei'yi kurcaladım biraz. 49 TL'lik tarifeye ek 1 TL x 24 ay veriyorlar.

Turkcell'e geçişi 1 seneyi aşmayanlara ve yeni geçiş yapanlar faydalanabiliyor.

Hiç fena cihaz değil. En alt seviyeden android'e geçiş yapayım, neymiş ne değilmiş hele bi bakayım diyen için ideal.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Telefon boyutlarına gelince.. : Akıllı telefon almam şart görünüyordu... Kendimce bir sınır koydum.. Telefon 12 santimden uzun 6 santimden geniş olmayacak dedim..

Gittiğim mağazalarda sadece buna baktım.. çünkü.. daha büyüğü tek el ile kullanımı zorluyordu..

bu sırada güvenlik çağıran oldu mu, reyonu boşaltıp ?

-Telafon alacaktım

-Buyrun beyefendi

-kaç cm bunlar??

-...............................

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

bu sırada güvenlik çağıran oldu mu, reyonu bolaştıp?

-Telafon alacaktım

-buyrun beyefendi

-kaç cm bunlar

-...............................

Abi nedim sana yaaa....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu akşam Turkcell'in verdiği şu Huawei'yi kurcaladım biraz. 49 TL'lik tarifeye ek 1 TL x 24 ay veriyorlar.

Turkcell'e geçişi 1 seneyi aşmayanlara ve yeni geçiş yapanlar faydalanabiliyor.

Hiç fena cihaz değil. En alt seviyeden android'e geçiş yapayım, neymiş ne değilmiş hele bi bakayım diyen için ideal.

En alta işim olmaz, en üst lazım, One a baktınmı sen, ondan haber ver :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

En alta işim olmaz, en üst lazım, One a baktınmı sen, ondan haber ver :D

One'a geçen İstanbul'da media markt'ta baktım abi. Kuyruk vardı, çok kurcalayamadım ama yağ gibi akıyor.

Sanki OneX'ten çok az ağır hissi veriyor, malzeme kalitesi hakikaten çok iyi. Malzeme ile ilgili benim aklımdaki tek soru çizilmeye karşı ne kadar dayanıklı olduğu. Alüminyum kasa masa üzerinde falan hemen çizilirmiş gibi hissediyor insan ama uzun dönem kullanım görmeden bilemeyiz. Kameranın konumu, telefon kasasının avuçta verdiği hissiyat, beyaz çizgi halindeki anten güçlendiricilerin görünüme kattığı hareketlilik, öndeki stereo hoparlörlerin tasarımı ve konumu, hakikaten çok hoşuma gitti. Telefondaki mp3'lerden bir iki tanesini çaldım. Gerçekten şimdiye kadar hiç bir telefonda duymadığım bir kalite vardı. Beats entegrasyonu One X'te sadece kulaklıkta devreye giriyor. Ancak One'da stereo hoparlörler beats 'i aktif ediyor.

Çok özel bir cihaz olduğu her yönüyle belli.

Ayrıca eklemek lazım, One X'in fiyatı hala ve hala düşmedi. 1850-1700 TL sıfır satış fiyatı var her yerde. Turkcell bayisinde 1850 TL'ye satılıyor mesela. Yanında One var, 1999 TL. Bu tezat durum fazla uzun sürmez, benim beklentim, 32GB One X'in 1500 TL'ye, 16 GB'lık modelin de 1350 TL seviyelerine gelebileceği. 16 GB OneX halen 1550 TL gibi paraya satılıyor.

hTC yönünden düşünürsek, şu anda One haricinde üst model bir telefon almak bence hata olur.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Aynen katılıyorum, şuan ayfondan bile daha akıcı diyorlar, s4 bu konuda geri kalmış, ayrıca alet kolay kolay çizilmiyormuş, düştüğünde ekranıda bayağı sağlammış, özellikle double-dip kılıfı öneriyorlar, bazıları kılıf içinde çizildiğini söylesede çoğu kullanıcı çok övmüş, özellikle düşme durumunda çok iyi koruma sağlıyormuş....

HTCOne-Case-7776_575px.jpg

HTCOne-Case-7732_575px.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Belki de bana denk gelmemiştir ama facebook'taki akıllı telefon sayfalarında hep "S3'ün ekranı kırıldı" temalı mesajlar var. Gerçi S3 kullanan OneX kullananlardan fazladır onun da etkisi vardır ama ben S3'ün daha kırılgan olduğunu düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Sürekli kırılma, darbe demişken yakında xperia Z modeline rakip telefonlar çıkıyor: Samsung S4 Active'de bunlardan biri.

http://www.log.com.tr/galaxy-ailesinin-suya-ve-toza-dayanikli-yeni-uyesi-galaxy-s4-active/

LG ayrıca Optimus SJ modelini duyurdu.

http://www.andronova.net/2013/05/23/lg-su-gecirmez-optimus-gj-yi-resmen-acikladi/

Bir de bu akımı başlatan sony'nin xperia ZR modeli var.

http://www.mynet.com/teknoloji/haber/sony-xperia-zrnin-fiyati-belli-oldu-698156

Birkaç ay sonra çıkacak bu telefonları takip etmenizi özellikle tavsiye ederim. Önemli olan boyutu değil, işlevi ve dayanıklılığı sanırım :good1:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ohooo, bu gidişle biz telefo falan alamayacağız :) Bunların hepsi ayını, alıp geçeceksin aslında...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ohooo, bu gidişle biz telefo falan alamayacağız :)

Biz biliyoruz abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Seni anlıyorum abi. Cep telefonu olarak eski nokialar yok. Cep oyuncağına da binlerce para vermenin anlamını sorguluyorsun büyük ihtimal. Nokia e serisi ile bitti gözümde. Androide gececem dersen kamera ve şarj performansınin dışında ( ki şarj olarak android içinde normalmis) Xperia tipo öneririm. Boyutları ve ağırlığı e71 den iyi. Kullanımı güzel ama qwert tam klavyemi arıyorum, ekranın hatrina katlanabiliyorum. Bir de akıllı söZcük modu güzel( bu tüm androidlerde var herhalde). Üretimi bitmedi ise 450 lira civarına bulunuyor. Adamlar ömür olarak 5 yıl değer biçmiş kitapçığında. Cep telefonu olarak ailede bu 2. Sony ericsson. Biri a1018 di gerisi hep nokia.

Xperia'ların dizaynını beğeniyorum, bana değil de bir arkadaşıma alıcaz galiba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Belki de bana denk gelmemiştir ama facebook'taki akıllı telefon sayfalarında hep "S3'ün ekranı kırıldı" temalı mesajlar var. Gerçi S3 kullanan OneX kullananlardan fazladır onun da etkisi vardır ama ben S3'ün daha kırılgan olduğunu düşünüyorum.

Yanılmıyorsun Zafer. S3'ün ekranı kırılgan. Telefonun büyük görünümünü estetik ilizyonlarla küçük göstermek için, çerçeveyi kaldırıp, ekranı koruyan ön paneli köşelerde yuvarlaklaştırarak arka kapağa yaklaştırdılar. Sonuç olarak telefonun ekran yüzeyi çok genişledi ve zayıf noktaları oluştu. Çeçeve gibi kenarlardan deteklecek bir enstrüman da olmadığı için ekranları çabuk kırılır hale geldi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Samsung'ların ekranlarının mavimsi tonda olmasının nedeni nedir ? Şimdiye kadar gördüğüm s4 hariç tüm modellerinde mavi folyo kaplanmış gibi bir hali var ?

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Samsung'ların ekranlarının mavimsi tonda olmasının nedeni nedir ? Şimdiye kadar gördüğüm s4 hariç tüm modellerinde mavi folyo kaplanmış gibi bir hali var ?

Abi ekranda birsey yokken hafif mavimsi yesilimsi bir tonu var amoled olanlarda. S4 s3 note2 vs hepsi dahil. Kullanirken cok canli ama bu amoled ekranlar. Daha böyle renk tonu veren yok diğer markalardan. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ace2 var bende, öyle bi şi yok?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Ace2 var bende, öyle bi şi yok?

Kimilerinde var kimilerinde yok işte, ekranın teknolojisi heralde. S4 daha beyaza yakın mesela, note 2 bildiğimiz açık mavi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...