İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Note 8 pro işlemci gücü olarak note 9 pro dan iyi gibi görünüyor ama oyunlardaki optimizasyon, yazılım desteği (ROM falan) ve pil ömrü olarak önde olan snapdragon işlemcili note 9 pro yu tercih ederdim.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Furkan Sumer yazdı:

mi 10 lite icin bi yorum yapacak olsaydiniz? @Sani Gerşon @Selçuk Bakış

Redmi note 9 pro dan Mi Note 10 Lite'ın 

artı özellikleri:
+ Amoled ekran
+ DCI-P3 renk uzayı
+ Eğimli ekran (3D)
+ HDR
+ HDR10
+ Always on Display
+ %87.25 ekran oranı
+ 5260 mAh
+ Sony Exmor Sensör (IMX686)
+ Laser Auto Focus-LDAF
+ Contrast Detection Auto-Focus (CDAF)
+ Phase Detect Auto-Focus (PDAF)
+ Metal çerçeve
+ Hi-Res Audio Sertifikası
+ Yüksek Kaliteli (Hi-Fi) Ses

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

+ Amoled ekran

Bunun tek sıkıntısı, hayalet ekran maalesef. IPS kalitesi daha düşük ama hayalet ekran sıkıntısı yok. Amoled ise daha net görüntü ama daha riskli ömür.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Sani Gerşon yazdı:

Bunun tek sıkıntısı, hayalet ekran maalesef. IPS kalitesi daha düşük ama hayalet ekran sıkıntısı yok. Amoled ise daha net görüntü ama daha riskli ömür.

Bir eskisi de kırıldımi telefonun yarısı kadar masraf...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Hacı Şenyurt yazdı:

Sani bey baktım ama benim aradığım dağda bayırda çekim gücü yüksek telefon olması ve maksimum 3000 civarı olması. Varsa öneriniz rica ediyorum.

Geçen sene Xiaomi mi 9 muadilleri arasında ilk sırada yer almıştı. Hem belirlediğiniz bütçeden fazla bir satış fiyatı var(dı), hem de şu an bulmak sanırım zor. Yerine gelen mi 10 keza uçuk bir fiyata satılıyor. Ben bir ara mi 9 lite almaya niyetlenmiştim ancak o da benim bütçemin üstündeydi. Şu an hb'de mavi rengi var görünüyor ama çekim gücü abisi kadar iyi midir bir fikrim yok :) 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

geçen hafta note 6 pro yu dedeme verip kendime oppo reno 2z modeli bir telefon aldım. geçen senenin sonunda çıkan bir model.

arasında çok belirgin iki fark var.

ekran amoled, daha iyi bir kamera sensör var vs.... ama asıl ciddi farkı kesinlikle rafine edilmiş yazılım ve pil yönetim algoritması oluşutuyor.

hararetle oppo tavsiye ediyorum. 3 sene öncesinin huawei si ayarında. 3 senede huawei nin geldiği nokta da ortada. xiaomi 9 lara o para verileceğine oppo alınmalı.

Hacı Şenyurt yazdı:

Çekiş gücü yüksek bütçe dostu denilebilecek (2000-3000) bandı akıllı telefon önerileriniz var mıdır?

oppo reno 2z.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bunun cevabini bilmiyorum. ancak bu aldigim telefon gercekten olmus. hic mi hata cikmaz 1 haftada... bu hisse en son tuslu erikson telefonda haizdim oyle diyeyim.

bu arada oppo reno2z nin wifi anteni dr cok guclu. heryerden cekiyor.

amma ovdum telefonu. almayin populer olur filan 🙂

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
En stabil çalışan Android telefon Oppo mudur?
2015 ten kalma 16 GB iphone 6S Plus'a veda etme vakti geliyor.

Htc
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Xiaomi Mi9t 9 aydır bende, hiç donma, kasma, kilitlenme yaşamadım. Xiaomi Note8 pro 6 aydır eşim kullanıyor, hiçbir sorunumuz yok. Bu modelde @Sani Gerşon da beni destekler sanırım 😎

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Furkan Sumer

Samsung Galaxy M51 mi, Xiaomi Mi 10 Lite mı?

- İkisi de 128gb/8gb ram

- Samsung'ta 7000mah pil, Xiaomi'de 5260mah.

- Süper Amoled - Amoled ekranlar var sırasıyla..

- Fiyatlar 3800-3900 tl

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Furkan Sumer yazdı:

Samsung Galaxy M51 mi, Xiaomi Mi 10 Lite mı?

- İkisi de 128gb/8gb ram

- Samsung'ta 7000mah pil, Xiaomi'de 5260mah.

- Süper Amoled - Amoled ekranlar var sırasıyla..

- Fiyatlar 3800-3900 tl

Mi Note 10 lite olacak galiba. O zaman xiaomi derim. 

Ekran, kamera, ses çıkışı daha iyi. 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10183&idPhone2=10148

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

hanımın telefonun ekranı bozuldu, 700 liraymış...

samsung m31 128 gb. sipariş verdim az önce...

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mahmut Yıldız yazdı:

Mi Note 10 lite olacak galiba. O zaman xiaomi derim. 

Ekran, kamera, ses çıkışı daha iyi. 

Tasarım da da önce bence. İşlemci falan aynı zaten, M51 in tek önde olduğu yer pil ve SD kart girişi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mahmut Yıldız

Merhaba,

Eşimin telefonu su teması nedeniyle kullanılamaz durumda. Yenisi için bu ikili arasında kaldım. 

Realme 6 Pronun artıları 

-24 bit/192 khz ses çıkışı

-8 gb ram

-90 hz ekran yenileme (benim için gerekli bir özellik değiş, 60 hz kullanırım)

-2x optik yakınlaştırma, UIS dedikleri görüntü sabitleme (video çekimlerinde sabitleme)

Redmi Note 9 Pronun artıları

-Pil kapasitesi daha fazla (5020-4300 mah)

-Ana kamera Sony marka (Realme'nin kamerası Samsung). İkisi de 64 mp

-Makro kamerası 5 mp, 2 cm çekim mesafesi ve otomatik odaklama var (realme 2 mp, 4 cm çekim mesafesi ve otomatik odaklama yok)

-ram frekansı 2133 mhz (realme 1866 mhz)

Bunların dışında işlemcileri, grafik işlemcileri aynı.

İkisi de ips ekran.

Her ikisinin de 128 gb versiyonu yakın fiyat, Xiaomi 100 lira daha ucuz. 

Redmi Note 9 Pro'nun 64 gb'lik versiyonu da var ve biraz daha ucuz doğal olarak.

Benim için öncelikli olanları koyu yaptım. Siz ne dersiniz, hangisi daha mantıklı olur?

Realme güncelleme konusunda nasıl bilmiyorum, Oppo ile aynı çatıda olduğu için iyidir diye düşünüyorum. Yazılım dengesi için de aynı mantıktayım. 

Xiaomi güzel marka ama bende hep şu hissi uyandırıyor. Annenin çok güzel yaptığı bir yemek var, aynısını, aynı tarifle, eşin de yapıyor ama aynı tadı alamıyorsun ancak tam olarak neyi eksik onu da söyleyemiyorsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Samsung M31 de ciddi indirim vardı. Eylül de eşime 2899 a aldım şu an 2699 HB de. N11 kampanya da 2499 a satıldı.

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Aileye 4. Xiaomiyi aldırdım. 3 sene önce xiaomi Türkiye'de ve nerdeyse piyasada yokken mi 6 almıştım. Çok uzun zaman geçmeden abimde beğendi mi 6 aldı. Biz paşalar gibi kullanıyoruz. Annem tüm Türkiye'ye katılıp redmi note 8 aldı sene başında(1600 e almıştık bugün baktığımda 2400 lira ahh ulan). Babama da bugün redmi note 9s aldık. 2800 liraya Hepsiburada da. Redmi note9 için kasıyor diyorlar.yazılımsal bi sıkıntısı var galiba bu yüzden sıkıntısız olarak bildiğim snapdragon 720 işlemcili S versiyonunu aldık. Kargoya verilmedi daha önümüzde haftalarda kısa bi değerlendirme yazarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Metin Akbal yazdı:

Samsung M31 de ciddi indirim vardı. Eylül de eşime 2899 a aldım şu an 2699 HB de. N11 kampanya da 2499 a satıldı.

Pil çok güzelmiş, 60 fps çekim yok. Bir de Samsung'un kendi işlemcisi ile çekim ve pil tüketim sorunları okudum. Siz de var mı böyle bir sıkıntı?

Görkem Karakaş yazdı:

Aileye 4. Xiaomiyi aldırdım. 3 sene önce xiaomi Türkiye'de ve nerdeyse piyasada yokken mi 6 almıştım. Çok uzun zaman geçmeden abimde beğendi mi 6 aldı. Biz paşalar gibi kullanıyoruz. Annem tüm Türkiye'ye katılıp redmi note 8 aldı sene başında(1600 e almıştık bugün baktığımda 2400 lira ahh ulan). Babama da bugün redmi note 9s aldık. 2800 liraya Hepsiburada da. Redmi note9 için kasıyor diyorlar.yazılımsal bi sıkıntısı var galiba bu yüzden sıkıntısız olarak bildiğim snapdragon 720 işlemcili S versiyonunu aldık. Kargoya verilmedi daha önümüzde haftalarda kısa bi değerlendirme yazarım.

Şu an orta sınıf için SD 720 ve 730 güzel işlemciler. Bu iki işlemcili telefonlara bakıyorum daha çok. Hatta 765 olsa süper olur. 

Redmi Note 9S'in 2800 lira olan modelinin rami 4 gb, değil mi?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mahmut Yıldız yazdı:

Pil çok güzelmiş, 60 fps çekim yok. Bir de Samsung'un kendi işlemcisi ile çekim ve pil tüketim sorunları okudum. Siz de var mı böyle bir sıkıntı?

Hanım filyasyonda telefon ekranı neredeyse ful açık internet vs hep açık akşama %30 %40 geldiğini gördüm. Normal kullanım 2 günü rahat çıkarır ki bizde tavsiye üzerine almıştık. Kamera işini bilmiyorum bana önemli olan pil ram ve işlemci idi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Kendim kullanıp iyi olduğunu görünce çevremdeki herkese xiaomi aldırdım. Bende Mi 9t, hanımda note 8 pro var. İkimizde çooooook memnunuz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

xiaomi nin ips ekran renkleri çok güzeldi. kamera da öyle.  birde şu sürekli çalıştığı için pili emen saçma sapan arka plan uygulamaları olmasa, değiştirmezdim şahsen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Şu an orta sınıf için SD 720 ve 730 güzel işlemciler. Bu iki işlemcili telefonlara bakıyorum daha çok. Hatta 765 olsa süper olur. 
Redmi Note 9S'in 2800 lira olan modelinin rami 4 gb, değil mi?
Evet. 4 64 Gb Siyah versiyonu
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Dogan Arsiray yazdı:

xiaomi nin ips ekran renkleri çok güzeldi. kamera da öyle.  birde şu sürekli çalıştığı için pili emen saçma sapan arka plan uygulamaları olmasa, değiştirmezdim şahsen.

Oppo hala güzel mi? Yazılım dengesi Realme için de aynı mıdır?

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Çiğdem Bilen
Dogan Arsiray yazdı:

geçen hafta note 6 pro yu dedeme verip kendime oppo reno 2z modeli bir telefon aldım. geçen senenin sonunda çıkan bir model.

arasında çok belirgin iki fark var.

ekran amoled, daha iyi bir kamera sensör var vs.... ama asıl ciddi farkı kesinlikle rafine edilmiş yazılım ve pil yönetim algoritması oluşutuyor.

hararetle oppo tavsiye ediyorum. 3 sene öncesinin huawei si ayarında. 3 senede huawei nin geldiği nokta da ortada. xiaomi 9 lara o para verileceğine oppo alınmalı.

oppo reno 2z.

Telefonunuzdan hala memnun musunuz?  Şu an alacak olsanız oppo için başka tavsiyeniz olur muydu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Telefonunuzdan hala memnun musunuz?  Şu an alacak olsanız oppo için başka tavsiyeniz olur muydu

ben oppodan cok memnunum. bana bütün bir ürün olarak huawei nin p9 modelini cikarttigi zamani hatirlatiyor. cok iyi urunleri var ve iyi ayarlanmis fiyatli. eger guncellik cok onemli degilse, oppo Reno 2 modelini, yada daha uygun fiyatli 2z modelini oneririm. bunlarin ön ekrani deliksiz tek parça. iyi kameralari ve iki gun yeten bataryalari var. yazilimlari rafine denebilir. bence iyi mal denebilir. Reno 3 modelide guncel diye dusunulebilir. Axx modellerini ise istemezdim. Ekran cozunurlukleri dusuk.

Mahmut Yıldız yazdı:

Oppo hala güzel mi? Yazılım dengesi Realme için de aynı mıdır?

realme de bence iyidir. oppo sonucta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...