İçeriğe Yönlendir

Bu Karar Çok Tartışılır Ama Sonuç Olarak Doğru...(Sigara Yasağı)

Hasan Basri Bayraktar

Recommended Posts

Emin Önal

Peki bu kişiye bahsedilen Kabahatler Kanunun 39.maddesi gereğince 50tl.ceza kesilseydi ve itiraz etseydi, ceza yine iptal olurmuydu ?

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

İptal...

Kahvehanelerde,lokantalarda ,toplu taşıma araçlarında...tamamen katılıyorum...Ama bu yüzden sokakta da yürüyemiyoruz daracık kaldırımlara ki eğer bir araç çıkmadıysa .Olan alana sandalye atılıyor geçemiyoruz...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

belediyelerde buna da önlem almalı sokaklar işletmelerin değil vatandaşın...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Birkaç gündür hava iyi diye çay bahçesine felan gitmeye kalkıştık. Açık hava olmasına rağmen her yerimiz sigara koktu.

Haberde ofisinde lafında açık olmayan bir nokta var. Özel mimar mı yoksa devlet ofisi mi açık değil. Devlet ise, tek kişilik ofis bile olsa binada içemez.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

"..Fakat Karahan’ın sigara içtiği yer

özel hukuk kişisine aittir."

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Sigara içenlere ikinci sınıf vatandaşmış gibi davranılmaya başlandı buna karşıyım kardeşim.İçilen yerlere ceza kesilmesinede karşıyım.Madem öyle sigara üretimini durdursunlar tabiiii aldıkları vergiden vazgeçebilirlerse... :angry:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Bence de karar doğru. Adam kendi ofisinde içemeyecekse evde de içemesin arabasında da içemesin.. Eve de misafir geliyor arabaya da misafir binebiliyor tıpkı ofise geldiği gibi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Sigara içenlere ikinci sınıf vatandaşmış gibi davranılmaya başlandı buna karşıyım kardeşim.İçilen yerlere ceza kesilmesinede karşıyım.Madem öyle sigara üretimini durdursunlar tabiiii aldıkları vergiden vazgeçebilirlerse... :angry:

İkinci sınıf değiller mi zaten? Bağımlılar...

Sİgaradan aldığın vergiyle yılda 100 bin kişinin (sadece akciger kanseri olan sigaradan) kemoterapi parasını ödeyemezsin.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Vatandaşlığın sınıfı mı olur?!!!!! :unsure2: Kast sistemi mi var?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

2 ay öncesine kadar büroda içiyordum ve yaklaşık 2 paket sigara içiyordum baktım olacak gibi değil hem sağlık gidiyor hem bıraktığı koku dayanılacak gibi değil.Kendi kendime büroda içme yasağı koydum ya dışarı çıkıyorum yada kullanılmayan(sigara odası gibi kullanıyoruz) kütüphane var oraya gidip içiyorum.Direk günlük 15 adete düştü sigara tüketimim ayrıca odada bıraktığı kokudan kurtuldum.

Sonuna kadar kaldırımlar dahil içilmemesi taraftarıyım.

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Hem sigara hem alkol alanlar ne olacak ;) ?Kaçıncı sıra da bunların vatandaşlığı?hem bunları yapıp hem patates cipsi,bol et,kuzu,tüketenler ,obez olanlar kaçıncı :biggrin::fiuw::seytan:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kamusal alanlar, toplu kullanım alanları ve benzeri yerlerdeki yasakların tümünü destekliyorum...

Bir konfeksiyon mağazasında da içilmesin bir lokantada da içilmesin...

Sigara kullanıyorum.. Evet bağımlıyım kabul ediyorum...

Sigara kullanmayanların daha doğru yaptığını kabul ediyorum.. Yanlış yaptığımı biliyorum.. Yapacak bir şey yok...

İkinci sınıf da deseniz kabul ediyorum.. Çünkü ben de çoğu zaman kendimden tiksiniyorum.. Çocuklarımdan utanıyorum... Her gün verdiğim 10 lira da çok zoruma gidiyor ama ofisime evime arabama karışmasınlar, buna da karşı çıkıyorum...

Hem sigara hem alkol alanlar ne olacak ;) ?Kaçıncı sıra da bunların vatandaşlığı?hem bunları yapıp hem patates cipsi,bol et,kuzu,tüketenler ,obez olanlar kaçıncı :biggrin::fiuw::seytan:

Bu da güzeldi valla... :D

Hamburger yiyenler ne olacak :D

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Büro devlete ait büroya kimse sizin kara kaşınıza kara gözünüze gelmez. Ama eviniz ve arabanız özeldir rahatsız olan gelmez evinize olur biter.

Sigara içen insanlar 2. sınıf vatandaştır tabi bağımlıdırlar. izdivaç programlarında bile sigara içen gelmesin diyen çok var :)

Devlet sigara vatandaş sigara bıraksın diye reklam resim ve hatta özel hat bile çıkardı. Siz devletin bu kadar vergi almasından rahatsız iseniz içmeyin devlet vergisiz kalsın madem öyle...

Hatta dışarıda içen insanlar bile dumanının başkasına rahatsızlık vermemesine özen göstermeli. Adam bir üflüyor dumanı olduğu gibi üstümüze. Baca dumanından beter.

İnsanlar sigarayı neden içer cevap veriyorum: ben bir kere denedim öksüre öksüre bir hal oldum. İlk içipde ben bayıldım sigaraya diyen var mı? bir ortama girmek karizmatik görünmek hava atmak için başlanır sonra müptela olunur...

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Sigara içiyorum ve ikinci sınıf vatandaş değilim :) Açık alanlarda masalar birbirine yakınsa ,o mekanın yanından geçmem ,mecbur kalırsamda etrafımda içmeyen insanlar varsa içmem,bana zararı dokunan pek çok şeyi bildiğim gibi sigaranın zararını da biliyorum :) Kimsenin bunu bana hatırlatmasına ihtiyacım yok :( İçmeyenlerin haklarına sahip çıkıyorum her ortamda.Bunun sigara içip içmemeyle alakası da yok ;) Herşey de olduğu gibi önce insan olmakla alakalı,açık havada yan masada ki rahatsız oluyorsa içmem ama içmeyen da açık havada onca masa varken içtiğimi göre göre gelip yan masama oturmasın canııım! :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Sigara alanlar 2. sınıf

Sigara alıp alkole "müptela olanlar" 4. sınıf

sigara alkolsüz obez olanlar (göbek çevresi 105 cm üstü normal boyda olanlar) 3. sınıf

Her naneyi yiyenler 5. sınıf

Cips kuzu tüketenlerde sorun yok. Yakabiliyorsa mesele yok.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Sigara alanlar 2. sınıf

Sigara alıp alkole "müptela olanlar" 4. sınıf

sigara alkolsüz obez olanlar (göbek çevresi 105 cm üstü normal boyda olanlar) 3. sınıf

Her naneyi yiyenler 5. sınıf

Cips kuzu tüketenlerde sorun yok. Yakabiliyorsa mesele yok.

Ben bu sıralamaya tersten bakıyorum :D;) Bu konuda oldukça subjektifim :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Neyse, sınıfları fazla kurcalamayalım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ben bu sıralamaya tersten bakıyorum :D;) Bu konuda oldukça subjektifim :biggrin:

Tamamdır obezleri patron sınıfına kaydırıyorum :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Sadece sigara bağımlılığı mı insanı 2.sınıf yapıyor ben de onu merak ettim.

Bu mevzu buralarda yine konuşuldu edildi. Yine de kişisel tercihlerin eleştirilmesindeki saygı sevgi çerçevelerinin boyutlarını göz ardı etmeyelim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu mevzu buralarda yine konuşuldu edildi. Yine de kişisel tercihlerin eleştirilmesindeki saygı sevgi çerçevelerinin boyutlarını göz ardı etmeyelim.

Beğendim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

İnsanların sigara içme ,içki içme ,günah işleme özgürlükleri var ...Ama başkasına zarar vermeden .burada esas tartışılması gereken şey adamın kendi işyeri ve sigarasını da içer müziğinide dinler ,istediği rengede boyar,istediği resmi de asar .olay bu...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...