İçeriğe Yönlendir

1 Bardak Kola,1 Saatte Neler Yapıyor.

Misafir

Recommended Posts

Korhan Orkun

Alışırsın alışırsın. bunun araoması çok lezzetli. bir dene vazgeçemeyeceksin

kefir.jpg

Bende bu markanın kefirini alıyorum. İçindekilerde yabancı madde yok, ancak gerçek kefirmi ekşi ayranmı karar veremiyorum. Kür aldım ama öldü. Unutuyoruz onu demlemeyi :s

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Alışırsın alışırsın. bunun araoması çok lezzetli. bir dene vazgeçemeyeceksin

Meşhur olan kılıçarslan diye bir marka idi galiba.Eker'in ürünleri de kaliteli ve güvenilirdir tabi.Deneyeceğim abi :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

Geçen hafta habertürk te okudum bu yazıyı,

yaklaşık 15 yıldır hemen hemen her gün 1 litre, son 7-8 yıldır günde 2-2.5 litre içiyordum. Yılda 2-3 kilo alıyorum. Ortaokulda Somalili çocuklar gibi bir deri kemik iken, şuan da 90 kiloyum ve tek nedeni kola.

Şimdiye kadar onca yazı okuduk, yok böcek kanı, yok israil silahı falan, hiç biri bu yazı gibi etkilememişti. Yazıyı okduğuktan sonra dolaptaki 2 tane açılmamış 1 LT'lik kolayı açıp döktüm,o andan itibaren de içmiyorum. Özellikle akşam yemeklerinde acaip derecede zorlanıyorum kola içmeden yemek zor geliyor ama bıraktım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Tam kola içerken ratladım ya :D .Bende de zero bağımlılık yaptı zero daha mı az zararlı acaba :biggrin:

Bu arada kefirle ilgili yapılan araştırma sonuçları hep olumlu arkadaşlar. Ben en son olimpiyatlara sporcu hazırlayan bir hocayla (uzun bir sohbet küçük sporcularda bedensel ve zihinsel gelişime olumlu katkılarının bulunduğunu araştırma örnekleriyle anlattı) yaptığım sohbetten sonra kefir mayası aldım.Annem her gün yapıyor.orta yaşın üstündeki kadın ve erkeklere ( ihtiyar heyetine duyrulur :D ) de gayet faydalıymış

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Ne kadar içmemeye çalışsam da kriz geliyor bazen. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Paylaşım için sağol kardeşim... :yes:

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçen hafta habertürk te okudum bu yazıyı,

yaklaşık 15 yıldır hemen hemen her gün 1 litre, son 7-8 yıldır günde 2-2.5 litre içiyordum. Yılda 2-3 kilo alıyorum. Ortaokulda Somalili çocuklar gibi bir deri kemik iken, şuan da 90 kiloyum ve tek nedeni kola.

Şimdiye kadar onca yazı okuduk, yok böcek kanı, yok israil silahı falan, hiç biri bu yazı gibi etkilememişti. Yazıyı okduğuktan sonra dolaptaki 2 tane açılmamış 1 LT'lik kolayı açıp döktüm,o andan itibaren de içmiyorum. Özellikle akşam yemeklerinde acaip derecede zorlanıyorum kola içmeden yemek zor geliyor ama bıraktım.

Ben niye alamıyorum bu kiloyu :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

uzun süredir kola içmiyorum. İçmeyin.

global sömürü aracı ve sağlıksız.

ayran ya da şalgam için. Ya da su.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Şu anda sahip olduğum kilolarımın %35'inin müsebbibi.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Kolayı aramam iş yerinde haftada bir çıkar onuda yarısını içerim ama bundan sonra onuda içmeyeceğim, peki fanta içinde bunlar geçerli mi?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben bu yazıdan sonra coca-colayı bıraktım Pepsi ye başladım :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Le cola için. Ama bimden karayel kolonyası almayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Zaten eksi tadı yok, colanın :)

Le cola için. Ama bimden karayel kolonyası almayın.

Ööööööööğğğğğğğğğğğ :D

Yorum bağlantısı
Ali Özgen

Bir bardak kolada yaklaşık 115 kcal mevcut. Bu da 25 gr şekere denk gelir. Bir küp şeker 3-4 gr civarındadır. Bu durumda 6-8 küp şekere eş şeker vücuda girer. Bu değerin "günlük dozun 100 katı" ile uzaktan yakından ilgisi yoktur. Bu miktarda şeker kan şeker düzeyini "aşırı" miktarda yükseltmez.

Bir bardak kola içtiğiniz için vücut hemen yağ depolamaya başlamaz.

Koladaki kafein miktarı kahvenin 4'de 1'i kadar olup kan basıncına anlamlı etkisi olmaz. Öyle olsa 2-3 bardak kahve içenlerin hepsinde ani hipertansiyon nedeniyle kanama başlardı. Diğer yandan kafeinin bir çok olumlu etkisi de mevcuttur.

Kalanı için de benzer şeyler yazılabilir.

Burada kesinlikle kolayı savunmuyorum. Hatta rafine şeker içeren her ürün gibi zararlı olduğunu açık ve net söylerim. Ancak abartılar, yanlış bilgiler ve şehir efsaneleri ile doğruyu yanlış haline getirmemek gerekir.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ahmet Özdemir
(düzenlendi)

Bizim milletimize bişey olmaz, çok bilinçli içiciler çünkü. Herkes kanser yaptığını bile bile paket paket sigara içiyor, sağlıksız olduğu defalarca söylenen kolayı litre litre içiyor. İçin ve mutlu olun nasılsa bu dünyada çok da fazla kalamayacaksınız.....  :D

tarihinde Ahmet Özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Bir bardak kolada yaklaşık 115 kcal mevcut. Bu da 25 gr şekere denk gelir. Bir küp şeker 3-4 gr civarındadır. Bu durumda 6-8 küp şekere eş şeker vücuda girer. Bu değerin "günlük dozun 100 katı" ile uzaktan yakından ilgisi yoktur. Bu miktarda şeker kan şeker düzeyini "aşırı" miktarda yükseltmez.

Bir bardak kola içtiğiniz için vücut hemen yağ depolamaya başlamaz.

Koladaki kafein miktarı kahvenin 4'de 1'i kadar olup kan basıncına anlamlı etkisi olmaz. Öyle olsa 2-3 bardak kahve içenlerin hepsinde ani hipertansiyon nedeniyle kanama başlardı. Diğer yandan kafeinin bir çok olumlu etkisi de mevcuttur.

Kalanı için de benzer şeyler yazılabilir.

Burada kesinlikle kolayı savunmuyorum. Hatta rafine şeker içeren her ürün gibi zararlı olduğunu açık ve net söylerim. Ancak abartılar, yanlış bilgiler ve şehir efsaneleri ile doğruyu yanlış haline getirmemek gerekir.

Günde 3-5 bardak ve hergün içildiğinde düşünsenize.Bu araştırma çok sık içenler için yapılmıştır,yoksa binde bir 1 bardak kolanın vucuda tabikide etkisi yoktur.

Yorum bağlantısı
Ali Özgen

Kalori alımına başka türlü de bakılabilir;

1 porsiyon baklava yaklaşık 600 kcal içerir. 1 bardak kolanın 5 katından fazla. Üstelik içeriği rafine un, rafine şeker ve hayvansal yağdır. 3 zararlı temel madde. Ortasına fıstık ya da ceviz koyarak baklavayı yararlı hale getiremezsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kolayı abartmanın bir gereği yok, iyi ya da kötü.

Yorum bağlantısı

Vallaha kilo falan aldırmıyor abi:S

ne derse desin :)

hergünde içerim.

Sigarada iyi bişi değil ama onuda içiyoruz.

Yorum bağlantısı

Yüksek tansiyon nedeni ile yapmaya başladığım diyetten itibaren 6 aydır kola, portakallı ya da sade gazoz içmiyorum. Bu süreçte ikram olarak sadece bir yudum aldığım kola da şekerli su gibi gelince, gerçekten kolanın sürekli içildiğinde bağımlılık yapan ama vazgeçilmesi de diğer tüm bağımlılık yapan maddelerden kolay olduğunu az çok anladım. Eskiden özellikle öğle yemeklerinin yanında içmeden yapamadığımız kolanın yerine ben de suyu koydum. Yemekte eğer sıvı ihtiyacı duyarsam ayran da değil sadece su içiyorum. Kefire alışamadım, şalgam ve soda da tuzdan dolayı kesin yasaklılar arasındaydı benim için. Alternatifim zaten pek yok gibi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Araştırma değil bu,dayanaksız sallama.Kaynak yok,resmi rapor yok,yok oğlu yok.Herşeyden önce akla mantığa aykırı.Bir şey duyduğumuzda ön yargılarımız la örtüşüyorsa kati suretle inanırız 5 beş dakika içindede o duyduğumuz şeyi savunurken buluruz kendimizi.Biz TÜRK MİLLETİ böyleyiz işte...

Herşeyden önce akla mantığa aykırı.Kolanın zararlı olduğumu?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...