İçeriğe Yönlendir

Eski Televizyon Için Dijital Receiver Önerisi

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

:) şimdi şöyle. eve gelen antenci de 95 liraya nextin bi modeli zaten vardı benim işimi gören. ama evdeki diğer scart girişli cihaza atmadığı laf kalmadı diye ondan almak istemedim hemen. bi aratayım dedim nette. çünkü evdeki cihaza tırt dedi kanalları düzgün ayarlamadı gitti ama ben peşine türksat sitesinden frekansları bulup tüm kanalları ayarladım. evde 99 senesinden kalma bi sunny vardı ama elenbi ile uyumu var mı bilmiyordum onu deneyeyim dedim. kumandası çalışmıyor diye kanal aratamadım. nette cihaz aratayım dedim 30 liraya bile cihaz var da girişi benim işime yarayan cinsten mi onu çözemedim. sanırım av in av out yazanlardan lazım bana arkasında. emmininki öyle bendeki sunny de de öyle yazıyor. hatta emminin cihazda olmayan decoder girişi bile var sunny de :p heralde eskiden cine5 felan şifreliyken 2. cihaz takılıyordu onun için :p

Emminin cihaz güzel ama fiyat söylemiyor :D hem ürün çok affiliymiş sıfır paketinde felan. ben bi bakınayım izmitte iş gören bi cihaz bulamazsak Emminin cihaza sulanırız :) ama ürün iyi prim yaptı gibi :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Korktu leeeen.... Yazıııık ....

:D Efsane ilanlara konu olmayayım da :p "Emmi bi receiver sattı mustafaya öyle böyle değil" gibi :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

işte :D halen ayak ucumda duruyorlar. hatta çoğaldılar 2 adet 6006 :D

millet ses tuşunu arıyor :p receiver parasına satacam :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

Bu kadar ticaret yaptın, bence sonunda karda olamayacaksın :D Sen iş miş buldun mu?

iş güç yokforumdan kar edemedim zaten adımız tüccara çıktı diye yemediğimiz laf kalmadı zaten şu cihaz da pal-ntcs diyor sanırım bizim antencideki cihaz da buydu

http://www.bimeks.com.tr/urun/119574/nextstar-ye-18000-pvr-usb-hdmi.aspx#photos

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İş buldun mu diyorum :D

iş güç yok :( bulamadım bir şey.
Yorum bağlantısı

Sendeki cihazda o anten girişlerinden var ise uydu ayar kısmında rf çıkış ayarını belirleyebiliyorsun onu yaptıktan sonra tv den tarama yapınca tam net bir görüntü olmasada izlenebilir sevide yayınları izlersin.Kumandasını bulman zor değil.Pal ntsc çıkışınıda ayarlayabilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Efsane cihazlardandır samsung tüner ve kaliteli bir chip kullanan ender modeldir.Şimdiki cihazların kalitesi bunla aynı degil ve sevmiyorum tam digital tüner geldi mertlik bozuldu deyim.Artı yeni cihazlardaki video kod çözücüler Ye2000 ve bu sınıftaki cihazlardaki gibi hiç kaliteli degil.Pal bg kullanmıyorlar yeni nesi renk sistemi ile entegre edildiler sevemedim.Bu sendeki modelile ve bu sınıftaki bir kaç model cihazlarda RGB modunda enfes bir görüntü alınıyor.Şimdilere ben alışamadım görüntü yapmacık sanal gibi geliyor yeniden eski Arçelik ad500 cihazımı kullanıyorum yine,arızalıydı tamirini yaptım.Tüner çıkışıda mevcut.RGB modu harika.

Bunun daha efsanesi oturma odasında kuruldu Oktay.. ;)

Ye 2000 CI Plus :fiuw:

Mustafa istersen bunu da satarım ama bu 300'den aşağı olmaz..

Next'in en çok sattığı ve en çok aranan efsane modellerinden. Neredeyse 8-10 yıl olacak piyasaya çıkalı, halen üretilen bir cihaz, o derece yani. :) 20-30 seviye sinyalde dahi görüntü alınabilen nadir ürünlerden. Geçen sene tıpkısının aynısını 180 üzerinden 145'e zar zor alabilmiştim. :)

YE2000 CI Plus'a ne diyorsun Muhammed..

Daha hızlı, daha seri, daha atak, kart girişli + emular... Zap tuşuna bas, parmağını çekmeden kanal değişmiş olur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

digiline diye bi marka aldım 40 liraya :p sorun halledildi. sağolun :)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mahmut Yıldız

Hatırlayanlar vardır, kardeşim Şırnak'a atanmıştı. Şimdi benden uydu alıcısı almamı istiyor. Öyle şifreli mifreli bir şey değil. Sağlam olsun, iyi çeksin, çabuk bozulmasın diyor. Özellikle elektrik kesintisi çok oluyormuş. Hepsiburadadan bir kaç tane baktım ama öylesine baktım.

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=155057&Productid=evgoldms450

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=155057&Productid=evhiremcozapper hd olduğu yazıyor

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=155057&Productid=evhiremcominiplus

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=155057&Productid=evgoldsat72000 pahalı mı?

22" lg monitör var, hdmi ve scart girişi var. Uydu alıcısının hd olmasına gerek var mı bilmiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mahmut Yıldız
Mustafa Tüfekçi

monitöre direk bağlanamaz diye biliyorum?

cihaz olarak da 50-60 liralık cihaz fazlasıyla yeter. önemli olan çanak ve elm durumu

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

monitöre direk bağlanamaz diye biliyorum?

Nasıl olacak peki? Gerçi kendisi 55 ekran tv var diyor ama ben monitör yazdım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

monitöre direk bağlanamıyor diye biliyorum ben. ekran kartı+ tv kartı olursa bilgisayara bağlayıp monitörden izlenebiliyor. tabi ben 2000 li yıllarda kaldım :p lcd olduğu için fark var mı bilemem

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ya o kadar çok link vermişsin ki... :D

dur çözeceğim ben..

60-70 liralık bir şey arıyorum Emmi.

monitöre direk bağlanamıyor diye biliyorum ben. ekran kartı+ tv kartı olursa bilgisayara bağlayıp monitörden izlenebiliyor. tabi ben 2000 li yıllarda kaldım :p lcd olduğu için fark var mı bilemem

kafam iyice karıştı. :unsure:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa Tüfekçi

evet yeni tip bunlar. kumanda için kızıl ötesi bi kablo takılıyor o kadar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...