İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - 1.6 Tdci Sport Hakkında

Rıdvan Dirik

Recommended Posts

Rıdvan Dirik

Arkadaşlar merhaba. Daha önce fiesta ile ilgili bir girişimim olmuştu. Gerçi o araç van dı ve o araç van olduğundan negatif yönleri ağır bastığından vazgeçtim birazda kendimi kasarak tdci sport almaya karar verdim. Umarım doğru bir karar vermişimdir sizden bu araç hakkında görüşlerinizi bekliyorum binip gezmişliğim yok ama görüp araştırdığım yakıt olarak az oluşu, yol tutuşu bu aracın ilgimi çeken tarafları. İlgilendiğim bir araç var belki bilen duyan biri vardır diye bi soruşturmak istedim. Aşağıda ilanını paylaştığım aracı bilen duyan varmıdır. 86k kmde turbosunun değişmesi normalmidir. Nelere dikkat etmeliyim. Yardımlarınızı bekliyorum benide el birliğiyle fordçu yapalım :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-fiesta-s-1.6-tdci-sport-86067212/detay/

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yazılanlar doğru ise, nefis birşey, turbo konusunda, doğru yağ önemli, yazılımı fazla mıncıklatmamak , kullanmayı / stop etmeyi bilmek şart

Yorum bağlantısı
Rıdvan Dirik

güzel araba :) kuzenim de var (sami demirpaz ) arada heyecan yaşatıyor bize :)

İsimden hatırladığım kadarıyla oda aracını satıyor. Önceliğim beyaz olması kısmet olmazsa onunlada görüşeceğim.

yazılanlar doğru ise, nefis birşey, turbo konusunda, doğru yağ önemli, yazılımı fazla mıncıklatmamak , kullanmayı / stop etmeyi bilmek şart

Teşekkür ederim bilgiler için :)

Yorum bağlantısı
Faruk Yılmaz

mükemmel bir araba benimde vardı pert oldu malesef performansı virajları şekli şemali harika yakıtıda mükemmel

hiçbir sorunu olmayan bir araç benim tek şikayetim koltuk indirme mandalı olmuştu yolcu tarafını 2 yılda 2 sürücü tgarafını 1 kere değiştirdim hemen kırılıyo süspansiyonlar fazla sert okadar iyi gidiyoki hep 6. viteside olsun istiyceksiniz bence alın düşünmeden

ama o fiyat baya fazla olmuş açıkçası

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Güzel arabadır çok keyif verir.

Yol tutuşu ve gidişi diğer arabaları şaşırtır ışıklarda durunca sorarlar ne var motorda benim fiesta böyle gitmiyor diye :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Faruk Yılmaz

evet hatta bazen 1.4 tdci zannedip kapışmaya çalışırlar sonrada tozunuzu yutarlar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bu arada ilandaki aracı 4 kere felan yolda gördüm.. Gayet güzel duruyor. Nede olsa Fiesta S :)

Beğenmediğim bir nokta gündüz farı çok kötü duruyordu diğeride siyah bir çizdi vardı sticker gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Dirik

mükemmel bir araba benimde vardı pert oldu malesef performansı virajları şekli şemali harika yakıtıda mükemmel

hiçbir sorunu olmayan bir araç benim tek şikayetim koltuk indirme mandalı olmuştu yolcu tarafını 2 yılda 2 sürücü tgarafını 1 kere değiştirdim hemen kırılıyo süspansiyonlar fazla sert okadar iyi gidiyoki hep 6. viteside olsun istiyceksiniz bence alın düşünmeden

ama o fiyat baya fazla olmuş açıkçası

Benimde binmişliğim yok ama araştırdığım okuduğum hep yol tutuşu ve yakıtı yönünde baya iyi olması. Teşekkür ederim bilgiler için.

Bu arada ilandaki aracı 4 kere felan yolda gördüm.. Gayet güzel duruyor. Nede olsa Fiesta S :)

Beğenmediğim bir nokta gündüz farı çok kötü duruyordu diğeride siyah bir çizdi vardı sticker gibi.

Fotolar pek güzel olmasada araç güzel gibi duruyor. Kısmet olurda alırsam ilk işim sticker la gündüz farlarını sökmek olucak :) Eğer bu araç olmazsada sizinle irtibata geçerim aracınız için :)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Benimde binmişliğim yok ama araştırdığım okuduğum hep yol tutuşu ve yakıtı yönünde baya iyi olması. Teşekkür ederim bilgiler için.

Fotolar pek güzel olmasada araç güzel gibi duruyor. Kısmet olurda alırsam ilk işim sticker la gündüz farlarını sökmek olucak :) Eğer bu araç olmazsada sizinle irtibata geçerim aracınız için :)

Sticker gündüz farkı ayrıntı onları istediğin gibi söker takarsın.

Dikkat etmen gereken arabanın bakımlarının iyi yapılmış olması..

Benim çok arkadaşımda Fiesta S var. Herkes çok memnun arabasından.

Yeterki Allah gönlüne göre versin..

Yorum bağlantısı
Rıdvan Dirik

Sticker gündüz farkı ayrıntı onları istediğin gibi söker takarsın.

Dikkat etmen gereken arabanın bakımlarının iyi yapılmış olması..

Benim çok arkadaşımda Fiesta S var. Herkes çok memnun arabasından.

Yeterki Allah gönlüne göre versin..

Amin inşallah hayırlısı olur. Aracı götürüp gösterebileceğim bi servis usta önerebilirmisiniz avrupa yakasında maslak tarafında yada o civarda açıkcası şu anlık sıkıntı çektiğim nokta burası bu zamanda güvenilir usta bulmak zor sizin önerileriniz benim için önemli. Yardımcı olabilirseniz ne mutlu bana.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Amin inşallah hayırlısı olur. Aracı götürüp gösterebileceğim bi servis usta önerebilirmisiniz avrupa yakasında maslak tarafında yada o civarda açıkcası şu anlık sıkıntı çektiğim nokta burası bu zamanda güvenilir usta bulmak zor sizin önerileriniz benim için önemli. Yardımcı olabilirseniz ne mutlu bana.

Benim arabamın son zamanlarda bakımını yapan ustamız forumada üye Osman usta. Kendisi Ford Yetkili Servisinde uzun zaman supervisorluk yapmış birisidir.

Benim Fiesta S, Süha abinin Fiesta ST ve dükkanında yıkama toplantısı yaptığımız Alper ve Suat'ın Fiesta S orada bakım yapılıyor.

Dolayısıyla bu arabayı tanıyan bir usta.

Önerilir.

Yeri Maslak'ta Mercedes ana bayinin çok yakınında.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Dirik

Benim arabamın son zamanlarda bakımını yapan ustamız forumada üye Osman usta. Kendisi Ford Yetkili Servisinde uzun zaman supervisorluk yapmış birisidir.

Benim Fiesta S, Süha abinin Fiesta ST ve dükkanında yıkama toplantısı yaptığımız Alper ve Suat'ın Fiesta S orada bakım yapılıyor.

Dolayısıyla bu arabayı tanıyan bir usta.

Önerilir.

Yeri Maslak'ta Mercedes ana bayinin çok yakınında.

Osman usta anlaşmalı işyerleri konusundaki ustamıdır

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/223690-osman-ve-fatih-maslakta-no-name-servis/

Yorum bağlantısı
Rıdvan Dirik

Doğrudur.

Kaporta mekanik hepsine bakarmı kendisi gerçi bakmasada yönlendirir diye düşünüyorum fordclubtr.com dan aradığımı söylersem.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Kaporta mekanik hepsine bakarmı kendisi gerçi bakmasada yönlendirir diye düşünüyorum fordclubtr.com dan aradığımı söylersem.

Boya ölçüm cihazları zaten var, mekanik için zaten kendisi usta..

Yorum bağlantısı
Rıdvan Dirik

Boya ölçüm cihazları zaten var, mekanik için zaten kendisi usta..

Çok teşekkür ederim yardımın için. Kısmetse en kısa zamanda kendi aracımla etkinliklerde görüşmek üzere :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Böyle kupon denecek arabada, mekanik önemli, enjektör takımına bile araba 2 defa baştan boyanır....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Dirik

Böyle kupon denecek arabada, mekanik önemli, enjektör takımına bile araba 2 defa baştan boyanır....

Enjektör bakımlarını yaptırdığını söyledi arkadaş ama dikkatli olmakta fayda var dediğiniz gibi dikkat edeceğim enjektör konusunda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Dirik
(düzenlendi)

Herkese teşekkür ederim bilgiler için. Peki fiyat konusuna değinirsek en fazla ne kadar vermeliyim sizce

tarihinde Rıdvan Dirik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

evet oluyo ve sogukken iceri acayip koku aliyo

pullar değişince düzelir, focus trend deki motor

Cok sukur bu bende yok.. Tirtimiz masallah :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...