İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - 1.6 Tdci Sport Hakkında

Rıdvan Dirik

Recommended Posts

Anil Berke Kavraal

Saminin alacağı araç seni de güldürecek :D

Ya abi ayni karasore sende talipsin.. Lutfen ama uzuluyorum..

ibiza fr o zaman :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ya abi ayni karasore sende talipsin.. Lutfen ama uzuluyorum..

Üzülme bunlara alış, dost acı söyler. Bundan sonra takılan çok olucak :D Sen bana bakma titreşim bana göre değil ben seatçıyım ;) Alman yaparsa doğrudur ;)

ibiza fr o zaman :D

Keşke hastasıyım ;)

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Bakalim ya FR aliriz olmadi :)

hayırlısı olsun o zaman :) seneye bu zaman bende umarım bir dizel bakıyor olacağım ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Dirik

şeritler sonradan montaj ise sökülür ancak yapışkan artıkları için el pediyle autoglym srp uygulanmak isteyebilir. oda kolay bir iş. Herkes yapabilir. Rally paket gerçek ise belki şeritler fabrika çıkışlıdır. Ancak jantlar oldukça kötü...

Rally paket ise sökülmüyor yani yanlışmı anladım.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

http://www.sahibinde...101006403/detay

Bu aracı tanıyan varmı arkadaşlar. Bu şeritler sökülüyormu birde rally paket diye belirtmiş farkları nelerdir yada böyle bir paket varmı

Rally paket diye bir dönem çıkan arabalar oldu. Şeritler sökülür ama sökülünce nasıl olduğunu Süha abi açıklar.

Şeritlerin altındaki renk tonu ile diğer kısımlar çok fark edecektir.

Araç güzel jantları ve kapı tarafı şeritlere yakışmamış gibi duruyor. Marşpiyel veya şerit iptali ile çok güzel görünür.

Şeritler sökülürse tekrar muayene ister araç.

Bu hali güzel aslında şeritlerle.

Yorum bağlantısı
Orçun Dikayak
(düzenlendi)

Bence beyaz renge takılma Sami'nin aracını al bende müşteri bulup benimkini satarsam eğer Sami'nin araçta satılmazsa ilk uçakla İstanbul'dayım :D

Takipteyim. :seytan:

Ayrıca alacağın araç hangisi olursa olsun Sami'nin düzenlediği ilana bakaraktan ne kadar tutumlu ve dikaktli araç kullandığını bakımlarını aksatmadığını görebilirsin.Ve araca bazı şeyleri yapmak sonradan zevkli ancak bütçeyi sarsacak bişey;

Eibach 3 cm yay - 300 TL

Pirelli Pzero Nero lastik ( 205/45/16 ) - 1000 TL

Sony MP3 calar teyp - 300 TL

Yazilim 110 HP 265 Tork (Yapan yere ve ustaya göre değişir race chip falan filanda benzemez daha sağlıklıdır.) - En düşük 500 TL

Down pipe ve Orta ve son susturucu iptali konusunda pek fiyat bilgim yok o yüzden bişey diyemiyorum.

Geriye kalanlarında kafan 1000 TL'si var en az

Ve ayrıca harcanan zaman ve emeği saymıyorum bile.Bana kalırsa dediğim gibi renk olayına fazla takılma bu aracın rengini gösterebilecek şekle getirmiş Sami arkadaşımız tekrar düşün taşın derim.

tarihinde Orçun Dikayak tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Dirik

Bence beyaz renge takılma Sami'nin aracını al bende müşteri bulup benimkini satarsam eğer Sami'nin araçta satılmazsa ilk uçakla İstanbul'dayım :D

Takipteyim. :seytan:

Ayrıca alacağın araç hangisi olursa olsun Sami'nin düzenlediği ilana bakaraktan ne kadar tutumlu ve dikaktli araç kullandığını bakımlarını aksatmadığını görebilirsin.Ve araca bazı şeyleri yapmak sonradan zevkli ancak bütçeyi sarsacak bişey;

Eibach 3 cm yay - 300 TL

Pirelli Pzero Nero lastik ( 205/45/16 ) - 1000 TL

Sony MP3 calar teyp - 300 TL

Yazilim 110 HP 265 Tork (Yapan yere ve ustaya göre değişir race chip falan filanda benzemez daha sağlıklıdır.) - En düşük 500 TL

Down pipe ve Orta ve son susturucu iptali konusunda pek fiyat bilgim yok o yüzden bişey diyemiyorum.

Geriye kalanlarında kafan 1000 TL'si var en az

Ve ayrıca harcanan zaman ve emeği saymıyorum bile.Bana kalırsa dediğim gibi renk olayına fazla takılma bu aracın rengini gösterebilecek şekle getirmiş Sami arkadaşımız tekrar düşün taşın derim.

Sami arkadaşımızın aracı gerçekten bakımlı fakat dediğim gibi önceliğim beyaz olması yönünde :)

Rally paket diye bir dönem çıkan arabalar oldu. Şeritler sökülür ama sökülünce nasıl olduğunu Süha abi açıklar.

Araç güzel jantları ve kapı tarafı şeritlere yakışmamış gibi duruyor. Marşpiyel veya şerit iptali ile çok güzel görünür.

Rally paket in donanım olarak bir farkı yok sanırım sadece adı rally paket diyebilrmiyiz.

Herkese verdiği bilgiler için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sami arkadaşımızın aracı gerçekten bakımlı fakat dediğim gibi önceliğim beyaz olması yönünde :)

Rally paket in donanım olarak bir farkı yok sanırım sadece adı rally paket diyebilrmiyiz.

Herkese verdiği bilgiler için teşekkürler.

Sadece şerit var rally pakette.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Arabada şerit var ise hakkını vermeli derim ;) Forumda Fiesta Sport aranıyor ve Sami'nin araç alınmıyor ise tek sıkıntının parasal olduğunu düşünüyorum ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Rıdvan Dirik
(düzenlendi)

Sadece şerit var rally pakette.

Teşekkür ederim.

Arabada şerit var ise hakkını vermeli derim ;) Forumda Fiesta Sport aranıyor ve Sami'nin araç alınmıyor ise tek sıkıntının parasal olduğunu düşünüyorum ;)

Benim açıkçası pek hoşuma gitmiyor şerit olayı herkesin kendi tarzı tabi ama benim için fazla dikkat çekiyor göz yoruyor. Sami arkadaşımızın aracından ziyade benim önceliğim beyaz olması yönündeydi. İlk aracım olacağından yakın zamanda evlenme planım olduğundan olası bir satma durumunda bazı şeyleri ince eleyip sık dokumak zorundayım (kaporta boya durumu ). Bildiğimiz üzere araç öyle kapış kapış satılan piyasası olup hemen elden çıkarabileceğimiz bir araba değil. Sami arkadaşım sakın yanlış anlamasın aracı çok güzel ve diri ama ben saydığım sebepleri düşünmek zorundayım az para vermiyoruz sonuçta. Belkide kendi ilk aracım olması sebebiyle biraz pimpirikli davranıyorum ama dediğim gibi düşünmek zorundayım. Yani işin özü olay sadece parasal değil ki terbiyesizlik yapan araç sahibiyle 24.000 e anlaştım ve ben o gün aracından bişey çıkmayacağına güvenerek hafta içi izin alıp aracı gösterip almak için gittim. Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim.

tarihinde Rıdvan Dirik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Teşekkür ederim.

Benim açıkçası pek hoşuma gitmiyor şerit olayı herkesin kendi tarzı tabi ama benim için fazla dikkat çekiyor göz yoruyor. Sami arkadaşımızın aracından ziyade benim önceliğim beyaz olması yönündeydi. İlk aracım olacağından yakın zamanda evlenme planım olduğundan olası bir satma durumunda bazı şeyleri ince eleyip sık dokumak zorundayım (kaporta boya durumu ). Bildiğimiz üzere araç öyle kapış kapış satılan piyasası olup hemen elden çıkarabileceğimiz bir araba değil. Sami arkadaşım sakın yanlış anlamasın aracı çok güzel ve diri ama ben saydığım sebepleri düşünmek zorundayım az para vermiyoruz sonuçta. Belkide kendi ilk aracım olması sebebiyle biraz pimpirikli davranıyorum ama dediğim gibi düşünmek zorundayım. Yani işin özü olay sadece parasal değil ki terbiyesizlik yapan araç sahibiyle 24.000 e anlaştım ve ben o gün aracından bişey çıkmayacağına güvenerek hafta içi izin alıp aracı gösterip almak için gittim. Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim.

Neler dusundugunu anlayabiliyorum. Buda benim ilk kendi paramla aldigim aracimdi. Ayni sekilde bende aradim bakmadigim Fiesta S kalmadi cogunun km si yuksekti duzenli bakimi yoktu cogunun degisen parcasi coktu felan derken bunu gordum yetkili serviste ( Ford yetkili servis normalde bakmaz ) tanidik vasitasi ile onay alarak aldim..

Bugune kadar zaten benim arabanin satilik oldugunu belirten birsey bile yazmadim bu konuda ve seni genelde dogru sekilde yonlendirdigime inaniyorum.

Benim icin hicbir sikinti yok nasil olsa satilacak arabam bunu cok iyi biliyorum. Aklimdaki fiyatin 300 asagisi diye cebinde geri goturen kisi bile oldugu icin cok endise duymuyorum. Nasil olsa arabamdan eminim ve forumdaki herkeste bilir.

Vesile ile benim acimdan hicbir uzuntu vs. yok hatta buldugun arabaya birlikte gidelim bakalim seni dogru yonlendireyim icine sinen bir araban olsun :)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Ridvan bu arada Bursa'daki beyaz fiesta da satildi sanirim ilan gorunmuyor.

Eger son kalan beyazi dusunursen Istanbul'da olan, sahibi yakin arkadasim ve temiz araba oneririm..

Yorum bağlantısı
Rıdvan Dirik
Neler dusundugunu anlayabiliyorum. Buda benim ilk kendi paramla aldigim aracimdi. Ayni sekilde bende aradim bakmadigim Fiesta S kalmadi cogunun km si yuksekti duzenli bakimi yoktu cogunun degisen parcasi coktu felan derken bunu gordum yetkili serviste ( Ford yetkili servis normalde bakmaz ) tanidik vasitasi ile onay alarak aldim.. Bugune kadar zaten benim arabanin satilik oldugunu belirten birsey bile yazmadim bu konuda ve seni genelde dogru sekilde yonlendirdigime inaniyorum. Benim icin hicbir sikinti yok nasil olsa satilacak arabam bunu cok iyi biliyorum. Aklimdaki fiyatin 300 asagisi diye cebinde geri goturen kisi bile oldugu icin cok endise duymuyorum. Nasil olsa arabamdan eminim ve forumdaki herkeste bilir. Vesile ile benim acimdan hicbir uzuntu vs. yok hatta buldugun arabaya birlikte gidelim bakalim seni dogru yonlendireyim icine sinen bir araban olsun :)
Ridvan bu arada Bursa'daki beyaz fiesta da satildi sanirim ilan gorunmuyor. Eger son kalan beyazi dusunursen Istanbul'da olan, sahibi yakin arkadasim ve temiz araba oneririm..

Anlayışın için beni gerçekten anladığın için teşekkür ederim Sami. Herşeyin hayırlısı derler ya o arabayı almadığım benim için hayırlı olacak bundan eminim. Bursa daki ilanın yayınlanma süresi bitmiş. Bahsettiğin beyaz için sahibinin gözünde ediyordur muhtemelen ama bence çok istiyor. 27.000 üzerinden pazarlıkta malum seviyede olucaktır. Benim o anlaştığım beyaza 24 vermemin sebebi aracın boyasız olması ve üstündeki oz jantların hatırı :) Kaba bi hesapla araç 22.500 23 gibi bir rakama gelicekti boyasız aracada 1-2 lira fazla vermek çok dokunmaz satarkende çok uğraştırmaz düşüncesi vardı. Ticaret için tabiki almıyorum dediğim gibi kısa zamanda bahsettiğim planlarım var. Yardımın için teşekkür ederim gerçekten kafayı bozdum ya bugün 09 plakalıydı sanırım gri bi sport gördüm trafikte yarım boy geride el kol korna yaptım farketmedi sonrada yetişemedim trafikte soramadım satılıkmı diye :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sami Demirpaz

Arkadasim Serkan'in arabasiydi. Guzel arabadir.

Yanliz arabada 5 cm degil 3 cm yay vardir Eibach marka, koni amortisor de turuncu strt dir.

Bende takmak istedigimde beni vazgecirtmistir o amortisorden.

Simdiki sahibindeki durumu nedir bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Güneş Balkan
(düzenlendi)

dikkatimi çeken aracın ön ızgarasının olmayışı.siz neden vazgeçtiniz amörtisörden ? birde bu sport'larda airmatic var mı ? ilanda var gibi gösterilmişte

tarihinde Güneş Balkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Güneş Balkan

bu araçta ön tampon lip var.diğer baktığım sport ilanların hiçbirinde bunu görmedim bu normal mi ? yani değişen olmasından korkuyorum aracın sahibiyle konuştum sürüş esnasında vurmuş düşük olduğu için servisten ızgaranın yenisinin siparişini verdim dedi.ancak dediğim gibi ön tampon lipi olmasıda biraz soru işareti oluşturdu kafamda.anlaşabilirsek ve sahibinin dediği gibiyse nasiplenicez inşallah araca

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Arabada isaretli olanlarin cogu yok.

Koni strt bozuk yollarda ses yapiyor diye serkan vazgecirtmisti aldirtmamisti.

Serkan gecenlerde bu kisiye satti oda nedense satiyor demekki.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2007 model fiesta S tdci a bakarken, lip harici her yere bakın derim, aracı tanımam genele yazdım

Yorum bağlantısı
Güneş Balkan

töbe estağfurullah kaba tabirle bi kıllandım bu araçtan.çıtaları boyalı aynalarda arkasında falan kırmızı şeritler.ön tampon ızgarası,lipi falan.neyse çok pimpirikli düşündüm sanırım ama düşünmedende edemiyorum açıkcası

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Arkadaki kirmizi serit oranin dusen ve cok pahali olan parca belli olmasin diye kirmizi kaplandi.

Aynalari ben kaplamistim sonra o arabanin onceki sahibi arkadasimda ayni folyo ile kapladi.

On petek dusmus bulmak zordur ve pahalidir.

İntercooler in yaninda sari gorunen kisim bilmiyorum ne sardilarmi naptilar.

Gormeden karar vermeyin.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Murat Menzilcioğlu

Öncelikle hepinize merhaba,

bandırmada ikamet ediyorum..

bu foruma bugün üye oldum üye olmamada etken yukardada yazdığım üzere Fiesta 1.6 TDCİ S almayı düşünüyorum.

içinizde illaki kullanan kullanmış olanlar vardır .. bana değerli görüşlerinzi bildirebilirseniz bende ona göre hareket etmeyi planlıyorum .. öncelikle merak ettiklerim var onları sormak istiyorum..

1) param ölçüsünde baktığım arabaların km si genelde 120 bin civarında .. bu motorlarda 120 bin ve daha sonrası sıkıntılımıdır.

2) herhangi bir kronik sorunu varmıdr?

3) mesela almaya gittiğimde nelere dikkat etmem gerekir nelere baktırmalıyım. Turbosu kaç binde değişir birde.

daha önce dizel araba kullanmadığımdan pek bilgim yok açıkcası bakımları nasıldır nelere dikkat edilir diye ama arabanın tipi çok hosuma gitti kafamdaki soru işaretleri kalkınca alacağım inş..

şimdiden teşşekür ederim ..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...