İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigorta Ücreti

Vasfi Gişten

Recommended Posts

Mehmet Ayanoğlu

yaştan yuksek cıktıgını bılıyordum ama euro da 375 TL axa da 308 çıkmasına sasırdım axa sonucta bilindik bir şirket

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Euro geçmişte ucuz yaptıklarının açığını kapatmaya çalışıyor...

Seneye de Axa öyle yapacak :)

Yorum bağlantısı
Tarık Koca

ben dün yaptırdım sigortayı fiyatlar inanılmaz uçuk en uygunu euro ve koru sigortaydı euro' nun batma ihtimali var dediler 450 tlye koru sigortadan yaptırdım...

Yorum bağlantısı
Tarık Koca

keşke yaptırmadan önce forumu okusaydım ama euro sigorta şu an 100lerce müşterisiyle mahkemelikmiş... üstelik şikayet vardan takip ettiğim kadarıyla hiçbir şikayete geri dönüş yapmamış herkes isyanlarda...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

keşke yaptırmadan önce forumu okusaydım ama euro sigorta şu an 100lerce müşterisiyle mahkemelikmiş... üstelik şikayet vardan takip ettiğim kadarıyla hiçbir şikayete geri dönüş yapmamış herkes isyanlarda...

Güzel tespit... ;) Benim demek istediğim de buydu, batması için bir sebep yok :D Daha fazla bir şey yazamıyorum... Siz anlayın işte..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Güzel tespit... ;) Benim demek istediğim de buydu, batması için bir sebep yok :D Daha fazla bir şey yazamıyorum... Siz anlayın işte..

Ödeme yoksa batma da olmaz değil mi? :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

52 plaka Corsaya nisanda 145 liraya yaptırmıştım, sattığım arkadaş kurban bayramından sonra aynı yere (axa) 190 liraya yaptırdı yaşı benden gençti, aynı yere mondime 210 liraya yaptırdım axa yine. Bu kadar artış normal mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Artış normal çünkü hasarlar normal değil...

Yıllardır yangından kazanıp, trafiğe harcayan sigorta şirketleri, nihayet doğru yolu buldular...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

öndekine yandakine gidip te çarpma diyor, bu tramer sistemi de merdiven altına iner, demedi deme Emmiiii

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Valla çıksın fiyatlar oralara kadar herkesi bir kefeye koymasınlar. Kaskoyu bile aracın durumuna göre değilde araç sahibinin ehliyet geçmişine göre yapılandırmaları lazım. Benim bu seneki trafik sigortam 153 TL Kaskomda 640 TL ( 2 defa hasarsızlık var hemde) 45 plaka

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Valla çıksın fiyatlar oralara kadar herkesi bir kefeye koymasınlar. Kaskoyu bile aracın durumuna göre değilde araç sahibinin ehliyet geçmişine göre yapılandırmaları lazım. Benim bu seneki trafik sigortam 153 TL Kaskomda 640 TL ( 2 defa hasarsızlık var hemde) 45 plaka

Aynen öyle yapıyorlar zaten üstadım..

Ehliyete inmediler ama arabasını tarlaya deviren birinin trafik sigortasının tüm şirketlerde arttığını gördüm bu yıl...

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Mehmet abi sen bu işin içindesin kasko olayı ehliyetle bağlantılı olmalı öyle değil mi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet abi sen bu işin içindesin kasko olayı ehliyetle bağlantılı olmalı öyle değil mi.

Şu an gerek görmüyorum çünkü, şu anda uygulanan sistemi doğru uygulayan şirketlerin fiyatlandırmaları çok doğru...

Ayrıca, ehliyet yetersiz kalacaktır... Bir çok olay ehliyete yansımıyor ama açılan dosyalar sebebiyle şirkete yansıyor...

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Abi 2 araç ve şoför aynı şartlarda olsun. a şoförü b aracını kullan dı kaza yaptı. B aracı bir daha ki sene hasarsızlık indiriminden faydalanamayacak. A şoförü a aracında hiç kaza yapmadı. O zaman A aracı hasarsızlık indirimden faydalanacak. Mehmet abi bu doğru birşey mi peki.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Değil ama, daha fazlası teknik olarak mümkün değil.. en mümkün olanı, o kişinin indiriminin silinmesi.. Çünkü yukarıda da söyledim, artık kazaların bir çoğu emniyete yansımıyor..

Bir de trafiğe yeni girmiş hakkında hiç sicil kaydı olmayan sürücüler var.. Bunları ne yapacaksın.. İllaki uygun olduğu gruba dahil edeceksin..

Diğer yandan, A ve B şahısları, ikisi de aynı yaşta ve birisi kaza yapıyorsa, bir sonraki yıl ikisinin de primi artar.. Bu doğrudur ama emin ol, araç ve şahısların ikisi de kaza yapıyorsa daha çok artıyor...

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Abi anlayamıyorum bunu ya anlamadığım hukuki açıdan bir konu var yada düz mantık düşündüğümden mantıksız geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Emmi benim sigortanın dolmasına da bir aydan az kaldı, okudukça içim sıkılıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi benim sigortanın dolmasına da bir aydan az kaldı, okudukça içim sıkılıyor.

En azından arabana az yakıyor :D

Abi anlayamıyorum bunu ya anlamadığım hukuki açıdan bir konu var yada düz mantık düşündüğümden mantıksız geliyor bana.

Sigorta sektöründeki son 10 yıldaki gelişmeyi buraya yazarsam bu günkü uygulamanın süper bişey olduğunu savunmaya başlarsın. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

En azından arabana az yakıyor :D

Çok şükür ama sigorta ne çıkacak çok ediyorum. Bilgilendirebilir misin?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...