İçeriğe Yönlendir

C Max 2 - Gösterge Paneli Değişikliği

Necat Ertan

Recommended Posts

Rıza Aydınlık

Arkadaşlar dün akşam Bursa Oto Fuarına gittim ve showroomda ki  C-Max ı inceledim. Göstergeyi (çakır oto dan temin edilen şekilde olan) büyütmüşler bu da demek ki servislerden bu parça temin edilebilir. Ayrıca bagajın altına denk gelen arka tamponun üst yatay kısmına bagaj yüklemesi esnasında çizilip zarar görmemesi için siyah plastik kaplama geçmişler. Başka da bir fark göremedim.Ayrıca incelediğim araç navigasyonlu titanyum X paketli idi fiyat olarak 71 000,00 TL olduğu söylendi.Araç satılmıştı öğrenebildiğim kadarıyla(doğruysa ) 68 500,00 TL ye satılmıştı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

İncelediğiniz araç tekno paket olabilir mi, onlar bu gösterge ile geliyormuş. Göstergeler servisten temin edilebiliyor da fiyatı 2500 lira civarı. İnsanın kendi aracı olunca farkları da daha iyi görebiliyor. Benim şu ana kadar gördüğüm, 2011 c-max'la arasındaki küçük farklar: direksiyon üzerindeki düğmeler azalmış, dikiz aynası sensörlerine giden kablo gizlenmiş, torpido gözü çift katlı olmuş, tampon üstüne plastik koruyucu ilave etmişler. Sony ve sync'de daha sonra gelmiş..

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

İncelediğiniz araç tekno paket olabilir mi, onlar bu gösterge ile geliyormuş. Göstergeler servisten temin edilebiliyor da fiyatı 2500 lira civarı. İnsanın kendi aracı olunca farkları da daha iyi görebiliyor. Benim şu ana kadar gördüğüm, 2011 c-max'la arasındaki küçük farklar: direksiyon üzerindeki düğmeler azalmış, dikiz aynası sensörlerine giden kablo gizlenmiş, torpido gözü çift katlı olmuş, tampon üstüne plastik koruyucu ilave etmişler. Sony ve sync'de daha sonra gelmiş..

tekno paket olamaz fiyatından ötürü. tekno + navigasyonlu c-max aşağı yukarı 80.000 e geliyormuş. üyesi olduğum farklı bir forum sitesinde bir arkadaş aldı ordan biliyorum. fakat titanium da yada x pakette de bu gösterge yok. ilginç bir durum 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Erhan Çavuşoğlu

Forumda dolaşırken Ozan Karsavuran isimli arkadaşımızın yeni focus aracının göstergesini Türkiye'de olmayan üst versiyonu ile değiştirdiğini okuyunca, hemen nasıl temin ettiğine ilişkin yardımını talep ettim ve bu vesile bende bu göstergeden edinmiş oldum. Ankara'da Çakır Oto Ford Yedek Parçacısı, nasıl olduysa 10-15 adet yeni tip bu göstergelerden getirmiş. Bende onlardan satın aldım. Panelin montajını Ustaeller gerçekleştirdi, ayrıca göstergenin kalibrasyonunu da Ustaeller sayesinde yetkili serviste yaptırdım. Ozan ve Ustaellere teşekkürü borç bilirim :flowers:

- Aracın eski göstergesindeki ekran boyutu küçük ve mavi-beyaz olmak üzere iki renkliydi.

img2090ql.jpg

Yeni ekranın genel görünümü ise şöyle:

K50aZ.jpg

Aslında fonksiyon bakımından eskisi ile yenisi arasında hiçbir fark bulunmuyor. Her iki ekranda da menüler aynı ancak görsellik üst versiyon panelde çok daha iyi.

slm hayırlı olsun maşallah çok güzel olmuş nejdet bey ya benim araç trend olurmu olursa bana nasıl yardımcı olursunuz yalnız erzurumdayım nasıl yaptıra bilirimö garanti sorun olurmu

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

slm hayırlı olsun maşallah çok güzel olmuş nejdet bey ya benim araç trend olurmu olursa bana nasıl yardımcı olursunuz yalnız erzurumdayım nasıl yaptıra bilirimö garanti sorun olurmu

Titanium ile trend donanımı arasında gösterge açısından fark olmaz, sizin aracınıza da uyacağını tahmin ediyorum.  Ankara'da Çakır Oto isimli bir parçacıdan temin etmiştik şimdiye kadar.  Ama üyelerimizden Murat Kavuk Bey sanırım ellerinde olan ve Tdci araçlarla uyumlu son göstergeyi aldı.  Bir daha getirirler mi hiç bilmiyorum.  Çakır Oto ile görüşmekte fayda var.  Garanti bakımından bir sıkıntı yaşamazsınız, göstergenin bozacağı, arızaya sebebiyet vereceği herhangi bir durum olamaz.  Sonuçta sadece bir monitör vazifesi görüyor, kullananların hiçbirinden bu yönde bir şikayet almadık.  Parçanın montajı son derece basit.  Forumda bu konuda detaylı anlatımlar mevcut.  Oralara bakarak kendiniz dahi değiştirebilirsiniz.  Olmadı Ford elektrik aksamından anlayan herhangi bir ustada kolayca yardımcı olur.  Geriye bir tek, aracın km. bilgisini yeni göstergeye aktarmak kalır.  Onu da kilometreci diye tabir edilen yerlerde yada yetkili serviste ayarlatabilirsiniz.

Abi ne kadara geliyor değişimi?

Ahmetcan kardeşim göstergenin fiyatı sanırım 400-450 TL civarındaydı.  Üzerine kargo ve montaj işçilik ücreti ile km. saatinin ayarlanması masraflarını eklemek gerekir.  

Yorum bağlantısı
Alper Kemaloğlu

Kimsede bu parçadan yok ağlıcam şimdi ?

Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

Bende arabamı almak üzereyim. kilometre yapmadan takmak istiyorum. Nerden temin edeceğiz bu parçayı şimdi?

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Bende arabamı almak üzereyim. kilometre yapmadan takmak istiyorum. Nerden temin edeceğiz bu parçayı şimdi?

eBay'da belki olabilir

Yorum bağlantısı
Kerim Taşkan

Ankarada gösterge ekranını alan arkadaşlar km'yi nerede ayarlattılar acaba yardımcı olursanız sevinirim..Gösterge panelim var taktırıcam fakat km için servisin km'yi ayarlamak isteyeceğini sanmıyorum..

Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

Ankarada gösterge ekranını alan arkadaşlar km'yi nerede ayarlattılar acaba yardımcı olursanız sevinirim..Gösterge panelim var taktırıcam fakat km için servisin km'yi ayarlamak isteyeceğini sanmıyorum..

Kerim Bey,

göstergeyi, nereden temin ettiniz acaba?

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Parası mukabili yetkili servisler ayarını yapacaktır. Benim aracın ayarını yetkili servis yapmıştı ;) Ayrıca oto sanayi sitelerinde kilometreci diye tabir edilen tamircilerde de bu işlem yapılabilir. Fiyatı hangi tarafta uygunsa oraya yönelin.
Yorum bağlantısı
Kerim Taşkan

Murat bey, çakır otodan aldım ama yine bitti..kaç aydır takipteydim..5 tane gelmiş sanırım..hepsi satılmış yine.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ömer bey forum kuralları gereği reklam ve ilan yayınlama şartları sağlanmadığı için ilan vermeniz uygun değil. Bilginize.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Olgaç Öcek

Merhabalar ,

Gösterge gerçekten çok farklı.

C-max 2013 Tit. X sahibiyim. Yol bilgisayarı neden bu kadar küçük yapmışlar diye sorup duruyordum kendi kendime :)

Alınan hata kodlarının bir önemi yoksa değiştirilmesinde fayda var bencede.

İzmir de nereden bulabiliriz arkadaşlar yardımcı olurmusunuz.

Tşk.

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Merhabalar ,

C-max 2013 Tit. X sahibiyim. Yol bilgisayarı neden bu kadar küçük yapmışlar diye sorup duruyordum kendi kendime :)

Tşk.

Ustaeller'de olabilir belki :)

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Merhabalar ,

Tşk.

Ustaeller'de olabilir belki :)

Ankara'da çakır oto Ford parçacısından temin ettik. Izmirde bulunacağını sanmıyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

Peki istanbulda nerde buluruz bu mereti??  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Kerim Taşkan

Ankara dışındaki arkadaşlar çakır otonun internet sitesinden de satın alabilirler bu ürünü.

Yorum bağlantısı
Olgaç Öcek

İzmir Otokoç a gösterge panelinden bahsettim.

Haberleri yok , ilk kez görmüşler. Muhtemelen onlarında hoşuna gitti. Bu işi biz takmayız diyede cevap döndüler :D

Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

Özel servislerden daha fazla bilgimiz olduğu ortada. Hiç mi internetten araştırmazlar bunlar ya.. Biz ne satıyoruz, neye servis veriyoruz, ne tamir ediyoruz diye? :D

Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

İzmir Otokoç a gösterge panelinden bahsettim.

Haberleri yok , ilk kez görmüşler. Muhtemelen onlarında hoşuna gitti. Bu işi biz takmayız diyede cevap döndüler :D

İzmir otokoç ta  şu an için bulunduğunu öğrendim. 450 TL ilgilenenlere duyrulur.. Ayrıca 8" Navigasyon ekranıda takılabilecekmiş. O da 1600 TL cik.  :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...