İçeriğe Yönlendir

C Max 2 - Gösterge Paneli Değişikliği

Necat Ertan

Recommended Posts

Murat Kavuk

8" navigasyon konusunda biraz detay almak mümkün mü? Ford'un orjinal navigasyonundan mı bahsediyoruz?

Yorum bağlantısı
Olgaç Öcek

iZMİR Otokoç da büyük ekranın haberini kendilerine ben vermiştim. Haberleri yoktu :D

Sevindim getirmelerine ve garantili bir biçimde takılıyor olmasına.

Hemde Navigasyon paketi takıyorlar?  2050 TL ye işlemleri yapıyorlarsa değer mi sizce?

Bence değer :biggrin:

Ama önce hanımdan izin almamız lazım :D  :D  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Şimdi olayı netleştirmek lazım. 1600 liraya orjinal 8" ekranlı navigasyonu takıyorlarsa bence değer. İstanbul da aynısını yapanı bulursam yarın gider yaptırırım. 2050 liraya 5" navigasyon paketi ise, emin değilim, alırken de 2400 lira fark istiyorlardı. Gerçi 3 ay beklemek gerek dedikleri için düşünmeden elemiştim. Yani iyi fiyat yine de. Sync olan araçlarda gps modülü diye bir şey var. GPS anteni zaten araçta var olabilir.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

Şimdi olayı netleştirmek lazım. 1600 liraya orjinal 8" ekranlı navigasyonu takıyorlarsa bence değer. İstanbul da aynısını yapanı bulursam yarın gider yaptırırım. 2050 liraya 5" navigasyon paketi ise, emin değilim, alırken de 2400 lira fark istiyorlardı. Gerçi 3 ay beklemek gerek dedikleri için düşünmeden elemiştim. Yani iyi fiyat yine de. Sync olan araçlarda gps modülü diye bir şey var. GPS anteni zaten araçta var olabilir.

Bu 8 inç olayı piyasada 750 tl den başlayıp 1600 civarına kadar çıkan navigasyonlu made in china  teyp takılarak oluyorsa yeni bişey değil. otomatik park vb birkaç özellik kullanım dışı kalıyor haberiniz olsun...( Tabi dediğim şekildeyse...) Orjinal sisteme ekran eklenemez, SYNC ekranı olan yere tek başına 8" sığmaz ve teypte navi tuşu yok ayrıca...)

bu arada 2000 küsür olan orijinali 5" ve sony marka... 

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Made in China ise 1600 fazla. Pioneer gibi bilinen bir marka ise düşünülebilirdi belki. Aftermarketlerde çok çeşitli ürünler var. Youtube'da rastladıydım, sizin ekran ve fonksiyonları aynen kalıyor, teyp panelinin montajlandığı yere ekranlı teyp geliyor. Gösterge paneli ile birlikte 3 tane ekranınız oluyor :p

Sony navi + 5" ekran + kamera + üst çerçeve = 2000 lira ise hanım ikna edilebilir. Haritayı da bir şekil hallederiz. Bu iş sadece izmir otokoçta mı?

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Arkadaşlar cyclone ve diğer markalarda otomatik park gibi bazı özellikler tam uyumlu değildi. tabi sonradan düzeltildi mi bilmiyorum. alırken taktırırken % 100 uyumlu olması garantisi alın, ileride pişman olmayın tavsiyem....

Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

Ben Sony me kıyamam açıkçası... :rolleyes:  Varsın Nav. olmayıversim. SONY çok farklı hava katıyor arabaya..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Necat Ertan

Merhaba,

Aynı paneli taktırmak istiyorum, kullanan biri olarak bana yardımcı olabilir misiniz?

Gösterge panelinde olan fakat sizin aracınızın donanımında olmayan özelliklerle ilgili hata msj.ı alıyor musunuz?

Örneğin Lastik hava basınçları çalışıyor demişsiniz. Aracınızda bu özellik yoksa çalışmaması gerekli ya da Cam Silecek Suyu seviyesi ölçümü yapılamıyorsa sürekli ekranda uyarı vermesi gerekez mi?

Vereceğiniz bilgi doğrultusunda ürünü almaya karar vereceğim.

Şimdiden teşekkürler

Gösterge paneli araca olmayan bir özelliği eklemiyor yada var olanı eksiltmiyor. Aracımda lastik basınç sensörü ve silecek suyu seviye takibi mevcuttu. Göstergenin tek artısı görsellik.

Gösterge panelini takınca test menüsünde gözüken 2 tane hata kodu oldu. Daha sonra birisi guncellemeyle v.s. silindi. Pratikte hiçbir olumsuz yanını görmedim. Tavsiye ederim, görsellik olarak çok şey katıyor bence. Ancak her ihtimale karşida orj. Paneli satmayın, atmayın ;)

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Panel montajını ben serviste yaptırmıştım. Bana da usta immo vs tekrar programlanmadan çalışmaz dedi. Tak-çalıştır olunca o da şaşırdı.

Bugün ilk defa cruise control açayım dedim. Panelin bir güzelliği daha varmış. Set edilen hızı dijital olarak da görebiliyorsunuz. set+, set- tuşlarına bastığınızda yaptığınız değişikliği dijital olarak takip edebilmek de iyi oluyor..

g6q8.jpg

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hakan Aşkar

Selamlar ;

Ben de Izmir de otoroyorum ve bu gösterge paneli ve olursa navigasyon vs istiyordum. Olgaç Beyin yazdiklarindan yola cikarak az once Otokoc Izmir'i aradim. Yedek parça/Aksesuar i bagladilar. Istegimi aynen ilettim ve cikan adam bana biz de oyle bir sey yok yalan soyluyorlar dedi ! Aynen bu sekilde. Ne diyeceğimi de bilemedim ! Olgaç Bey siz nasil taktirdiniz burada ? Onlarda var myidi ?

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Selamlar ;

Ben de Izmir de otoroyorum ve bu gösterge paneli ve olursa navigasyon vs istiyordum. Olgaç Beyin yazdiklarindan yola cikarak az once Otokoc Izmir'i aradim. Yedek parça/Aksesuar i bagladilar. Istegimi aynen ilettim ve cikan adam bana biz de oyle bir sey yok yalan soyluyorlar dedi ! Aynen bu sekilde. Ne diyeceğimi de bilemedim ! Olgaç Bey siz nasil taktirdiniz burada ? Onlarda var myidi ?

Tekno pakette standart bu gösterge,ayrıca customda da var. bahsi geçen araçların göstergesi bozulsa ne takacaklarmış acaba yerine? 

Yorum bağlantısı
Olgaç Öcek

Selamlar ;

Hakan bey merhabalar ,

Daha önceki yazılarımda ben bu paneli veya navigasyon u taktırdım diye birşey mi yazdım ? :nea:  Kendimden şüphe ettim vallahi. Taktırmayı niyetlenmiştim ancak hanımdan izin çıkmadı.

Ayrıca , Otokoç ile görüştüğünüzde adamlar size hangi konuda yalan söylediğimizi ilettiler anlamadım ? 

Ben yaşadıklarımı ve konuştuklarımı tekrar hatırlatayım.

Telefonda ; gösterge paneli takmaya başladıklarını , navigasyon paketi için alternatif navigasyon ürünleri kullanabileceğimizi ilettiler.

Yorum bağlantısı
Hakan Aşkar

Olgaç Bey ;

Ben mesajdan sanki taktirdiniz gibi algiladim. Neyse aynı kapi :) Sonuçta adamlar getirtmiş olmali size dediklerine göre. Ben bayağı niyetlendim bu konuya. Bu yüzden İzmir de garantili takacak yer ariyorum. Ararkende eger getirtmişlerse oradan taktirayim demiştim. Bu yüzden sizin mesajdan sonra Otokocu aradim. Yukarida ilettiğim gibi beni aksesuar/yedek parça bolumune bagladilar. Zaten cikan kişinin ses tonundan konunun nereye gideceği belli idi. Ben aynen durumu izah ettim. Adam da direk bana : Yok oyle bir sey bizde dedi. Peki navigasyon vs deyince de "Biz de oyle seyler yok yalan soyluyorlar" dedi. Benim bu kabalik ve tarz hoşuma gitmediği için tamam diyip kapattım.

Buradaki konu aslinda su : Ha otokoc ! Bir adam aramis. Neredeyse 2.000 TL harcayacak. Bu kadar mi toksunuz ya da misafir memnuniyetinden uzaksiniz da böyle konuşuyorsunuz. Ya da böyle adamlari telefona cikartmayacaksiniz. Buyuk ihtimal oraya gitsem ve resimleri göstersem var diyecekler.

Durum budur ...

Yorum bağlantısı
Olgaç Öcek

Keşke konuştuğunuz kişinin ismini cismini alsaydınız. :biggrin:

Müsayit bir zamanda bende arıyayım bakalım ne diyecekler.

Yorum bağlantısı
Murat Kuzey

Keşke konuştuğunuz kişinin ismini cismini alsaydınız. :biggrin:

Müsayit bir zamanda bende arıyayım bakalım ne diyecekler.

Sonucu heyecanla bekliyoruz Olgaç Bey... :dance3:

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • 4 ay sonra...
Salih Zeki Gamzeli

merhaba arkadaşlar konuyu güncel tutmak anlamıda bir mesaj yazmak istedim hata kodlarının düzelmesi gibi bir durum söz konusu mu ? ayrıca yeni taktıran var mı ?

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
(düzenlendi)

merhaba arkadaşlar konuyu güncel tutmak anlamıda bir mesaj yazmak istedim hata kodlarının düzelmesi gibi bir durum söz konusu mu ? ayrıca yeni taktıran var mı ?

Hata kodları silinebiliyor, ben sildim.

tarihinde Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ferhat Dülek

Cihazı Ankara`da  

İzmir`de http://www.erolotomotiv.com/ adresinden telefonla ulaşabilirsiniz. Dizel de stok sorunu yokmuş benzinli de sorun olabiliyormuş genelde benzinli talep gördüğünden.

Kısmetse yarın servise taktıracağım.

Yorum bağlantısı
Olgaç Öcek

hala bu panel fiyatları aynımı arkadaşlar?

Düşme olmadımı?

Servis takma parası ne kadar istiyor?

Yorum bağlantısı
Ferhat Dülek
(düzenlendi)

Parçayı Bornova tarafında bir Ford yetkili servisine taktırdım, Ids`le kilometreyi yazmak dışında sadece hata kodlarını sildiler değilse cihaz 000000 km de kalıyor.

Serviste arkadaşlar elmconfig de yapılan bazı ayarları bulmaya çalıştı eco mode gibi ancak değiştirilebilir parametrelerde çıkmıyor yani yapamadılar.

Bu arada acaba mesajımı nasıl edit edebilirim? Ne yaptıysam olmadı.

Servis adını ve fiyatı veremiyorum. Siz sorarak öğrenebilirsiniz, bunun için özür dilerim.

tarihinde Ferhat Dülek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...