İçeriğe Yönlendir

Radar Cezası

Ümit Mavigöz

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Polis arkadaşım var.. yıllarca tatile birlikte iki araba gittik...

Bana dediği hep şu oldu...

Bana güvenme, radara yakalanırsak ben bir şey yapamam, ona göre, uslu uslu gideceğiz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

25 yıllık ehliyetli sürücüyüm...3 radar cezam var... İkisi 101 km diğeri 60 km...bi de bana hızlısın derler... :biggrin:

Evet :D

Bana da öyle derler,, 2000 yılından beri radar cezam yok.. :D

Biz demiyoruz. Diyenler gitti :D

Benim de iki cezam var biri 101 diğeri ilk defa mondeoyu test ederken 167 ile. Mondeo testi tamamen sizin yüzünüzden. Bu araba 205 üstünü görmez dediğiniz için basayım dedim ne görecek. Hayatımde ilk defa 180 km hızı geçmiştim. Onda da radar cezası yedim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

bence meslektaş dayanışması demiyelim sizin vicdanınız o bence, çünkü çook gördüm ben yediği cezayı sildiren polis yada hiç ceza yazdırtmayan...

şu virgül olsa ... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Biz demiyoruz. Diyenler gitti :D

Benim de iki cezam var biri 101 diğeri ilk defa mondeoyu test ederken 167 ile. Mondeo testi tamamen sizin yüzünüzden. Bu araba 205 üstünü görmez dediğiniz için basayım dedim ne görecek. Hayatımde ilk defa 180 km hızı geçmiştim. Onda da radar cezası yedim :D

Diyenler gene gelir ... ;)

Sana kim dedi 167 yap diye. Ben 210 yap dedim yapamamışsın...üstelik başarısız olmuşken bir de ceza yemişsin...benim tırt bu hızı rolantide yapıyor... :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Milletin ne yaptığı değil önemli olan, kişinin ne yaptığı önemli. Başkasının yaptığından rahatsız olup ona laf söylerken aynı şeyi sizin yapmanız doğru değil. Oradan o hızla giderken o cezayı yiyeceğinizi biliyorsunuz ve cezayı yedikten sonra nasıl kurtulurumun hesabını yapmak doğru değil.

Ben milletimizde şunu anlamıyorum cezalık hata yapıyoruz sonra cezayı yediğimizde niye herkese yazmıyorlar da bana yazıyorlar ve daha bir sürü laf söyleniyor. Arkadaşlar cümlelerimizi seçerek konuşursak birbirimizi kırmayız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Ahmet ...Benim kardeşimde polis memuru ve gerçekten çok sert gider...onun cezalarını tıpış tıpış ödediğini görmüşlüğüm çok...Bu ülke de polis ve öğretmen olmak zor...Boş verrrr... ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Diyenler gene gelir ... ;)

Sana kim dedi 167 yap diye. Ben 210 yap dedim yapamamışsın...üstelik başarısız olmuşken bir de ceza yemişsin...benim tırt bu hızı rolantide yapıyor... :p

Hocam yapardım arabada 4 kişiydik. (300 kilo üstünde) ve 205 görünce hanım kadranı gördü yeter dedi :D İlk hız denemem hüsranla sonuçlandı ve radar cezası yedim :D Sonra 130 sabitledim 10 km sonra bir radar daha :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

forum içi yok derdim tabi. Kavga çıkarıp burda adamı dövecek halimiz yok. Medenice yazmış, cevabı da medenice alabilir.

Ülkemizde kanun uygulamaları o kadar laçka ki, adamına göre kanun çıkarılmasından tut da her şeye kadar.

Unakıtan'ın oğlu mısır ithal edeceği sene mısır ithal vergisi düşürülüyor. Memur arkadaşlar lüks araçlara ceza kesmeye çekiniyor.

Bu zaafiyet (memurların değil genel hukukun ve adaletin) vatandaşta böyle bir algı oluşmasına neden oluyor. Adamın kafasında böyle bir his ve algı varsa bunu oluşturan nedenlere bakmalıdır. Benzer uygulamalar oluyor ki adam da acaba bu nasıldır bir yolu yok mudur diye soruyor.

En son örnek: Kısa dönem askerlikte taksitini geciktirenlere AF niye çıkıyor?

Forum içi gerginliğe gerek yok. yoktan kasıt budur.

Radarın yeri konusu ise özgürlükler kapsamında konuşulabilir. Ayrıca radarın "haklı yere" mi yoksa "pusu" amacıyla mı olduğu konusu da serbestçe tartışılabilir. memur arkadaşlar da artı ya da eksi yönde tartışabilir. Bu nedenle sordum, cevabımı aldım. O kavşak evet 90 la bence gidilmesi gereken şehiriçi bir yer sayılır. Ama sözkonusu yol izmir çanakkale duble yoludur. Bu yolun üzerine zırt pırt yerleşim yeri ışık vesaire yaparak trafiği azaltmak, iki benzin istasyonu olan yere 60 tabelası koymak (zeytindağ mesela) sonra da orda pusuya yatmak bence yanlıştır. Kanuna saygıyı azaltır işte böyle olur. Görüşümü buradan ifade edebilirim sanırım.

Bir polis meslektaş kayırması ile yazılan cezayı iptal ettirse idi, yine yok diyecek miydiniz?

..

İlave edeyim.

Bir imamın .exevenklik yapması başka, bir bakkalın yapması başkadır.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

forum içi yok derdim tabi. Kavga çıkarıp burda adamı dövecek halimiz yok. Medenice yazmış, cevabı da medenice alabilir.

Ülkemizde kanun uygulamaları o kadar laçka ki, adamına göre kanun çıkarılmasından tut da her şeye kadar.

Unakıtan'ın oğlu mısır ithal edeceği sene mısır ithal vergisi düşürülüyor. Memur arkadaşlar lüks araçlara ceza kesmeye çekiniyor.

Bu zaafiyet (memurların değil genel hukukun ve adaletin) vatandaşta böyle bir algı oluşmasına neden oluyor. Adamın kafasında böyle bir his ve algı varsa bunu oluşturan nedenlere bakmalıdır. Benzer uygulamalar oluyor ki adam da acaba bu nasıldır bir yolu yok mudur diye soruyor.

En son örnek: Kısa dönem askerlikte taksitini geciktirenlere AF niye çıkıyor?

Forum içi gerginliğe gerek yok. yoktan kasıt budur.

Radarın yeri konusu ise özgürlükler kapsamında konuşulabilir. Ayrıca radarın "haklı yere" mi yoksa "pusu" amacıyla mı olduğu konusu da serbestçe tartışılabilir. memur arkadaşlar da artı ya da eksi yönde tartışabilir. Bu nedenle sordum, cevabımı aldım. O kavşak evet 90 la bence gidilmesi gereken şehiriçi bir yer sayılır. Ama sözkonusu yol izmir çanakkale duble yoludur. Bu yolun üzerine zırt pırt yerleşim yeri ışık vesaire yaparak trafiği azaltmak, iki benzin istasyonu olan yere 60 tabelası koymak (zeytindağ mesela) sonra da orda pusuya yatmak bence yanlıştır. Kanuna saygıyı azaltır işte böyle olur. Görüşümü buradan ifade edebilirim sanırım.

İlave edeyim.

Bir imamın .exevenklik yapması başka, bir bakkalın yapması başkadır.

Teşekkür Ederim...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Özetle...

Radar cezası iptal olmaz.. :)

Ha yer sormanın amacı da oraya düşmeme de olabilir.. Benim navigasyon cihazımda radar noktalarını uyaran dosya var... forumlarda bunların paylaşımları var..

Bu ceza nasıl sildirilir diyene de çok görmüyorum...

Çünkü etrafımdaki bir çok kişi, çalamadığı kadar dürüst.. Kaçıramadığı kadar namuslu...

Ben de seçime yakın zamanlarda ceza yersem ödemiyorum.. Sürekli af çıkıyor ve siliniyor.. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çöpe atılma yok. Dedikleriniz anlaşıldı, size saygımız sevgimiz sonsuzdur Ahmet Bey. Lütfen üzülmeyelim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

herkes kendince haklıdır hatam olduysa herkezden özür dilerim...

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Ahmet...dedim ya...boş ver...bazı şeyleri yıkmak zordur...ama seni herkes tanır... ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Radar cezasını yakın zamanda ben de yedim. Hem de sağlam yedim. Nerde olduğunu da biliyordum. Bana da fotolu mektup gönderdiler. Hayıflandım kendime, neden o kadar hız yaptım, ne gerek vardı dedim. Keşke yapmasaydım dedim. Ama şunu asla demedim: Ne yapsam da bu cezayı ödemekten sıyırsam?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Radar tabelası gerekliliği de bir başka ayıp. Tabela bence hiç olmamalı. Radar da gezici olmalı. Ama hız limitleri de anlamlı olmalı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Radar tabelasında Mehmet hocama katılıyorum. O ne öyle ? Sürat yap yap tabelayı görünce yavaşla. Cezadan yırt. Cıks...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Şehiriçlerine koysunlar bol bol, millet 50 ile gidelecek yerde 80-90la gidiyor. Şehir dışında basacaksan bas, ama şehiriçi çok tehlikeli. çocuklar var vs.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Şehiriçlerine koysunlar bol bol, millet 50 ile gidelecek yerde 80-90la gidiyor. Şehir dışında basacaksan bas, ama şehiriçi çok tehlikeli. çocuklar var vs.

+1.

öte yandan şehiriçi tanımı da iyice değerlendirilmeli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Arkadaşlar babamın doblo ile 50 km hızla gitmeye çalışıyorum...gidemiyorum ,gidilemiyor ... bahsettiğim yollar gidiş geliş 3 şeridi olan yollar...şehir içi denilen şey yayaların hemen yola inebileceği sokaklar ve bulvarlardır..ve onunda hız sınırı 30-40 olmalı 50 bile değil...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

o tip yerlerde genelde hız limiti 77 oluyor, gösterge hatasıyla 80.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çöpe atılma yok. Dedikleriniz anlaşıldı, size saygımız sevgimiz sonsuzdur Ahmet Bey. Lütfen üzülmeyelim.

Size göre bir şey yok Hocam ama ben de çok seviyorum Ahmet'i sadece Ahmet bunun farkında değil.. :)

Bahsettiğim yerin şehiriçi ile alakası yok ( bence ). Kaldıki çok uzaktan bile olsa yola atlayan birini gördüğümde hemen yavaşlayan dikkatli biriyimdir.

Mehmet Hoca'nın takıldığı... o yolda hızın 90'a düşürülmesi değil... kısa mesafe için 90'a düşürülen yere 90'la radar kurmak... Yani tuzak kurma diyor... 110 luk yolda radar koyacaksan 110 olan kısma koy diyor...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Size göre bir şey yok Hocam ama ben de çok seviyorum Ahmet'i sadece Ahmet bunun farkında değil.. :)

Mehmet Hoca'nın takıldığı... o yolda hızın 90'a düşürülmesi değil... kısa mesafe için 90'a düşürülen yere 90'la radar kurmak... Yani tuzak kurma diyor... 110 luk yolda radar koyacaksan 110 olan kısma koy diyor...

o zaman kimse yemez. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

o zaman kimse yemez. :biggrin:

Hocam zaten amaç insanların ceza yemesi değil, kurallara uyması.

Normalde adalet sisteminin kurallara uyan insanlar sağlaması/oluşturması lazım. Adliyelerin boş olması lazım, hakim savcı sayısının az olması lazım.

Adaleti eleştirince memur arkadaşlar bazen alınıyor, benim sözüm genel yaklaşımımızadır her zaman.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Babam 1976'dan beri trafikte, hiç yememiş. Hiç lastiği patlamamış. 1.6 benzinli atmosferik arabasının 30bin kilometre boyunca hiç sıfırlanmamış yol bilgisayarı 6.3lt gösteriyor hocam :)

Oğlu niye böyle çıkmış sorsana bir gün? Ne diyecek?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...