İçeriğe Yönlendir

Radar Cezası

Ümit Mavigöz

Recommended Posts

Ayhan Onaran

Peki ne cezası olduğunu nerden öğreneceğiz listelere baktım nöbet çıkışıyım genelde bir yere çıkmam nöbet çıkışları

İlçe trafik bilgi veriyor.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Trafikle görüştüm fahri müfettiş hatalı parktan yazmış beni bulamamışlar muhtara bırakmışlar makbuzu ama bana bir belge gelmedi birazdan inip muhtarla görüşeceğim makbuz geldi mi gelmedi mi diye

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Trafikle görüştüm fahri müfettiş hatalı parktan yazmış beni bulamamışlar muhtara bırakmışlar makbuzu ama bana bir belge gelmedi birazdan inip muhtarla görüşeceğim makbuz geldi mi gelmedi mi diye

Muhtara gelmişse size tebliğ edilmiş sayılır..Ancak benim ceza ne bana nede muhtara gelmiş.Adresim de ruhsatta yazan adres..Muhtar kaydım da doğru.Ama gelen giden olmamış..İade diyorlar ama neye göre iade anlayamadım..Kim bilir nereye yolladılar.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Babam 1976'dan beri trafikte, hiç yememiş. Hiç lastiği patlamamış. 1.6 benzinli atmosferik arabasının 30bin kilometre boyunca hiç sıfırlanmamış yol bilgisayarı 6.3lt gösteriyor hocam :)

Emekli memur style diyoruz biz Ankara' da...:D Benim de hiç lastiğim patlamamıştı ta ki sağda solda lastiğim hiç patlamadı diye söyleyip durana kadar...En son 2001 veya 2002 gibi radar cezası ile cezalandırıldım...Pazar günü sabah saat 8 de arabayı oto pazarına götürürken 63 km. ile cezai işlem uygulandı..Arabayı satmaya götürüyorum dedim inşallah satarsın hayırlısı temennisi ile birlikte elime makbuz tutuşturuldu...Canları sağ olsun, suç benim ceza kesme yetkisi onların... :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Trafik kuralları pişpirik oynarken hazırlanmıyor. Hangisinden olursa olsun hata yapıldı ise cezası verilmeli. Hata olduğuna inanan yargı yolunu tutsun. Radara giripte, amirim kemer yaz, telefonla görüşüyordum yaz demek için eğilip büküleceğine nizami kullan, yada kabullen olsun bitsin. Sözlerim ortayadır.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

Olmaz mı...

Bunun sıkıntısı çok yaşanıyor. Aynı anda üç-dört GBT sorgusunda hem zaman, hem güvenlik problemi doğuruyor.

Aslında benim hayalim yeni kimlikler, çip sayesinde uygun okuyucu cihazlarla ehliyet, Uyap tüm bilgilere anlık ulaşılsa muazzam olur. Örneğin stadyum girişlerinde tüm taraftarlar kontrol edilebilir. Aynı okuyucu sistem plakalar için uygulansa evrak cezaları adrese postalanır ve sürücülerde bundan kaçılamayacağı algısı yerleşir. Bildiğim kadarıyla boğazda buna benzer kamera sistemleri var fakat sadece devlet güvenliği konularında plaka tespiti yapılıyor.

2013 haziran ayında tüm yurtta çipli kimliklere geçiyoruz.

Yorum bağlantısı

Posta yolu ile gelmesini beklemeyin,aksi takdirde size tebliğ edilmiş gibi gösterip faiz işletebiliyorlar...bizzat başıma geldi bu olay,tramvay yoluna girmekten eds'den 72 tl ceza'nın 10 ay sonra 90 tl olduğunu öğrendim,oda tesadüfen trafik şubesinde.ne internette nede vergi dairesinde bu ceza gözüküyor.yok postacı mutlaka getiriyor,getirmese bile kapıya kağıt yapıştırıyor,olmadı muhtara bırakıyor işleri bana göre hikaye...bu cezayı öderken birde radar cezası çıktı aracıma onuda tesadüfen öğrendim,72 tl olan cezayı 90 tl ödedim bari radar cezasına faiz işlemesin dedim,oda 5 ay önce olmuş ama tebliğ edilmemiş bekle dediler,bekle bekle nereye kadar.tutanak kağıdını elden alana kadar aramadığım yer kalmadı,en son boğaziçi köprüsü üstünde çevre yolları trafik ekipler amirliğinden,tutanağın fotokopisini elden alarak,internet üzerinden erken ödeme yaparak cezayı ödedim ve kurtuldum...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

2013 haziran ayında tüm yurtta çipli kimliklere geçiyoruz.

Bilin bakalım kimlikleri kim yapıyor? Saray Muhallebicisi...

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Posta yolu ile gelmesini beklemeyin,aksi takdirde size tebliğ edilmiş gibi gösterip faiz işletebiliyorlar...bizzat başıma geldi bu olay,tramvay yoluna girmekten eds'den 72 tl ceza'nın 10 ay sonra 90 tl olduğunu öğrendim,oda tesadüfen trafik şubesinde.ne internette nede vergi dairesinde bu ceza gözüküyor.yok postacı mutlaka getiriyor,getirmese bile kapıya kağıt yapıştırıyor,olmadı muhtara bırakıyor işleri bana göre hikaye...bu cezayı öderken birde radar cezası çıktı aracıma onuda tesadüfen öğrendim,72 tl olan cezayı 90 tl ödedim bari radar cezasına faiz işlemesin dedim,oda 5 ay önce olmuş ama tebliğ edilmemiş bekle dediler,bekle bekle nereye kadar.tutanak kağıdını elden alana kadar aramadığım yer kalmadı,en son boğaziçi köprüsü üstünde çevre yolları trafik ekipler amirliğinden,tutanağın fotokopisini elden alarak,internet üzerinden erken ödeme yaparak cezayı ödedim ve kurtuldum...

Nette ceza tebliğ edilmiş görünüyor 14 mayısta ceza yazılmış 24 mayısta tebliğ edilmiş polis arkadaş sagolsun baktı sizi bulamamıştır muhtara bırakmışlar dedi 2 gündür muhtarı bulamıyorum makbuzu çıkarttıracagim ama sanırım ödemekten başka çözüm yok

Yorum bağlantısı

Nette ceza tebliğ edilmiş görünüyor 14 mayısta ceza yazılmış 24 mayısta tebliğ edilmiş polis arkadaş sagolsun baktı sizi bulamamıştır muhtara bırakmışlar dedi 2 gündür muhtarı bulamıyorum makbuzu çıkarttıracagim ama sanırım ödemekten başka çözüm yok

Gözüküyorsa muhtarı hiç aramayın,internetten ödeyin gitsin.peki bu durumda erken ödemeden faydalanabiliyormusunuz ?yada gecikme cezası ne kadar olmuş ?

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Gözüküyorsa muhtarı hiç aramayın,internetten ödeyin gitsin.peki bu durumda erken ödemeden faydalanabiliyormusunuz ?yada gecikme cezası ne kadar olmuş ?

Evet internette görünüyor ceza aslı 72 lira 25 lira da faiz binmiş ödeyeceğim ama bu fahri müfettişlerden şikayet çok nette

Yorum bağlantısı

Evet internette görünüyor ceza aslı 72 lira 25 lira da faiz binmiş ödeyeceğim ama bu fahri müfettişlerden şikayet çok nette

Aynı benim başıma gelen olay gibi olmuş sizinkide,bu durumda kimi kime şikayet ediceğiz merak konusu...en temizi ödemek ve kurtulmak,tekrar geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Tünellerde ceza şöyle uygulanıyor diye biliyorum.Eğer tünele girmeden önce uyarı amaçlı ekranlarda bu TÜNELDE RADAR(HIZ) KONTROLÜ YAPILMAKTADIR. Yazıyorsa ceza geliyor.Birde bende tavsiye altınyol -yeşildereyi kullananlarada dikkat edin derim sınır 78 ben 90 la gittim ceza gelmişti

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Barış Hepsağ

Konuyu tekrar canlandırmak değildi amacım ama ekstra konu da açmak istemedim.

17 martta olan ceza bana bugün tebliğ edildi. 69 ile radara girmişim.

Tebliği postacı yaptı. Elden aldım yani. Ceza makbuzunda sadece hız sınırını aştığım yazmakta görüntü mevcut ibaresi yok ve fotoğraf çıkmadı tebliğde.

Olayın etikliğini tartışmayacağım ben. Geçmişsem yemişimdir ona itirazım yok. Ödemem gerekiyorsa öderim.

Ben sadece şunu merak ediyorum. Yukarıda okuduğum Mahmut Sayar arkadaşımız radar uyarısının olması gerektiğini söylemiş, ceza yediğim yolda bırakın radar uyarı tabelasını trafik levhası bile yok. Radar uyarısı olsaydı tek şeritli yolda kesinlikle fark ederdim.

Ek olarak, cezanın yazıldığı tarihten 7 gün içinde tebliğ edilmeli diye bir mahkeme kararı gördüm ama karar 2006da verilmiş hala geçerliliği var mıdır bilmiyorum : http://www.turkhukuksitesi.com/showpost.php?p=644854&postcount=348

Ayça Şimşek arkadaşın paylaştığı alıntıdan yola çıkarak ( http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/238578-radar-cezasi/page__view__findpost__p__1770108 ) bu gerekçelerle gitsem, trafik şubenin yaptığı yanlışları düzeltebilir miyim ?

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Radar uyarısı kanuni mecburiyet, öyleki bölge trafik ekipleri ş.arası yollarda bu levhaları hiç kaldırmıyor, uygulama yapacağı vakit uyarı olan bir bölgelerden birine geçiyor. Mesela buralarda 100 km'lik bir yolda bildiğim 6 nokta var 4 tanesinde hiç uygulama olmuyor amaç malum. Bu levhalar yakın zamanda kalkacakmış medyaya yansıyan haberler bu yönde, sizin adınıza o tarihlerde geçici levha konulmuş da olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

artık levha koymuyorlar buralarda. Önceden uyarı levhası koyuyolardı.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Radar uyarısı kanuni mecburiyet, öyleki bölge trafik ekipleri ş.arası yollarda bu levhaları hiç kaldırmıyor, uygulama yapacağı vakit uyarı olan bir bölgelerden birine geçiyor. Mesela buralarda 100 km'lik bir yolda bildiğim 6 nokta var 4 tanesinde hiç uygulama olmuyor amaç malum. Bu levhalar yakın zamanda kalkacakmış medyaya yansıyan haberler bu yönde, sizin adınıza o tarihlerde geçici levha konulmuş da olabilir.

yargıtay bu yöndeki kararı iptal etti, içişleri bakanlığı da açıklamasını yaptı, artık uyarı tabelası yok. şu anda levha koymadan radarı koyuyorlar :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Barış Hepsağ

Peki tabela koymuyorlar tamam ama benim ceza makbuzunda resim yok. Resim mevcut bile yazmamış. Resimli gelmiyor muydu bu ceza ?

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Zaten levha koymaları da çok saçma burada hız yapma az ötede yap der gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

Zaten levha koymaları da çok saçma burada hız yapma az ötede yap der gibi

çok bilmiş hakimin biri "devlet vatandaşına tuzak kurmaz" demiş, yargıtay da ses çıkarmayınca trafik canavarlarına gün doğmuş, çok şükür hatadan döndüler, bu zamana kadar bu yüzden olan kazaların ve ölen insanların bedeli ne olacak peki? bir hukukçu bu durum için suç duyurusunda bulunmaz mı acaba? bu nasıl mantıktır? bende mi gariplik var? herkes hesap vermeli...kesinlikle savunmuyor, aksine destekliyorum ama, fazıl say a sosyal medya da hakaret etti diye 10 ay ceza kesilen ülkede bu cezasız mı kalacak?...doğrudur, kalır, 119 defa hırsızlıktan sabıkası olan adam, 120. hırsızlığında yakalanıp yine serbest bırakılırsa, her şey normaldir... :bravo:

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...