İçeriğe Yönlendir

Mk3 Mondeoda Yapmamız/Yapmamamız Gerekenler

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Mehmet Kaya

fabrika pilotu gibisin demek ayara bile gerek duymuyor beyin :rofl:

Olabilir abi :D 2000-2500 devir arasında kullanıyorum :D Bu yaz araç sadece Emmi'nin ordan gelirken 150-160 gördü :D

Senin araba seni tınlamıyor.. getir bana onu pistlere hazırlayım ben :D

Kalsın 2500 tl verecek durumum yok. Şanzıman kucağımda değil araçta kalması daha hayırlı :D Biliyorsun JATCO değil :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

:cray:  :cray:

Bak bak bak şanzımanı kucağa alan belli oldu. Rabbim benden uzat tutsun :)

Yorum bağlantısı

Bak bak bak şanzımanı kucağa alan belli oldu. Rabbim benden uzat tutsun :)

Kucağa razıydım ama neyse :D 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Murat Günyüzlü

Mondinin kitabını yazmışsın Mehmetcim... valla bunları fabrikaya geri bildirim yapmak gerekir aslında..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Yapmamız gereken ... al kullan sat...

Yapmamamız gereken... üzülmek sızlanmak...yok şöyleydi ,yok böyleydi demek... :D Ha  bide çok güvenmemek gerek  yok konim var yok jatcom var... :p parasını buldun mu uçuracan... :p

Jatco mu   ?  tırt len bu arabalar.... :p

Ronoğğğğğ.... :B)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Yapmamamız gereken... üzülmek sızlanmak...yok şöyleydi ,yok böyleydi demek... :D Ha  bide çok güvenmemek gerek  yok konim var yok jatcom var... :p parasını buldun mu uçuracan... :p

Jatco mu   ?  tırt len bu arabalar.... :p

Abi hayırlı olsun almışsın megane. Samsundaki aracı mı aldın? 

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Abi hayırlı olsun almışsın megane. Samsundaki aracı mı aldın? 

Yoo...Antalya ya gittim...

Yorum bağlantısı

Yoo...Antalya ya gittim...

Vay vay :) E ankaralılardan neyimiz eksik en kısa zamanda bir tatlı organizasyonu düzenleyelim :p:D 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mondinin kitabını yazmışsın Mehmetcim... valla bunları fabrikaya geri bildirim yapmak gerekir aslında..

Opelden sonra Mondeo.. Bundan sora bakalım artık hangi araç :D

Yapmamamız gereken... üzülmek sızlanmak...yok şöyleydi ,yok böyleydi demek... :D Ha  bide çok güvenmemek gerek  yok konim var yok jatcom var... :p parasını buldun mu uçuracan...

Jatco mu   ?  tırt len bu arabalar....

Ronoğğğğğ....

mındar de :D Daha düne kadar öven adama bak  :D seni layloncu. Biz laylonun üzerinde karda kayardık Hacettepe Beytepe öğrenci evlerinden aşağıya :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Opelden sonra Mondeo.. Bundan sora bakalım artık hangi araç :D

accord al :) 

Ama o zaman böyle konular açamazsın ha ::D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

accord al :)

Ama o zaman böyle konular açamazsın ha ::D

Param olsa düşünüyorum :D
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ha  bide çok güvenmemek gerek  yok konim var yok jatcom var... :p parasını buldun mu uçuracan... :p

Koni candır... 

Atlarım...  :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Misafir

Son tecrübeyi paylaşayım. 

Eğer buji yuvasının duvarlarında yağ sızıntısı ve bujinin vida dişlilerinde yağlanma mevcutsa kesin olan subap (külbültör) kapağının contası sızdırıyor demektir. Bujinin vida dişlilerinde yağ olması sekman olarak yorumlanabiliyor, ancak buji tam sıkılsa da yağın içeri sızabileceği bir boşluğu mevcut. Contadan sızan yağ buraya ulaşabiliyor.   Bu kesindir ancak aracınızda yağ yakma(mavi duman) 1000 km 0,5-1 lt aralığında yağ eksilmesi de var ise o zaman aşağılara(subaplara-sekmanlara) inilebilir. 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ali Karadağ

Arabayı ilk aldığımda baştan sona okudum yazılanları, tecrübelerden faydalanmak çok güzeldi umarım ileride ben de birşeyler katabilirim konuya. Herkesin emeğine sağlık.  :flowers:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Kaya

Evet artık buji konusu Çağlar Bayur abinin desteği ile çözülmüştür. Bende bilgileri toplayıp burada paylaşıyorum.

Mondeo orjinal bujisi.

veqasudy.jpg

3ajybe5e.jpg

Ancak orjinal diye satılan ve ucuz olan aşağıdaki buji de orjinal. Ancak bu buji 2.0 fiesta bujisi. Mondeo ile aynı motor ancak bujileri farklı. Buda oluyor ancak Mondeo orjinal bujisi değil.

yqamu2y9.jpg

e3y8u3es.jpg

agepe5ez.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet hocam nerden getirttiniz. fiyat bilgisi nedir?

Sponsor firmadan aldım. 75 tl aldık ancak ellerinde yok hatta toptancıda da yok. Fiyatı şu an yüksek. Sen ara konuş istersen.
Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

Sponsor firmadan aldım. 75 tl aldık ancak ellerinde yok hatta toptancıda da yok. Fiyatı şu an yüksek. Sen ara konuş istersen.

Sen orjinalden aldın değil mi? motocraft değil... 75TL 4 tanesi mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sen orjinalden aldın değil mi? motocraft değil... 75TL 4 tanesi mi?

Evet orjinali :)
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ufuk Erdem

16) Aküsü 72 amperdir.

Ben servise sordum.80 amper 72 olmaz dediler.Zaten 72 amperlik olan da yuvaya oturmuyordu.Acaba dizeller mi 80 amper?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

16) Aküsü 72 amperdir.

Ben servise sordum.80 amper 72 olmaz dediler.Zaten 72 amperlik olan da yuvaya oturmuyordu.Acaba dizeller mi 80 amper?

Ufuk bey benzinli için servisin taktığı 72 amper orjinal Aküsü ve yerine oturdu. Belki dediğiniz gibi servisin size verdiği bilgi dizel için olabilir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ufuk Erdem

Ufuk bey benzinli için servisin taktığı 72 amper orjinal Aküsü ve yerine oturdu. Belki dediğiniz gibi servisin size verdiği bilgi dizel için olabilir.

Evet üzerinde 72 mutlu vardı ama yuvaya tam oturmuyordu 80 lik taktırdım.Servisin dediği gibi tam oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
İlker Yüksel

Mehmet bey

Evet artık buji konusu Çağlar Bayur abinin desteği ile çözülmüştür. Bende bilgileri toplayıp burada paylaşıyorum.

Mondeo orjinal bujisi.
veqasudy.jpg

3ajybe5e.jpg

Ancak orjinal diye satılan ve ucuz olan aşağıdaki buji de orjinal. Ancak bu buji 2.0 fiesta bujisi. Mondeo ile aynı motor ancak bujileri farklı. Buda oluyor ancak Mondeo orjinal bujisi değil.
yqamu2y9.jpg

e3y8u3es.jpg

agepe5ez.jpg

Yanılmıyorsam aracımda ki buji motorcraft bujisi orjinal bujisi ile fiesta bujisi arasında bir fiziksel farklılık varmı?Mehmet bey her ikisinide kullanmış iseniz aralarında performans farkı varmı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...