İçeriğe Yönlendir

Ayağım Kırıldı

Mahmut Sayar

Recommended Posts

Sani Gerşon

Geçmiş olsun. Ancak kırık sonrası araba kullanmak hayal maalesef. Minimum 3 hafta yatış...

Yorum bağlantısı
İhsan Cingil

Ankarada güven hastanesi 1 numara bence.

Babamın yazın omzu kırıldı. Numune kadar kötü bir hastane görmedim. Babamı çıkardık güven hastanesine götürdük ertesi gün ameliyata aldılar. Acilden giriş yaptığımız için ve bağkurlu olduğumuz için 5 kuruş talep etmediler. Bilginize

Geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Sağolun, doktor gelsin burdan taburcu olacağım. Yarın kısmetse Ankara yolculuğumuz var. 1,5-2 ay rapor alırız herhalde, tek teselli şimdilik bu ve annemin çorbaları :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Geçmiş olsun Mahmut kardeşim. Çok zor olur kırık vakaları. Başka yerin kırılmaz inşallah.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Geçmiş olsun.Sadık abinin sorusunu bende merak ettim.Ayrca geçici yada yarım alçı genelde kırıklardan sonra uygulanır.Şişme durumu olacağı için tam alçıya alınırsa ve kırılan bölge şişerse kan dolaşımı zayıflar.Tabi kırığın şekline göre değişir bu durum ama genel olarak geçiçi alçı bunun içindir.

Yorum bağlantısı
Misafir

Cok gecmis olsun.Allah şifa versin.iyi bir hastane,iyi bir hekime gidin,riske girmeyin.

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Öncelikle geçmiş olsun. Eğer alçıyla tedavi edilirse alçı çıktıktan sonra topuklarınıza basmak istemeyeceksinizdir hiç çekinmeyin basın (tabi zorlamadan) çok ağrı yaparsa sıcak havlu uygulaması yapın bu gerçekten iyi gelecektir yalnız çok sıcak olmasın. Tekrar geçmiş olsun umarım en kısa zamanda iyileşirsiniz.

bende el bileğimi çatlattığımda atel yapmışlardı, yarım alçı. Ağrıdığı için kaloriferde tutuyordum. Gittiğimde ertesi gün daha çok ağrıdığında, doktorun ilk dediği, "sıcakta mı tuttun" oldu.

Kemik kırıklıklarında veya çatlaklarında kesinlikle sıcaktan uzak tutulmasını, mümkün mertebe buz tedavisi yapılmasını söylemişti. havanın soğukluğu yüzünden ben sıyırıyordum kolumu öyle geziyordum buz tedavisi niyetine :)

birde salma kolunu aşşağı yukarda tut demişti hep.

bir tecrübe :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

geçmiş olsun Mahmut. merak ettim, koskoca Sivas Cumhuriyet üniversitesi Tıp fakültesinde ve ya devlet hastanelerinde ortopedist yokmuydu da taa Niksar'a sevk ettiler?

Sağol abi.

Sivaslılar iyi bilir, merkeze 200 km mesafede ilçeleri vardır. Şırnak Merkez ya da Cizre ilçesi dahi bu ilçelerden daha gelişmiş düzeydedir. 2-3 bin nüfusu olan yeri ilçe yapmışlar fakat hizmet namına hiç bir şey gitmemiş. Bizim ilçe de Koyulhisar, Sivas'a 180 km yol durumu çok engebeli olduğu için en az 2.5 saat sürüyor, Tokat Merkez dahi bize daha yakın bu sebeple Niksar'a sevk ettiler. Şöyle ifade edersem doğru olur Hakkari-Yüksekova ile Sivas-Koyulhisar polislere mecburi şark hizmetidir ve ikisi de 2 yıldır. Sivas'a geçen yaz atandım, merkeze geldik ilçeye nerden gidileceğini sordum kimse bilmiyor, dedim yabancıları heralde gittim nöbet tutan polise sordum o da ilk defa duydum dedi durum o derece yani. :)

İyi dilek ve duaları için herkese teşekkür ederim. Eve döndüm, yarın Ankara'da Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine gideceğiz. Her şey yolunda gider inşallah.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mahmut geçmiş olsun.. çok üzüldüm...

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Geçmiş olsun,umarım en kısa zamanda tekrar eski sağlığınıza kavuşursunuz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...