İçeriğe Yönlendir

Uydu Receiver Problemi

Ayhan Onaran

Recommended Posts

Erdem Dertsiz

Hakikaten öylemi, yakında bir akrabama alacağız, son durumunu araştırmamıştım, black versiyonmu alalım ?

valla abi 4 aydır kullanıyorum ama son software update i ile trt hd ve trt1 hd yağmurda falan çekmemeye başladı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Haydaa, bana minix tarzı hd alıcı lazım, ne önerirsiniz peki?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Serkan abi LNB out işe yaramıyor. Ben 3 ayrı receiverle denedim olmamıştı.

Bende denemedim galiba ama mantık yürütünce ikinci bir cihaza çıkış anlamına geliyor diye düşündüm...Düşünmeye gerek kalmadı o zaman... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bende denemedim galiba ama mantık yürütünce ikinci bir cihaza çıkış anlamına geliyor diye düşündüm...Düşünmeye gerek kalmadı o zaman... :)

Ben yaptım oldu daha önce :p

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Geç kaldın, ben çatıdan ikinci kabloyu çekeli bir yıl oldu, havalar ısınsın üçüncü kabloyu çekeceğim...:p

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Geç kaldın, ben çatıdan ikinci kabloyu çekeli bir yıl oldu, havalar ısınsın üçüncü kabloyu çekeceğim... :p

Çatıya çıkıp kablo çekerken manzaraya karşı bir sigara yakmak gibisi yoktur zaten :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ersennnnnn...... :)

Abim benim yaa; Sigara sağlığa zararlıdır ; hem bir an evvel inmek lazım aşşağıya soğukta üşütür insan tu kaka :vroom:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Çatıya çıkıp kablo çekerken manzaraya karşı bir sigara yakmak gibisi yoktur zaten :p

Oldu, hazır bacalar filan da var bir kilo tavuk alıp bir de mangal yapalım, (5 sayfadır mangal sözü geçmemişti galiba,foruma yakışmıyor)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Oldu, hazır bacalar filan da var bir kilo tavuk alıp bir de mangal yapalım, (5 sayfadır mangal sözü geçmemişti galiba,foruma yakışmıyor)

Abi tüketilirken duman çıkartan herşeyi konuşmak yasaklandı uzun süre :D

Yorum bağlantısı

Neeeeey, mangalla cıgarayı bir mi tutacağız. Terk ederim bu forumu, mangalsız bir hayat olabilir mi? Reddediyorum :angry:

Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer

Türksat güncelleme fr..... 11844 v 2222 3/4

bu frekans manuel olarak girilecek ve cihazda network kısmı açık olacak taratma oto değil ,manuel olacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ekinci

Haydaa, bana minix tarzı hd alıcı lazım, ne önerirsiniz peki?

Çok anlamam ama evde Next minix hd kullanıyorum. Şu ana kadar sorun yaşamadım!

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşlar dün durduk yere Star tv,ntv,e2,cnbc-e gibi kanallar kendiliğinden geldiler.Bir süre gösterdiler sonra mozaiklenme oldu..Şimdi bu durumda çanak da oynama var diyebiliriz değil mi :) Demek ki bir ara yakalıyor.Ben haftaya pazar günü bir el atayım şu antene.Hafif sağa sola oynatayım bakalım.Lnb nin yönü de fark ediyor mu? Çanak değil belki ama lnb de oynama olabilir.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Arkadaşlar dün durduk yere Star tv,ntv,e2,cnbc-e gibi kanallar kendiliğinden geldiler.Bir süre gösterdiler sonra mozaiklenme oldu..Şimdi bu durumda çanak da oynama var diyebiliriz değil mi :) Demek ki bir ara yakalıyor.Ben haftaya pazar günü bir el atayım şu antene.Hafif sağa sola oynatayım bakalım.Lnb nin yönü de fark ediyor mu? Çanak değil belki ama lnb de oynama olabilir.

Abi uyducu bir arkadaşım.Star-Atv-E2(TNT) kanalları problemli diğer kanallar düzgün ise problem lnb kaynaklıdır demişti.Biz sorun yaşadığımız dönemde lnbyi sharp marka ile değiştirmiştik.Hala sorunsuz kullanıyoruz.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Abi uyducu bir arkadaşım.Star-Atv-E2(TNT) kanalları problemli diğer kanallar düzgün ise problem lnb kaynaklıdır demişti.Biz sorun yaşadığımız dönemde lnbyi sharp marka ile değiştirmiştik.Hala sorunsuz kullanıyoruz.

Hadi yaa bunu dediğin iyi oldu.Çünkü benim çanak çok sağlam montajlı..LNB dandik olabilir ayrıca bağlantılarından da çok emin değilim.Olmazsa lnb yi değişeyim dediğin gibi.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hadi yaa bunu dediğin iyi oldu.Çünkü benim çanak çok sağlam montajlı..LNB dandik olabilir ayrıca bağlantılarından da çok emin değilim.Olmazsa lnb yi değişeyim dediğin gibi.

Sharp al abi ;)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Mükremin abi çanak düzgün duruyor ama LNB çanağa göre solda ki fotoğrafa daha uygun gibi gözüküyor.Onu sağda ki gibi yapayım bakalım ne olacak..

k09bn.jpg

Lnb ayarını tek başına yapsam hiç bir netice alamam mı? Öteki kanallardan da olmayalım sonra :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Uydunun sinyal seviyesi gösteren konumuna girilir ( genelde info tuşu ile ) Lnb pozisyonu ufak ufak değiştirilir max seviyede sabitlenir.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erman Devrim

Bende şu mini uydu alıcılarından sipariş verdim.Sorun şu apartmaın çatısında uydu var .Ancak oda daki girişi normal anten girişi.Ona göre bi kablo varmı acaba.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Telefona uydu bulucu yükle, çanağın üstüne koy, gps yardımıyla cillop gibi ayarla :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Telefona uydu bulucu yükle, çanağın üstüne koy, gps yardımıyla cillop gibi ayarla :)

Onu da mı yapmış android ? :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

eee andro bu, ama t-ios tada var, yalnız dikkat et ios lu olan elinden kayıp düşmesin, bir anda kasa yamulur, arkası çizilir camı patlar :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...